• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Ze zákona řidič v levém pruhu musí uhnout rychlejšímu vozidlu. Nevím co všichni máte s tou svatou stotřicítkou? I kdybych to smažil dvoukilem, tak mám pořád povinnost uhnout, pokud mi to situace dovolí. Tachometry nejsou přesné a v takových rychlostech už to může dělat rozdíl velký. Zákon nikoho neospravedlňuje si to šinout stotřicet v levém pruhu stylem "všichni ostatní mi polibte". Na takové kousky si rád zablikám.
Podjíždím s klidným svědomím taky. Kolikrát se mi stalo, že jsme objížděli středoproudaře z obou stran. Nejrychlejší auto zleva, já zprava (protože jsem uhýbal rychlejšímu v levém).
Peace
Pokud to situace dovolí.

Doporučím, neohánějte se zde zákonem...tebe zákon neopravňuje mně při předjíždění (když jedu třeba 150km/h) nutit, abych zrychlil. Zpomalovat provoz nebudu a hned jak mohu, tak uhnu. Ale s tímhle vynucováním si dejte oraz. ?
 
Pokud to situace dovolí.

Doporučím, neohánějte se zde zákonem...tebe zákon neopravňuje mně při předjíždění (když jedu třeba 150km/h) nutit, abych zrychlil. Zpomalovat provoz nebudu a hned jak mohu, tak uhnu. Ale s tímhle vynucováním si dejte oraz. ?
Myslím, že tady byla řeč spíš o expertech, kteří si to šinou v levém pruhu tachometrových 130km/h a neuhnou, ikdyž je v pravém pruhu místo.
 
Myslím, že tady byla řeč spíš o expertech, kteří si to šinou v levém pruhu tachometrových 130km/h a neuhnou, ikdyž je v pravém pruhu místo.
To mi také vadí teda, jede v levém a nepřesune se do pravého i když může... přestože je to jasně řečeno v zákoně. Oni by se měli přesunout i v okamžiku, když za nima nikdo není a je jedno kolik se jede. ?
 
Ze zákona řidič v levém pruhu musí uhnout rychlejšímu vozidlu. Nevím co všichni máte s tou svatou stotřicítkou? I kdybych to smažil dvoukilem, tak mám pořád povinnost uhnout, pokud mi to situace dovolí. Tachometry nejsou přesné a v takových rychlostech už to může dělat rozdíl velký. Zákon nikoho neospravedlňuje si to šinout stotřicet v levém pruhu stylem "všichni ostatní mi polibte". Na takové kousky si rád zablikám.
Podjíždím s klidným svědomím taky. Kolikrát se mi stalo, že jsme objížděli středoproudaře z obou stran. Nejrychlejší auto zleva, já zprava (protože jsem uhýbal rychlejšímu v levém).
Peace
Pockaj, takze ty porusujes zakon prekrocenim rychlosti a od ineho ziadas dodrziavanie zakona? Cynizmus jak svina toto...
Ak porusujes zakon, aspon respektuj, ze ho porusuje iny tiez. Ak chces, aby ho dodrziaval, spomal na gps 130 a ak ta brzdi vtedy a moze sa zaradit vpravo, potom ho vyblikaj/vytrub.
 
Pockaj, takze ty porusujes zakon prekrocenim rychlosti a od ineho ziadas dodrziavanie zakona? Cynizmus jak svina toto...
Ak porusujes zakon, aspon respektuj, ze ho porusuje iny tiez. Ak chces, aby ho dodrziaval, spomal na gps 130 a ak ta brzdi vtedy a moze sa zaradit vpravo, potom ho vyblikaj/vytrub.
V ČR je v zákoně dáno, že když někdo jede 197 až 209 km/h GPS, v levém pruhu dvouproudé dálnice (190 až 220 při třech proudech), tak může bez omezení troubit a blikat. V případech extrémního spěchu libovolně najíždět na zadek před ním jedoucího auta. Nemůže se to ale, pokud je Mars protipólem Neptunu....

:D :D :D
 
co nesnasim a uz se mi parkrat stalo, tak predjizdeni v pripojovacim pruhu - ja si to pekne rozjedu, chci se ke konci pripojovaku zaradit a najednou vidim ze mne blokuje auto co bylo v pripojovaku za mnou...a ja musim dupnout na brzdy protoze pripojovak konci a ja nemam kam dal
 
co nesnasim a uz se mi parkrat stalo, tak predjizdeni v pripojovacim pruhu - ja si to pekne rozjedu, chci se ke konci pripojovaku zaradit a najednou vidim ze mne blokuje auto co bylo v pripojovaku za mnou...a ja musim dupnout na brzdy protoze pripojovak konci a ja nemam kam dal
To bych se krapet naštval....a přestože to dle načasování není dle pravidlům si myslím...tak to rozhodně není dobré...
Teda někde se to dá ustát, kde normálně je dost široká a neponičená krajnice i za připojovacím pruhem..... někde ale ne.
 
