• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Tak to bylo myšleno tak, že máš prvotní nákup dvou sad alu disku. Jedna u auta byla a druhou jsem musel přikoupit. Pak dále dvě sady pneumatik, kdy obojí aktuálně už mají své odžito a čekal by mě nákup letních a na podzim i zimních. Dva roky po sobě neustále vibrace v řízení a neustále prevazovani obou sad opět masakr na peníze. Nakonec se to povedlo odstranit. Kola mi prehazuje kamarád na dílně, takže kola vynosit ze sklepa a odvézt 1km na dílnu, kde to za 1000kc prehodime. No a celkově když vezmu v mysli, ze jezdím hlavně Prahu a suché silnice tak obout něco a už se o to nestarat je příjemná myšlenka... Ty kola pak vlastně na autě zůstávají trvale, nic neprevazuji ani neprezouvam a pouze jednou za rok sundam a ocistim leda brzdy..

Samsung S22 256GB Tapatalk
To ti za 1000kč přešroubuje 4ks kol?To není moc dobrý kamarád.🤨
 
Daval jsem ted 500 znamemu za zuti 8 ks kol (sundani pneu z rafku) a jeste mi s tim pomohl z/do auta :no_mouth:.

Kola si po sezone prehazuji sam (zvedak na koleckach, ale obyc by to dal taky) a vzduch maji na kazde benzince gratis. Nechavam prevazovat az kdyz sleduji nejake nepatricne chovani vozu, coz se posledni tak 3 roky nekonalo.
 
Tak nebudu zde rozvádět ohodnocení kamaráda, který mi na autech udělal mraky práce na mých vymyslech. Ta cena je za vícero úkonů. Pokud auto zvedne na velkém, tak většinou měníme i olej a čistíme brzdy. Kola u něho na servisu umyju a vysusim. Tolik k tomu...

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tak nebudu zde rozvádět ohodnocení kamaráda, který mi na autech udělal mraky práce na mých vymyslech. Ta cena je za vícero úkonů. Pokud auto zvedne na velkém, tak většinou měníme i olej a čistíme brzdy. Kola u něho na servisu umyju a vysusim. Tolik k tomu...

Samsung S22 256GB Tapatalk
Tak to je jiná,být to jenom za kola,tak bys měl kamaráda pěkného vydřiducha.😉👍
 
Blackwhite, já fólií lepil sám. Nikdy jsem to nedělal, pár videí zkouknul,ale jak začneš,pochopíš systém lepení. Pokud se nějaký díl nepovede, jednoduše strhneš, vyspíš se a lepíš znovu s rozvahou ,důkladněji. Když jsi u posledního dílu,je z tebe profík!
Fakt na tom nic není. Jsou to malé plochy.
Každopádně, já měl krom lišt kolem oken,vše sundané! Nárazník dolů,demontáž chromových dílů. To samé zpětná zrcátka, respektive kryty opatrně odcvaknout a následně v klidu doma lepit.

Já tenkrát ty Borbet V koupil v akci za 2500 Kč/ks. Nechtěl jsem už originál a chtěl se odlišit. Sedí perfektně. Tzn,středová krytka z origo kol se dá jednoduše zaměnit a středová díra vůči náboji nepotřebuje žádné vymezovací plastové kroužky. Ale jsou těžké. Nicméně, jak zde někdo zmínil, nelíbí se mi tenké paprsky, které většina lehkých kol má. Tož tak.
Ovšem,začíná mě honit mlsná a přemýšlím,zda koupit,nekoupit.

 
Mě by zase bylo líto, tak drahé disky provozovat v zimě.. 😅😅 Přeci jen sůl atd.. Jasně, pokud je kvalitní lakování, tak něco vydrží. Ale mě by to asi svědomí nedovolilo.
No, to mám live před očima. Moji 3BM jsem z výroby dostal na 16kách (nemám Revolution) a hned jsem k tomu koupil i sadu těch Revolution 18tek pro letní provoz. Netuším jestli jsou ty disky od různých dodavatelů nebo u nich existuje objektivní rozdíl v kvalitě. Ale zatímco ty letní až na jeden menší škrábanec (který jsem si já, debil, zavinil sám) vypadají v desátém roku provozu velice dobře, tak ty 16ky vypadají katastrofálně. Dost míst s puchýřkama, místy zažraná cerň, kterou nedokážu vyčistit běžným způsobem...atd...
 
Já tenkrát ty Borbet V koupil v akci za 2500 Kč/ks. Nechtěl jsem už originál a chtěl se odlišit. Sedí perfektně. Tzn,středová krytka z origo kol se dá jednoduše zaměnit a středová díra vůči náboji nepotřebuje žádné vymezovací plastové kroužky. Ale jsou těžké. Nicméně, jak zde někdo zmínil, nelíbí se mi tenké paprsky, které většina lehkých kol má. Tož tak.
Ovšem,začíná mě honit mlsná a přemýšlím,zda koupit,nekoupit.


V čem si pomůžeš? To ty Borbet V jsou snad i hezčí a vahove to bude stejný. Nebo se mýlím?


Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ahoj, není tu někdo, kdo by mě mohl svézt/nechat pár km řídit e-skyactiv-X v automatu? Pardubice/Hradec.

Řeším pořád to škubání toho auta a projev té převodovky při jízdě po městě. Servis tvrdí, že je to normální projev auta, na druhou stranu všichni na internetu tvrdí, že ty auta mají řadit hladce... chci si to porovnat. Nevím jestli to prostě 90% majitelů neřeší, nebo to mám rozbitý a oni nevědí co s tím.
 
Blackwhite, já fólií lepil sám. Nikdy jsem to nedělal, pár videí zkouknul,ale jak začneš,pochopíš systém lepení. Pokud se nějaký díl nepovede, jednoduše strhneš, vyspíš se a lepíš znovu s rozvahou ,důkladněji. Když jsi u posledního dílu,je z tebe profík!
Fakt na tom nic není. Jsou to malé plochy.
Každopádně, já měl krom lišt kolem oken,vše sundané! Nárazník dolů,demontáž chromových dílů. To samé zpětná zrcátka, respektive kryty opatrně odcvaknout a následně v klidu doma lepit.

Já tenkrát ty Borbet V koupil v akci za 2500 Kč/ks. Nechtěl jsem už originál a chtěl se odlišit. Sedí perfektně. Tzn,středová krytka z origo kol se dá jednoduše zaměnit a středová díra vůči náboji nepotřebuje žádné vymezovací plastové kroužky. Ale jsou těžké. Nicméně, jak zde někdo zmínil, nelíbí se mi tenké paprsky, které většina lehkých kol má. Tož tak.
Ovšem,začíná mě honit mlsná a přemýšlím,zda koupit,nekoupit.

Díky za instrukce, taky nastuduju nějaké video návody a bude to u mě pokus omyl😅 Jen musím nakoupit dostatek fólie. Nevzpomeneš si kolik, resp. jaké rozměry, si nakoupil pro tvůj dekarbon? Vidím, že máš olepenou masku, přední difuzor, zrcátka, okenní lišty a nevím, jestli něco i na zadní časti auta. Mě by se líbil i polep zadního nápisu a loga.
Jinak ty ALU BORBET LX taky moc pěkné 👍 Jen se dívám, že jsou na širší gumu (8,0x18"), odhaduji na 225 až 235 šířku.

 
Poslední úprava:
Možná už jsi to dělal nebo servis, ale co zkusit "vyresetovat" převodovku?

Mně před časem divně škubal automat na 6tce a po resetu zmizelo.
 
To dělali při první reklamaci, ale nic se nezměnilo. Zkusili to co bylo zadarmo a od tý doby mi tvrděj, že je to normální. :)

Nechápu to. V žádný recenzi to není nikde napsaný. Akorát kecy o tom jak to řadí krásně. Každej kamarád kterýmu sem to dal projet mi řekne, že to s náma furt nějak mrdá a škube, ale v servisu mě maj za blázna.
 
Blackwhite,fólií jsem kupoval tenkrát na 2x vždy za těch 550 Kč. Lepil jsem na etapy a i jiné auto. Takže, nedokáži přesně říct kolik fólie bylo potřeba. Hlavně,je to už nějaký ten pátek
Mám polepený i přední nárazník u spodu. Takové lízátko decentní jsem sesmolil. Znaky též v černé, ale nakonec jsem přední vrátil do původního stavu. Dost zanikal v tom černém plastovém prostoru masky.
A na nápis "Mazda 3" na zádi vozu mi již nezbyly nervy. Tak jsem ho stříkl černým lesklým plastidipem.

Přesně tak! Na kola Borbet LX bych nazul pneu 225. Měl bych je jako letní a na zimu Borbet V. Jediný problém u těch LXů,je ten,že nejsou v černé lesklé...
 
No, to mám live před očima. Moji 3BM jsem z výroby dostal na 16kách (nemám Revolution) a hned jsem k tomu koupil i sadu těch Revolution 18tek pro letní provoz. Netuším jestli jsou ty disky od různých dodavatelů nebo u nich existuje objektivní rozdíl v kvalitě. Ale zatímco ty letní až na jeden menší škrábanec (který jsem si já, debil, zavinil sám) vypadají v desátém roku provozu velice dobře, tak ty 16ky vypadají katastrofálně. Dost míst s puchýřkama, místy zažraná cerň, kterou nedokážu vyčistit běžným způsobem...atd...
Jj, 16ky jsem měla na tom stejně. Puchýře, sem tam už lak odpadl kolem matic.. Ale mě se loupaly i origo 18", ale na těch předchozí majitel jezdil i zimu, měl jen jednu sadu kol 😅😅
 
jen k těm celoročkám - když jsem kupoval Fiatu, tak je tam původní majitel nahodil. Kupodivu fungovaly. Vydržely mi cca 5000km a 4 měsíce. Ano, Fiatou jezdím agresivně, ale jak jsem tomu v létě vytnul tak zadní pneu mizely před očima. A to bylo ještě před instalací samosvoru, takže žádný drifty. Takže jen bach na použití - na kochačku a do města super, ale bacha na kravení v létě.
 
Back
Top