• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Dneska jsem měnil kola a všiml jsem si, že manžeta neschovává celý tlumič... Má to tak být? Mám to teda na obou stranách stejně, ale i tak mi to přijde divné..?

Zobrazit přílohu 48627
Když položíš auto na zem ze zvedáku, tak ta prachovka ten tlumič zakryje. Tahle při zvednutým autě (natažený tlumič/pružina) je to v pořádku. Aspoň si můžeš trochu zkontrolovat tlumič.
 
Mě ta bílá zas navozuje pocit dob dávno minulých. Ta šedá je lepší když jsem koncem léta jezdil náhradním sedanem dost mi to vadilo.

Ale je to individuální stejně jako chrom na předku - já bych nejraději totální dechrom všeho.
 
Tak barva Stropnice je asi každého názor. Mě to tedy jak v hrobě nepřipadá
A ohledně chromu. Ještě pár let zpět určovalo větší množství chromu vyšší výbavu. Teď naopak je to v Evropě na ústupu. V práci máme služební auta BMW a většina v Black packet a za mě je to rozhodně hezčí ale dávat do plastic dip chromové díly na Mazde nebudu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
V tom souhlasím. Jak říkám Batman style mi vyhovuje mnohem více než bílá a chrom. A černou stropnici mám poprvé v životě a je to příjemná změna. 👍
 
Tak dnes prohlížím nové kotouče a destičky na mojí 3 a pak proč mám orezlé kotouče na zadní nápravě. Brzdná plocha kotouče je 46 mm a účinná plocha brzdové destičky je 36mm. Pak to dopadá viz druhé a třetí fotografie.

Zobrazit přílohu 46444 Zobrazit přílohu 46445 Zobrazit přílohu 46446
Tak já to mám stejně už skoro od nového auta. Jen je divné, že vnitřní část kotouče brzdí až k okraji a vnější část mám stejně jako ty. Teď jsem na to při přehazování kol koukal a mám to takhle na obou stranách. Máš to taky stejně i z vnitřní strany?
 
Se pripojuji mám to úplně stejně od koupě za mne je jasný ze origo brzdovou sadu si nekoupím a půjdu do nějaké alternativy.
 
Může mi někdo říct jak docílím toho aby mi vzduch foukal z těch výdechů ve sloupcích u řidiče a spolujezdce na okno? Zkouším marně a vzduch stále neofukuje boční okna. Taky nechápu proč se přední výdechy nedají nastavovat i vodorovně ale jenom je tím buď otevřu nebo zavřu. To nějak nedomysleli soudruzi japonští. o_O
 
Co? Vždyť jdou normálně do stran i nahoru a dolu.
Z těch bočních mi fouká mám pocit když mám ofuk na sklo.
 
Co? Vždyť jdou normálně do stran i nahoru a dolu.
Z těch bočních mi fouká mám pocit když mám ofuk na sklo.
No nahorů a dolů pohoda. Ale doleva ho zavřu a doprava otvírám přívod vzduchu, ale žebych si ho mohl směrovat to mi nějak nejde. Nebo tam není ta možnost? Jakože chci aby mi plně foukal na řidičovo boční okno a to nejde. Nastavím si výšku ale když chci natočit ty klapky do leva tak tím uzavírám přívod vzduchu.
 
No když s tím plynule pojedeš tak smerujes ty klapky a pak to udělá odpor a cvakne a tím to zavres - takže musíš než to cvakne.
 
Aha tak na to se musím mrknout ještě jednou. Buď mi to fučelo do obličeje nebo vůbec. Zkusím to více jemně. Díky :p
Taky nechápu proč nejsou označené ty čudlíky pro volbu kam má ventilace foukat a cirkulaci vzduchu. Sem nad tím chvíli maturoval. :joy:
 
Může mi někdo říct jak docílím toho aby mi vzduch foukal z těch výdechů ve sloupcích u řidiče a spolujezdce na okno? Zkouším marně a vzduch stále neofukuje boční okna. Taky nechápu proč se přední výdechy nedají nastavovat i vodorovně ale jenom je tím buď otevřu nebo zavřu. To nějak nedomysleli soudruzi japonští. o_O
ty výdechy ve sloupcích foukají trochu míň, takže z vlastní zkušenosti vím, že zamlžené boční okno u řidiče a spolujezdce chvíli trvá než se ofoukne.Je potřeba to třeba vzít hadrou a zbytek už dodělá ofuk. Pokud se to furt mlží, mrknul bych v jaké kondici je kabinovej filtr.
 
Samo to mám teď vplánu. Mám jí teď chvilku, takže se učím za pochodu. Ještě by mě zajímalo jestli jste už měnili olej v převodovce. Chtěl bych ho vyměnit i s motorovým. A jaký tam nejlépe dát?
 
Kabinový filtr - jaký je dle vás aktuálně nejlepší co do funkčnosti - uhlí, antialergický a já nevím co vše a zárověn kvalitně zpracovaný jako náhrada za originál uhlíkovej.
Na 3 BP 2021 hatchback.
Loni jsme to tu řešili dával jsem sem kódy ale nechce se mi to hledat a hlavně se mohla situace změnit.
MANN stále nic?
 
Kabínový filter Mann. Mení sa tak často že špekulacia aký je lepší je bezpredmetná, Po roku ho aj tak zase vymeníš.
Ten ale pasuje do BM/BN/GJ/GL/CX5.
Do BP a CX30 je jiný.
 
Back
Top