• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Fénem jsem sundával ty lišty a na ten to nereaguje
 
Sundával jsem boční lišty z GH a ukázalo se že po lakování pravých zadních dveří byl někdo línej sundat z lišty původní oboustranku a dát novou. Místo toho se použilo sekundový lepidlo a motorovej tmel... Takže teď přemýšlím čím to dat dolů. Ty šedý kousky jsou zbytky původní pásky která byla chycena tím sekundovým lepidlem :mad::mad::mad:

Zobrazit přílohu 35333Zobrazit přílohu 35334
benzínem to půjde krásně dolu, hned poté to postupně mýt jarovou vodou
 
Zkoušel jsem technickej benzín a ten nic, ale asi to bude chtít klasiku
 
Zkoušel jsem technickej benzín a ten nic, ale asi to bude chtít klasiku
jasný, klasiku... prostě N95 a po ruce hadřík s Jarem a máš za 5 minut hotovo. Zrovna vonehdá jsem potřeboval sundat zbytky oboustranné pásky z plastu ještě krásně zapečené na slunku. nešlo to zaboha ničím ani lihem. vzal jsem béňo ze sekačky na houbičku a za pár minut nebylo co řešit...
 
Když už téma, jak očistit karosérii, tak shodou okolností přispěji také troškou do mlýna. Včera jsem nasedl do auta a odjel do práce a až při vystupování jsme si všiml, co mám na střeše - to byl snad třešňový piknik špačků. Nebo se mi chtěl někdo pomstít a přilákal je tam sladkou návnadou? :confounded:
Piknik spacku na strese_20210607_orez.jpg
Tedy umytí mi dalo pěkně zabrat. Jel jsem záměrně do nejlepší myčky v Praze, kterou tu někdo vychvaloval - na Proseku. Nejprve lehce namočil a pak aktivní pěnu. Vypadala fakt hustě. Ale ani po cca 2 minutách působení nic. Mytí tlakovou vodou s práškem odfouklo jen pár pecek. Všechny ostatní byly zřejmě tou ovocnou hmotou a díky horku připečené k laku. Fakt je, že tam auto stálo 2 - 3 dny. Musel jsem vytáhnout smetáček/kartáč a stále nic! Mám jeho vlasy dost měkké, takže jsem drhnul a drhnul a drhnul... Nakonec jsem stejně musel zbytky hmoty odrýpnout nehtem :worried:
Tak pokud se někomu chcete trochu pomstít, myslím, že v létě dobrá metoda :p
 
Když už téma, jak očistit karosérii, tak shodou okolností přispěji také troškou do mlýna. Včera jsem nasedl do auta a odjel do práce a až při vystupování jsme si všiml, co mám na střeše - to byl snad třešňový piknik špačků. Nebo se mi chtěl někdo pomstít a přilákal je tam sladkou návnadou? :confounded:
Zobrazit přílohu 35408
Tedy umytí mi dalo pěkně zabrat. Jel jsem záměrně do nejlepší myčky v Praze, kterou tu někdo vychvaloval - na Proseku. Nejprve lehce namočil a pak aktivní pěnu. Vypadala fakt hustě. Ale ani po cca 2 minutách působení nic. Mytí tlakovou vodou s práškem odfouklo jen pár pecek. Všechny ostatní byly zřejmě tou ovocnou hmotou a díky horku připečené k laku. Fakt je, že tam auto stálo 2 - 3 dny. Musel jsem vytáhnout smetáček/kartáč a stále nic! Mám jeho vlasy dost měkké, takže jsem drhnul a drhnul a drhnul... Nakonec jsem stejně musel zbytky hmoty odrýpnout nehtem :worried:
Tak pokud se někomu chcete trochu pomstít, myslím, že v létě dobrá metoda :p
Ouch, nechtěl bych. Musím říct, že na podobné kakance mi zabral na několikrát vosk od @doris. Dycky nanest a zkusit vmasirovat co nejhloub, stahnout a znova. Ale na takove dělo jsem to ještě nezkoušel
 
tyhle veci se snazim setrit (alespon povrchove) co nejdriv at tam nezatvrdnou ... pak je to peklo jak pises no :(
 
přesně jak píše @mrpcz hned to setřít, když to necháš nějaký den, zaschne to hlavně v tomhle počasí, ztvrdne a musí se to pořádně odmočit.
 
No přijde mi, že když nejedu autem, tak při návratu domů obvykle auto před panelákem radši omrknu, jeslti mi ho někdo neťuknul. Takže to tam snad 3 dny nemohlo být. Ale v tom pekle přes 30 °C asi stačí i jen jeden den ke kvalitnímu zapečení.
 
Dělám totéž co ty že ho vždy obhlidnu jestli nemá nějaké bebi nebo když se vykali pták tak to hned likviduji aby to nevyzralo lak.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Poklona pro pani, ze odhalila takovou svini! Ja ho najit pri svem aute, poskacu mu po pazourech tak, ze uz nikdy nic neukrade! Tohle mne vytocilo neskutecne. A za bileho dne, parchant jeden!

 
Co dodat, v Polsku asi celkem běžná věc,bohužel,proto tam ani nejezdím,stačí jaký h.....a jsou řidiči.
 
Vypada to tak, ze se to deje i tady:
 
Dneska kolem třetí jsem dokončil mytí a voskovaní svojí mazdičky. Teď jsem šel okolo a jeden, s pominutím, blbec mi odřel zadní narazník jak se napasovával do místa, ktreré bylo pro nej moc malé. :-(

DSC_1812[1].JPG
 
Já tohle najít tak volám policajti a budu požadovat odškodnění z jeho pojistky. Tohle je pro mě největší strašák alias pitomci co kvůli kroku navíc své odrbane vrány rvou nekompromisně tam kam se prostě nenacpou. Pokud se nevejdu na první dobrou tak to hold dám jinam..

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Přesně tak, najít majitele a pokud nebude souhlasit s úhradou opravy tak policajty,poškození cizí věci. Aspoň toho dotyčnýho b..a už příště takovej manévr nenapadne dělat.
 
Konečně dám dohromady Mazdu po střetu se srnkou. Těším se jak přesednu konečně do auta s funkční klimou a ejhle - klima neklimuje. ?
 
Je v CZ nejaký postih od polície za stretávacie svetlá v noci nastavené pánu Bohu do okien? Jazdím v noci denne niekoľko rokov domov z práce a poslednú dobu Má už každý druhý k***t stretávacky jak diaľkové. Ja vidím a proti mne jazdiaci nech si naseru...
 
Back
Top