• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

No,přemýšlel jsem o tom světla rozlepit. Už jsem to dělal několikrát na starších autech. Ale mazda je nejnovější a nechce se mi do toho teď zasahovat.
Jinak zde celková fotka auta a moc ten přechod dechromové lišty masky do světla nenavazuje.
Zobrazit přílohu 49559
Za mě to nemá chybu. Prostě nádhera. Taky uvažuji o dechromu u mé šedé včetně černých ALU. Před časem jsem jednu šedou v dechromu viděl v inzerátu a vypadala taky dobře. Můžeš dát tip na černou lesklou fólií, kterou máš na autě? A ty ALU, to jsou originály Mazda z BP?
 
Blackwhite,kola jsou Borbet V,jak už zmínil kolega.
A zde fólie kterou jsem dával. Zatím s ní nemám žádný problém po 4 letech.

Díky za chválu. Potěší!
 
Blackwhite,kola jsou Borbet V,jak už zmínil kolega.
A zde fólie kterou jsem dával. Zatím s ní nemám žádný problém po 4 letech.

Díky za chválu. Potěší!
Až se na Jaře oteplí a bude trochu času, jdu do toho. Ještě musím pohledat nějaké video návody, s lepením fólií totiž nemám žádnou zkušenost. A nerad bych víc zkazil než polepil😃 To bych si taky mohl Mazdu nechat polepit od profi firmy a vyšlo by to levněji😃 Ty ses inspiroval kde?
Ty ALU Borbety V Antracit vypadají na M3 dost dobře a vůbec nejsou drahé. Původně jsem chtěl jít do 18" originálů, stejných jako mám teď na autě, ale v barvě antracit. Ale ty orig. ALU jsou pěkně těžké, tak přemýšlím jestli nekoupit něco lehčího.
 
No nevím. Originál váží 12Kg. Alespoň u BN. U BP jsou dokonce ještě těžší. Ale ty Borbet V jsou levná kola, takže pochybuji že budou nějak zásadně lehčí. Nicméně se shodneme na tom, že jsou celkem hezká a na M3 se hodí. Navíc stejný parametry bez nutnosti zápisu. Též hledám nová kola a mám rozpočet cca 8 000kc na kolo ale snad žádné na netu se mi extra nelíbí či nehodí k autu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tak to máš dobrý rozpočet 8 tis. na kolo👍 To si můžeš vymýšlet😃 Vzhledem k tomu, že jsem M3 koupil jen na cestování do práce, bych u manželky 32 tis. za nové disky neobhájil 😃 Takže u mě to bude, buď nové disky max. ceně těch Borbetů V nebo starší originály Mazda. Nemá někdo na své M3 (BM,BP) originály 18" disky z M3 (BP)? Zajímá mě, jak na BM,BN vypadají. Jsou celkem podobné právě těm Borbetům V.

160302051-1.jpg
 
Tak je potom jiná😃. Já jak jen sháním samotné disky, jsem si vsugeroval, že má rozpočet 8tis. na disk😉
 
Ten rozpočet je pouze na Alu. Řekl jsem si, že když už bych měl koupit nová kola a řešit nový rozměr pneu 225, tak na úkor vyšší kvality alu a nižší hmotnosti pač ráfky nechám jedny a hodím na to Allseasons 2 asi.. . Ale stejně se mi žádné extra nelíbí.. Ne tak abych je běžel koupit. Za mě jsou paradoxně nejhezčí ty originály. Jen bych je bral v černé. Ale zase mi vadí ta hmotnost 12kg. A je mi je líto stříkat... 6252c4a9c551ad6baaa6fee061312ddf.jpg

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Podívej. Bydlím v Praze. Na hory nejezdím. Už mě unavuje 2x ročně tahat ze sklepa druhou sadu a platit za přezutí... Bydlet na baráku a prehazovat to v garáži jako vy ostatní tak tě chápu a neřeším to. Nevidím v tom žádný smysl. Vyhazuji peníze za dvojí obutí a proč? Nemá to u mě smysl. Ale hezčí disky bych chtěl, prostě nějaké hezčí na oko a že chci lehčí pač u toho menšího výkonu to bude určitě taky znát tak zase jako proč ne..
Ale jestli celoroční nebo ne už bych znovu zpět netahal..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Nevím, co mě k tomu vede, ale koupit si vymazlené disky, ideálně lehoučké a pak na ně obout celoročky, mi přijde jako bizár roku.
Mě by zase bylo líto, tak drahé disky provozovat v zimě.. 😅😅 Přeci jen sůl atd.. Jasně, pokud je kvalitní lakování, tak něco vydrží. Ale mě by to asi svědomí nedovolilo.
 
No jasně. Ale když vezmu v potaz že 3 roky vozím ty nejlacinejsi originály v matně černé a doteď nemají snad žádné poškození od soli či štěrku a kamínků apod. tak věřím že ty o dost kvalitnější disky neřeší jestli jezdí zimu nebo léto. Mě více bolí to zbytečně pracné a finančně náročné prezouvani. Ale pokud nenajdu disky co mi vyhovují tak se může stát že koupím 215 nové letní a dále zůstanu na dvou sadách.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Mě by zase bylo líto, tak drahé disky provozovat v zimě.. 😅😅 Přeci jen sůl atd.. Jasně, pokud je kvalitní lakování, tak něco vydrží. Ale mě by to asi svědomí nedovolilo.
Řešil jsem to teď, po koupi nového auta. Něco jsem přečetl, mluvil s pár lidmi. U některých disků se to dřív uvádělo (že vydrží provoz v prosolené břečce), ale řekl bych, že už to je trochu relikt dob minulých. Pán v Mazda servisu nejdřív vůbec nechápal, na co se ptám. Nakonec jsem se rozhodl nové disky nekupovat a přezouvat gumy. Kdyby se mi snad za pět let zdálo, že vypadají nějak hrozně, koupím nové (a tak vzniknou dvě sady).
 
U některých disků se to dřív uvádělo (že vydrží provoz v prosolené břečce), ale řekl bych, že už to je trochu relikt dob minulých.
Někde výše diskutované Borbet V zimní ochranu ve specifikaci stále vedou...
 
Polsonside: ja furt tomu s tim setrenim za prezouvani porad nerozumim. Tak mas 2 sady, nebo ne? Z nekterych vyjadreni chapu, ze ano. Pak je mi zahadou, co je na tom nakladneho? Kdybys mel jednu sadu disku a stridal na ni letni/zimni, ok, chapu. Jestli mas ale 2 kompletni sady, jsou tam behem sezonniho prezouvani financni naklady 0, ne?
 
Tak to bylo myšleno tak, že máš prvotní nákup dvou sad alu disku. Jedna u auta byla a druhou jsem musel přikoupit. Pak dále dvě sady pneumatik, kdy obojí aktuálně už mají své odžito a čekal by mě nákup letních a na podzim i zimních. Dva roky po sobě neustále vibrace v řízení a neustále prevazovani obou sad opět masakr na peníze. Nakonec se to povedlo odstranit. Kola mi prehazuje kamarád na dílně, takže kola vynosit ze sklepa a odvézt 1km na dílnu, kde to za 1000kc prehodime. No a celkově když vezmu v mysli, ze jezdím hlavně Prahu a suché silnice tak obout něco a už se o to nestarat je příjemná myšlenka... Ty kola pak vlastně na autě zůstávají trvale, nic neprevazuji ani neprezouvam a pouze jednou za rok sundam a ocistim leda brzdy..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top