• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Jak to tak čtu, jsou to vlastně tuctové příběhy :innocent: čelíme jim všichni.
Kdykoli zaparkuji tam, kde nikdo není a je to i daleko na došlap od vchodu OC, tak při návratu Majdu marně hledám očima, neb před ní na 90% stojí velký bílý tranzit či něco podobného s nápisem "Úprava zeleně aj." :sob:
V lepším případě nic dalšího, jeden bílý otisk jsem rozleštil lépe, druhý hůře..., co dodat, oni se jim ty dveře otevírají do 90st celkem pohodlně :mad:

Občas ještě dokončuji telefonát ve voze, než se vydám na lov zboží a těch 5-10 minut nestačím valit oči, co se kolem na parkovišti (nebudu Globus Čakovice jmenovat) děje. Jako výkop dveří, jejich odraz od vedlejšího vozu a pak ještě jednou s menší intenzitou je jen mírný místní folklór převážně odrostlejších dětí anebo seniorů. Nicméně dá se vidět i SUV, které po divočejším rejdu než je potřeba v poklidu ojede dveře a kousek o tu konstrukci stříšky na košíky, nevystoupí :eek: a v klidu mizí pryč. Stříška na vozíky pak další desítku vteřin vibruje po tom zdařilém zásahu :joy:

Trochu mi ta analogie připomíná film "Tajný život mazlíčků", tam se taky vždy děly věci po odchodu chovatelů :cool:
Tak ať je těch příběhů co nejméně, anebo mají jen dobrý konec (!)
 
Malé šrámy, tu a tam tukanec apod. S tím jsem se smířil. ? Tedy ve městě a u OC. Sice se snažím parkovat rozumně a daleko, ale ne vždy to jde.

Co mně před časem dostalo bylo, když jsem stál podélně na sídlišti a ráno přijdu... někdo mi dodávkou nacouval do předku auta a opřel se. Měl tam takovou tu velkou tyč přes celou šířku auta, takže se to nějak dalo rozleštit... celkově mi přijde, že dost lidí neumí řídit, omrskají kde co a ještě je jim to jedno.?
 
Smrtící kombinace je mrňavá ženská a velký SUV. Nedávno u nás v Čechách zabila ženská dítě na odrážedle a až u soudu se zjistilo, že přes přední kapotu měla zakrytý výhled snad 7 metrů před auto. Proti tomu jsou škrábance z parkoviště úplná prkotina.?
Tak to tedy jsou...
Jak mohou lidí být takhle bez soudu a bez mozku?? To přece nepotřebuji vystudovat MatFyz abych pochopil, že tam blbě vidím ne? ?
 
Tak to tedy jsou...
Jak mohou lidí být takhle bez soudu a bez mozku?? To přece nepotřebuji vystudovat MatFyz abych pochopil, že tam blbě vidím ne? ?
Njn, ale to by u nas nesmělo znamenat, že čím větší SUV tím si řidič MYSLÍ, že má větší společenské postavení
 
Byl to prý jeden z největších typů Mercedesu, to mi připomnělo, že jsem na Kladně viděl Vietnamku v Mercedesu G Brabus......4704294.jpg
 
Smrtící kombinace je mrňavá ženská a velký SUV. Nedávno u nás v Čechách zabila ženská dítě na odrážedle a až u soudu se zjistilo, že přes přední kapotu měla zakrytý výhled snad 7 metrů před auto. Proti tomu jsou škrábance z parkoviště úplná prkotina.?
Nebyla to ta co se pak vymlouvala na auto, že mělo brzdit díky asistentům samo, že ona za to přece nemůže?
 
to @HHBota .To máme celkem stejný zkušenosti. Taky jsem měl, resp. ještě mám Fiata, půl roku možná rok starýho, je to už 17 let, a nějekej bl mi udělal do předního nárazníku díru tažným. Taky jsem byl na vývrat. Co se týče parkování u OC tak vždycky na nejvzdálenější straně parkoviště. Nůžu zatím zaklepat že to funguje a ještě jsem nic neschytal, krom kamínků. Sice manželka ze začátku si klepala na čelo, ale když párkrát někde viděla taky jiné Mazdy parkovat stejným způsobem, tak asi pochopila. Bezohlednost řidičů, hlavně důchodců je děs, taky jsem tak jel na kole jednoho z místních superM a přijelo auto,paní důchodkyně otevřela dveře stylem co nejvíc a co nejrychleji. poškodila svý i druhý auto, ale nijak ji to nerozhodilo. Zavřela a šla v klidu na nákup. Lidi jsou prostě h....a :mad:
 
Mě stačí když vidím tyhle dnešní krpate krasavice s malým vzrůstem co se drží volantu jako zábradlí a hlavu upiraji ke stropnici aby přes ten volant vůbec něco zahlédli. Zrovna včera tu taková jela ve Felicii a další pak samozřejmě v dvoumetrovym tanku. A ano. Dnes mnoho lidí neumí pořádně řídit a kašlou na blinkry apod. Autoškoly to chrlí ven aby z nich měli peníze a na výsledek se pořádně nehledí. Často se nestačím divit. Plus tahle bezohlednost při otvírání na parkovišti.

Mazda 3 BN
 
Malé šrámy, tu a tam tukanec apod. S tím jsem se smířil. ? Tedy ve městě a u OC. Sice se snažím parkovat rozumně a daleko, ale ne vždy to jde.

