• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Neuvažoval tu někdo o něčem takovém? Docela uvažuji o pořízení takové poličky na blbosti nebo dodělání nějakých sítí do kufru, jelikož už mne štve jak mi to tam za jízdy lítá.

 
Já pod ten dekl koupil na ali sitku. Je na suchac a třeba na vesty nebo něco lehkého ideál. Není třeba nic nikam vrtat a drží dobre. A za par korun
 
Takovouhle odkládací poličku jsem měl na 323BJ a musím říct že to byla docela užitečná věc. Zespodu tam byl pásek na uchycení deštníku a nahoru jsem vždycky naházel takový ty drobnosti který by se jinak v kufru kutáleli. Za mě dobrá věc.
 
Já svého času dost dlouho sháněl nějaké fajn háčky do kufru, které bych navrtal do bočních plastů nebo ještě lépe chtěl sehnat takové co má M6 ty vyklápěcí ale nic takového jsem neobjevil tak se vidina rozplynula. Teď řeším fleecovou vanu do kufru pač mám ty originál škoda organizery a to mi připadá jako skvělé řešení. Ale opět tahle vana nelze sehnat. Takže to asi nikdy nedoresim

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jo taky si říkám a cena není nijak hrozná jen foto mají ilustrační což je škoda zajímal by mne reálný rozměr a dělení poličky.
Vrtat by nemělo byt potřeba měla by se tam jen položit.
Jo síť na plato mne taky napadla budu muset pomerit a kouknu po něčem ale líbila by se mi hlavně síť na dno - stačila by s nějakými svorkami za dno kufru nebo s montážním uchyty do dna.
 
Jo taky si říkám a cena není nijak hrozná jen foto mají ilustrační což je škoda zajímal by mne reálný rozměr a dělení poličky.
Vrtat by nemělo byt potřeba měla by se tam jen položit.
Jo síť na plato mne taky napadla budu muset pomerit a kouknu po něčem ale líbila by se mi hlavně síť na dno - stačila by s nějakými svorkami za dno kufru nebo s montážním uchyty do dna.
To vypadá na velmi praktickou věcičku, asi si ji taky pořídím, rozměry tam sou, jo je tam sice psaný u šířky a délky dva rozměry, ale to budou určitě ty větší, jakože vnější rozměr okraje límce, a ty menší budou toho prolisu úložnýho prostoru.
 
Taky se mě to zamlouvá,asi o tom popřemýšlím.
 
Tak délka musí být dle bočnic ale ta šířka je tam od 11-30 cm hloubka by měla byt vždy 8.
Plus by mne zajímalo jak vypadá to provedení. No asi do toho taky půjdu.
Kdyby někdo našel jinou - kde bude realne foto a bližší info budu rad za odkaz.

Tak jsem to objednal, jsem zvědav.

Dám sem potom fotky jak to vypadá, případně pokud by mi nevyhovovala a někdo o ní měl zájem tak se můžem pak domluvit.
 
Já svého času dost dlouho sháněl nějaké fajn háčky do kufru, které bych navrtal do bočních plastů nebo ještě lépe chtěl sehnat takové co má M6 ty vyklápěcí ale nic takového jsem neobjevil tak se vidina rozplynula. Teď řeším fleecovou vanu do kufru pač mám ty originál škoda organizery a to mi připadá jako skvělé řešení. Ale opět tahle vana nelze sehnat. Takže to asi nikdy nedoresim

Samsung S22 256GB Tapatalk
Podívej teď jsem se koukal a našel jsem asi ty ,,vyklápěcí” a píšou že jsou na M3 BM/BN.


Počítá se u BP také s instalací háčků nebo ta už pod čalouněním nemá žádné na to určené body?
 
Tohle je to co nabízí přímo mazda. Z mého pohledu to není háček ale jakýsi uchytny systém na síť či co.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
No ,,očko” sklopné. Na síti máš většinou háčky karabinky tak ji pak jen zahákneš. Tohle bych bral jen se mi asi moc nechce jen tak vrtat do auta, ale jestli má BP taky na to určené místo jako BM tak bych to vzal i přesto ze je to nechutná cena a ty obyčejný očka/háčky jsou za 50 max 100. Ale zas by to vypadalo origo.
 
Já ti tedy nevím. Kdysi jsem k těmto háčkům hledal více záběru a nějak mi z toho nevyšlo že by to mohlo sloužit jako závěs na tašky. A hlavně to patří do těch otvoru v zadní části sedaček a tam je to zatraceně nepraktické. Nebo jsem ty háčky vůbec nepochopil.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tos nepochopil - nepatří do zadních sedaček ale dle třetí fotky se mají umístit na boky kufru. A pak na ně buď něco pridelas sítí kterou mas přes dno napnutou nebo třeba gumicuky.
Jsou to očka.
 
