• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

autorizovaný Ceny servisních prací u Mazdy

Ahoj Jamesson,
bydlím ve stejném regionu, tudíž průběžně řeším stejný problém. Třeba Tě bude zajímat shrnutí mých zkušeností za čtyři roky. Máš auto v záruce, tak asi chceš do autorizáku.
Blízko je Kodecar Hradec Králové, kde jsem ještě nebyl, protože můj písemný dotaz na cenu prohlídky odbyli informací, že se řídí ceníkem Mazda. To je samozřejmě pravda (ceník lze pravděpodobně sehnat na webu, jeden starý mám), ale do toho vstupují ještě ceny za hodinu práce, které jsou v každém servisu jiné, a slevy na materiál, které si musíš vyhádat.
Dvakrát jsem byl v Bošina servis Břežany, který už neexistuje a podle mne není čeho litovat.
Jednou jsem kupoval dva litry oleje do zadního diferenciálu v S.A.S. Ústí nad Orlicí. Měl jsem dojem, že obtěžuji, proto jsem od nich zatím nic závažnějšího nechtěl. Ale třeba jen prodavač neměl svůj den, to se může stát.
Ještě jsem byl v ADJ.CZ Jihlava, kde to bylo prozatím nejlepší (subjektivní hodnocení). Cena samozřejmě nebyla lidová, ale Mazda není levná značka a majitel musí počítat s tím, že vyklopí nějaké peníze i za přiměřenou péči.
Každá návštěva servisu je škola života, aspoň pro toho, komu není kvalita a cena služby úplně lhostejná. Pokaždé na mne personál vybalí nějaký pro mne nový trik, na který samozřejmě zareaguji špatně a až dodatečně mi dojde, o co šlo a co jsem asi měl udělat líp. A vůbec nejlepší je, že majitel auta (v oboru laik) sice na konci ví, kolik za to zaplatil, ale nemá skoro žádnou možnost posoudit, jak kvalitně a s jakými materiály byla služba provedena. To může odhadovat jen z náznaků.
Tak hodně štěstí a o zkušenostech napiš.
Ahoj Jirko,
zdá se, že zahajuji obdobné martirium ve tvých stopách :) . Oslovil jsem KODECAR HK, s žádostí o cenu. Přijímací technik mi napsal cenu 5.000-6.000,- tak jsem se usmál a o férovosti přístupu mi bylo jasno. Podle mne by cena měla být naprosto jednoznačná , proptože záruční servisní úkony jsou jistě někde dané. Hýbat se může snad jen cena oleje. Nedalo mi to a zavolal jsem tam s dotazem, jak mám rozptyl ceny chápat a bylo mi odpovězeno, že "podle toho, co bude třeba vyměnit, filtry a tak" . Na to už jsem neměl náladu dál reagovat. Přesto jsem se tam objednal. Pořád to mám o min.1500,- levnějš než v PA. Spíš jsem zvědav jak to se mnou skoulejí...:) Obecně mě tento přístup servisů štve. Ta nedůvěra a nejistota. Autům rozumím a po uplynutí záruky si všechny spotřební servisy (oleje, filtry svíčky, brzdy kotuče, atd) dělám sám a složitější opravy-rozvody atd. řeším s v maloservisu, na který mám spolehnutí a který mne nemá zájem ojebat. S velkými značkovými servisy moc dobré zkušenosti bohužel nemám, snad servis PEUGEOT/CITROEN Autotechnik JM , kam jsem jezdil s Expertem se choval seriozně a neměl jsem poci, že na mě něco zkoušejí. Npř. bylo možné si přinést i vlastní olej a pod. Do kodecaru jsem ibjednaný, tak dám vědět, v jaké náladě budu odjíždět :).
Jamesson
 
Ahoj Jirko,
zdá se, že zahajuji obdobné martirium ve tvých stopách :) . Oslovil jsem KODECAR HK, s žádostí o cenu. Přijímací technik mi napsal cenu 5.000-6.000,- tak jsem se usmál a o férovosti přístupu mi bylo jasno. Podle mne by cena měla být naprosto jednoznačná , proptože záruční servisní úkony jsou jistě někde dané. Hýbat se může snad jen cena oleje. Nedalo mi to a zavolal jsem tam s dotazem, jak mám rozptyl ceny chápat a bylo mi odpovězeno, že "podle toho, co bude třeba vyměnit, filtry a tak" . Na to už jsem neměl náladu dál reagovat. Přesto jsem se tam objednal. Pořád to mám o min.1500,- levnějš než v PA. Spíš jsem zvědav jak to se mnou skoulejí...:) Obecně mě tento přístup servisů štve. Ta nedůvěra a nejistota. Autům rozumím a po uplynutí záruky si všechny spotřební servisy (oleje, filtry svíčky, brzdy kotuče, atd) dělám sám a složitější opravy-rozvody atd. řeším s v maloservisu, na který mám spolehnutí a který mne nemá zájem ojebat. S velkými značkovými servisy moc dobré zkušenosti bohužel nemám, snad servis PEUGEOT/CITROEN Autotechnik JM , kam jsem jezdil s Expertem se choval seriozně a neměl jsem poci, že na mě něco zkoušejí. Npř. bylo možné si přinést i vlastní olej a pod. Do kodecaru jsem ibjednaný, tak dám vědět, v jaké náladě budu odjíždět :).
Jamesson
Většinou se technik pohybuje cenově v nějakém intervalu a napíše horní hranici, to je běžná praxe. Vždyť jen kontrola laku, kterou můžeš odmítnout (pak ale padá záruka), stojí kolem osmi stovek. V tomhle bych neférovost neviděl.
 
