• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Tak to je zas dobrá zpráva, termostat blbne i v létě, myslel jsem že jenom když mrzne. Taky mám již 2x měněný obrok. Zatím ale i v létě drží, i když je pravda že se na to moc nezaměřuju. Pohlídám to teda. Jinak pokud máš po záruce, tak si na výměnu termostatu, nic jiného se nemění, v servisech tuhle závadu znají, připrav kolem 20t.viz vlákno https://www.mazdaklan.cz/threads/r0...konnost-topeni-skyactiv-g-od-2018-s-ccv.5643/, tady máš dostatek informací.
 
Stál asi 13 000 nebo tak s DPH. Zkusil bych upilovat ten fail safe nejdřív namísto komplet výměny. Někde jsem to tu popisoval. Vyměnit to celé můžeš vždy.
 
Mám auto koupené v DE v květnu. Myslíte, že by mělo cenu zkoušet kontaktovat ohledně závady prodejce? Možná to zkusím, třeba se k tomu nějak rozumně postaví.
 
Ďakujem. Ja mám 2019ku a tiež ich tam mám. No bol som v piatok v jednom showroome a obkukoval som tam 2022ku a hodil som reč s predajcom a ten mi toto tvrdil. Vraj v techničáku už má len 18ky.
No vlastně měl prodejce pravdu... Já mám 2022 a v techničáku jsou původně opravdu jen 18-ky. Ale hned při převzetí auta dostanete papír pro zapsání 16-ek a při přihlašování auta vám to tam na dopravce zapíšou :)
 
No vlastně měl prodejce pravdu... Já mám 2022 a v techničáku jsou původně opravdu jen 18-ky. Ale hned při převzetí auta dostanete papír pro zapsání 16-ek a při přihlašování auta vám to tam na dopravce zapíšou :)
Ďakujem za doplňujúce info. Celkom prekvapivé. Ročník 2019 nebol problém, obe veľkosti zapísané a tuna takáto oštara. Ten papier že vydajú, ale musia byť u nich objednané tie disky a na tie konkrétne sa vystaví potvrdenie a idú sa zapísať do techničáku.
 
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s rachtáním/chrastěním zespod auta u Skyactiv-X? Dělá to od novoty a prodejce tvrdí, že je to vlastnost vozidla.

Nejlépe je to slyšet, když dám telefon k pedálům -
 
Jednou mě podobně chrastily plechy a plasty na spodku po řádném utažení je už 3 roky klid.

Odesláno pomocí Tapatalk.
 
Tak dej vědět jak jsi pochodil ;)
Ptal jsem se na cenu v servisu, řekli mi cca 25000,- Spojil jsem se s prodejcem, zatím v řešení ... tak jsem zvědav
Mezitím jsem změřil teplotu během dlouhé jízdy, svislými čarami jsou vyznačeny pauzy, ale to asi nemá vliv.

teplota.jpg
 
Ptal jsem se na cenu v servisu, řekli mi cca 25000,- Spojil jsem se s prodejcem, zatím v řešení ... tak jsem zvědav
Mezitím jsem změřil teplotu během dlouhé jízdy, svislými čarami jsou vyznačeny pauzy, ale to asi nemá vliv.

Zobrazit přílohu 47180
Dejme tomu že od cca 30 minuty, tak všechno co jde na tom grafu pod cca 78°C je špatně.
 
Zdravím, mám dotaz. Nevím jestli je to problém až nýnějších veder, ale všiml jsem si, že se mi při velkých vedrech a zapnutou klimatizací rosí čelní sklo z venku. Upozorňují z venku a ne ze vnitř :) je to přesně na místě, kde je výdech na čelní sklo ze vnitř. Díval jsem se z kama by to mohlo být a z pod kapoty jsou nějaké výdechy, ze kterých trochu fučí a evidentně se to sraží z venku. Nezaregistroval to také někdo?
 
Dělá mě to občas taky.Většinou po dešti když je horko s vlhko.Mám za to , že to dělá teplý vlhký vzduch který proudí z pod kapoty a právě v tom místě o kterém jsi psal se to sráží.Já to ignoruju.Ono se to stejně po chvilce ztratí.😉
 
Tohle jsem nezaznamenal, to je fakt divný, sice tomu moc nerozumím, ale když říkáš že to fučí nějakým výdechem z od kapoty, tak možná nějaká trubky nebo hadice co přivádí ochlazený vzduch do kabiny prasklá nebo uvolněná. Zkus zajet do servisu.
 
Tohle mi děla na 6ce když chvíli stojím a klima jede. Když je venku moc horko tak ten teplý vzduch s tím studenými kondenzuje na skle zvenku. Jak se rozjedes tak to zmizí. Nic s čím bych si dělal velkou hlavu
 
Veď je to perfektná fičúra od Mazdy. Môžeš si zotrieť sklo v horúcom suchom počasí a to na mokro bez toho aby si minul čo i len gram vody na ostrekovače. Za mňa palec hore
 
Ahoj, chci se zeptat na názor, zaslechl jsem něco o kvalitě plechů a laku? Je pravda, že i tahle 4. generace je tak náchylná na rez?
Uvažuju o koupi lehce jetého auta do 25000km, ale plánuji si ho nechat 5-8let, proto mám trochu obavu.
 
Back
Top