• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Tyjo když to vidím nedávno jsem potkal Octavií s ///M3 ;) jsem skoro vjel do příkopu :p
 
Ahoj,čeká mě výměna brzdových kotoučů a destiček na mé 3 BP. Kde prosím kupujete material na výměnu vy? Jsem taková konzerva a mam rád stejnou značku kotoučů vpředu i vzadu,ale bohužel nemůžu najít na žádném eshopu aby měly stejného výrobce přední i zadní kotouče. Děkuji za reakce.
 
Ahoj,čeká mě výměna brzdových kotoučů a destiček na mé 3 BP. Kde prosím kupujete material na výměnu vy? Jsem taková konzerva a mam rád stejnou značku kotoučů vpředu i vzadu,ale bohužel nemůžu najít na žádném eshopu aby měly stejného výrobce přední i zadní kotouče. Děkuji za reakce.
https://www.motora.cz/ , https://mlparts.cz/ , https://autodilos.cz/ , https://www.autodily-pema.cz/ ... M3 BP nemám, ale na mé Mazdy jsem bral já na těchto webech. Třeba Ti to pomůže :)
 
Poslední úprava:
Ahoj na těchto e-shopech nakupuju vše ,ale co se týče brzd je to na draka. Na BP nemají vůbec přední ,jen Delphi a ty nechci.
Anebo "aftermarket" má svou prodlevu :sleeping:
 
Caute, mam poskodenu chromovu listu prednej masky (vid. foto). Neviete nahodou niekto aka narocna by bola vymena listy a kde by som vedel zohnat novu? Dik

IMG_4108.jpeg
 
Ahoj trochu se oteplilo a tak jsem prvně zapnul klimu..(v zimě klimu nepočítám když mám nastavenou vyšší teplotu) prvně jsem nechal automat nastavil mi 22° vnitřní okruh až později jsem si všimnul toho uzavřeného okruhu tak jsem to dal klasicky a stejně šel jen lehký chladivý vánek.. i když jsem dal teplotu na minimum bylo to jako slabota a opravdu velká ... až jsem zklamaný. Nebo je možné že dva roky staré auto může vytratit chladivo..? ps. jel jsem rychlostí 130-200 km/hod.
 
Dnes jsem viděl na videu s CX-50, že po stisknutí 4x odemykaciho tlačítka sjedou okna dolů... 3x krátké zmáčknutí a čtvrté dlouhé... Na BP jsem to zkoušel, ale nejde mi to... Nejde to někomu? Nejde to nějak dokódovat?
 
JJ, umí to i manželčina Ibiza... No zkusím se zeptat za měsíc na garančce.
 
Možná jsem úplně vedle, ale taková nová myšlenka k teplotě vody.

Vybírám teď olej (věčné téma) a pročítám olejářské fórum. Padla tam taková informace ohledně olejů 0W-20 a EKOLOGIE no a prostě, že jde i o to, že u Japonců to není ani tak snaha vlézt EU do zadele jako spíše posedlost efektivitou. A že tyto oleje předepisují již 20 let a obecně při vhodném použití a časté výměně s tím není problém - obecně né jen Mazda - no a to z toho důvodu, že…..

…..japonské vozy již nějakou dobu mají motory navržené pro provoz za nižší teploty než EU US vozy a to konkrétně v průměru o cca 10°C na oleji.

Napadlo mne tedy zda to nemůže byt další střípek do skládačky ,,proč se nedostává na provozní teplotu kolem 90°C”

Tím nechci zpochybňovat třeba vadný termostat, ale řešilo se tu i složení chladicí kapaliny, tak třeba to muže byt další kousek skládačky.
 
Taky možnost, ale zkouším se spíš zaměřit a pátrat po souvislosti z aktualizací řídící jednotky někdy na jaře 2021, protože to byl první erok, resp. zima v prosinci 21 kdy odešel první termosta.násladně po cca roce a lehkých mrazech druhej. Že by dva roky to nic neudělalo a potom po aktualizaci dvakrát po sobě ? Divná náhoda. Tak bych se chtěl zeptat, jestli tady byli všichni na té aktualizaci, a pokud někdo ne, tak jestli má taky problémy. Udělal bych takovej průzkum spojený se statistikou, možná by se šlo dopátrat a taky vyloučit i tuto možnost. Tak vás všechny prosím o reakci. Děkuji.
 
Já tedy se svou BP byl nedávno na druhé garančce a ptal jsem se na aktualizaci a prý pro můj model nic novějšího není.
Vyrobeno 20.10.2020.

Jinak dvě zimy za mnou a auto ohřeje vodu vždy na výjezdu z města. ČB.
 
Back
Top