• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

autorizovaný Ceny servisních prací u Mazdy

Přesně tak, cena je v pořádku. Když jsem se tak před chvílí díval na vývoj-růst cen servisních prohlídek dle faktur, tak to roste o řádově pár stovek. Nutno říct že servisy musí z něčeho žít. Všichni zaměstnanci volali a volají po zvyšování mezd (před covidem) a většina jich dostala přidáno(snad) co vím. Takže potom přirozený růst cen všeho, nejen servisních prací s tím souvisí. Když chce zaměstnanec chce i servis :). jsou i levnější i dražší servisy, je to na každém kam jezdí. Ovšem pokud pojede 100 km kvůli lepší ceně o 1000 kč tak po odečtení nákladů na cestu tam i zpět (nejenom benzín) zjistí že vlastně ušetřil prd.
 
@martin.89 Mám zprávu, že se vedoucí servisu za chybějící slevu na olejový filtr ve výši 38 Kč nebo kolik přesně omluvil... V TEASu jim prostě chybělo datum uvedení do provozu, program to jinak počítá úplně automaticky.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Ano omluvili se a přiznali svou chybu. Pokud by šlo o nějaký drahý náhradní díl, tak bych to dále řešil. V tomto připadě to opravdu řešit nebudu. Ostatní členové fóra si na to dejte pozor, aby vám nechybělo ve faktuře datum uvedení do provozu.... jak píše @shr3k, sleva se potom generuje automaticky.
 
Byl jsem minulý týden v Auto Efekt Zlín pouze na výměnu oleje na Mazdě 3 BM 2014.... faktura na 3939,- Kč mne popravdě nemile překvapila. Před rokem výměna oleje v Bošině byla o 1700,- Kč levnější! V Bošině jsem dostal menší slevu v rámci programu Mazda Fair Service, ve Zlíně jsem žádnou slevu nedostal.

Zobrazit přílohu 33239
Možná se stačilo s AutoEfektou domluvit na nějakou slevu v rámci Mazda Fair Service. Nevím=

---------- Původní e-mail ----------
Od: Info_CZ <Info_cz@mazdaeur.com>
Datum: 3. 2. 2021 11:04:53
Předmět: RE: jak funguje asistenční služba Mazdy - obecný dotaz
Vážený pane,

Děkujeme za Váš zájem o akci Mazda Fair Service. Nemusíte se nikde registrovat, stačí se domluvit s dealerem/servisem, že máte zájem využít tuto akci.

S přáním hezkého dne.
Martina Bačíková
Zákaznické centrum

........................................................................................................................................................................................
Sent: Tuesday, February 2, 2021 4:53 PM
To: Info_CZ <Info_cz@mazdaeur.com>
Subject: RE: jak funguje asistenční služba Mazdy - obecný dotaz

Dobrý den,
mám ještě jeden dotaz.
Dnes mi přišel propagační email na Mazda Fair Service (příloha).
Jak se mám zúčastnit tohoto programu, aby mi v Mazda Fair Service vyjmenovaný autoservis poskytl uváděné slevy.
Je třeba se někde zaregistrovat?
Děkuji.
 
CX-30 G150 manuál: dnes první garanční prohlídka v Autopalace na Spořilově - skoro přesně po roce. Přidali si do toho dvě svolávačky - páté dveře a možný únik paliva. Přikládám pro info fakturu.
Poznámky:
- mytí jsem nechtěl ani zdarma, jak nabízeli (ptali se)
- upozornil jsem je na klanové podložky pod SPZ, prý by je za svoje reklamní neměnili, i kdybych je neupozornil

Jinak jsem nic nepotřeboval, ani neřešil.
 

Přílohy

  • Scan_20210715_0001.pdf
    257 KB · Zobrazení: 147
To je asi v pohodě. Platil jsem podobnou částku jen za výměnu oleje.
 
CX-30 G150 manuál: dnes první garanční prohlídka v Autopalace na Spořilově - skoro přesně po roce. Přidali si do toho dvě svolávačky - páté dveře a možný únik paliva. Přikládám pro info fakturu.
Jsem příjemně překvapen cenou u Palace. Carstar chtěl za litr stejného oleje dvakrát tolik. Tak už tam olej nenechávám dělat. Hodinovku mají zhruba stejnoua myslím, že i časy na práce. Nemám teď na dovolené faktury u sebe, tak to nemohu porovnat přesně.
 
Jsem příjemně překvapen cenou u Palace. Carstar chtěl za litr stejného oleje dvakrát tolik. Tak už tam olej nenechávám dělat. Hodinovku mají zhruba stejnoua myslím, že i časy na práce. Nemám teď na dovolené faktury u sebe, tak to nemohu porovnat přesně.
A co tam dávají za olej?
 
