• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Litá kola aftermarket - jiný ET, jiná šířka

A kde sehnat ty kola z RX8? Ty se jako nové asi už těžko seženou. Nehledě na jejich ET a použití pro M3. Každopádně ty jsou ale třeba hezká. Ta by se mi líbila. Tuším že stejná měla i MPS. Označení těch kol někdo znáte?
 
ET 52,5 a 7,5 šíře.. bude to sedět na M3? Vypadají velmi dobře ačkoli bych více uvítal matný nástřik..Jen mám obavy abych nekoupil nějaké vyvařovane mrchy po repasu co se začnou loupat a navíc nepůjdou vyvážit Vypadají fakt hezky ale těžko soudit co mají za sebou..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Poslední úprava:
ET 52,5 a 7,5 šíře.. bude to sedět na M3? Vypadají velmi dobře ačkoli bych více uvítal matný nástřik..Jen mám obavy abych nekoupil nějaké vyvařovane mrchy po repasu co se začnou loupat a navíc nepůjdou vyvážit Vypadají fakt hezky ale těžko soudit co mají za sebou..

Samsung S22 256GB Tapatalk
Bych se toho nebál, ty kola musí mít víc nastáno než neježděno, když musí majitelé RX stále měnit motory 😂.

Btw. kde vezmeš typový list na originál kola Mazda?
 
Bych se toho nebál, ty kola musí mít víc nastáno než neježděno, když musí majitelé RX stále měnit motory .

Btw. kde vezmeš typový list na originál kola Mazda?
Aha? To je vlastně pravda. Typový list vlastně těžko seženu takže vlastně a jednodušše i tyto kola jsou zřejmě pasé..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Proč mám takový pocit, že tahle firma vám udělá typový list i na kola od raketoplánu?

A tenhle oný to řekne prostě na rovinu:

To jsou pak ti co prolezlou STK s Fabií a 19" ET20 kolama. A tady lidi přemýšlí jestli je problém mít ET52,5 7,5J když je v techničáku napsáno ET50 7J. Popravdě? Já za sebe bych tohle vůbec neřešil (i ty STK jsem vyřešil jinak než zápisem kol - podotýkám že legálně - žádný Hujeroviny atd..), ale pokud má někdo bobky třeba kvůli pojišťovně, což naprosto chápu, tak bych tohle zkusil.
 
Poslední úprava:
Prijde mi to jak koupene vysvedceni ze stredni skoly - taky to vsude uznavaji, dokud do toho nezacne nekdo stourat.
 
MZB AUTO s.r.o. prodává liťáky už léta - není důvod proč by nemohl vystavit typový list podle KBA/ABE, nicméně pochybuju, že dokáže vystavit typový list na ty Mazda RX-8 kola, myslím, že žádné KBA označení nemají.
Ten druhý inzerát na Bazoši je Autokola, spol. s r.o.
 
Prijde mi to jak koupene vysvedceni ze stredni skoly - taky to vsude uznavaji, dokud do toho nezacne nekdo stourat.
Tohle by mě docela zajímalo, jak by to řešili, když už by to bylo v tom techničáku zapsané. Myslím, že to už je za hranicí toho, co je v této republice reálně dořešitelné :cool:
 
Tohle by mě docela zajímalo, jak by to řešili, když už by to bylo v tom techničáku zapsané. Myslím, že to už je za hranicí toho, co je v této republice reálně dořešitelné :cool:

A co víc řešit, pokud úřada zkontroluje papíry a zapíše ti je, tak máš hotovo i kdyby byli falešný.
 
Z mýho pohledu nic. Ale v případě nějaké např. nehody, kdy vyjádří soudní znalec nějakou pochybnost, začne se to vyšetřovat...

20200131_133001-jpg.137673
 
Z mýho pohledu nic. Ale v případě nějaké např. nehody, kdy vyjádří soudní znalec nějakou pochybnost, začne se to vyšetřovat...

20200131_133001-jpg.137673
No to je právě ono. Pokud na autě budu mít kola jak tenhle Jeep, tak v případě nějakýho velkýho průs... to bude určitě někdo zkoumat jak se to mohlo dostat do TP.
Pokud dám ale na BN kola z RX8, respektive místo 7J bude 7,5J a místo ET50 bude ET52,5 a zároveň se bude jednat o originální kola s homologací a zároveň to nějakým způsobem zapíšu do TP a zároveň na tom bude sedět velikost pneu s TP, tak se nad tím nikdo nikdy nepozastaví pokud ho na to sám z vlastní blbosti majitel neupozorní.

Dejte na auto kolotoč, kterej bude mít všechny homologace světa a zápisy v TP a budou vás stavět policajti jen jak vyjedete od baráku.
 
Zavaznost je jina, princip podobny, ne-li stejny. Uvedenim prislusneho organu v omyl neco "legalizovat". Je smutne, kolik lidi s tim nema problem a neni divu, ze jsme bananovou republikou.
 

Podobná vlákna

Back
Top