• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-60 obecně

Rozhodně tenhle model kazí pověst značce o spolehlivosti. Fakt až nechutné kolik někteří z vás už muselo řešit závad.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Neviem teda aku ma mazda povest lebo kym neprisla cx60 tak som sa o nu nezaujimal ale nemyslim ze ju nejak kazi oproti inym znackam a modelom. Vcera bola na nemeckom FB anketa a vysledok bol ze 85% ludi je s cx60 spokojnych. Hlasovalo 514 majitelov. Problem je ten ze ti co maju nejaku poruchu tak tych je najviac pocut lebo to rozoberaju a diskutuju (co je samozrejme ok)
Spokojny majitel nema dovod sa nejak rozpisovat.

Z vlastnej skusenosti: mal som mercedes za 100k a bol som v servise xy krat a to bol faceliftovy model. Vrzgajuca sedacka,palubovka,dvierka nadrze sa zasekovali,odlepovali sa prahy. Auto brzdilo na dialnici na 80 lebo to tak malo v mape a ignorovalo adaptivny tempomat a kamery ktore videli 130km/h.
Bmw co som mal tak rapcali kolesa v zatacke,zatekali zadne svetla.
A tak to je napriec vsetkymi znackami.
 
No tak jsem dal autu ještě šanci a docela spokojeně jezdil dál a plno "maličkostí" jako jsou tlumiče, zrcátko, profil řidiče, nabíjení telefonu, klima na hov...o atd.... jsem neřešil a užíval si sílu motoru, při 34tis jsem udělal preventivně dříve servis před rodinnou cestou do Rumunska, celkem najeto 37000km a toto se stalo , 15km od domu naštěstí na cestě zpět, neměl jsem nárok na náhradní auto a ani na odvoz, jo bonus je, že mi zdarma auto dovezou po opravě, odtah do Palace Brno (nejbližší servis). Měl jsem nejprve hlášku o teplotě chl.kapaliny, pak o teplotě motoru pak se hodilo do nouzáku a nakonec psalo že mám neprodleně zastavit. Poslední info ze servisu: asi podfouklé těsnění pod hlavou, tzn.možná nový motor...píšeme do mazdy a čekáme co dělat s autem dál....no a prý jako že chce mazda, aby majitelé CX60 měli náhradní vůz během záruční opravy, no ale my momentálně nemáme, zkuste za 2 dny....TYTO MOTORY (d254) BUDOU ASI DRŽÁKY - strašný šrot toto auto....



Zobrazit přílohu 52504

Zobrazit přílohu 52505

Zobrazit přílohu 52506

Zobrazit přílohu 52507
Inzerát: budu mít na prodej CX60 D254 najeto 37tis v provozu od 05/23 PS: s novým motorem, chladičem, tlumiči, zámkem zadních dveří + plno dalšího - kdy bude vyměněn motor se dozvím později :cool:
 
Inzerát: budu mít na prodej CX60 D254 najeto 37tis v provozu od 05/23 PS: s novým motorem, chladičem, tlumiči, zámkem zadních dveří + plno dalšího - kdy bude vyměněn motor se dozvím později :cool:
Cena před dočtením věty "Inzerát: budu mít na prodej CX60 D254 najeto 37tis v provozu od 05/23" - cca 1100000Kč (+/-10%)
Cena po dočtení přídavku "PS: s novým motorem, chladičem, tlumiči, zámkem zadních dveří + plno dalšího - kdy bude vyměněn motor se dozvím později" - cca 400000-300000Kč (+/-90%)
:joy: :joy::joy:
Buď je to dobrej vtip (který se opravdu povedl) a nebo je to jeden z nejvíc antiinzerátů jakej jsem kdy viděl :joy:👍
 
Každopádně mam pocit že pocit, že díky tvým příspěvkům se pár majitelům stáhly pulky... :confused:
 
Podívej, auto mě jeden čas hodně sralo.... Teď je vše ok a ten motor je úplně skvelej. Uvidíme co vydrží no
 
b
Neviem teda aku ma mazda povest lebo kym neprisla cx60 tak som sa o nu nezaujimal
Třeba CX3 byla čtvrtá nejspolehlivější v Německu. Obávám se, že příliš složitá CX60 bude lízat druhý konec tabulky - jestli bude po pěti letech ještě jezdit.🙁



Ahoj, dočetl jsem se, že pětiletá CX-3 je podle TÜV SÜD čtvrté nejspolehlivější auto Evropy. Před ní je jen Porsche, Mercedes a Audi, za ní pak na sedmém místě Mazda 2. Moc mě to těší, a doufám, že ta moje to jen potvrdí.
 
Poslední úprava:
b

Třeba CX3 byla čtvrtá nejspolehlivější v Německu. Obávám se, že příliš složitá CX60 bude lízat druhý konec tabulky - jestli bude po pěti letech ještě jezdit.🙁

b

Třeba CX3 byla čtvrtá nejspolehlivější v Německu. Obávám se, že příliš složitá CX60 bude lízat druhý konec tabulky - jestli bude po pěti letech ještě jezdit.🙁
Zaruka je 6r alebo 160tkm takze jazdit budu urcite 😁Netreba robit nejake unahlene zavery. Zatial su ludia podla vsetkeho vo velkej vacsine s cx60 spokojní.
Keby som sa mal riadit nejakymi tabulkami spolahlivosti tak si v zivote nekupim wrx sti. 2x 😁
 
Zaruka je 6r alebo 160tkm takze jazdit budu urcite 😁Netreba robit nejake unahlene zavery. Zatial su ludia podla vsetkeho vo velkej vacsine s cx60 spokojní.
Keby som sa mal riadit nejakymi tabulkami spolahlivosti tak si v zivote nekupim wrx sti. 2x 😁

Poznám jedného a dá sa mu veriť. Môj kolega má vo fullke 3,3 diesel a keď som mu rozprával tieto horory ta mi nechcel verit. On s tým nemá jediný problém až na to že sa to moc špiní. Najazdil za 14 dní 7000 km ,bol v Itálii a Nemecku. Nie je s tých čo autá romaznávajú, dával tomu čočku hneď od novoty. Bol som sa krátko odviezť a veru poriadna kára až na tú čiernu farbu.
 
