• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Zaujímavé postrehy všetci píšete, ďakujem . Dostávam sa do obrazu trošku viacej.

@cmvr
Určite chcem automat aj keď je pre niekoho možno leniví prípadne zabíja potenciál auta, rozumiem tomu. Ja jazdím hlavne mesto a občas diaľnicu takže už nechcem stále stáť na spojke. Som pohodlný .Posledný manuál som predal pred vyše rokom.
Výbavu plánujem určite asi najvyššiu, mám rád všetky tie fičurky v aute...hudba ,kamery atď. Už keď kupujem nech to stojí za to.
Pôjdem sa v najbližších dňoch určite na ňu bližšie pozrieť do Mazdy a vybavím si auto aspoň na deň nech si to poskúšam či mi bude vyhovovať.
🙂
Mazdu 3ku v plnej výbave majú akurát v NR v N-motore aj so zaujímavou cenou.
 
Zaujímavé postrehy všetci píšete, ďakujem . Dostávam sa do obrazu trošku viacej.

@cmvr
Určite chcem automat aj keď je pre niekoho možno leniví prípadne zabíja potenciál auta, rozumiem tomu. Ja jazdím hlavne mesto a občas diaľnicu takže už nechcem stále stáť na spojke. Som pohodlný .Posledný manuál som predal pred vyše rokom.
Výbavu plánujem určite asi najvyššiu, mám rád všetky tie fičurky v aute...hudba ,kamery atď. Už keď kupujem nech to stojí za to.
Pôjdem sa v najbližších dňoch určite na ňu bližšie pozrieť do Mazdy a vybavím si auto aspoň na deň nech si to poskúšam či mi bude vyhovovať.
🙂
Já jsem se pro automat rozhodl na poslední chvíli a jsem hrozně rád, že jsem to udělal. Přijde mi, že je celá Evropa divně svázaná nějakým historickým dogmatem, že "manuál je prostě lepší" a výsledkem je, že je manuál levnější a vzniká začarovaný kruh (nikdo nebude hanět to svoje, byť si to koupil kvůli ceně).
 
Já jsem se pro automat rozhodl na poslední chvíli a jsem hrozně rád, že jsem to udělal. Přijde mi, že je celá Evropa divně svázaná nějakým historickým dogmatem, že "manuál je prostě lepší" a výsledkem je, že je manuál levnější a vzniká začarovaný kruh (nikdo nebude hanět to svoje, byť si to koupil kvůli ceně).
pořád si myslím, že pro atmosféru je lepší manuál, a né pro to že "co tam nemáš ,se nemá jak pokazit".
Ale až budu jednou "v duochodku" a budu rád vůbec že jezdím, určitě vezmu automat, AT má své výhody.
 
Já jsem se pro automat rozhodl na poslední chvíli a jsem hrozně rád, že jsem to udělal. Přijde mi, že je celá Evropa divně svázaná nějakým historickým dogmatem, že "manuál je prostě lepší" a výsledkem je, že je manuál levnější a vzniká začarovaný kruh (nikdo nebude hanět to svoje, byť si to koupil kvůli ceně).
Za mne je lepší manuál kor pro atmosféru jak psal kolega - vem si ze ten automat ten motor úmyslně podtaci kvůli emisím.

Vždyť i našeptávač u manuálu je dílo ďábla a nesmíš se jím nechat zlákat na zcestí 😂

Pak si vem i servis a údržbu toho automatu vůči manuálu.

No a hlavně za mne není 3 auto vysloveně do města ale na okresky - chtít to jen do města vemu si SUV kvůli vyššímu posedu a výhledu a vemu si ho v automatu pac to auto bude stejně trpět tak ať já trpím aspoň s komfortem.
 
Teď, když je všude v mrazech samý výtluk, si nemohu vynachválit pohled z SUV. Na to, co je přede mnou i kolem mnohem lépe vidím.
Na okresky trojka v manuálu jednoznačně. Je to zábava kvrdlat tím klackem a mít skutečný pocit, že to auto fakt ovládám.
Ano, jezdím denně Prahu a bydlím zde. Automat je tu k nezaplacení. Neustále někoho pouštím na přechodech, někde kolona, někde něco objíždím apod.
Všechno má své plusy i mínusy. Záleží, kde auto provozuji.
 
Já nejvíc jezdím po Paze a okolí, mám služební auto s manuálem a řazení si rozhodně neužívám, zvláště ne v Pražském provozu. Při jízdách po středočeských okreskách je v reálném provozu velmi málo situací, kdy se můžu projet rychleji a užít si svižnou jízdu s manuálním řazením. A na dálnici stejně zařadíte 6-ku a řadit nepotřebujete. Vlastním právě Mazdu 3 Skyactiv-X 186 s automatem, v městském provozu je to naprostá pohoda, řadí plynule bez cukání, když jsem v koloně, zapnu adaptivní tempomat, auto samo popojíždí, zastaví se a rozjede (při delším stání je jen potřeba potvrdit rozjetí tlačítkem na volantu). Pokud jde o svižnou jízdu na okreskách, tak si automat přepnu do manuálního a sportovního režimu a řadím pádly pod volantem. Ve sportovním režimu je rychlejší odezva na plyn, a když je ještě přepnuto na manuální řazení, tak se nechá převodovka vytočit až k omezovač a sama nepřeřadí. Za mě je automat skvělá volba a vlastní auto s manuálem už nechci, u služebního nemám na výběr.
 
