• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Taky možnost, ale zkouším se spíš zaměřit a pátrat po souvislosti z aktualizací řídící jednotky někdy na jaře 2021, protože to byl první erok, resp. zima v prosinci 21 kdy odešel první termosta.násladně po cca roce a lehkých mrazech druhej. Že by dva roky to nic neudělalo a potom po aktualizaci dvakrát po sobě ? Divná náhoda. Tak bych se chtěl zeptat, jestli tady byli všichni na té aktualizaci, a pokud někdo ne, tak jestli má taky problémy. Udělal bych takovej průzkum spojený se statistikou, možná by se šlo dopátrat a taky vyloučit i tuto možnost. Tak vás všechny prosím o reakci. Děkuji.
Já jsem na aktualizaci 2021 nebyl...alespoň myslím,pokud to neudělali bez mého vědomí.Zatim jsem s termostatem neměl problém.V zimě se mě auto zahřeje zhruba 6-8km cca 10minut jízdy.Měřeno přes OBD.
 
Zdravím, byl jsem se dneska podívat na tuto Mazdu:
Auto je to velice pěkné, ale má pár vad. První je, že bylo bourané na zadek a byl přelakován nárazník (přímo v autorizáku). Druhý neduh je odřený přední nárazník.
Chtěl jsem prosím zeptat, zda někdo neví kolik by stála případná oprava? Mám se rozhodnout do pondělí, ale nevím mám z toho takové rozporuplné pocity.
Díky.

346099153_598743865547750_8042954763526807326_n.jpg
 
Ak bol menený LEN zadný nárazník ( a nič nebolo naťahovane a ináč opravovane), tak by som ten predok rozlestil, nestriekal a auto zobral. Ten škrabanec je na háklivom mieste, kľudne sa ti to po chvíli stane znova. Teda ak sa ti ináč auto páči - skrabanec na spodku nárazníka nepoteší, ale mna by neodradil.
 
Jo, pokud nebylo na stolici natahovaný, tak snad by to nemuselo vadit, ale bych důkladně prohlídl plechy v kufru, jestli to nedostalo větší ránu. Spodek by mohl jít rozleštit, jak píše klega výše,ovšem jestli je to hlubší tak přestříkat celej nárazník, to bych odhadoval tak na cca 5000. Ale když zajdeš nebo zavoláš do nějakýho autorizáku tak ti to budou schopni říct přesněji. Ale co mně zaráží, je cena, protože když už to má nějaký škraloup-opravu tak bych zatlačil na prodejce. Víc jak 500 bych nedal. Ale je to na Tobě. Tohle auto už se prodává nějaký pátek ...
 
Jo, pokud nebylo na stolici natahovaný, tak snad by to nemuselo vadit, ale bych důkladně prohlídl plechy v kufru, jestli to nedostalo větší ránu. Spodek by mohl jít rozleštit, jak píše klega výše,ovšem jestli je to hlubší tak přestříkat celej nárazník, to bych odhadoval tak na cca 5000. Ale když zajdeš nebo zavoláš do nějakýho autorizáku tak ti to budou schopni říct přesněji. Ale co mně zaráží, je cena, protože když už to má nějaký škraloup-opravu tak bych zatlačil na prodejce. Víc jak 500 bych nedal. Ale je to na Tobě. Tohle auto už se prodává nějaký pátek ...
Prodejce by zlevnil na 510. Jak píšeš auto se prodává už nějaký pátek, tak by tam mohl být ještě nějaký prostor. Přes víkend popřemýšlím a rozhodnu se. Jinak ta barva Titanium Flash je hodně zajímavá. Chtěl jsem polymetal grey nebo machine grey, ale tato hnědá mě hodně příjemně překvapila. Na fotkách tak nevynikne. No ty škrábance na nárazníku jsou hlubší tam by se to muselo přestříkat a z toho mám právě obavy, aby to pak vypadalo k světu.
 
Ta barva je hoodně dobrá, to máš pravdu. Určitě bych na něj zatlačil na těch 500. Když tak bych dal jemu čas na rozmyšlenou. ono je známo, že lakování plastových částí je problém, ale co vím tak na nových dílech, tzn. nový černý plastový nárazník. To co máš Ty, tak to bych se nebál, že by to mohl někdo doprasit. Jak říkám, obrátil bych se přímo na některý autorizák, dle místa kde se nachází autobazar, a jsi někde poblíž, tak zkus Autoefekt, ti ale nemají svoji lakovnu, ale před nějakým rokem mi stříkali na CX-3 taky zadní nárazník ale nový, sice se napoprvé nepovedl odstín, ale napodruhé už to bylo cajk. Nebo asi mají přímo v IVOS lakovnu, tož tam.
 
