• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Taky jsem nově objevil dva hnusný sekance od kamínků na dveřích ze strany spolujezdce a jen si říkám.. To způsobí co?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
U mne to byl kamen od kamionu byla to pěkná prda když jsem ho míjel, a pak jsem našel ještě jednu oděrku a tu mi někdo udělal dveřmi červenými.
No asi nemá smysl řešit ale hold člověk se muže snažit jak chce ale pokud tím autem jezdí tak se Romů nevyhne.
 
Vypadá to skvěle originálně a decentně zároveň. Ty prahy s osvětlením mě mrzí že jsem nakonec nevzal.. Zobrazit přílohu 48742

Tu svítivost prahů máš napojenou na otevření dveří?
To jsou originál?

Samsung S22 256GB Tapatalk
Já jsem si nejdřív ochrané lišty prahu vyrobil viz. foto a pak sehnal originál na Ebay tuším za 4500 kč , tak jsem je za tu cenu koupil. Jsou napajené baterií ,nikam je nezapojuješ. Ale svítí jen přední to taky nikde neuvádí a za cenu okolo deseti tisíc bych to očekával tak jsem byl zklamaný i když jsem je koupil jen za poloviční cenu.

IMG_20211125_151616.jpg IMG_20211125_151611.jpg IMG_20211118_131531.jpg IMG_20211122_174322.jpg

Ne, tehdy jsem hledal prahy, které zakryjí i hranu, kterou často ženský při nastupování okopou podpatky a tyhle jediné se mi zamlouvali. Nabízeli individuální možnost grafiky, tak jsem si to takhle nakonfiguroval.
Ale dnes se mi asi více líbí ty decentní originální a navíc i tím, že svítí ten nápis, což je praktické v zimním období.
Ale měl jsem za to, že kabeláž je vedena přes ten těsnící žlábek, ale Lubo156 to má zjevně nějak precizně vrtané do plechu??
Žádnou díru nevrtáš a nic podobného. Originální lišty jsou napajené plochou baterií tuším že 2032.
 
@Polsonside U BM/BN byly origo svítící lišty napájený z kabeláže stropního světla. Přes baterku to mají až BP. Pod gumou je tam drobný výřez v kastli kudy vede kabeláž dovnitř auta. U některých verzích GJ dokonce byly připravený i konektory.
 
Tak za takové peníze bych si je koupil na své auto ačkoli už bych se bál sundavat ty stávající aby nepoškodily lak. A propo, kudy se ta baterie vkládá a jak to vlastně svítí když to nic neřídí impulsem? To svítí pořád nebo tam něco musíš snad manuálně mačkat či je tam pohybový sensor?

Samsung S22 256GB Tapatalk

@Polsonside U BM/BN byly origo svítící lišty napájený z kabeláže stropního světla. Přes baterku to mají až BP. Pod gumou je tam drobný výřez v kastli kudy vede kabeláž dovnitř auta. U některých verzích GJ dokonce byly připravený i konektory.
A to jsou ty lišty co má na stránkách Mazdashop? Takže to napájení se musí vytáhnout až ke stropnimu světlu nebo stačí k pojistkam pod volantem?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
A to jsou ty lišty co má na stránkách Mazdashop? Takže to napájení se musí vytáhnout až ke stropnimu světlu nebo stačí k pojistkam pod volantem?

Samsung S22 256GB Tapatalk
Veškeré příslušenství (prahový lišty a osvětlení nohou) co reaguje na otevření dveří se u BM/BN tahá k RBCM, která je za levým tapecem v kufru. Z RBCM jde konektor na který se to připojuje.
Mám pocit že na našem trhu nebyly k dostání pro BM/BN originální osvětlený prahový lišty.
 
Jen pro info: tento týden jsem byl na 2. servisní prohlídce a nahrávali mi tam nějakou aktualizaci sw, že prý u někoho auto hlasí slabý akumulátor, i když je plně nabitý. Tak jestli s tím máte někdo problém, tak si do servisu zajeďte.
Já dneska po 600km dlouhém výletu směr morava opět nenastartoval. Originál baterka už to vzdává... Je pro mne záhadou, že auto se ani po 600km nedobije. Po cestě zpět, na zastávkách na D1 startovalo auto bez problémů. Hlava mi tenhle "inteligentní systém dobíjení" nebere...
 
Aha. Tak to by takový boj se zapojením asi nebyl. Ale ty lišty tedy nevidím k prodeji. Tedy ty na Mazdashop se zdají být bez osvětlení.
Hm tak ani na nikde ve světě je tedy nevidím. Ach jo.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Poslední úprava:
Tak za takové peníze bych si je koupil na své auto ačkoli už bych se bál sundavat ty stávající aby nepoškodily lak. A propo, kudy se ta baterie vkládá a jak to vlastně svítí když to nic neřídí impulsem? To svítí pořád nebo tam něco musíš snad manuálně mačkat či je tam pohybový sensor?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 

Přílohy

  • lišty montáž.pdf
    1 MB · Zobrazení: 31
Neví někdo jak správně říct autu, že má novou baterii? Teď jsem se akorát dočetl, že auto si řídí nabíjení skrze DC-DC converter a nabijí třeba i při vypnutém motoru na i-Stop z lithiový baterie co je pod autem. Tudíž by zřejmě měl existovat způsob i na tomto systému jak autu říct, že by měl počítat s novou 12v baterií.
 
Poslední úprava:
Aha. Tak to by takový boj se zapojením asi nebyl. Ale ty lišty tedy nevidím k prodeji. Tedy ty na Mazdashop se zdají být bez osvětlení.
Hm tak ani na nikde ve světě je tedy nevidím. Ach jo.

Samsung S22 256GB Tapatalk
@Polsonside tohle jsem našel na netu,kdyby ti to pomohlo.
 
Díky za odkaz ale tyhle lišty působí jak z teleshopingu od Horsta Jsou děsně pouťové na pohled a ten popis na stránkách mě taky dostal. Mě se nejvíce líbí ty decentní originály na BP. Ale ty originály co se prodávali na BN jsem nikde ve světě nenašel.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jj tady.
 
Dneska proběhla první STK, preventivně jsem dal zpět trapný halogenový denní svícení, kdyby někdo zkoumal světla. Vše proběhlo bez problémů, žádná výtka, nic jiného jsem nečekal :)
 
Dneska proběhla první STK, preventivně jsem dal zpět trapný halogenový denní svícení, kdyby někdo zkoumal světla. Vše proběhlo bez problémů, žádná výtka, nic jiného jsem nečekal :)
Měl jsi to tam nechat - zajímalo by mne jestli by si toho všimli - je to tam jak pěst na oko na druhou stranu třeba to u těch novych aut už ani nekontrolují pokud svítí jak mají.
 
Měl jsi to tam nechat - zajímalo by mne jestli by si toho všimli - je to tam jak pěst na oko na druhou stranu třeba to u těch novych aut už ani nekontrolují pokud svítí jak mají.
Chtěl jsem to zkusit, jenomže při mojí smůle bych narazil na nějakýho akorátního technika, kterej by mně vyrazil, aniž ny mi třeba dal chvilku je přehodit a to by se mi ta už tak drahá technická o pár stovek prodražila. Některý prostě nepřesvědčíš že LED svítí o x % líp a tím pádem zvyšuješ svoji bezpečnost, mají svoje technický parametry a basta.
 
Back
Top