• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Já měl podobnou zkušenost před lety...jdu k autu, odemknu a z okna z 3.parta na mě někdo volá...pane to je vaše auto? A já ano proč? A on...že vám to nějakej hajzl vzdu naboural...tak jdu dozadu a prasklej nárazník tvl...volám na něj, nevíte kdo to byl? A on...kdo fakt nevím, ale byl to vínovej Favorit a napsa jsem si RZ...volám tedy PČR a říkám jim...snad to bude na kamerách..zašli k MP a říkají, jak se ta kamera točí, tak je sice vidět že couve, ale pak už jen jak odjíždí - ten náraz tam není, ale víme kdo to je (nepřizpůsobivý), tak mi za ním zajedeme...dopadlo to dobře, sice tvrdil že ne, ale hodní příslušníci mu řekli, že to mají na kameře a tak se pak přiznal...z POV zaplaceno, oprava + náhradní auto 48 tisíc. A drobnost na závěr - naštestí měl zaplacenou POV (ale řidičák sebranej už před půl rokem).
 
No tohle není zrovna ten klub, do kterého se chce člověk dostat :) a když už tak ne tak rychle.
Já ti rozumím, já tam taky nechtěl, ale někdo taky neznámý mě přihlásil na jaře...

H1.jpg H2.jpg H3.jpg H4.jpg
 
Tak já mám s policií jen negativní zkušenost. Manželka přišla na parkovišti k autu a auto nabořené. Zavolala policii, řekla co se stalo a oni že někoho pošlou a ať s ničím nehejbá (na zemi byla ještě zadní odrazka z cizího auta). Za hodinu přijela policie, manželce vynadala co je volá, že jestli si nezajistila sama kamerové záznamy, tak s tím nic nemůžou dělat, že si to klidně mohla nabourat sama. Tak mi volala, tak jsem chtěl ať to sepíšou a oni, že nic sepsat nemůžou, když není žádný viník. No tak jsem jel druhý den na pojišťovnu a tam mi paní vynadala, že to policie sepsat měla. No nakonec oprava za 30 tisíc (já jen spoluúčast 5000 Kč), ale 2 dni bez auta a jen starosti.

Jo a podle zadní odrazy jsem zjistil značku, rok i typ auta, druhý den jsem na parkoviště přijel a stejné auto jako jsem našel tam stálo. Odřené bylo skoro všude, ale odrazku mělo, takže jsem měl smůlu.

IMG-20190606-WA0003.jpg IMG-20190606-WA0004.jpg
 
Já ti rozumím, já tam taky nechtěl, ale někdo taky neznámý mě přihlásil na jaře...
...mě přihlásil... to ale regulérně pobavilo musím říct :) když už jsem tedy také přihlášen, tak se alespoň trošku zasměju, díky :)
 
...Za hodinu přijela policie, manželce vynadala co je volá, že jestli si nezajistila sama kamerové záznamy, tak s tím nic nemůžou dělat, že si to klidně mohla nabourat sama....
V každý branži jsou pracovníci, co by měli zkusit něco jiného, než čím se doposud živí, protože by se ulevilo jim i nám ostatním...policii samozřejmě nevyjímaje...tady to zavolání je naprosto v pořádku, došlo ke škodě na tvém majetku a policie musí sepsat záznam o nezjištěném pachateli, přiznejme si sice, že je to tak nějak k ničemu, ale pokud je zavoláš, měli by se chovat profesionálně
 
Dnes mě zase rozdivočilo, že nemáte žádné obrany proti údržbě zeleně v místě vašeho parkování. Dnes dosekávali kolem obrubniku. Samozřejmě že žádné značky nebo cedule o upozornění předem nedají a pak vám sekaji strunovkou kolem lemu aut. Naštěstí moje Mazda působí tak pečlivě opiplaná že to kolem ní raději nechali, ale i tak máte na autě bordel a sem tam kusy trávy. Tohle mě vážně nebaví. Je to jen otázka času, kdy nastřeli nějaký bordel rovnou do plechu auta a vy pak přijdete a můžete jen zaplakat. Protentokrát naštěstí a opět bez újmy, ale není nad parkování na vlastní zahradě nebo garáži.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
uz jsem tu videl i dvoumistnou clonu, ale teda moc se s tim nesrali a auta byly zeleny i tak : unamused:
nastesti v garazich trava neroste :D
 
