• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 3 (BM) - obecně

Mam takove tuseni, ze jsme se nepochopili - ja pisu o machine grey kastli, ke ktere bych nedaval sede disky a ty sem placnes stribrnou kastli. Tam je diametralne odlisny barevny odskok, ne? Za me jsou nejdebilnejsi ty posuny o 1-2 odstiny, presne, jak to popisuji ve vztahu plech x plast u M3.
 
Máš pravdu, tohle jsem nepobral :) Jasně, o pár procentíček rozdíly jsou nejhorší - ať už je to sytost, tón nebo světlost 👍
A už i rozumím tomu, jaks to myslel s tou matnější šedou karoserií vs. ten mnou velebený gunmetal jako všelék. I když si pořád myslím, že ta izolace gumou a vzduchem (mezi diskem a karoserií) to přecejen pošle víc do ztracena, než když jsou na karoserii ty dva jinak tmavý kusy přímo vedle sebe...
 
Poslední úprava:
Nejsem lakyrnik, ani nemam doktorat z barvoznalstvi. Pro me je dulezite, zda to k sobe jde, nebo ne. To, ze na to ma nekdo jiny nazor (nebo pojmoslovi) na tom mem nic nezmeni ;)
 
A to se chlubis cim, tema epesnima 16?

Nechlubím, nie je čím, je to obchodný štandart. Len som chcel poukázať že keď fotím auto za účelom v debate o farbe diskov a korosérie tak si auto najprv umiem a vyleštím včetne diskov.
 
Podívej on asi nebezel fotit auto v navaznosti na tuto debatu? Proste vyhrabal z archivu nejakou fotku, ktera se hodila k danemu tematu a fakt neresil, jestli ma na te fotce umyte auto, nebot je to naprosto irelevantni? Ale treba se pletu....

Dotaz do plena - proc, kdyz v prispevku na pisu "Podívej", to nejaka automaticka oprava pri zverejneni opravi na "Podivej"? o_O
 
Poslední úprava:
Taky jsem koukal, že moje starší příspěvky jsou opravené a zní tak, jak bych je nikdy nenapsal........asi šotek......🙃
 
Dotaz do plena - proc, kdyz v prispevku na pisu "Podívej", to nejaka automaticka oprava pri zverejneni opravi na "Podivej"? o_O
Tohle už jsem tady taky párkrát nadhazoval :cool: Je to nějaká debilní přednastavená funkce fóra, kterou patrně někdo nevypnul. Tipoval bych, že to byl JŮ - prostě tady nechtěl konkurenci.
 
Já chápu že někteří z vás hledají důvody proč vozit právě 16 kola ale ta M3 pak vypadá fakt strašně. Pokud někdo to auto řeší srdcem tak ho nemůže obout na takové nevzhledné krapy. Já sám vozím 2 sady 18 a určitě to není o pohodlí pač mazda je velmi komfortní i na nich.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Po 6 rokoch som vymenil pôvodné zjazdené pneumatiky R16 za nové R18 (disky samozrejme)... a záver je, že vo všetkých oblastiach sú R18 lepšie. Síce to niečo stálo, ale auto to posunulo o poriadny "level" vyššie čo sa vzhľadu a jazdných vlastnosti týka. Negatíva sú zanedbateľné.
 
K te pretizene M3, to jsem necekal, takovy ohlas na tchyni v kufru 😀 Ano, bylo nalozeno asi pul tuny cetris desek a ano, byla to nejcerstvejsi fotka v archivu. A k te spine, bohuzel, auto jsem dokonce od te doby nemyl, takze ted vypada uz opravdu zbidacene. Priority se meni, driv jsem ho dvakrat rocne voskoval a pravidelne myl. Po narozeni potomka a reseni bydleni je z krasne M3 pracant - venku posrany od ptaku a zapraseny, vevnitr pokopany od ditete a zasrany od cementu (s nadsazkou, kdyz v tom vozim bordel, tak to pak aspon vyluxuju, nez nalozim rodinu) 😕
 
Já chápu že někteří z vás hledají důvody proč vozit právě 16 kola ale ta M3 pak vypadá fakt strašně. Pokud někdo to auto řeší srdcem tak ho nemůže obout na takové nevzhledné krapy. Já sám vozím 2 sady 18 a určitě to není o pohodlí pač mazda je velmi komfortní i na nich.