Já bych to tedy za tuto cenu nekoupil. To auto má za sebou nějakou nehodu kosmeticky taky není bez poskvrnky. Řekl bych mu 450 a to by byla pevná nabídka ber nebo nic.
Auto v takovém stavu s nehodou můžeš sehnat i o 100 tisíc pod cenou toho co nabízí - je otázka jak bylo psáno zda to byl jen nárazník nebo i něco víc.

Osobně bych tedy v této cene přes 500 havarované auto vůbec nekupoval. Najdi si jiné.

PS: slevu dnes dostavas ne při jednání o cene ale po odmítnutí auta a odchodu z bazaru kdy si chvilku počkaš v autě před bazarem nebo se ti prodejce pak ozve. Ale jak říkám nad 450 bych to nekupoval. I v ČR najdeš levnější a díky perfektnímu kurzu eura se koukni na Německo.
 
Já bych to tedy za tuto cenu nekoupil. To auto má za sebou nějakou nehodu kosmeticky taky není bez poskvrnky. Řekl bych mu 450 a to by byla pevná nabídka ber nebo nic.
Auto v takovém stavu s nehodou můžeš sehnat i o 100 tisíc pod cenou toho co nabízí - je otázka jak bylo psáno zda to byl jen nárazník nebo i něco víc.

Osobně bych tedy v této cene přes 500 havarované auto vůbec nekupoval. Najdi si jiné.

PS: slevu dnes dostavas ne při jednání o cene ale po odmítnutí auta a odchodu z bazaru kdy si chvilku počkaš v autě před bazarem nebo se ti prodejce pak ozve. Ale jak říkám nad 450 bych to nekupoval. I v ČR najdeš levnější a díky perfektnímu kurzu eura se koukni na Německo.
Ano máš pravdu. Má to prostě více nevýhod než výhod a to auto se fakt už prodává dlouho, takže nejsem jediný koho to odradilo. Německo mě taky napadlo nejen kvůli kurzu eura, ale hlavně je tam větší možnost výběru takže se porozhlédnu někde jinde. Na koupi nové Mazdy moc nespěchám, takže si raději počkám na něco lepšího. Zaujalo mě na carvago na toto auto:
Cena se mi zdá celkem přijatelná a auto má lepší výbavu a celkově vypadá moc pěkně.
 
Poslední úprava:
@Miriencz .Tak to vypadá líp než to předchozí. akorát je k tomu k dispozici jejich Caraudit, kde je nějaký error u ostřikovačů světlometů, chtělo by to zjistit podrobnosti. Ten Caraudit už si už nšěkdo nechal udělat a zaplatil ho, tvoje výhoda. Otázka je, proč couvnul od tohoto auta,asi něco je špatně, tak buď ve střehu. Tak když ho vezmeš, máš 14 dní na vrácení, akorát záleží za jakých podmínek. Asi ti připadám jako nějaký vystrašený rýpala, ale špatné zkušenosti mně vyškolily, takže už jsem hodně obezřetný, zvlášť u aut. Co třeba mrknout,jestli je něco k dispozici v Rakousku, myslím že jsem slyšel,že auta z tama jsou v pohodě.Mrkni třeba na Autoscout24.Ale pokud se rozhodneš pro tohle, tak bych si jej prověřil ještě přes jinou společnost než jejich Cebii.
 
Ještě mně napadlo, jestli si někde z okolí Zlína, tak zkus se zastavit v Autoefekt Zlín, autorizák Mazda, mám dojem že vozí auta asi z DE. Za zavolání nic nedáš.
 
JJ hlavně, pokud jsi byl ochoten jít nad 500, není už lepší něco přihodit a koupit rovnou nové? Ano bylo by to dražší, ale člověk si auto nekupuje každý den, máš jistotu co kupuješ jak si to zajedeš a budeš se k tomu chovat, no a hlavně asi jedna z posledních možností koupit si nové ,,normální" auto dokud ještě něco je.
Já když kupoval novou Mazdu 3 tak jsem se dostal o 40 tisíc pod cenu - takže on už to opravdu není takový rozdíl.
A možnost nějak dofinancovat ten zbytek se jistě najde.

Pokud ojeté tak bych si za tyhle peníze rozhodně vybíral jen auta bez škodné události - a samo před koupí proměřil lak i kdyby tě ujišťovali o čemkoliv.
Koukni na to německo/rakousko ten kurz je teď opravdu fajn.
 
Díky všem za reakce. Momentálně ještě řeším prodej současného vozu a od toho se bude odvíjet co dál. Nad novém jsem moc neuvažoval tam se ty ceny pohybují 600 a více. Zatím mě vychází nejlépe to zahraničí vzhledem ke kurzu eura a většímu výběru.

