• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 3 (BM) - obecně

A nemáš je dodatečně zapsané? Či původní majitel?

Samsung S22 256GB Tapatalk
Som 1. majiteľ od roku 2017 (BN) a tak to bolo zapísané už pri kúpe = nič som nedával dopisovať :)
Teoreticky TP asi necháva vyhotoviť predajca a je zrejme na ňom, čo sa do TP zapíše? Možno sa mýlim.
 
U mojí BM Challenge koupené jako nové auto v roce 2014 taky jsou od začátku v techničáku obě velikosti (taky jsem si na léto koupil ty Revolution 18ky)
 
Ja mám snowflake White a hoc je krajšia ako Arctic White ktorú som tiež bol pred kúpou pozerať, tak moc nadšený z nej nie som keďže ako každé biele auto hneď vidieť všetku špinu 😂
Červená sa mi aj páči aj nepáči, zvlášť zo zadnej strany mi v nej BMko príde že sa v nej všetko stráca. A iné BM ako tieto 3 farby v sedane na inzerátoch ani neboli takže som vlastne rad za najmenšie zlo 😂
Ale keď na ni zasvieti slniečko a vidieť tu perleť tak to je naozaj pekne.

A v zime na 16” v lete na 18”.
Menšie možno vyzerajú smiešne ale zároveň sú pohodlnejšie nie sú tak tvrdé čo na našich cestách občas ocením viac 😂
 
Ja mám snowflake White a hoc je krajšia ako Arctic White ktorú som tiež bol pred kúpou pozerať, tak moc nadšený z nej nie som keďže ako každé biele auto hneď vidieť všetku špinu 😂
Červená sa mi aj páči aj nepáči, zvlášť zo zadnej strany mi v nej BMko príde že sa v nej všetko stráca. A iné BM ako tieto 3 farby v sedane na inzerátoch ani neboli takže som vlastne rad za najmenšie zlo 😂
Ale keď na ni zasvieti slniečko a vidieť tu perleť tak to je naozaj pekne.

A v zime na 16” v lete na 18”.
Menšie možno vyzerajú smiešne ale zároveň sú pohodlnejšie nie sú tak tvrdé čo na našich cestách občas ocením viac 😂
Přesně tak to mám v plánu časem. A neřekl bych, že 16 vypadají směšně. Není to tak hezké jako 18, ale líbí se mi i tak 😁 ale asi tady budu v menšině.
 
Nevím jak vám ale za mě jsou 18 hezky pohodlne. Mazda má skvěle naladěný podvozek který by snesl i vetsi kola. Třeba 6ka na 19” je taky skvělá
 
To mam asi iny podvozok ale na 18" toho citim podstatne odost viac ako na 16". :D

Čo ma ale dnes potešilo, šiel som si pekne dynamicky, často vytáčal, predbiehal, prudké rozbehy atď. A spotreba pekných 5.5.

Snímka obrazovky 2024-05-25 141928.jpg
 
No nevím... Já když jedu fakt "dynamicky" tak sem v té jízdě kolem 8 litrů. Teď nemyslím průměrnou spotřebu celkově. Ale asi každý jezdíme tu pilu trochu jinak..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ty máš čipnuté :joy:
Ale však jasné každý jazdí ináč, v rámci mojich možnosti toto bola dynamickejšia jazda o 40km, obce, mimo obce a tak.
 
Je pravda že se občas nechám unést a už to přeháním tak že mám pocit že mě to auto v další zatáčce zahodí do škarpy

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
To mam asi iny podvozok ale na 18" toho citim podstatne odost viac ako na 16". :D

Čo ma ale dnes potešilo, šiel som si pekne dynamicky, často vytáčal, predbiehal, prudké rozbehy atď. A spotreba pekných 5.5.

Zobrazit přílohu 51857


Pekné a ešte s plnou nádržou :)

Dobré je nafotiť infotaiment a priebeh spotreby lebo tento údaj môže byť celkový priemer keď si ho nevynuloval pred jazdou.

Ja som tiež včera absolvoval malú ECO jazdu. Ale boli to len okresky s vetrom v chrbte obsadený dvomi osobami s nádržou 2/3. Na krátkom úseku prvý krát odskúšaný režim SPORT.

IMG_8761.jpeg
 
Ono obecně ta atmosféra nemá takový rozptyl spotřeby jako je to u turbo motoru. Takže se tu pohybujes cca 5 až 8litru při jakékoli jízdě.
Ale tohle auto se nekupuje na spotřebu

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Povedal by som, že občas sa človek celkom neponáhľa a napadne ho skúsiť, za koľko dokáže auto jazdiť :). 5,5 je normálna jazda po okreske... Dal som aj za 4,3 (minimálna v papieroch)... Ale normálne počítam so 7 litrami = v priemere to dosiahnem vždy.
Testovanie minimálnej spotreby je často hra na pár minút - človeka to potom prestane baviť :)
 
Back
Top