• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

autorizovaný Ceny servisních prací u Mazdy

Já měl první garančku asi za 5 600 Kč, kontrola karoserie stála asi 800. Taky to bylo hotový brzo, prý kvůli tomu, že nemuseli auto mýt...:confused:
 
Se svou M2 jsem byl na 1. garančce včera.. cena 4,740 Kč. Měnil se olej + filtr, kabinový filtr, potom jakásik celková kontrola vozu. Servis Autotip Halfar Dolní Benešov
 
Poslední úprava:
No nevím, ale pokud ti měnili OLEJ a OLEJOVÝ FILTR + Práce mechanika, tak ti to zhruba sedí. Pokud ti měnili jen OLEJOVÝ FILTR (nejde poznat z tvého popisu, protože mezi těmi dvěma slovy nemáš čárku), tak pak je to samo hodně :) Jo a klidně ti na tom můžou dělat dva mechanici a proto jeden dělá to a druhý ono a tím pádem to stihnou dříve.
 
Zdravím, já jsem si zjistil ceny servisu v okolí mého bydliště + 200 km !
A nejlacinější je Bošina Kolín kde mně to buse stát olej 5 x 227, nová baterka do ovladače = 25 1,9 h. servis = 950 kč celkem s dph = 2553 Kč ! tak že těch Vašich 6 600 kč to je fakt tedy úlet a zlodějovina !!
 
M3grey,ta cena u Balvina za 1.garančku je teda dosti přemrštěná! Mazec.
Já ji absolvoval v lednu u Auto Efekt Zlín za 3900,-

Jen tak mimochodem. Reklamoval jsi tu párající se řídičovu sedačku? Popřípadě, jak se zachovali? Díky
 
Řekl bych, že cena úplně normální. Vždyť půlku té prohlídky stojí jenom olej a to víme, že je předražená položka. Teď jde o to, kolik si účtuje za olej jednotlivé servisy, jelikož cena práce je podobná.
 
Zdravím, já jsem si zjistil ceny servisu v okolí mého bydliště + 200 km !
A nejlacinější je Bošina Kolín kde mně to buse stát olej 5 x 227, nová baterka do ovladače = 25 1,9 h. servis = 950 kč celkem s dph = 2553 Kč ! tak že těch Vašich 6 600 kč to je fakt tedy úlet a zlodějovina !
Byl bych zdrženlivější, než něco nazveš zlodějovinou. Ona režie, nájmy a platy v metropoli a na venkově se trochu odlišuje. Hlavně sem pak dej fakturu, ať se poučíme, kam jezdit.:rolleyes:
A bylo by fajn, kdyby si každý doplnit do profilu auto. Totiž i v rámci jednoho servisu se hodinové sazby liší podle modelu a stáří...
 
tuto tabulku jsem dostal přímo na Mazdě Praha Jeremiášova kde jsem vůz kupoval, když jsem naléhal že chci znát ceny jednotlivých prohlídek.
 

Přílohy

  • Servisní prohlídka MAZDA - přehled.xlsx
    12,7 KB · Zobrazení: 137
Dnes prva servisna prehliadka M3 v Kosiciach HaH...
- Kontrola karoserie 28.-€
- Servisná prehliadka 31,50.-€
- Podložka olejovej vane 1.-€
- Olej 0W20 75.-€
- Filter 24,37€
- Cartridge oil filt 13,34.-€
- Mazivo do zamkov 3,75.-€
SPOLU s DPH 212.-€

Opravili aj hrdzave sedacky samozrejme.. :)
 
