• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Hm… ach jo budu muset sehnat někoho šikovnýho s malýma rukama za dva roky :(
 
Hm… ach jo budu muset sehnat někoho šikovnýho s malýma rukama za dva roky :(
Podívej v klidu to dáš, na straně řidiče je to v pohodě, tam se dostaneš z motorovýho prostoru a na druhé straně vycvakneš v podběhu kola 5 zácvaků a jsi tam. Zkoušela to i manželka s malou úzkou rukou se tam dostat a nic.A to mám ruce jak lopaty. Bo si uděláš výlet do KM a vyměníme to
 
Já to dělám z motorového prostoru na obou stranách.Je fakt, že u spolujezdce je toho místa míň, ale když se tam podaří prostrčit ruka,tak už je to pohoda.Cca 5 minut práce.Dělal jsem to taky před technickou v létě.Jak říkal @mastif ,nechtěl jsem je zbytečně dráždit a člověk nikdy neví na jakého vola narazí.😁
 
Zajímavé video o možnosti výměny displeje za větší a hlavně dotykový (třeba na Android auto by se touchscreen hodil):
 
len pridávam info - začalo mi blbnúť automatické sklápanie zrkadla na spolujazdcovej strane. Niekedy sa nedotvorí do krajnej polohy a vidím len bok auta (pomôže ručne vyvolané sklopenie a odklopenie zrkadiel), prípadne nie je v krajnej polohe stabilné, dá sa s ním hýbať. Po tel. dohode so servisom mi vymenia pohon sklápania v rámci záruky počas garančnej prehliadky... Sklápanie zrkadiel mávam deaktivované od novembra do marca
 
A práve v tej deaktivácii môže byť problém. Spodnú časť toho kĺbu treba držať v čistote a keď sa to skĺapanie nepoužíva tak tam vzniká väčší odpor a raz to zadrhne, preskočí o jazíček a nedotiahne ho už do krajnej polohy. Ja som to na staršom aute prešiel nulkovým šmirglom a strekol WD - čkom a fungovalo to spolahlivo 19 rokov.

To isté platí aj pre ručnú brzdu, Používať,Používať Používať.
 
Teď když se ochladilo a ráno chci odmlžit čelní sklo je lepší mít klimu na vnitřní okruh, nebo na nasávání vnějšího z venku? Páč jakmile zapnu vyhřívání čelního skla hned se klima přepne na vnější přísun vzduchu. A v tu chvíli se mi zamlží úplně celé auto. Jak to máte vy?
 
Jednoznačne prepnúť na vzduch nasávaný z vonku a to kôli sile vzduchu a to je jedno či je vonku zima alebo nie. Nasávanie z vnútornŕho okruhu je nedostatočné pre rýchle odmlženie okien.
 
To s tím svícením obrysovek a denního svícení je zajímavé, to jsem nezkoušel. Jen myslím, že po vypnutí motoru bude auto pípat a budu světla stejně muset přepnout na automatiku nebo stálé svícení. No a jsem rád, že mám model z kraje roku 2022 a nemám tam ten debilní ISA asistent.
 
To s tím svícením obrysovek a denního svícení je zajímavé, to jsem nezkoušel. Jen myslím, že po vypnutí motoru bude auto pípat a budu světla stejně muset přepnout na automatiku nebo stálé svícení. No a jsem rád, že mám model z kraje roku 2022 a nemám tam ten debilní ISA asistent.
Seš si jistej, že ISA nemáš? Já objednával 12/2021, dodáno 6/2022 a ISA mám. Ale trvale vypnutý, takže no stress :)
 
Jak jsi docílil toho trvalého vypnutí?
Jinak nechápu proč to tam cpou když to měli mít snad nově homologované auta ne?
 
Já objednával asi 6/2021, dodáno 1/2022. Modelový rok mám 2022. ISA tam asi je, nebo něco podobného (co hlídá rychlost podle značek a zobrazuje to displeji nebo to pípá), ale to mám vše vypnuté a vypnutí si auto pamatuje. Teď to buď vypnout nejde nebo se to po každém nastartování zase zapne.

Edit: tak to tam mám, ale mám to také trvale vypnuté.
 
Já objednával asi 6/2021, dodáno 1/2022. Modelový rok mám 2022. ISA tam asi je, nebo něco podobného (co hlídá rychlost podle značek a zobrazuje to displeji nebo to pípá), ale to mám vše vypnuté a vypnutí si auto pamatuje. Teď to buď vypnout nejde nebo se to po každém nastartování zase zapne.

Edit: tak to tam mám, ale mám to také trvale vypnuté.
Tuto možnost má už i moje 2019. Jde to ale vypnout…
 
Jo tak tohle mám taky - pipani sem nastavil na 200km/h aby to neustále neřvali a podle značek jsem nechal jen vizuální zobrazení.
 
Jsem koukal, že mám vypnuté zvukové i vizuální zobrazení, takže ani nevím, že to tam mám. Naštěstí u nás to ještě šlo vypnout. Teď už to zřejmě nejde. Někdo psal, že u CX60 to má v oblíbených volbách a při každém nastartování to musí pokaždé vypnout.
 
Blikat by to mělo a myslím, že to nikde vypnout ani nejde. Pokud to neblikne tak nemáš zavřené všechny dveře, kufr, kapotu nebo palivové víčko.
 
Blikat by to mělo a myslím, že to nikde vypnout ani nejde. Pokud to neblikne tak nemáš zavřené všechny dveře, kufr, kapotu nebo palivové víčko.
Díky za tip... Když jsem byl u Shreka na úpravu výkonu, tak jsem si nechal deaktivovat stop-start. Odpojením senzoru zavření kapoty. No nenapadlo mě, že následek je to, že přestanou blikat blinkry při zamčení a odemčení 😀
 
Back
Top