• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

autorizovaný Ceny servisních prací u Mazdy

Za první olej 9500,- ….?
To si děláš prdel?
To bych jim nedal ani kdyby k tomu byl panák a po dobu výměny sex s nějakou hosteskou!

Nechápu ze tohle někdo dobrovolně zaplatí. Snad když přijdu tak se zeptám a když řeknou takovou lichvu tak je pošlu do a jedu s tím jinam.
Psal jsem zde na Mazdu Příbram recenzi i jsem odpovídal na spokojenost Mazda CZ v jejich zaslaném dotazníku. Auto je v záruce a tudíž musíš mít záznam servisu a na to oni hřeší! Jinak bych tam rozhodně nejel a neplatil!
Hold je PB kousek od Prahy tak je to trochu méně než 10800,- :confounded:
 
Blbost - za prvé nejsi povinen dělat garanční prohlídky v autorizáku.
Za druhé za takový ojeb co za to chtějí bych jel klidně na druhou stranu ČR už z principu.

Jako já sám to mám tak že jsem na tu garančku šel a i olej si dělám jen v Mazdě - ale jen proto, že ta cena byla rozumná.
Ale za ty pálky co se tady ukázali bych jim nas…ral.
 
Poslední úprava:
Jo to by měly. Ale je vidět, že každý servis si to dělá podle svého. Sice dostanu slevu 15% na olej, 10% na práci, ale pak si tam za 350 Kč naúčtují drobný jednicový materiál, takže stejně platím plnou palbu. Ale nechce se mi třeba kvůli tisícovce jezdit 100 km do dalšího servisu. Hlavně jsem ve Varech spokojen. Když jsem potřeboval nějakou opravu (výměna skla, nový zadní nárazník), tak vše bylo vyřešeno rychle a kvalitně. Ani v barvě laku jsem nikdy nepoznal rozdíl. Jen tedy brzdy si nechám měnit jinde. Za ty chtějí nehoráznou sumu.
To máš pravdu, že jezdit někde x kilometrů asi moc smysl nedává, ale když je někdo z Prahy a okolí tak má dost možností si vybrat.
 
CX-30 Skyactiv-X, prohlídka po roce (takže v podstatě jen olej): 10800Kč. Auto Jeremiášova, Praha.
Trochu rozdíl oproti těm cenám v marketingových materiálech...
Pro velký úspěch přikládám scan faktury (ceny jsou bez DPH).

Dezinfekci ozonem jsem neobjednával, a podvozek jsem od nich nechával nastříknout vloni, když jsem to v prosinci přebíral, tak nevím, co tam vymýšleli letos... - bez toho by to bylo "jen" za 9.5k: 3800Kč za práci (2.5h práce při sazbě 1585Kč/hod), olej s filtrem za 4600 a drobnosti za skoro 900Kč.

faktura-servis-cenzurovano.png
 
Přečetl sjem si tu fakturu a podotýkám, že cena za hodinu práce je 1310 vč. DPH. Ovšem 650,- za litr oleje, to je extrém. Já jsem přestal akceptovat cenu za olej Mazda od Carstaru při ceně tuším 450 - 500/l.
 
Takže k hodinovce i ceně oleje připočítali ještě 21 %? To je síla. Já myslel, že ty součty jsou už s DPH.
 
Já byl včera na 2.servisu a bylo to 6300, první loni jsem platil 5500 a to bylo i s přezutím na zimní
 
Ja si od doby, kdy mi pred 11lety nalili v auto jarov do Civica olej shell za 800kc bez DPH, kupuju olej vlastni.
Bohuzel jsem v zaruce pak jezdil s hondou do Plzne, ale i tak, pul denni vylet a 2500 jen na oleji doma ?
 
Tím, že má Mazda 3 roky záruku, musím to absolvovat s CX 30 ještě jednou (rozhodně ne PB či Jeremiášova), jinak si olej vyměním sám. Ještě, že nemám Mazdu od 1.9.2022 kdy je záruka 6 let, to se potom pěkně prodraží .............

U CX 30 se na to krásně může :cool: , tady konstruktér přemýšlel. U Miaty se musí sundat jeden kryt a je to také vedle sebe ??1652450856692.jpg
 
Psal jsem zde na Mazdu Příbram recenzi i jsem odpovídal na spokojenost Mazda CZ v jejich zaslaném dotazníku. Auto je v záruce a tudíž musíš mít záznam servisu a na to oni hřeší! Jinak bych tam rozhodně nejel a neplatil!
Hold je PB kousek od Prahy tak je to trochu méně než 10800,- :confounded:
já platit letos v létě za 5.letou prohlídku M6 5,3K + vlastní olej, je pravda, že tam už je nějaká sleva za starší ročník..

já platit letos v létě za 5.letou prohlídku M6 5,3K + vlastní olej, je pravda, že tam už je nějaká sleva za starší ročník..
myšleno tedy v PB
 
Taky přidám informaci ohledně cen. Dnes jsem byl na 2. garanční prohlídce a po odečtení ceny za pronájem půjčeného auta jsem tam nechal s DPH 9 952 Kč. Výměna oleje, brzdové kapaliny, filtrů, čištění brzd, kontrola karoserie.

Snímek obrazovky 2023-01-06 v 19.39.26.png
 
Taky přidám informaci ohledně cen. Dnes jsem byl na 2. garanční prohlídce a po odečtení ceny za pronájem půjčeného auta jsem tam nechal s DPH 9 952 Kč. Výměna oleje, brzdové kapaliny, filtrů, čištění brzd, kontrola karoserie.

Zobrazit přílohu 43938
A to tam máš olej na mazďácké poměry fakt za levno. V Carstaru za něj chtěli skoro 2x tolik.
 
Tak mě do měsíce čeká pravidelný servis a bude to můj první s Mazdou. Předtím jsem si dělal všechno sám, ale Mazda je trochu novější (5let a 48tis km) než ty moje předchozí plečky, tak bych to chtěl mít v servisce. Nějaké tipy v okolí Mladé Boleslavi/Praha apod. Klidně dojedu i dál.

Nebráním se slušnému autorizáku, ale jde o to, že protože vím, jaká je výměna oleje brnkačka a dojná kráva pro servisy, tak cena 10tis mi přijde trochu moc.
 
Téma na diskusi, spíše pro znalé práva: základní záruční doba na všechny výrobky, nejen auta, je dva roky. Mám nějakou zákonnou povinnost absolvovat garanční prohlídku?
 
Děkuji za odpověď. Co je garanční prohlídka, to vím. Já se ptal, zda existuje nějaký zákonný předpis, který podmiňuje trvání zákonné dvouleté lhůty absolvováním garanční prohlídky.
 
Back
Top