• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Já bych po nedávnem dovozu spis poradil vyprdnout se na importery a dovozce a auto si dovézt sám.
Nedávno jsme takto koupili pěknou BM a když si vemu odbodny stav tak proti ČR cca 60 tisíc rozdíl + víkend u Bodensee jako bonus.
Pokud si s prodejcem vykomunikujes předem trochu stav auta, necháš si udělat detailní fotky, video s promerenim laku, auto bude s plnou serviskou nehavarováno a hodnoceno jako perfektní stav tak v podstatě nemáš moc co riskovat. Domluvit si ze Němec zařídí prevozni značky a td a není problém.
V podstatě vždy se dá počítat se slevou, kterou si můžeš domluvit předem a myslím ze těch 50 tisíc rozdílu oproti tomu nechat si to dotáhnout za to stojí - oni v podstatě neudelaji nic jiného než ty s tím rozdílem ze ty auta tahají na podvalu.
Třeba teď nás 1000 km - jedním autem tam 500 a dvěma zpět 500 vyšlo na 5000 v benzinu - jízda 200km/h ? pokud budeš mít platnou STK tak děláš jen evidenci za 1000,- a přihlášení za 800 - já dělal komplet vše pac stejně v červnu končila takže za 4500,- komplet vše.
Tedy auto poridis levněji můžeš si udělat výlet a 50 ušetříš minimálně.
Taky mě to napadlo, ale vzhledem k tomu že jsem z jižní Moravy tak bych spíš volil Rakousko. No ještě si to promyslim.
 
To už mas jedno ale princip je stejný.
S par dovozci jsem mluvil a nabídku na německém trhu jsem si prošel takže mám přehled o tom kolik si prirazí a vlastně mi nikdo nebyl schopen nabídnout něco jiného než zvládnu sám - stylem, já s nim mluvím po telefonu dávám důkladné otázky a na místě zmerim lak je to skoro jistota - hm tak to mám stejnou a 50 mohu ušetřit za ten jeden den nebo vzít polovicku a dva dny.
 
Ještě mrkni na www.mujdovoz.cz. Jsou z Ostravy a pro auto jedou i s klientem, takže se sám můžeš podívat a ne si něco naslepo dle fotek kupovat.
Tak to se snad kouknem vždy osobně ne? Když si pro to jedes.
Jako nechat si dovézt jako úplně na slepo jen podle posouzení dovozce do toho bych už vůbec nešel.
 
@MK-M3 .Třeba Carvago to tak provozuje, dovoz na základě fotek. Ale můžeš jim to zas do 14ti dní vrátit, ale nevím za jakých podmínek. Jiní dozci i ti menší myslím taky jedou pro auto sami bez zákazníka. Ale to je jenom moje domněnka.
 
Tak to bych opravdu nechtěl. Kdysi jsem si nechal dotáhnout BMW ale jel jsem s nim protože jsem byl ,,mladej a blbej” ale po tom co jsem viděl celý průběh akce a co vím jak ty dovozy dělají tak za předpokladu ze se umíš domluvit ať uz německy nebo anglicky (oni neradi ale když jde o kšeft tak mluví anglicky velmi ochotně) tak není problém jet si pro to sami ve dvou - každý pak zpět jedním autem. Nikdo to nedělá pro ,,modré” oči a žádný drobný dovozce stejně nijak neručí za stav vozu.
Ale když se kupuje auto řekneme nad 200 tak se to jednak vyplatí finančně a jednak výběrem a většinou lepším servisem co se na autě dělal. A takové auto musí bez problému odjet domu po svých - pokud někdo nejede záměrně kupovat bouracku na kšeft kterou lacině načančá a prodává jako dovezenou TOPKU.
Prevozky vyřídí Němec na úřadě (tam uz tu angličtinu rádi opravdu nemají).
Pro par aut už jsem takto byl (svoje dvě, teď polovicce a kamarádům) a vždy je to stejný.
Jen když jedes k soukromníkovi tak si půjčit merak laku sebou v tom je zas bazar lepší ten ti to půjčí a hlavně většinou předem natočí video jak auto měří.
Mě tedy vždy těch 50 litru za ten den/dva stalo za to. Žádný dovozce tam nepojede aby z toho měl 10 tisíc, to je utopie, oni si tu provizi schovají i skrze slevy.
 
Brrr jak stříkáte drážkovaný (klínový) řemen na pomocné rozvody?
Koupil jsem dnes sprej a zjistil jsem že se tam s ním nijak nedostanu jak z motorového prostoru tak přes pravé kolo když ho vytočím.

Máte na to nějaký půlmetrový šlahounek nebo jen na zvedáku?
 
Tak jsem po dlouhé době koukal na stránky Mazdy a u trojky už mají ročník 2024. Přejmenovali výbavy, trochu je změnili a hlavně auto zase zdražili. Takže za necelé 2 roky to šlo 150 tisíc výše. Dvě novinky ve výbavě jsou bezdrátové nabíjení telefonu a trochu větší středová obrazovka, ale z výbavy zmizelo vyhřívání volantu a odmrazování stěračů, které jsou teď až v paketu komfort. Tak s tímhle růstem cen mi bude muset současná trojka vydržet hodně let.
 
Tak to je pěkná sviňárna - myslím to ochuzení výbavy o výhřev volantu a stěračů. Zrovna takový praktický věci. Trosku zvětšený displej to je úplně zanedbatelný nic a v ničem to nepomůže. Bezdrátové dobíjení Ok ale je to kontraproduktivní kor v létě když jsou vedra vám to pěkně upeče mobil - super pro životnost jeho baterie, takže bych stejně raději nabijel přes kabel.

Jestli trojka vydrží je velká otázka…. Jak to tak začínám zjišťovat kolem a kolem moc šanci tomu nedávám.
 
Loni jsem kupoval a Mazda3 SDN X186 / 137 kW GT Plus a před 3 týdny jsem koukal na stránky Mazdy a z nové ceny mě spadla brada.
 
O kolik se identické auto zvedlo na ceně? Prozrad..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jen tak na rychlo proti 2021 kdy jsem kupoval je ofiko cena abych dostal prvky které mám cca + 150 tisíc. Nevím zda dnes daji slevu - pokud ne je to cca + 200 tisíc.
 
Ufff cože. To jest kolik tehdy a kolik dnes?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tehdy jsem platil po slevě myslím 562 - bez slevy 610 - dnes abych měl nějakou podobnou výbavu tak je to cca 750 - ono tam je samo něco navíc ale takový blbosti co jsou k ničemu a pravé věci jako vyhrev volantu v tom balíčku komfort.
 
No když si vezmu že dobře vybavený Focus stojí 850 tisíc tak to ještě jde ale ceny jsou už hodně vysoké. Mazda nikdy nebyla levné auto ale stojí za to.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Já jsem spokojen až na ten motor uvidím jak se to vyřeší - jede hezky, ale ten zvuk to cvakání je divný.
 
Dostal jsem slevu a další doplňky V konfigurátoru s mojí výbavou - novinka s koženými sedačky, které já nemám, cena by vyšla o 160 více a má to je větší displej a bez. dobíjení a kůži
 
no já zkusil jen tak z prdele konfigurovat tu svoji i včetně doplňků které jsem dokupovat a dostal jsem se na 945 tis a to už je docela masakr za 3ku
 
:D co sis tam naklikal? To bych se na Mazdu 3 za milion vyprdnul.

Volnej milion bych dal za GR86/BRZ nebo MX5 ale ne za obycejnej malej hatchback.
 
Back
Top