Ahoj všem,
má zkušenost se servisy je taková spíše neutrální až špatná.Mám zkušenost s pár servisy, které se nacházejí ve výpisu.
Upřímně, do motoru a elektroniky motoru bych nezasahoval, ale výměna brzd, svíček, oleje a filtru, kabinového a vzduchového, výměna oleje v převodovce...to jsou věci, které se dají zvládnout, člověk na tom nejen ušetří, ale hlavně ví, že to, co si udělal, udělal dobře, že ty díly, které tam dal, jsou nové atd.
Pro mě byl v rámci garančních prohlídek šok u výměny oleje v motoru včetně filtru.Měl jsem dojem, nebo alespoň se tím většinou ohánějí,že servisy mají oleje v sudech a tedy daleko levnější, než v klasickém obchodě. Z tohoto mě ale jeden zde uvedený servis vyvedl. Nechal jsem si v rámci garanční prohlídky vyměnit olej a filtr.Když jsem pohledem do faktury zjistil, že mi byl účtován 1 litr oleje za 500,-, přičemž ZCELA A ÚPLNĚ!!! stejný olej na internetu i s posláním včetně filtru vyšel na méně než polovinu, tak jsem si řekl, dost.Nejsem mechanik, ale kdysi u Škody 100 a 120 jsem si vyjma převodovky opravil vše (včetně generálky motoru) a když občas vidím ty přístupy a co člověk za své peníze dostane a to jenom proto, že je brán jako ten hlupák, který přece ničemu nerozumí, tak jsem se rozhodl, že do servisu pojedu jen a jen tehdy, když si s tím nebudu vědět rady.
Na Mazdě BL jsem měnil ložisko.
Prodejce super, velmi příjemný, ložisko jsem dostal v dohodnutém termínu, dokonce mi i poradil, abych zbytečně nekupoval dražší. Problém nastal, když jsem ho chtěl vyměnit s tím, že materiál už mám (ty ceny za výměnu ložiska, když si ho koupíte u onoho mechanika mě vyrazily dech a to jsem na leccos zvyklý).Ve finále jsem našel.Vyměnili mi ho, přijel jsem, zaplatil a odjel.Později jsem při zatočení slyšel divné zvuky od přední nápravy.Říkal jsem si, že možná nedotáhli nějaké ty stabilizátory nebo tyč řízení.Když jsem dal auto na hever a vše prohmatal a zkusil (nejdříve při nasazeném kole), vše bylo v pořádku.Šok jsem dostal, když jsem začal sundavat kolo. Ti "odborníci" mi totiž z 5 matek dotáhli jen jednu!!!!! a to ještě jen lehce!!!
Takže jsem vzal klíč, dotáhl zbylé 4 a bylo po zvucích..
Olej si měním sám, materiál ca 780,- včetně poslání (olej Dexelia nebo Total Quartz 5W-30), práce tak na hoďku maximálně a vím, co jsem tam nalil a kolik a jaký jsem tam dal filtr.
Jak jsem psal, měnil jsem olej v převodovce, svíčky, řemen pomocných pohonů, komplet přední brzdy. Někdy člověk musí strávit čas na netu,ale najít se dá téměř všechno.
Prostě po těchto zkušenostech pakliže nemusím, nenechám si na auto sáhnout..
Toť mé postřehy..omlouvám se za dlouhý příspěvek..

Přeji všem, ať Mazdy jezdí.

P.S. S panem Šumou mám jen pozitivní zkušenosti, už od dob, kdy pracoval v Roudnici v Mazda salonu, je velmi vstřícný..
 
@kloky 3 ted si nejsem uplne jisty, ale Ty mluvis o servisu v Ustni nad Labem? Jen, ze je tam zmineno nekolik zazitku a sam si nejsem jisty, zda to vlastne je zkusenost s timto.
 
Ahoj, o servisu v Usti nemluvim, o tom jsem jen slyšel podobné negativní věci, jak je zde již popsáno, kupoval jsem tam jen náhradní díl a proběhlo to vcelku v poho..onen zážitek s olejem se týká Mazda Bošina a ložisko, to byl normální klasický servis...
 
Jak jsem napsal, po zkušenosti s olejem jsem si toto již ze zásady dělal sám a mít nářadí na výměnu ložiska, tak si dělám sám i tohle..
Možná jsou servisy, kde je vše v pořádku a skutečně auto dostane co dostat má a za normální cenu a tímto se všem takovým omlouvám, já ale bohužel takové štěstí ještě neměl..
 
Ter Leeloo II narážel na to, že toto vlákno je určeno, pouze pro zkušenosti se servisem Mazda - Ústí nad Labem. Tvé obecné stížnosti či konstatování můžeš směrovat do vlastního vlákna, případně do vlákna které s podobnou tématikou již existuje.
 
Aha...jasně, pak se omlouvám, jak jsem už psal, jsem tu nový a ještě nevím " jak se nechat upéct v peci" :))..
Ale založit to do správného vlákna, na to nemusí být člověk stálý člen..omlouvám se..
 
Balvin BRNO 5/2019
Mazda 3 BN 2017

Servisní prohlídka 680 Kč
Ser. prohlídka interval 20 1275 Kč
Čistič 135 Kč
podložka 22 Kč
Filtr klima 689 Kč
OIL filtr 350 Kč
_______________________________
Celkem 3800 Kč
 
Back
Top