• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Ahoj, jde Vám v tomhle počasí odemykání auta jen za kliku? Já tam musím dát ruku třeba 5x, než se auto odemkne. Při zamknutí se také musím asi 3x dotknout kliky. Tak nevím jestli to je počasím, slabší baterií v klíčku (i když dělají to oba) nebo něčím jiným.
Ahoj, zlobilo mě to taky. Po jízdě v dešti, nebo sněžení. Zamknul jsem dotykem v pohodě, ale neodemknul. Vyměnili mi kliky obou předních dveří před koncem záruky. O problému věděli. Dostal jsem to jako bonus k výměně polomotoru. Ještě jsem to po opravě neměl možnost vyzkoušet, zatím jsem nezmoknul, mám auto po opravě 14 dní.
 
Ahoj, jde Vám v tomhle počasí odemykání auta jen za kliku? Já tam musím dát ruku třeba 5x, než se auto odemkne. Při zamknutí se také musím asi 3x dotknout kliky. Tak nevím jestli to je počasím, slabší baterií v klíčku (i když dělají to oba) nebo něčím jiným.
Tak asi nějaký šotek. Dva dny to blbo a dnes vše funguje jak má. Tak nevím jestli pomohlo, že jsem celou kliku otřel dezinfekcí nebo byla někde nějaká chyba. Tak snad se to nebude opakovat.
 
Tak asi nějaký šotek. Dva dny to blbo a dnes vše funguje jak má. Tak nevím jestli pomohlo, že jsem celou kliku otřel dezinfekcí nebo byla někde nějaká chyba. Tak snad se to nebude opakovat.
Vlhkost / voda na dotykových ploškách. Je to běžná věc na všech autech s keylessem.
 
Právě se tady jdu zeptat na to samé... ? Tak vidím, že nejsem sám... Co začalo sněžit, tak mi prakticky nejdou kliky... Otázka jestli je to na reklamaci...
 
Nevim co jiny znacky, ale na Citroenu se to chova stejne jako na Mazde 6 - vlhkost/mokro/snih = nespolehlive otevirani dotykem. Rozdil je akorat v tom, ze Citroen ma citlivou vnitrni plochu kliky (z ty strany madla, ktera je k plechu dveri), Mazda 6 ma jeste takovou tu viditelnou cepicku na predni strane... ve vysledku to funguje stejne dobre/spatne. Novejsi Mazdy (BP, CX-60) to maji asi uz taky neviditelny bez cepicky, ne? Princip bude predpokladam u vsech aut odporovy cidlo, neumim si predstavit, jak by to jinak delali...
 
Teď úplně neznám všechny konstrukční typy, ale na starších mazdach, co je to viditelné tlačítko v klice, tak funguje vždy a za všech okolností. Esteticky žel žádná hitparáda. Všechny, co znám, a mají ty kliky s vnitřním sensorem, tak nadávají, že za deště a vlhka často nefunguje na první pokus a taktéž nelze odemknout v rukavicích. Jsem tedy rád, že mám to tlačítko.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Nevim co jiny znacky, ale na Citroenu se to chova stejne jako na Mazde 6 - vlhkost/mokro/snih = nespolehlive otevirani dotykem. Rozdil je akorat v tom, ze Citroen ma citlivou vnitrni plochu kliky (z ty strany madla, ktera je k plechu dveri), Mazda 6 ma jeste takovou tu viditelnou cepicku na predni strane... ve vysledku to funguje stejne dobre/spatne. Novejsi Mazdy (BP, CX-60) to maji asi uz taky neviditelny bez cepicky, ne? Princip bude predpokladam u vsech aut odporovy cidlo, neumim si predstavit, jak by to jinak delali...
Jo, BP už to má bez toho černého tlačítka. Estetický dojem je fajn, ale v zimě to asi nefunguje no ?
 
Tak mně to minulou zimu šlo. Letos také, až do jedné soboty, kdy jsem jel asi 80 km v počasí na hov.. , auto bylo bílo černé od soli a marastu. Když jsem přijel tak blblo odemykání i zamykání na obou stranách, kufr šel. Otřel jsem to všechno rukou a asi na potřetí to šlo. Druhý den to také blblo, tak jsem to utřel ubrousky s dezinfekcí a od té doby to šlape napoprvé, i když je auto stejně zasrané od všeho možného.
 
Dělají se dva typy. Odporový a kapacitní. Odporový senzory jdou "zmáčknout" i v těch nejobyčejnější rukavicích, ale někdy to chce vyvinout trochu tlak. Kapacitní systém je trochu modernější, ale může se stát že nezjistí změnu kapacity a odmítnou poslouchat (třeba kvůli obyčejným rukavicím - jako displej u obyč mobilu). Já mám u sebe použitý oba dva typy. Kapacitní zevnitř kliky na odemykaní a odporový zvenku na zamykání. V zimě ani s námrazou nemám problem s odemknutím i zamknutím, ale když jedu na ruční myčku, tak narovinu nechávám klíče v autě a auto nastartovaný. Kdybych měl auto vypnutý a klíče u sebe, tak pokaždý když přejedu vapkou okolo kliky, tak se auto pořád zamyká a zamyká a zamyká.... Na odemykání to (voda pod tlakem) vliv nemá.
 
Poslední úprava:
Já taky žádný problém a taky klidně v rukavicích.
 
Kdybych měl auto vypnutý a klíče u sebe, tak pokaždý když přejedu vapkou okolo kliky, tak se auto pořád zamyká a zamyká a zamyká....
Dtto dělal Superb... po dobu mytí jsem nechával klíčky na stojanu pro volbu a platbu za mytí :rolleyes: tedy mimo rádius dosahu klíče.
 
Ahoj,tak mám pocit, že se mě zjevuje podobná grafika jako tobě.Když startuju a objeví se úvodní grafika,naběhne přes displej přerušovaná linka.Jak naskočí motor a ukáže se budík,tak linka hned zmizí.Jak to prosím tě tenkrát dopadlo?
Díky

Zobrazit přílohu 43452
Ahoj, sorry dlhsie som tu nebol prihlaseny. Display bol vymeneny vramci reklamacie. Bolo nutne demontovat palubnu dosku takze auto bolo cca 1/2 v servise. Po vymene zatial ziaden problem
 
Ahoj, sorry dlhsie som tu nebol prihlaseny. Display bol vymeneny vramci reklamacie. Bolo nutne demontovat palubnu dosku takze auto bolo cca 1/2 v servise. Po vymene zatial ziaden problem
Díky,já už jsem po záruce takže out.Zjevuje se to jen při úvodní obrazovce,tak na to prdím.
 
Ahoj jak jste na tom s kůží na volantu? Máte jí někdo načlou? Řešil už někdo nové obšití volantu na BP?
 
Já už mám cca rok po výměně v záruce, začala se loupat navrchu volantu.To už totiž bylo načaté od předchozího řidiče/řidičky, protože jsem kupopval od dovozce referenční vůz. Podle mně s ním jezdila nějaká paní/slečna a na dlouhých cestách či kolonách klepala nahoře nehtíky :rolleyes: Bez problémů reklamováno.
 
Aha to vymění na záruku? Tak to bych si měl pospíšit - všiml jsem si, že mi začíná napraskávat kůže na levé straně - ale říkal jsem si, že tohle se snad ani reklamovat nedá. nemáš někde fotku jak moc to bylo? Já tam mám zatím jen takové mm prasklinky, ale je to cítit jak po tom přejedeš rukou.
 
Back
Top