Většinou se technik pohybuje cenově v nějakém intervalu a napíše horní hranici, to je běžná praxe. Vždyť jen kontrola laku, kterou můžeš odmítnout (pak ale padá záruka), stojí kolem osmi stovek. V tomhle bych neférovost neviděl.
Padá záruka na co? :D
 
Ahoj kluci. Nezkusili jste oslovit AHM Olomouc? Před několika lety jsem se tam potkal s klukem z HK, který mi tvrdil, že se mu vyplatí dojet na pravidelnou prohlídku do Olomouce. Jo a syn jezdil z jižních Čech taky do AHM, než se domluvil u Wágnerové v Táboře. Měl to o cca 2.000,- levnější než v ČB.
 
Ahoj Jirko,
zdá se, že zahajuji obdobné martirium ve tvých stopách :) . Oslovil jsem KODECAR HK, s žádostí o cenu. Přijímací technik mi napsal cenu 5.000-6.000,- tak jsem se usmál a o férovosti přístupu mi bylo jasno. Podle mne by cena měla být naprosto jednoznačná , proptože záruční servisní úkony jsou jistě někde dané. Hýbat se může snad jen cena oleje. Nedalo mi to a zavolal jsem tam s dotazem, jak mám rozptyl ceny chápat a bylo mi odpovězeno, že "podle toho, co bude třeba vyměnit, filtry a tak" . Na to už jsem neměl náladu dál reagovat. Přesto jsem se tam objednal. Pořád to mám o min.1500,- levnějš než v PA. Spíš jsem zvědav jak to se mnou skoulejí...:) Obecně mě tento přístup servisů štve. Ta nedůvěra a nejistota. Autům rozumím a po uplynutí záruky si všechny spotřební servisy (oleje, filtry svíčky, brzdy kotuče, atd) dělám sám a složitější opravy-rozvody atd. řeším s v maloservisu, na který mám spolehnutí a který mne nemá zájem ojebat. S velkými značkovými servisy moc dobré zkušenosti bohužel nemám, snad servis PEUGEOT/CITROEN Autotechnik JM , kam jsem jezdil s Expertem se choval seriozně a neměl jsem poci, že na mě něco zkoušejí. Npř. bylo možné si přinést i vlastní olej a pod. Do kodecaru jsem ibjednaný, tak dám vědět, v jaké náladě budu odjíždět :).
Jamesson
Ahoj mazďáci,
dnes jsem absolvoval 1. garanční prohlídku v Kodekar HK. Otevřeno od 7:00, vyřízeno za 1,5 hodinky, nabíli mi kávu. Solidní jednání. S cenou prací jsem spokojený: PRACE - kontrola karoserie 544,- servisní prohlídka 612,-
MATERIAL: olej 1570,- filtr olejový 375,- filtr pylový 640,- doplnění chladiva 65,- doplnění střikovačů 12,-, celkem 3880,- (bez DPH)
Také mě upozornili, že jsem zrtratil červenou samolepku STK.
Odjížděl jsem spokojený a asi tam pojedu zase.
(V Pcích bych za to samé dal 6200,-)
Ahoj
Jamesson
 
Ahoj mazďáci,
dnes jsem absolvoval 1. garanční prohlídku v Kodekar HK. Otevřeno od 7:00, vyřízeno za 1,5 hodinky, nabíli mi kávu. Solidní jednání. S cenou prací jsem spokojený: PRACE - kontrola karoserie 544,- servisní prohlídka 612,-
MATERIAL: olej 1570,- filtr olejový 375,- filtr pylový 640,- doplnění chladiva 65,- doplnění střikovačů 12,-, celkem 3880,- (bez DPH)
Také mě upozornili, že jsem zrtratil červenou samolepku STK.
Odjížděl jsem spokojený a asi tam pojedu zase.
(V Pcích bych za to samé dal 6200,-)
Ahoj
Jamesson
Ten olej máš sakra levný.