Samsung S22 256GB Tapatalk
V mém případě lenost (nechce se mi teď řešit zápis do TP) a fakt, že mi to ze Švédska přivezli s dvěmi sadami origo 16". Až sjedu letní, seženu 18 alespoň letní. Na zimu asi nechám 16, však je to jedno 😁
 
V mém případě lenost (nechce se mi teď řešit zápis do TP) a fakt, že mi to ze Švédska přivezli s dvěmi sadami origo 16". Až sjedu letní, seženu 18 alespoň letní. Na zimu asi nechám 16, však je to jedno 😁
A to nemá každá Mazda 3 v TP automaticky zapísané aj disky R18 + príslušenstvo?

Ináč... Čo som nedávno zháňal originálne disky R18 na Mazdu 3, tak to bola značná bieda. Buď boli drahé, poškodené, ďaleko od domu + kombinácia... Pozeral som po nich pár mesiacov a takmer NIČ
Nakoniec som kúpil nové od firmy Borbet. Stáli toľko čo cca jazdené originálne v peknom stave a sú ešte aj ľahšie = lepšie :).

Na druhej strane som chcel predať moje originálne R16. Cenu som dal "priemernú" a ponúkal dllllho... Nakoniec som hodil na bazár neoriginálne zimné R16 a o pár dni si po ne došiel človek a vzal ich (so zľavou). Originálne R16 si nechávam na zimu - prečo by som ich mal "darovať" za pár drobných?

Keď sa tak zamyslím... Disky z Mazdy pasujú ešte tuším na Kiu, Hyundai ??? Kupcov na podobné jazdené disky nie je veľa. Brat kupoval nedávno elektróny na Fabiu 1... Zaplatil za to relatívne dosť a stav oproti mojím R16, ktoré som predal bol VÝRAZNE horší. Super stav je cenovo úplne mimo. Takže nikdy nie je na škodu pozrieť aj nové disky ("neznačkové" - často možno aj lepšie ako originál).

Vlastne som si uvedomil, že som zlý predajca (nechám sa dotlačiť do nižšej ceny) a zlý kupec (veľmi nezjednávam). :cool:
 
A to nemá každá Mazda 3 v TP automaticky zapísané aj disky R18 + príslušenstvo?

Ináč... Čo som nedávno zháňal originálne disky R18 na Mazdu 3, tak to bola značná bieda. Buď boli drahé, poškodené, ďaleko od domu + kombinácia... Pozeral som po nich pár mesiacov a takmer NIČ
Nakoniec som kúpil nové od firmy Borbet. Stáli toľko čo cca jazdené originálne v peknom stave a sú ešte aj ľahšie = lepšie :).

Na druhej strane som chcel predať moje originálne R16. Cenu som dal "priemernú" a ponúkal dllllho... Nakoniec som hodil na bazár neoriginálne zimné R16 a o pár dni si po ne došiel človek a vzal ich (so zľavou). Originálne R16 si nechávam na zimu - prečo by som ich mal "darovať" za pár drobných?

Keď sa tak zamyslím... Disky z Mazdy pasujú ešte tuším na Kiu, Hyundai ??? Kupcov na podobné jazdené disky nie je veľa. Brat kupoval nedávno elektróny na Fabiu 1... Zaplatil za to relatívne dosť a stav oproti mojím R16, ktoré som predal bol VÝRAZNE horší. Super stav je cenovo úplne mimo. Takže nikdy nie je na škodu pozrieť aj nové disky ("neznačkové" - často možno aj lepšie ako originál).

Vlastne som si uvedomil, že som zlý predajca (nechám sa dotlačiť do nižšej ceny) a zlý kupec (veľmi nezjednávam). :cool:
Já nevím, jak to funguje a proč automaticky nejdou do TP všechny rozměry doporučené výrobcem které jsou v manuálu auta. Třeba to ve Švédsku tak je 🤷‍♂️IMG_3175.jpeg
 
R18 se do TP zapisovali dle úrovně výbavy. Alespoň u BM/BN.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tak ja mám práve "holotu" BN - Challenge a v TP mám dodatok: ;)
1716557052291.png
 
A nemáš je dodatečně zapsané? Či původní majitel?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Logicky budou mit 18" zapsane ty vozy, ktere na nich opustily autosalon. Pisu jen o BM/BN. Ostatni si myslim, ze nikoliv. Coz ale nasledne nebylo prekazkou dodatecneho zapisu.
 
Back
Top