Jak se ve vlákně o kolech rozjela debata o chromu tak zde takový jednoduchý dechrom - tedy olepit to musí být piplačka ale vypadá to moc pěkně. Bohužel přední znak stále zůstává.

 
Mě tohle připadá absolutně nesmysl. Plasti Dip mám doma a několikrát použil na jiný účel a tudíž vím, že stačí do stříkané plochy škrábnout nechtem nebo odrazit kamínkem a ihned se to musí sloupnout a opravit. Proto mám obavy i z té folie.
 
Mě tohle připadá absolutně nesmysl. Plasti Dip mám doma a několikrát použil na jiný účel a tudíž vím, že stačí do stříkané plochy škrábnout nechtem nebo odrazit kamínkem a ihned se to musí sloupnout a opravit. Proto mám obavy i z té folie.
S tím souhlasím, myslím že ta folie bude výrazně odolnější. Šak co tu děla plno lidí teď s novými auty? Dá kapotu do folie kvůli ochraně laku - a kor věci jako akvarko kde ti kamínek nepřiletí a nešaháš na to neb při otevírání dveří šaháš na kliku a když je chceš pribouchnout (spoon já tak za horní rám okna abych neomakal lak).
 
Jak se ve vlákně o kolech rozjela debata o chromu tak zde takový jednoduchý dechrom - tedy olepit to musí být piplačka ale vypadá to moc pěkně. Bohužel přední znak stále zůstává.

Ne že bych byl zastáncem chromových cingrlátek,ale konkrétně u BP mě to asi nevadí.Neni toho moc, takže za mě dobrý.😁Mě připadá,jak byla dříve doba chromu(čím víc chrom,tím víc prémie),tak dnes je to naopak.Všechno v matu a černé.Mě se to moc nelíbí.K některým káram to asi sedí,ale připadá mě, že je z toho taková dnešní móda.😁Za pár let budou na autech dekory třeba ze suchého listí a lisovaných pilin,aby jsme dokázali jak jsme eko.😂 Každopádně ať si to každý udělá jak to má rád.Alespoň ty auta na silnicích nebudou všechny stejná.👍

S tím souhlasím, myslím že ta folie bude výrazně odolnější. Šak co tu děla plno lidí teď s novými auty? Dá kapotu do folie kvůli ochraně laku - a kor věci jako akvarko kde ti kamínek nepřiletí a nešaháš na to neb při otevírání dveří šaháš na kliku a když je chceš pribouchnout (spoon já tak za horní rám okna abych neomakal lak).
Vidím, že to máš naučené stejně.🤣
 
Ne že bych byl zastáncem chromových cingrlátek,ale konkrétně u BP mě to asi nevadí.Neni toho moc, takže za mě dobrý.Mě připadá,jak byla dříve doba chromu(čím víc chrom,tím víc prémie),tak dnes je to naopak.Všechno v matu a černé.Mě se to moc nelíbí.K některým káram to asi sedí,ale připadá mě, že je z toho taková dnešní móda.Za pár let budou na autech dekory třeba ze suchého listí a lisovaných pilin,aby jsme dokázali jak jsme eko. Každopádně ať si to každý udělá jak to má rád.Alespoň ty auta na silnicích nebudou všechny stejná.
S tímhle souhlasím. Přemýšlím o dechromu ale zároveň si říkám zda to je dobrá volba. I na předešlé M3 toho chromu je jen decentně. Vlastně když to sečtu tak přední maska, okrasa u mlhovek, boční lišty a pak jedině loga vozu.. Nic víc. Mě se líbí varianta originál ale i po dechrome jako má @Katka_S.
Ale pak mám třeba chromové koncovky, ty do fólie asi dám těžko a dále lišty ve dveřích a kufru. Chvílemi si pohrávám s myšlenkou udělat jen ty boční lišty. Pak ale na parkovišti vidíte dodávku a Fabii které žádné chromové lišty nemají a já jsem vlastně rád, že je tím chromem auto odlišeno. Zase když vidím třeba M6 v té pastelové šedé ala Homura tak tam určitě chrom pryč.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
No možná i z toho důvodu se mi zamlouvá ta folie - když se za par let změní móda tak si vezmeš nějakou plastovou špachtičku a serveš tu fólii a mas zase chrom 😉

Sám uvidím podle toho pro jaká kola se nakonec rozhodnu - pokud lesklá černá pak bych do dechromu šel asi do tě folie jak má Katka.

Pokud bych se rozhodl pro světlá kola pak bych chrom nechal.
 