Poznám jedného a dá sa mu veriť. Môj kolega má vo fullke 3,3 diesel a keď som mu rozprával tieto horory ta mi nechcel verit. On s tým nemá jediný problém až na to že sa to moc špiní. Najazdil za 14 dní 7000 km ,bol v Itálii a Nemecku. Nie je s tých čo autá romaznávajú, dával tomu čočku hneď od novoty. Bol som sa krátko odviezť a veru poriadna kára až na tú čiernu farbu.
Hlavne mam zatial pocit ze sa mazda snazi problemy riesit a neskryvat sa.Teda aspon co sledujem swiss a De scenu. Za seba mozem po edat tiez ze nemam problemy. Za nejakych 10mesuacov som dal vyse 21000km a pohoda.
 
Možno je to náhoda ale moje BM až na pukajúci lavý stĺpik bez závad. V súčastnosti ho kočíruje syn, aktuálne 108 000 km.
BP detto a aby som dodržoval tradície tak pukoce zase upínač pásu spolujazdca :) Budem riešiť na garančke alebo sa na to vrhnem sám. Ale ešte je v zábehu málo do 7000 km.

Už mám jednu radu ako to vyriešiť “daj si hlasnejśie rádio” :)
 
Môj kolega má vo fullke 3,3 diesel a keď som mu rozprával tieto horory ta mi nechcel verit. On s tým nemá jediný problém
Je dobře, že jsou i spolehlivé CX60. Protože tolik problémů, o kterých zde píší jejich majitelé, u žádného jiného modelu Mazdy nenejdete.
 
Spise bych rekl, ze drtiva vetsina majitelu nechodi na mazdaklan, pripadne dalsi fandovska fora?
Nemyslim si. Tak ako som uz pisal vyssie vysledky nemeckej ankety.Viem ze asi by si to niektori priali ale bohuzial pre nich je cx60 dobre auto s ktorym su ludia vacsinou velmi spokojni.
 
Nemyslim si. Tak ako som uz pisal vyssie vysledky nemeckej ankety.Viem ze asi by si to niektori priali ale bohuzial pre nich je cx60 dobre auto s ktorym su ludia vacsinou velmi spokojni.

Je tam hladisko kúpnej sily. Koko robí nemec na Cx60 a kolko čech-slovák. Ďalej je naša deformácia z minulosti že autá považujeme za majetok a nemec za spotrebák.Samozrejme že sa to nedá paušalizovať ale platí to.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
 
Viem ze asi by si to niektori priali ale bohuzial pre nich je cx60 dobre auto s ktorym su ludia vacsinou velmi spokojni.
Neblbni, kdo z příznivců Mazdy by si to přál? Ale holt čteme o problémech CX60 mnohem častěji, než ji vůbec vidíme na silnici. A pokud si pořád myslíš, že CX60 není nejproblémovější model Mazdy, tak který podle tebe?
 
Neblbni, kdo z příznivců Mazdy by si to přál? Ale holt čteme o problémech CX60 mnohem častěji, než ji vůbec vidíme na silnici. A pokud si pořád myslíš, že CX60 není nejproblémovější model Mazdy, tak který podle tebe?
Neblbnem. Niekedy mam ale taky pocit. Netvrdim ze nie je najproblemovejsi. To asi bude pravda lebo je to najmodernejsie a najvybavenejsie auto znacky zrejme. . Ale nie je to vobec ziadna tragedia ako si niektory myslia.ja som max spokojny a
ostatne modely ma nezaujimaju takze netusim aku maju spolahlivost.
Najvtipnejsie su pripomienky od ludi ktory to auto ani nevlastnia ale spinia veselo a sami seba tlapkaju po ramene ze ako dobre ze oni maju iny model. (Ten spravmy ten najlepsi 😂😂😂)

Pridavam fotku z ankety co som spominal ak by to niekoho zaujimalo. myslim ze prelozit si to bude vediet kazdy.
IMG_7782.jpeg
 
Já bych neřekl že CX60 je špatný auto jako celek, to ukáže až čas +5let/+8let/+10let. Spíš jen ukazuje jak probíhá testování takovýho auta - až na koncových zákaznících. Co mě paměť sahá, tak je to asi opravdu Mazda s nejvíc porodníma bolestma a zároveň nejviditelnějšíma problémama najednou co snad kdy byla vyrobená.
Mazda si historicky udělala špatný jméno korozí (zadní lemy na 323/626, M6GG předfacelift - auto co si člověk koupil už shnilý v autosalonu,....). Když jsem před 19lety v hospodě řekl,že mám mazdu, tak se přísedící ptali, kolikátou karoserii už mám.
A pak ten hentenoný naftový motor z rodiny Skyactiv-D, kvůli kterému musel někdo z vývoje v japonsku spáchat seppuku.
 
Back
Top