Ještě mně napadlo, jestli si někde z okolí Zlína, tak zkus se zastavit v Autoefekt Zlín, autorizák Mazda, mám dojem že vozí auta asi z DE. Za zavolání nic nedáš.
V autoefekt jsem byl před pár lety kvůli Mazdě BN a tam mi říkali, že moc toho že zahraničí nevozí.

Byl jsem dnes v ackach zkusit prodej a nabídli mi dobrou cenu za současné vozidlo. Tak to zkusím pak prodat tady a koupit něco v zahraničí.
 
Byl jsem dnes v ackach zkusit prodej a nabídli mi dobrou cenu za současné vozidlo když bych bral na protiucet tady toto: https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda/3/187280417
Auto vypadá skvěle a je skoro nové. Jen ten SkyactiveX mě trochu odrazuje. Na druhou stranu zase ten výkon není špatný. Uvidíme jak se v tom projedu auto je na jiné pobočce. Vychází mi to že bych doplatil 330.
Osobně na Áčka bacha - když jsme hledali starší trojku teď pro mladou tak auta co jsem obešel byly stočený. Jako zmer si lak a koukni na to - mě se zda ze tam trochu něco nelicuje, ale muže to zkreslovat ty fotky. Kdo by prodával auto s 5 tisíci km. Byl bych velmi opatrný i vzhledem k tě cene která je na SkyX a 5 tisíc km už docela podezřelá. Áčka mají ceny za dobře kousky spis vysponovane. Byl bych opatrný.
 
Na youtube sleduji jednoho borce, co vozí Mazdy převážně z Německa a opravdu se stará, aby se jednalo o velmi pěkný kousky.
Možná jen dohledat a oslovit ho, jak je na tom s časem.
Pokud bys chtěl to BP z Áček, tak bych si nechal vyjednat prohlídku a kontrolu stavu včetně fyzické kontroly přímo u Mazdy z tvojí přítomností.
 
Na youtube sleduji jednoho borce, co vozí Mazdy převážně z Německa a opravdu se stará, aby se jednalo o velmi pěkný kousky.
Možná jen dohledat a oslovit ho, jak je na tom s časem.
Pokud bys chtěl to BP z Áček, tak bych si nechal vyjednat prohlídku a kontrolu stavu včetně fyzické kontroly přímo u Mazdy z tvojí přítomností.
Už jsem možnost auta z áček po zvážení opustil prostě a jednoduse jim nevěřím. Chtěl jsem hlavně vědět kolik bych dostal za současné vozidlo. Jak už jsem psal nejlépe mě vychází dovoz ze zahraničí. @Polsonside mohl bys mi prosím tě napsat název toho kanálu na YouTube? Díky.
 
Já než koupil svoji trojku tak sem jich projel bambilion. Všude bylo něco špatně ačkoli z inzerátu to vždy vypadalo zajímavě. Nejraději oslovuji soukromé prodejce z Čech ale nebál bych se ani zkušeného importera a vzít auto třeba z Německa. Jen mám zásadu, že auto musím před koupí sám vidět i projet. Nevěřím na fotky videa nebo názor vyrizujiciho.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Já bych po nedávnem dovozu spis poradil vyprdnout se na importery a dovozce a auto si dovézt sám.
Nedávno jsme takto koupili pěknou BM a když si vemu odbodny stav tak proti ČR cca 60 tisíc rozdíl + víkend u Bodensee jako bonus.
Pokud si s prodejcem vykomunikujes předem trochu stav auta, necháš si udělat detailní fotky, video s promerenim laku, auto bude s plnou serviskou nehavarováno a hodnoceno jako perfektní stav tak v podstatě nemáš moc co riskovat. Domluvit si ze Němec zařídí prevozni značky a td a není problém.
V podstatě vždy se dá počítat se slevou, kterou si můžeš domluvit předem a myslím ze těch 50 tisíc rozdílu oproti tomu nechat si to dotáhnout za to stojí - oni v podstatě neudelaji nic jiného než ty s tím rozdílem ze ty auta tahají na podvalu.
Třeba teď nás 1000 km - jedním autem tam 500 a dvěma zpět 500 vyšlo na 5000 v benzinu - jízda 200km/h ? pokud budeš mít platnou STK tak děláš jen evidenci za 1000,- a přihlášení za 800 - já dělal komplet vše pac stejně v červnu končila takže za 4500,- komplet vše.
Tedy auto poridis levněji můžeš si udělat výlet a 50 ušetříš minimálně.
 
Back
Top