Děkuji všem, že potvrdili tezi, že si každý hájí svoje :) Když už jste se tak rozreagovali, tak se ještě vrátím
Ne že bych byl zastáncem chromových cingrlátek,ale konkrétně u BP mě to asi nevadí.Neni toho moc, takže za mě dobrý.😁Mě připadá,jak byla dříve doba chromu(čím víc chrom,tím víc prémie),tak dnes je to naopak.Všechno v matu a černé.Mě se to moc nelíbí.K některým káram to asi sedí,ale připadá mě, že je z toho taková dnešní móda.😁Za pár let budou na autech dekory třeba ze suchého listí a lisovaných pilin,aby jsme dokázali jak jsme eko.😂 Každopádně ať si to každý udělá jak to má rád.Alespoň ty auta na silnicích nebudou všechny stejná.👍
Já mám dokonce černá zrcátka. Chvilku mi to bylo i líto, ale manželka je grafik/designér a řekla, že to je dobrý :)
 
Děkuji všem, že potvrdili tezi, že si každý hájí svoje :) Když už jste se tak rozreagovali, tak se ještě vrátím

Já mám dokonce černá zrcátka. Chvilku mi to bylo i líto, ale manželka je grafik/designér a řekla, že to je dobrý :)
Jestli máš bílé auto po dechromu nebo červené tak ano souhlasím 😂
 
Já nechal dávat folii kolem oken a drží skvěle a je bez kazu. Na znaky dopředu a dozadu mi dával folii na světla která je prý lip tvarovatelna a tam je to taky v pohodě
 
Já nechal dávat folii kolem oken a drží skvěle a je bez kazu. Na znaky dopředu a dozadu mi dával folii na světla která je prý lip tvarovatelna a tam je to taky v pohodě
Ty mas fólii i na tom předním znaku se senzory? Můžeš dat foto jak to vypadá a hlavně jestli to nějak ovlivňuje chování senzorů?
 
S tímhle souhlasím. Přemýšlím o dechromu ale zároveň si říkám zda to je dobrá volba. I na předešlé M3 toho chromu je jen decentně. Vlastně když to sečtu tak přední maska, okrasa u mlhovek, boční lišty a pak jedině loga vozu.. Nic víc. Mě se líbí varianta originál ale i po dechrome jako má @Katka_S.
Ale pak mám třeba chromové koncovky, ty do fólie asi dám těžko a dále lišty ve dveřích a kufru. Chvílemi si pohrávám s myšlenkou udělat jen ty boční lišty. Pak ale na parkovišti vidíte dodávku a Fabii které žádné chromové lišty nemají a já jsem vlastně rád, že je tím chromem auto odlišeno. Zase když vidím třeba M6 v té pastelové šedé ala Homura tak tam určitě chrom pryč.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Vystihl jsi to naprosto přesně.👍

Děkuji všem, že potvrdili tezi, že si každý hájí svoje :) Když už jste se tak rozreagovali, tak se ještě vrátím

Já mám dokonce černá zrcátka. Chvilku mi to bylo i líto, ale manželka je grafik/designér a řekla, že to je dobrý :)
Právě dnes jsem je objednal taky.😄Ty černé zrcátka se mě moc líbí.👍

S tímhle souhlasím. Přemýšlím o dechromu ale zároveň si říkám zda to je dobrá volba. I na předešlé M3 toho chromu je jen decentně. Vlastně když to sečtu tak přední maska, okrasa u mlhovek, boční lišty a pak jedině loga vozu.. Nic víc. Mě se líbí varianta originál ale i po dechrome jako má @Katka_S.
Ale pak mám třeba chromové koncovky, ty do fólie asi dám těžko a dále lišty ve dveřích a kufru. Chvílemi si pohrávám s myšlenkou udělat jen ty boční lišty. Pak ale na parkovišti vidíte dodávku a Fabii které žádné chromové lišty nemají a já jsem vlastně rád, že je tím chromem auto odlišeno. Zase když vidím třeba M6 v té pastelové šedé ala Homura tak tam určitě chrom pryč.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Katka to má udělané moc pěkně, kombinace červené -černé k sobě krásně jde zvlášť, když je lesklá.Ta tvoje modrá je přece jenom trochu tmavší a tam už to z mého pohledu tak dobře fungovat nebude.Bude to takové smutné a jednolité.Zvlaště když máš černé kola.Tím neříkám, že je to špatně,jestli je to tvůj záměr.👍
 
Katka to má udělané moc pěkně, kombinace červené -černé k sobě krásně jde zvlášť, když je lesklá.Ta tvoje modrá je přece jenom trochu tmavší a tam už to z mého pohledu tak dobře fungovat nebude.Bude to takové smutné a jednolité.Zvlaště když máš černé kola.Tím neříkám, že je to špatně,jestli je to tvůj záměr.👍
Taky mi přijde, že to modré auto pak bude trochu zanikat. Ta červená, jak je výraznější, tak ten dechrom k tomu pasuje.. Na té modré mi ty chromy právě ani tak nevadí.. Ale každému se líbí prostě něco jiného 😁
 
Back
Top