• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Ten ale pasuje do BM/BN/GJ/GL/CX5.
Do BP a CX30 je jiný.
Jj a MANN je stále nedělá viď - myslím ze jsem se tě ptal ten minuly týden u tebe.

Já dával Blueprint.

Zobrazit přílohu 48647
Jo ten mi doporučoval i Michall, jen koukám jestli nejsou ještě nějaké další ale díky.

Teď docela čumím u tohohle mají napsaný i ten správný kód.

 
Jo ten mi doporučoval i Michall, jen koukám jestli nejsou ještě nějaké další ale díky.
Tenhle mám vyzkoušený a sedí.Tak snad i funguje.Kdybys našel jiný dej link.Vic možností se vždycky hodí.😉

Dneska jsem měnil kola a všiml jsem si, že manžeta neschovává celý tlumič... Má to tak být? Mám to teda na obou stranách stejně, ale i tak mi to přijde divné..?

Zobrazit přílohu 48627
Tak to mám úplně stejně.😁 Když dám auto dole tlumič se schová.😉
 
Jeden technický dotaz. Počítadlo km do výměny oleje se nuluje automaticky nebo pouze přes diag?
 
Ano je vyšší zas je výrazně nižší jak za Mazda filtr ;)
Febi-Bilstein by měl byt kvalitní ne?
Jdu hledat další ale asi se už nepostesti - když mají stejný kód mají zas jiné rozměry 😂
 
V infotainmentu.
Ok. Zkusím to znovu prolezt. Ještě se s tím infotainmentem sžívám.
A poradil bys prosím co nalít do převodovky? Chci udělat základní servis všeho co jde.
 
Tak jsem začal hledat pro změnu filtr do sání a je v tom úplně stejný bordel jako u těch kabinových.
Má někdo nějaký ověřený?
 
Nebo všichni zatím dávali do BP jen originál?
Koukal jsem dá se koupit Bosch, Fabi-Bilstein, BluePrint a další Polsko/čína ale každý má uvedené jiné rozměry aspoň o milimetr ale většinou i víc.
 
Nebo všichni zatím dávali do BP jen originál?
Koukal jsem dá se koupit Bosch, Fabi-Bilstein, BluePrint a další Polsko/čína ale každý má uvedené jiné rozměry aspoň o milimetr ale většinou i víc.
Ten BluePrint má nejbližší rozměry,alespoň podle toho co jsem naměřil já.Otázka jak to měří oni.
 
Ten BluePrint má nejbližší rozměry,alespoň podle toho co jsem naměřil já.Otázka jak to měří oni.
A myslíš do sání (motor) né kabinový.
Včera jsem na něj jen koukal dnes ho přeměřím taky ale no vypadá to opravdu nevěrohodně všechno a zrovna do sání opravdu chci jistotu - u toho kabinového jde v celku o prd maximálně to pustí bordel trochu, ale pouštět bordel do nového motoru nechci.
 
A myslíš do sání (motor) né kabinový.
Včera jsem na něj jen koukal dnes ho přeměřím taky ale no vypadá to opravdu nevěrohodně všechno a zrovna do sání opravdu chci jistotu - u toho kabinového jde v celku o prd maximálně to pustí bordel trochu, ale pouštět bordel do nového motoru nechci.
Mrkni na mazdashop.cz, tam mají filtry jak kabinové, tak vzduchové k motoru. Mají i na M3 BP, ten by měl být i do jiných modelů, jak mají uvedeno. Je tam origo číslo, tak podle něj můžeš sehnat třeba nějakou náhradu. Ale do motoru bych osobně dal radši origo, ušetřit pár stovek ... U kabinovýho je mi to celkem fuk, tam mám ten Blueprint na doporučení místních kolegů.
 
Zkoušel jsem hledat bez VIN pro M3BP se Sky-G 2.0 a Sky-X a vyhodilo mi to OEM kódy PAH9-13-3A0A pro Sky-G 2.0 a S801-13-3A0 pro Sky-X.
Když to zadám do nějakých autodílů tak mi vyjde tohle...
PAH9-13-3A0A pro Sky-G 2.0:

S801-13-3A0 pro Sky-X:

Z těch výběrů co tam jsou teď (10.11.2023) bych asi šel do toho Bosche. Kabinovej filtr je jedno, ale ten vzduchovej do motoru by měl přeci jen měl mít nějaký filtrační a propustnostní kvality.
 
A myslíš do sání (motor) né kabinový.
Včera jsem na něj jen koukal dnes ho přeměřím taky ale no vypadá to opravdu nevěrohodně všechno a zrovna do sání opravdu chci jistotu - u toho kabinového jde v celku o prd maximálně to pustí bordel trochu, ale pouštět bordel do nového motoru nechci.

A myslíš do sání (motor) né kabinový.
Včera jsem na něj jen koukal dnes ho přeměřím taky ale no vypadá to opravdu nevěrohodně všechno a zrovna do sání opravdu chci jistotu - u toho kabinového jde v celku o prd maximálně to pustí bordel trochu, ale pouštět bordel do nového motoru nechci.
to je origo.
 
Zkoušel jsem hledat bez VIN pro M3BP se Sky-G 2.0 a Sky-X a vyhodilo mi to OEM kódy PAH9-13-3A0A pro Sky-G 2.0 a S801-13-3A0 pro Sky-X.
Když to zadám do nějakých autodílů tak mi vyjde tohle...
PAH9-13-3A0A pro Sky-G 2.0:

S801-13-3A0 pro Sky-X:

Z těch výběrů co tam jsou teď (10.11.2023) bych asi šel do toho Bosche. Kabinovej filtr je jedno, ale ten vzduchovej do motoru by měl přeci jen měl mít nějaký filtrační a propustnostní kvality.
Na Bosch mi včera posílal kód už Michall ale když se dívám na ty rozměry je o 1mm užší jak Febi-Bilstein nebo i ten BluePrint. Což ve mne nevzbuzuje moc důvěru.

Konkrétně 258x183x55 vs 258x184x55

Já ho dnes vemu ,,šuplerou”

Jinak by mne zajímalo jaký výrobce je schovaný pod nálepkou ,,Mazda”

to je origo.
Jj jen nemají uvedeny rozměry tak těžko říct zda sedí třeba ten Bosch nebo Filtron které mají schodné rozměry nebo naopak Febi, BluePrint a rada dalších které jsou zas o 1 mm širší.

Pak je plno jiných které i pod tím číslem mají úplně jiné rozměry.
 
Tak 1mm (vůči originálu) opravdu řešit nemusíš. To se přeměřuje na gumovym těsnění, který se víkem filtrboxu vymáčkne a tam 1mm opravdu nehraje žádnou roli. Kdyby to bylo 5mm tak tam bych se třeba pozastavil.
 
Back
Top