• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

autorizovaný Ceny servisních prací u Mazdy

Hlavne netreba kupovat "original" Dexelia z eshopu. Original sa uz volne nepredava. Dodavaju ho len do servisov. Radsej vhodnu alternativu.
 
Sice je pravda, ze neviem ako u vas v cechach, ale na svk autorizaky nemaju vlastne eshopy aby predavali svoje diely. A vsetko, co je v shopoch je nejaky neorigo. Potvrdzovali to viaceri na japonec fore. Proste vraj dovozca nedodava olej inde ako do autorizovanych servisov. Ak to je u vas inak, tak sa ospravedlnujem za "dezinfo" a plati to teda len pre svk.
 
Ja to nemam z vlastnej hlavy. Su tam skusenejsi clenovia (admin a podobne), ktori to tam objasnovali s tym, ze sa odvolavali na zdroje z distribucie. Inymi slovami distributor sam povedal, ze akykolvek Dexelia olej z eshopu je fake, kedze oni ho dodavaju len servisom. Ja som vzdy lial ine znacky, takze to neviem potvrdit/vyvratit. Niektori vzdy kupuju Dexeliu v nadeji, ze to je origo. Boli aj nejake porovnavacky obalov, ked to najdem, hodim to sem.
 
Ja to nemam z vlastnej hlavy. Su tam skusenejsi clenovia (admin a podobne), ktori to tam objasnovali s tym, ze sa odvolavali na zdroje z distribucie. Inymi slovami distributor sam povedal, ze akykolvek Dexelia olej z eshopu je fake, kedze oni ho dodavaju len servisom. Ja som vzdy lial ine znacky, takze to neviem potvrdit/vyvratit. Niektori vzdy kupuju Dexeliu v nadeji, ze to je origo. Boli aj nejake porovnavacky obalov, ked to najdem, hodim to sem.
200000km jsem najel na kupovaný olej a žádný problém jsem neměl - tedy na ten ,,fake" - Mazda Original Pil Ultra DPF.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
 
Zdarec všem, mám dotaz ohledně servisní prohlídky. Za nedlouho mně čeká 2.prohlídka na CX-3 a domluvil jsem se servisem že nebudem měnit olej, protože měním každých 10.000 km a nyní mám od poslední výměny najeto cca 5.000 km, měněno 11/2019. Ptal jsem se sice v servise ale odpověď nebyla moc přesvědčivá, tak se zkusím zeptat tady, když mi teda nebudou měnit olej v rámci prohlídky a jako součást předepsaných úkonů, jestli by mohl být problém kdyby se nedejbože něco stalo s motorem s uplatněním záruky. Aby mi někdo z Mazdy neřekl že se olej mění pti prohlídce a já to dělám jinak tak mám smůlu.
 
Myslím, že by to mohl být problém v tom smyslu, že by se mohly ohánět nedodržením servisních intervalů doporučených výrobcem. Měním olej taky cca 2x ročně, po 10 000 km svépomocí a po dalších 10 000 km v Mazdě, tak se vejdu do jejich intervalu 20000 km nebo 1 rok
 
No já měním vždy olej v autorizovaném servise a dávám jejich olej, prozatím když je auto v záruce, pak se uvidí. Takže Měním každých 10.000 km v autorizáku se zápisem v elektronické knížce. Takže teoreticky by neměl být problém při případné reklamaci ale právě si nejsem jistý.Budu doufat že se ještě rok co mám záruku teda s motorem nic nestane :)
 
Už to tu někdo psal, když je opice....
Tak dáš za oil o pětikilčo více, ale vím, že mám klid.
Já dával za garančku v HK cca 2800
 
Zdarec všem, mám dotaz ohledně servisní prohlídky. Za nedlouho mně čeká 2.prohlídka na CX-3 a domluvil jsem se servisem že nebudem měnit olej, protože měním každých 10.000 km a nyní mám od poslední výměny najeto cca 5.000 km, měněno 11/2019. Ptal jsem se sice v servise ale odpověď nebyla moc přesvědčivá, tak se zkusím zeptat tady, když mi teda nebudou měnit olej v rámci prohlídky a jako součást předepsaných úkonů, jestli by mohl být problém kdyby se nedejbože něco stalo s motorem s uplatněním záruky. Aby mi někdo z Mazdy neřekl že se olej mění pti prohlídce a já to dělám jinak tak mám smůlu.
Samozřejmě, mají povinnost ti do servisky zapsat normálně prohlídku 20000/1 rok a každou výměnu oleje zvlášť, pokud ji děláš v jiném/kratším intervalu. Každý záznam spojený se zakázkou. Úkony prohlídky/údržby/prohlídky karosérie nejsou nijak spojeny s výměnou oleje a mohou se rozcházet.
 
Samozřejmě, mají povinnost ti do servisky zapsat normálně prohlídku 20000/1 rok a každou výměnu oleje zvlášť, pokud ji děláš v jiném/kratším intervalu. Každý záznam spojený se zakázkou. Úkony prohlídky/údržby/prohlídky karosérie nejsou nijak spojeny s výměnou oleje a mohou se rozcházet.
Jo takový názor sdílím taky,akorát jsem si nebyl jist. Díky.
 
@okrujko Mazda Dexelia se totiž několik let již nevyrábí. Teď se to jmenuje Mazda Original oil. Osobně bych byl vůči pixlím Dexelia už pomalu skeptický. I kdyby byly z origo distribuce, kdo opravdu dodržuje celý léta skladovací podmínky (tma , sucho , konstantní teplota atd)...
 
Nedělejme zase jako kovbojku z toho, že si v Bošina servisu nepřepsali v TEAS Autoservisu Dexelii na Original Oil.
 
To netvrdím spíš bych se zaměřil na ty případy kde dojde třeba dexelia z pemy a podobně, i když už snad ani tma nic takovýho nemají
 
Z pemy došel vždy Original Oil, nikdy Dexelia.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
 
Nemáš náhodou doma kanistr co ti došel z pemy? Jestli by ho šlo nafotit z několika stran z blízka, chcu si něco ověřit. Klidně do SZ ať tady nešíříme OT
 
Právě proto bych to chtěl porovnat
 
Back
Top