Tak už tuplem to pro mě nemá smysl. Já sháněl háčky jako má M6 ty v tom plastu, na které padá to plato abych mohl zavěsit tašky.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Hm tak polička nic moc….
Měli uvedeno že je skladem k odeslání ihned tak sem ji jak sem psal objednal.

Dnes mi přišel mail, že vlastně nic nemají a Polička se musí nechat vyrobit - není možné ji vrátit a požadují platbu 50% předem.

Jako počkat bych klidně mohl, uhradit předem taky, ale vlastně ani nevím co mi tedy dodají a když to není možné ani vrátit tak se mi to dost nelíbí to taky můžou dodat nějaký hnusný odlitek/slepenec nevalné kvality který pak rovnou hodím do koše.

Tak sem jim odepsal ať mi dodají reálné fotografie a reálné rozměry a pak si to rozmyslím.

Včera jsem se na to díval a jako pokud by měla byt jen pod tou částí co se zvedá plato a kde je ještě bočnice na kterou se to dá položit mělo by to odhadem max těch 10-12 cm víc tam asi nevejde. Taky by mne zajímalo jak to má tedy dělený vnitřní prostor.

No proste nevím ale nechce se mi objednat něco jako úplně na slepo kde to pak nemohu ani vrátit nebo reklamovat pokud to nebude úplně ok a už vidím jak s nimi pak řeším to ze mi to plato někde odstává….

Uvidím co mi odepisou. Nápad je to hezky a už jsem se těšil ale takhle bych rad aspoň věděl jak to má byt tedy velké a viděl nějakou kvalitu provedení.
 
Já si myslím ze po instalaci ti zase nebude sedět to zadní plato. Protože je děláno na presno na ty plasty pod nim. Tak to bude určitě nějak do kopce nebo bůh ví jak
Nehledě na to ze by to pak prekazelo když budete cokoliv dávat do kufru
🤷🏼‍♂️
 
No tohle by bylo na M3 BM - jenže BP má to plato jinak dělané. Včera večer jsem nad tím právě uvažoval jak to tam jako vůbec má být a ze by to musela byt hrozně tenká nudle.

Edit - teď koukám ze taky uvádějí ze má byt na BP - jenže na fotce je úplně jiné auto stejně jako v tom předešlém odkazu a takto to na BP dat nejde když má jinak dělané plato.

Mantaman461 - Jj taky se obavám jak je tam to plato na pevno a zvedá se jen ta jedna část co by to s tím udělalo a zda vůbec v reálu počítají s něčím takovým nebo to mají na klasické ,,plata” co se zvedají cele a nemaji ani ponětí o tom ze tady je to dělané jinak.
A abych si pak brousil hrany z plata aby to nebylo do šikma se mi opravdu nechce.

Ono pokud je ten materiál silnější to musí prizvednout i to klasicke plato ale tam to asi díky tomu ze se zvedá cele nemusí dělat takový bordel jaký by to asi dělalo zde.

Nápad se mi opravdu libil ale těžko říct jaká by byla realizace.

Ano nákladový otvor by byl značně menší ale s tím bych asi dokázal žít.
 
Poslední úprava:
Jj jak říkáš. Na BP ho máme ukotvene na dvou místech a v půlce se ohýba kdežto u skoro všech aut je čep jen vzadu a zvedá se cele plato. A tloušťka te vany bude určitě 4-5 mm aby to něco vydrželo a tím pádem to plato nebude vůbec sedět. A orezavat ho je hrozná prasárna.

Já objednal tyhle sitky. Jsou na suchac a drží paradne. Tu největší jsem nalepil pod plato. Podobne jako to má třeba skodovka
IMG_5557.png
 
A drží to tam dost pevně? Taky už pokukuji.

Koukal jsem na ty s plastovými rámečky jednak se dají pridelat oboustrannou páskou ale i nasroubovat - nejdříve bych asi nalepil zda bude vyhovovat.

Teď sem ještě cumel do kufru a našel tam tohle viz foto - to jen fixuje bočníci nebo je to určeno k montáži těch origo sklopných oček? Jsem si toho predtim ani nevšiml ;)

Pokoušel jsem se je vytahnout ale drží fest a nechtěl sem to zlomit nebo si urvat nehet :)

IMG_2229.jpeg IMG_2228.jpeg
 
Back
Top