Tak mne olej mění za 200,- (práce/likvidace), ale pochopitelně to není autorizák. Olej i filtr si kupuju sám. Filtr MANN (cca 150 Kč) a olej MAZDA SUPRA-X 0W20 (5l cca 1400,-). Měním nejpozději po 10 000 km, aktuálně po 8000, protože jsem byl před dovolenou a ta je na otoč 3500 km. Ten olej, i když ho tu všichni haní, auto dostává už od novoty ze Švédska a motor si přede jak kočička.
 
Ahoj,
dávám k dispozici fakturu z AMH Olomouc za základní servis.
Musím vyzdvihnout příjemné jednání, naopak mě zamrzela absence možnosti platit kartou.
 

Přílohy

  • servis mazda.pdf
    612,2 KB · Zobrazení: 113
Ahoj mazďáci,
kontaktoval jsem servis Auto Louda Pardubice s dotazem na cenu výměny oleje po 1. roce.
Ze servisu mi odpověli že je za 4.800 (s DPH)... tak jsem si říkal že je to rozumné. Až potom mi došlo že jsme si nerozuměli, že výměna oleje není garanční prohlídka, po ujasnění pojmů mei řekli že vše to dělá 7,500,- Uff.
Také jsem se ptal na prodloužení záruky, nabízejí +3 roky, tedy celkem 5 let za doplatek 18500,- (k tomu nutno připočíst 3x garančku za 7500,-)
Docela mazec.
Na záruku jim kašlu a s tím servisem ... budu hledet ještě jinde, neporadí někdo - PA, HK, a okolí ?

Díky Jamesson
 
Ahoj mazďáci,
kontaktoval jsem servis Auto Louda Pardubice s dotazem na cenu výměny oleje po 1. roce.
Ze servisu mi odpověli že je za 4.800 (s DPH)... tak jsem si říkal že je to rozumné. Až potom mi došlo že jsme si nerozuměli, že výměna oleje není garanční prohlídka, po ujasnění pojmů mei řekli že vše to dělá 7,500,- Uff.
Také jsem se ptal na prodloužení záruky, nabízejí +3 roky, tedy celkem 5 let za doplatek 18500,- (k tomu nutno připočíst 3x garančku za 7500,-)
Docela mazec.
Na záruku jim kašlu a s tím servisem ... budu hledet ještě jinde, neporadí někdo - PA, HK, a okolí ?

Díky Jamesson
pro představu cena v Praze - garančka 3800 kč + kontrola karoserie 850 kč + geometrie 1500 kč ( ale tu ti udělají jinde za lepší peníze )
 
Jo a pak je sranda, jak při testech píšou, že v Mazdě necháš za prohlídky 25 tisíc za pět let.
 
Ahoj Jamesson,
bydlím ve stejném regionu, tudíž průběžně řeším stejný problém. Třeba Tě bude zajímat shrnutí mých zkušeností za čtyři roky. Máš auto v záruce, tak asi chceš do autorizáku.
Blízko je Kodecar Hradec Králové, kde jsem ještě nebyl, protože můj písemný dotaz na cenu prohlídky odbyli informací, že se řídí ceníkem Mazda. To je samozřejmě pravda (ceník lze pravděpodobně sehnat na webu, jeden starý mám), ale do toho vstupují ještě ceny za hodinu práce, které jsou v každém servisu jiné, a slevy na materiál, které si musíš vyhádat.
Dvakrát jsem byl v Bošina servis Břežany, který už neexistuje a podle mne není čeho litovat.
Jednou jsem kupoval dva litry oleje do zadního diferenciálu v S.A.S. Ústí nad Orlicí. Měl jsem dojem, že obtěžuji, proto jsem od nich zatím nic závažnějšího nechtěl. Ale třeba jen prodavač neměl svůj den, to se může stát.
Ještě jsem byl v ADJ.CZ Jihlava, kde to bylo prozatím nejlepší (subjektivní hodnocení). Cena samozřejmě nebyla lidová, ale Mazda není levná značka a majitel musí počítat s tím, že vyklopí nějaké peníze i za přiměřenou péči.
Každá návštěva servisu je škola života, aspoň pro toho, komu není kvalita a cena služby úplně lhostejná. Pokaždé na mne personál vybalí nějaký pro mne nový trik, na který samozřejmě zareaguji špatně a až dodatečně mi dojde, o co šlo a co jsem asi měl udělat líp. A vůbec nejlepší je, že majitel auta (v oboru laik) sice na konci ví, kolik za to zaplatil, ale nemá skoro žádnou možnost posoudit, jak kvalitně a s jakými materiály byla služba provedena. To může odhadovat jen z náznaků.
Tak hodně štěstí a o zkušenostech napiš.
 
Back
Top