Doporucuji PIT.

Ja zase nemam rad mameluky, kterym i za cenu prestupku uhnu do leveho, at se muzou zaradit z pripojovaku do praveho a oni se pak ne a ne nechat predjet, to si pak rikam, ze se na nejakou dobrosrdecnost muzu vys.at.
 
A taky me dlouhodobe stve "obchodnik roku" Lidl. Zase jsem se nechal napalit a sel jsem na nakup. Vazeni, to ovoce a zelenina, to by nezralo ani prase. Ale zrejme pro nemce prasata jsme, protoze to, co nabizi v CR, by si v DE zrejme nedovolili. Rozsrackovane banany, domlacene hrusky, papriky jak kdyby po nich nekdo slapal.... to si dovoli nabizet?
 
A taky me dlouhodobe stve "obchodnik roku" Lidl. Zase jsem se nechal napalit a sel jsem na nakup. Vazeni, to ovoce a zelenina, to by nezralo ani prase. Ale zrejme pro nemce prasata jsme, protoze to, co nabizi v CR, by si v DE zrejme nedovolili. Rozsrackovane banany, domlacene hrusky, papriky jak kdyby po nich nekdo slapal.... to si dovoli nabizet?
Todle se dost lisi pobocka od pobocky....sam vim o par prodejnach kam bych nikdy nesel a o jinych kde je vsechno v pohode
Ale to neni zadna specialita Lidlu, je to lidma co tam delaji a je to tak u vsech retezcu...
 
A taky me dlouhodobe stve "obchodnik roku" Lidl. Zase jsem se nechal napalit a sel jsem na nakup. Vazeni, to ovoce a zelenina, to by nezralo ani prase. Ale zrejme pro nemce prasata jsme, protoze to, co nabizi v CR, by si v DE zrejme nedovolili. Rozsrackovane banany, domlacene hrusky, papriky jak kdyby po nich nekdo slapal.... to si dovoli nabizet?
Má osobní zkušenost je s několika pražskými a teď Příbramskou Lidl prodejnou ... A zatím ok. Teda primárně tam ovoce a zeleninu nekupuji, ale dá se. ?

Když jsme u těch obchodů... je to o lidech... zažil jsem před pár lety skvělou scénu s Albertem na pražském sídlišti...fronta 12 lidí na kasu, jedna pokladní...a ta se tam s vedle stojící kámoškou baví o tom, že za to kolik bere se přece nepřetrhne. Na férovku uprostřed markování. Teda nemám iluzi o profesionalitě, v pořádku. Ale teda ten plat, co jsem zaslechl byl teda dooost nízký. ?
 
Me vytacej lidi na najezdech na dalnici. Zrovna vcera…v pripojivacim pruhu to nerozjede, na dalnici se najizdi v 60-70km/h. Uz na dalnici pomalu zrychluje k 90km/h a proste ne a ne se rozjet ac prostor ma.
Proto v CZ do levyho pruhu u nájezdu neuhybám... Bohužel☹️ Měl jsem snahu ale 90% polovodičů zrychlí na mou rychlost a nepustí mě zpět... V osobáku přidám ale v cisterně s omezovačem na 80km/h už moc ne, pak jedem vedle sebe a auto za mnou na mě bliká že su idiot já? Ohleduplnost na našich cestách nula ale to už víme, že.. Tak tohle štve mě?
 
Proto v CZ do levyho pruhu u nájezdu neuhybám... Bohužel☹️ Měl jsem snahu ale 90% polovodičů zrychlí na mou rychlost a nepustí mě zpět... V osobáku přidám ale v cisterně s omezovačem na 80km/h už moc ne, pak jedem vedle sebe a auto za mnou na mě bliká že su idiot já? Ohleduplnost na našich cestách nula ale to už víme, že.. Tak tohle štve mě?
Bohužel no. ?