Co mně před časem dostalo bylo, když jsem stál podélně na sídlišti a ráno přijdu... někdo mi dodávkou nacouval do předku auta a opřel se. Měl tam takovou tu velkou tyč přes celou šířku auta, takže se to nějak dalo rozleštit... celkově mi přijde, že dost lidí neumí řídit, omrskají kde co a ještě je jim to jedno.?
Myslím, že jsi popsal problém naprosto přesně neumí řídit a je jim to jedno.Já do našeho mladého vtloukám už od malá, že když leze z auta a není tam dost místa, tak ať otvírá opatrně a radši si je na hraně přidrží rukou,kdyby se mu náhodou opřeli o auto vedle, ať je to o prsty a ne dveře na dveře.Jenomže spoutá lidí si svých věci (aut) neváží,natož tak cizích.?
 
Nebyla to ta co se pak vymlouvala na auto, že mělo brzdit díky asistentům samo, že ona za to přece nemůže?
To nevim, co jsem četl naposledy, tak dostala podmínku. Dítě údajně ujelo na odrážedle, když se matka otočila ke garáži. Byla to nějaká obytná zóna kam zajížděli s autem jen majitelé domů, někde v Brně.
 
To nevim, co jsem četl naposledy, tak dostala podmínku. Dítě údajně ujelo na odrážedle, když se matka otočila ke garáži. Byla to nějaká obytná zóna kam zajížděli s autem jen majitelé domů, někde v Brně.
Jo tak to je ono. Baba se vymlouvala na auto, že mělo zastavit samo, že ona je nevinná. A prý do té obytné zóny najela rychle a moc se nevěnovala řízení. Nevím co to je dnes za lidi fakt, místo aby se omlouvala a byla z toho sesypaná tak se vymlouvá na auto, že ona nic...
 
Podle soudního znalce neviděla přes kapotu 9 metrů před sebe.....Docela se divím, že těch přejetejch lidí nemá na svým kontě víc.....
 
Njn, ale to by u nas nesmělo znamenat, že čím větší SUV tím si řidič MYSLÍ, že má větší společenské postavení
Mno jo no, asi bych to nazval "egoistický materialismus". Já mám:
Větší/dražší hodinky.
Utratim 2500 Kč za barber shop (true Story bohužel), ty se stříháš u socek za 200 Kč.
Mám větší auto, jsem UBER člověk.
Mám větší zahradu, barák...

Já osobně nemám nic proti těmto jakémukoliv stylu hudby a poslechnu si hiphop, ale propagaci macho ega si dost spojuji s mnoha mainstrem rappery. Pokud správný rapper nemá drahá auta, hromadu žen v klipu...tak je chudák...

Pozn.: objednal jsem si SUV z mnoha důvodů, ale zlepšení společenského statusu tam fakt není.
 
Myslím, že jsi popsal problém naprosto přesně neumí řídit a je jim to jedno.Já do našeho mladého vtloukám už od malá, že když leze z auta a není tam dost místa, tak ať otvírá opatrně a radši si je na hraně přidrží rukou,kdyby se mu náhodou opřeli o auto vedle, ať je to o prsty a ne dveře na dveře.Jenomže spoutá lidí si svých věci (aut) neváží,natož tak cizích.?
No tak vždyť má někdo buď novou škodovku na lízačku nebo naprostou ruinu, kterou je i moc námahy hodit ze skály. ?

Proč si vážit hmotných statků... ?
 
Me vytacej lidi na najezdech na dalnici. Zrovna vcera…v pripojivacim pruhu to nerozjede, na dalnici se najizdi v 60-70km/h. Uz na dalnici pomalu zrychluje k 90km/h a proste ne a ne se rozjet ac prostor ma.
Jasne, ne vsude je pripojovaci dost dlouhy, ale tady jsem se na kilo v pohode dostal i s Octavii 1,6tdi!!
Ujedu 2-3km a uz vidim jak tem samej kokot jede tak 160 (dle toho jak rychle me predjel) a problikava auta v levym.
 
Me vytacej lidi na najezdech na dalnici. Zrovna vcera…v pripojivacim pruhu to nerozjede, na dalnici se najizdi v 60-70km/h. Uz na dalnici pomalu zrychluje k 90km/h a proste ne a ne se rozjet ac prostor ma.
Jasne, ne vsude je pripojovaci dost dlouhy, ale tady jsem se na kilo v pohode dostal i s Octavii 1,6tdi!!
Ujedu 2-3km a uz vidim jak tem samej kokot jede tak 160 (dle toho jak rychle me predjel) a problikava auta v levym.
S tím se naprosto ztotožním. Nájezdy jsou velká bolístka pro řidiče v ČR. ?

A problikaváče v levém taky nemusím. Já osobně když jedu v levém pruhu tak nepředjíždím 100kou, ale minimálně 130. A dostávají mně hošánci, co mně ve 150/160 problikávají. Když jsem tak hrozně pomalý. ?
 
@Jary24 Já už tu debilitu ani neřeším. Většinou je to tak, že zkušená řidička najíždí na dálnici klidně i 60 km/h do připojováku a hned se cpe do pravého pruhu. Tak si počkám, zrychlím a v tom připojovacím pruhu ji předjedu zprava a mám klid. Už je za mnou a už ji nemusím řešit ;)
 
Ze zákona řidič v levém pruhu musí uhnout rychlejšímu vozidlu. Nevím co všichni máte s tou svatou stotřicítkou? I kdybych to smažil dvoukilem, tak mám pořád povinnost uhnout, pokud mi to situace dovolí. Tachometry nejsou přesné a v takových rychlostech už to může dělat rozdíl velký. Zákon nikoho neospravedlňuje si to šinout stotřicet v levém pruhu stylem "všichni ostatní mi polibte". Na takové kousky si rád zablikám.
Podjíždím s klidným svědomím taky. Kolikrát se mi stalo, že jsme objížděli středoproudaře z obou stran. Nejrychlejší auto zleva, já zprava (protože jsem uhýbal rychlejšímu v levém).
Peace
 
Back
Top