Za stejnou prohlídku v Brně (Balvin) 7300,- ....
To by se mi výlet do HK i vyplatil ......
 
Ja som dnes videl cenovú ponuku na diely na výmenu rozvodov na moju 2.5 MZR, skoro 1800€ bez DPH, skoro ma vystrelo. Z toho len SVT variátor za 900€. S robotou a DPH by to bola skoro tretina hodnoty auta :eek:
 
Právě naopak, aby to zas tak dobře nevypadalo, jsem doplnil, že je to bez DPH, komplet to bylo 4694,80
koukám, že to máme +/- stejný, já tam mám asi o něco víc oleje (4,7 l) a ještě jsem platil za přezutí, ale jinak ty ceny cca nastejno v Kodecar a osobně po letech zkušeností s koncernem mě to i spíš překvapilo, já se předem na cenu neptal a počítal jsem tak nějak 7-8 tis., takže fakt spokojenost a velmi příjemná komunikace, navíc mě hodili do města - jsem fakt rád, že jsem vybral ten servis v HK (volil jsem mezí Ústí n.O., Pardubicemi a HK). Rozhodně nemám důvod hledat už něco jiného a Kodecar HK můžu doporučit :)
 
Ahoj mazďáci,
dnes jsem absolvoval 1. garanční prohlídku v Kodekar HK. Otevřeno od 7:00, vyřízeno za 1,5 hodinky, nabíli mi kávu. Solidní jednání. S cenou prací jsem spokojený: PRACE - kontrola karoserie 544,- servisní prohlídka 612,-
MATERIAL: olej 1570,- filtr olejový 375,- filtr pylový 640,- doplnění chladiva 65,- doplnění střikovačů 12,-, celkem 3880,- (bez DPH)
Také mě upozornili, že jsem zrtratil červenou samolepku STK.
Odjížděl jsem spokojený a asi tam pojedu zase.
(V Pcích bych za to samé dal 6200,-)
Ahoj
Jamesson
Ahoj, před týdnem jsem kupoval Mazdu 3 2015 a dneska jsem tam byl na mojí první, ale celkově šesté servisní prohlídce a hodil mi tam nějaké slevy na stáří a vyšla mi krásná cena 5011,-Kč :)
 
Tak první garančka za mnou s M3 BP v ČB a cena 2898,-

K tomu jsem dostal dáreček, litr zimní směsi a litr letní směsi a kulíška na hlavu (čekal bych spíš na podzim, teď by se hodila spíš kšiltovka ale i tak fajn).

Trvalo to dvě hoďky.
 
Tak první garančka za mnou s M3 BP v ČB a cena 2898,-

K tomu jsem dostal dáreček, litr zimní směsi a litr letní směsi a kulíška na hlavu (čekal bych spíš na podzim, teď by se hodila spíš kšiltovka ale i tak fajn).

Trvalo to dvě hoďky.
A to sis olej donesl svůj ne?
 
1. Garanční prohlídka, nájezd 16 000km, nakonec jsem zvolil Auto Palace Spořilov, vlastní olej (jako jediní v Praze)...
Cena prohlídky včetně DPH i s kontrolou karoserie a umytím vyšla na 3050,- Kč. Hodinovka 1277,- s daní.
Provedeno na počkání, trvalo to na minutu přesně 2h, jak slíbili. Nicméně ze servisu přišel borec, že je to hotový 30min před předáním.
Takže mě za vlastní olej nechali 30min vykysnout :).
 
Nějak jsem zapomněl měsíc zpátky hodit sem fakturu posledního servisu. Cena na dnešní drahou dobu pořád příjemná a v tomhle ohledu mi bude Mazda chybět. Servis to teda doopravdy už byl 5. nebo 6..

servis.JPG
 
Hello, I am the new owner of a Cx-30 g122 Plus Automatic from Prague. Unfortunately, I don't speak Czech, Google Translate helps me. So please excuse me if there are any mistakes.

As for the oil change, my car is currently at 2000km. I want my first oil and oil filter change. I contacted both Autopalace Spořilov and Louda Auto Praha. I got different prizes. But they both said something in common; you cannot bring your own oil. I would appreciate hearing any advice.

@Mirda2006 Sporilov told me around 4800 CZK; Mazda Ultra 5w30 4.2 liter, oil filter, canister. I see they also added brake cleaner and paste (don't know why). So I'm surprised why they told me I couldn't bring my own oil.
 
@Muteferric Probably, they see a foreigner so they are not much eager to allow some unusual services like bringing your own oil. But if I remember well, someone has shown here his bill and Autopalce didn't ask that much for a liter of original as Louda. Until recently I had been doing my regular service checks at Louda (CARSTAR) so I don't know Autopalace prices. But due to step increase in prices at Louda and due to an end of my guarantee I've discontinued my visits at Louda.
 
Back
Top