• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Všechno co mám na autě teď. Teda byl tam navíc safety. Ale ten je teď dohromady s hudbou takže nejde zvlášť. No a chybělo mi jen střešní okno ?
 
Tak jasné ale BRZ/GR86 a MX5 mají jedno společné - jsou to ,,sportaky” pro zábavu. Obojí je menší než M3.
A tam ta cena jeden milion je ještě poměrně OK i když 800 tomu slušelo víc.

Ale obyčejný malý hatchback za mega? Pokud praktické auto tak za mega třeba M6 - i když ten infotaiment je sto let za opicema nebo pak kombika jiné značky - Kia proceed nebo hyundai - tam se dá snad i i30N pod mega a to je kurva jiná jízda jak obyčejná M3. A přitom je v kabině trochu větší.

Edit - podle mne by cenu ty Mazdy obhajili jen ve spojení s 2,5 Turbo 4x4 ale i tak by bylo mega hodně.
 
Poslední úprava:
Tak ono se stačí podívat kolik stojí podobné hatchbacky/nižší střední u konkurence. Akorát Korejci jsou níže, ale to není právě úplně konkurence, protože jim chybí výbava/motory.

Btw. kdyby se nabízela 3ka s tím 2.5 Turbo, tak by si bez problémů obhájila cenu okolo 1,1-1,2 M a prodávala by se. V tomto je zase ta i30N vyjímka a zbytek je o hodně výše s cenou v této výkonové kategorii. A ano, přiznám se, že chtít sportovnější hatch a měl bych 800 tis - 1 M tak v I30N určitě skončím.
 
Zo mas pravdu. Ale zase na Nku je ta nižší cena vidět v interiéru. Mám možnost s tím jezdit a fakt to zpracování a materiály jsou o třídu níž než v Mazdě. Ale zase to ma parádní motor a je s tím uzasna jízda
 
Jj to i BRZ/GR86 interiér taky nic moc a MX5 to samé.

PS nesleduje tu někdo jestli jsou uniky k MX5 jestli nepřijde už nová generace? Na trhu je už dost dlouho a pokud by interiér posunula aspoň jako má M3 a kdyby to kurva udělali pro lidi a ne pro trpaslíky tak bych do ni snad i šel.
 
Hm.... tak uvidíme. Jako Facelift M3 se mi tedy nelíbí - nicotné změny za mne spíše k horšímu, to jak vykuchali výbavu a blbě jí rozdělili s nutností dokoupit balíček a z venku je to stále stejný, mohli dát aspoň nové nárazník trošku to předělat aby bylo vidět, že je to novější model nebo pak větší změny uvnitř ve stylu lepší sedačky, vyřešit ty lesklé plochy jiným materiálem a nabídnout opravdu lepší výbavu a né jí zhoršit při zvýšení ceny.

Doufám, že už aspoń vyřešili ten motor a Mazda si konečně vytáhne hlavu z řiti a už se vyjádří k tomu co jim cvaká ve Skyaktivech-G - protože to cvaká plno lidem a Mazda se to snaží jen ututlat.
A jestli je to ,,vlastnost" nové konstrukce G třeba díky vypínání válců nebo já nevím co, tak ať se k tomu kurňa vyjádří a nesnaží se zákazníkům jednotlivě tvrdit, že to je OK, at si změní olej a podobné blbosti (olej na to nemá vliv - mám teď další WIN člověka co jezdil na Mazda 0W-20 i Mazda 5W-30 a rozdíl žádný) a lidi co si to nenechali vymluvit dostali nový motor - což by asi jen tak neměnili.
 
Hm.... tak uvidíme. Jako Facelift M3 se mi tedy nelíbí - nicotné změny za mne spíše k horšímu, to jak vykuchali výbavu a blbě jí rozdělili s nutností dokoupit balíček a z venku je to stále stejný, mohli dát aspoň nové nárazník trošku to předělat aby bylo vidět, že je to novější model nebo pak větší změny uvnitř ve stylu lepší sedačky, vyřešit ty lesklé plochy jiným materiálem a nabídnout opravdu lepší výbavu a né jí zhoršit při zvýšení ceny.

Doufám, že už aspoń vyřešili ten motor a Mazda si konečně vytáhne hlavu z řiti a už se vyjádří k tomu co jim cvaká ve Skyaktivech-G - protože to cvaká plno lidem a Mazda se to snaží jen ututlat.
A jestli je to ,,vlastnost" nové konstrukce G třeba díky vypínání válců nebo já nevím co, tak ať se k tomu kurňa vyjádří a nesnaží se zákazníkům jednotlivě tvrdit, že to je OK, at si změní olej a podobné blbosti (olej na to nemá vliv - mám teď další WIN člověka co jezdil na Mazda 0W-20 i Mazda 5W-30 a rozdíl žádný) a lidi co si to nenechali vymluvit dostali nový motor - což by asi jen tak neměnili.
No na výsledek toho tvýho řešení s CBčkem jsem dosti zvědavej…
 
Zdravím, chtěl bych se zeptat řešil někdo z Vás výměnu toho choulostivého plexi u budíků? Zajímalo by mě na kolik by vyšla případná výměna. Díky.
 
Zdravim, nasel jsem potahy na aliexpresu https://a.aliexpress.com/_mNK7PJE
Jako chytak tam maji rok 2019, ale usoudil jsem ze to je starsi model. Je sance ze by pasovaly? V Civicu jsem mel MAD potahy, ale dnesni cena 12tis mi prijde moc... 3600 z ciny zni lip ? diky.
 
Tak dnes prohlížím nové kotouče a destičky na mojí 3 a pak proč mám orezlé kotouče na zadní nápravě. Brzdná plocha kotouče je 46 mm a účinná plocha brzdové destičky je 36mm. Pak to dopadá viz druhé a třetí fotografie.

IMG_20230621_111806.jpg IMG_20230621_111554.jpg IMG_20230621_111542.jpg
 
Back
Top