• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba Mazda6 GJ/GL - pochlubte se za kolik jezdíte

Já dnes Borek-Ševětín za 5.9 l:p. Jindy to ale jezdim za 6.5 l minimálně. Jel jsem v koloně volňáska a nepředjížděl. Jinak průměr za 4000 najetých km mám 7.7 l. Jsem velmi spokojen:).
 
Tak dneska výlet N. Strašecí-Kralovice-Protivín-Č.Budějovice-Protivín-Kamyk n. Vltavou - Dobříš - Žebrák - N. Strašecí, 425 km v autě 4 dospělý a výsledných 7,3. Ještě při 350 km to bylo 6,8 ale pak už jsem se těšil víc domů a cesty přes Brdy a Křivoklátsko jsou dost členitý :)

IMG_20200724_192306.jpg
 
Zajímalo by mě, jak dlouho by člověk po nastartování musel jet z kopce, aby se mu u průmětu ukázalo míň než jeden litr na sto km...
PS: Proč mám jen dva sloupečky dlouhodobé spotřeby? A spotřebu jsem nikdy nenuloval, B spotřebu nuluju po každém tankování...88c472b183bf8eb9ac4f983e536105cc.jpg
 
navrat z makarskej, 790km za 6,6l@116km/h , HR- vacsinou 150, HU - vacsinou 130 na ceste pre motorove vozidla, jazda cez noc takze klima OFF, prazdne cesty
 
Každoroční cesta do Bulharska přes Srbsko, letos prvně s Mazdou, spotřeba 7.5l/100 km.
 
Zajímalo by mě, jak dlouho by člověk po nastartování musel jet z kopce, aby se mu u průmětu ukázalo míň než jeden litr na sto km...
PS: Proč mám jen dva sloupečky dlouhodobé spotřeby? A spotřebu jsem nikdy nenuloval, B spotřebu nuluju po každém tankování...88c472b183bf8eb9ac4f983e536105cc.jpg
Máš dva sloupečky právě proto, že jsi spotřebu A nikdy nenuloval :)
 
navrat z makarskej, 790km za 6,6l@116km/h , HR- vacsinou 150, HU - vacsinou 130 na ceste pre motorove vozidla, jazda cez noc takze klima OFF, prazdne cesty

Jsme se tu mohli potkat... Jsem v tucepi a ještě týden tu budu. Já jel taky přes Maďary a dojel jsem sem za 6.2 dle palubního pc. Vyjížděli jsme nad ránem takže Chorvatsko přes den a místy byl dost provoz. Bylo to i s klimou ale zase vicemene jen dle předpisů. Celkem 1000km.uvidíme jak zpátky
 
Jen pro upřesnění, pro benzin jsou VIFy dva. Starší černý co je uvnitř bronzový a nový zelený(viz odkaz výše) co je uvnitř modrý, který je určen pro přímovstřik.
 
Divil by ses, není. Vzpomínám si, že ještě tak kolem roku 2015 to problém nebyl, ale teď je ta nabídka na čerpačkách hrozně osekaná o ty lepší benzíny.
 
A v tom víčku VIFu je dávkovací měrka, která vychází víceméně akorát na jednu ne zcela plnou nádrž, takže odpadá nějaké složité odměřování množství kapaliny.
 
jaký VIF konkrétně dáváš v jakém poměru dík osobně tankuji na střídačku 95/98 a o VIF jsem právě taky přemýšlel, zda to nevyjde lépe
Je to jak píše Vladas75, akorát ten starší žlutý se snad už ani nevyrábí, jen ten modrý pro přímý vstřik.
 
Back
Top