• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Btw...mám M3 BP G122 a co jsem koukal do techničáku, tak zimní pneu dle specifikací 215/45 R18 89 W není zrovna masový produkt. Vlastně jsem našel jen Nexenky, které mám už druhým rokem. (Mimochodem drží dostatečně a jsou tišší, než origo letní pneu)
Tak se ptám, jestli máte všici v techničáku specifikaci W (270KM/h) ? A jestli jste si případně nechali do TP zapsat "pomalejší" pneu nebo jaké rizika přináší obutí na klasické V(240KM/h) ? Prodejce mi nechal zapsat i 16-tipalcová kola a tam už mám jen V, ale jak psal Mirien, tak na 16tkách to není ono:( ... vizuálně, o výhodách v oblasti komfortu jízdy nepochybuju.
 
U zimních pneu může být rychlostní index nižší, než je zapsaný v TP. Jen správně musíš mít samolepku s max. rychlostí v zorném poli nebo nastavenou max. rychlost podle pneu v palubním počítači. Ale jelikož je max. rychlost auta 197 km/h, tak u V to ani řešit nemusíš.
Edit: v techničáku jsou jen rozměry pro letní, pro zimní platí (návod 9-12) 89Q/89S/89H/89V/89W.
 
Poslední úprava:
Dneska ráno mě překvapila BP. Respektive ve výrobě změnili "světelný podpis" vzadu? Svítila pouze ta krajní kružnice a to dost nevýrazně. Pokud vím, tak na BP vždy svítily ty kružnice obě. Vypadá to o dost hůře a nevýrazně. Nevím, zda šlo o nějaký ojedinělý exemplář či opravdu takhle pohnojily nové modely.

Vland-Taillights-For-Mazda-Axela-YAB-AL-2049-20-R2.jpg
 
I nižších výbav svítí jenom jeden kroužek u HB.U sedanu je to ještě víc blbě.
Příspěvek ve vláknu 'LED denní svícení místo halogenu W21/5W' https://www.mazdaklan.cz/threads/led-denni-sviceni-misto-halogenu-w21-5w.3680/post-73584
 
Poslední úprava:
Dneska ráno mě překvapila BP. Respektive ve výrobě změnili "světelný podpis" vzadu? Svítila pouze ta krajní kružnice a to dost nevýrazně. Pokud vím, tak na BP vždy svítily ty kružnice obě. Vypadá to o dost hůře a nevýrazně. Nevím, zda šlo o nějaký ojedinělý exemplář či opravdu takhle pohnojily nové modely.

Zobrazit přílohu 48600
Pro ty hezčí světla potřebujete paket Style.
 
No já si právě taky myslím že to někde psali..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Právě že někdo někde psal že se opět projevila ekonomika a dopad na úsporu. Že 2023 má už ty světla jen takto.. Je to teď děsně podobné M2. Působí to lacině. Přitom taková hezká světla.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
No ja neviem teda, ale auto som kupoval teraz v júli a akurát nemám vzadu tie 4 diódky. Sú tam také terčíky, ale svietia oba kruhy.

m3.jpg
 
Možná to má znetvorene jen HB nebo je to až od určité várky z výrobního pásu...

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
I teď (modelový rok 2024) musí být Style paket, aby svítily oba kroužky. Jinak svítí jen vnější kruh. Ty čtyři diody za terčík měnili už u modelového roku 2022.
 
I teď (modelový rok 2024) musí být Style paket, aby svítily oba kroužky. Jinak svítí jen vnější kruh. Ty čtyři diody za terčík měnili už u modelového roku 2022.
Já právě na HB viděl příplatkové světla a svítily jen vnější kroužky a to tak, že to byly skutečně kruhy a ne ty “skorokruhy” na základních světlech. Bylo to tedy ovšem v Americe.
 
Hm…. Já po 2 letech ani nevím jak mi ty světla svítí, vlastně jsem je asi ani nikdy neviděl….

A žiju…. ;)
No třeba na můj vkus zadní blinkry málo. Ve srovnání s většinou aut, dle mého, je to tak na přehlédnutí při ostrém slunci. Ještě jsem u NATURALa nezjišťoval zda by šlo osadit výkonnějšími LEDkami.
 
Na BP vám každopádně závidím černou stropnici. Na Sportage to tak mám též a je to pro mě mnohem hezčí i útulnější a víceméně i praktičtější ale na BN to prostě neexistuje

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Dneska jsem měnil kola a všiml jsem si, že manžeta neschovává celý tlumič... Má to tak být? Mám to teda na obou stranách stejně, ale i tak mi to přijde divné..?

IMG_20231107_153604.jpg
 
Back
Top