Za léta každodenního ježdění v Praze jsem se naučil jezdit tak, abych byl v bezpečí a dorazil do cíle. I když to stojí úsilí a čas (nemíním nechat syna bez taťky) a nepřijde mi, že by se to s časem lepšilo. Je mi jasné, že jsou situace kdy svou pozorností a snahou nevyřeším vše. Bohužel. ?
Neříkám, že Pražský provoz je nejhorší nebo nejdrsnější. Ale rozhodně je dost šťavnatý na situace k nasrání. ?
 
Tak když už se tady vede ta debata jak kdo jezdí po dálnici, tak si taky přidám :) snažím se jezdit vždy v pravém a levým jen předjíždět (ale zase když za sebou jede 20 kamionů s dírama mezi sebou a za mnou volno, tak zase samozřejmě nebudu 5 km kličkovat jak zajíc na honu že jo) , osobně nesnáším vše co se tady píše zpět, ať je to permanentní jízda levým pruhem (jedno jak rychle) a fakt nesnáším neuhnutí (když je kam) rychleji jedoucímu vozidlu. Já nevím jak vy, ale já do zpětných čumím furt (a na dálnici ještě mnohem víc) a i když jedu třeba 150/160 a předjíždím...a vidím v zrcátku se přibližovat auto, tak mu prostě uhnu - proč bych jak magor zbytečně vytvářel nějakou nebezpečnou situaci, nebo vypjatou atmosféru? Jede rychleji, tak se mu uhnu, na tom snad není nic o čem je třeba přemýšlet? Další věc je nepoužívání blinkrů...to je kapitola sama pro sebe a není to jen klasický řidič BMW :D dělají to i jiní bohužel a dost často a kdekoliv, zrovna teď o víkendu - jedu městem za nějakým strýcem ve Fiatu Punto, začne zpomalovat a bez blinkru prakticky úplně zastaví v silnici (asi tam dával tvl jedničku??) a pak odbočí bez blinkru do boční ulice...no tvl bych mu fakt ten řidičák roztrhal, spálil a popel nasypal do řeky :joy: a ještě jedna veřejná vzpomínka na kolegu v červené CX3 s ostravskou RZ na D11...já vím, že jsem tě nejdřív problikal a nakonec i protroubil, ale to nebylo proto, že seš z Ostravy, ale proto že jezdíš jak debil...já jsem akceptoval, že musím zpomalit na nějakých 120 kmh, protože ty se nechceš uhnout, když ještě za chvíli budeš předjíždět další auto, ale když ho předjedeš a pak stejně zůstaneš v levým pruhu a já už skoro dřu levý bok o svodidla, abys mě viděl v zrcátku a ty furt nic, tak co jsem měl udělat jinýho, abys mi uhnul ty lumene? A ten vystrčenej prostředníček si příště hlídej, aby ti ho náhodou někdo někdy nezlomil :innocent:
 
Tam je prostě patogenní zóna... jezdí se tu v levým snad permanentně :rolleyes:

Obvykle opouštím tuhle "stezku" u sjezdu Sadská nebo Poděbrady či Kolín a i těch pár desítek km z Prahy (anebo zpět) je na prasknutí žilky ?
 
D1/R46 Brno-OL a polsky spz jsou taky za trest...uz ani nepocitam kolik jsem jich podjizdel protoze jinak se proste nedalo... :D
 
Doporucuji PIT.

Ja zase nemam rad mameluky, kterym i za cenu prestupku uhnu do leveho, at se muzou zaradit z pripojovaku do praveho a oni se pak ne a ne nechat predjet, to si pak rikam, ze se na nejakou dobrosrdecnost muzu vys.at.
Ja je pustim jen kdyz uz jsou na konci pripojovaciho pruhu a ja mam kam uhnout bez omezeni jinych, ale v tech 95% kdy nepustim, tak si vyslouzim krasna gesta?
Vlastne si je vysluhuji i kdyz nekdo pousti me a ja dal jedu v pripojovacim, kde si v klidu zrychluji..
 
Ja je pustim jen kdyz uz jsou na konci pripojovaciho pruhu a ja mam kam uhnout bez omezeni jinych, ale v tech 95% kdy nepustim, tak si vyslouzim krasna gesta?
Vlastne si je vysluhuji i kdyz nekdo pousti me a ja dal jedu v pripojovacim, kde si v klidu zrychluji..
No gesta si mohou nechat, jak budeš asi pouštět, když to bezpečně nejde. ?

Druhý případ je tak trochu i na psychologa..."Já jsem tě milostivě pustil a ty tudíž musíš mé nabídky využít a ještě mi být náležitě vděčný. Jinak tě budu gesty urážet." To určitě. ?
 
Back
Top