Vymozenosti jako clona nebo prosteradlo jsou na Roudnicku neznamy. Dnes jsem s Mazdou 6 jel podel jednech, co sekali primo u silnice a nedali se poradne objet (i pri jizde vzdalenejsim pruhem jsem par uderu slysitelne schytal), minuly tyden manzelka s nalestenou a dokonale cistou Mazdou zaparkovala na par hodin u parku, abych pak doma zjistil, ze auto ma na celym predku a jednom boku do laku zasekanou travu a hlinu, dokonce i trochu nalitalo na kapotu, okna a strechu… vzali to doslova od podlahy. Po citlivem a peclivem umyti jsem nasel par novych direk v laku (auto bylo zrovna tyden cerstve navoskovane, takze jsem mel dobrou predstavu, v jakym stavu je), ale neda se s tim nadelat nic, je to mistni klasika. Kdyz jim pisu maily, jako bych hazel hrach na zed. Tak jsem si doma a na zahrade zanadaval, vzteky prokopl kybl, a pak se proste smiril s tim, ze ziju v Cechach a nikdo mi nebrani se odstehovat :D

Jeste bych se s tim asi dokazal jakz takz smirit, kdyby pak kazdou tupku a dirku neresil kupce ojetiny, ale resi… v takovy Italii, kde je mraky aut obouchanejch, by me to (mozna, kdo vi) tolik netankovalo, protoze si myslim, ze tam lidi na tyhle veci u ojetin asi moc nekoukaji, jakkoliv treba na parkovistich se chovaji k nove vypadajicimu autu ohleduplneji...
 
Poslední úprava:
Obecně je prostě problém, že lidi svojí práci nedělají poctivě a s pečlivostí. Stačilo by posouvat nějaký lepenkovy karton a pak asfalt zamést. Místo toho je i bordel na silnici, který dotyčná parta už neřešila. Stížnosti často nezaberou. Je to o lidech nebo majiteli, aby stanovil pravidla. Zrovna zítra jedu též voskovat by Natural, tak doufám, že něco nového neobjevime, ale naštěstí to vypadá bez újmy. Kolikrát si říkám, zlatý starý pažout, který nám stále slouží a nic na něm neřešíme. Parkuji s ním všude možně a nic neřeším. Mazdu někde nechám a pak trnu hrůzou, aby po příchodu něco nepřekvapilo viz moje byvalka. Byla to též lestenka bez škrábance, ale stačí parkovat na místě časté obměny vozů a dopadlo to takto u současného majitele. d12e272bc912d25399efc19b080d8bca.jpg

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Snad necekate ze mimo cechy nekdo lita s plachtama okolo aut?
 
V Maďarsku a sem tam i na Slovensku jsem u cesty viděl stát s plachtou nebo něčím podobným místní opálené chlapce... Dál na jihu není co sekat, na severu a západě (Španělsko, Francie, Portugalsko) Evropy taky nic moc takže je to asi fakt "problém" naší zatím zelené střední Evropy?
 
Tak to bude jako dřív. Po dobu záruky: Po 10000km do neautorizovanýho, po 20000km do autorizovanýho.
 
Delam to furt tak... asi teda zbytecne. Ale aspon nebudu muset menit od pristiho roku navyky :D
 
Kola https://www.mazdaklan.cz/threads/amova-bn.6144/page-2#post-125901
Chtěl jsem si objednat kola z e-shopu A. Zároveň jsem se ale zeptal, zda mi k nim pošlou typový list. Otázka zákaznické podpory: na co jej jako potřebuju? Vysvětlil jsem, že kola nemám v TP. Reakce byla, že doporučují, abych si koupil kola, která mám v TP. Poté, co jsem tomu Maďarovi (bez urážky, podle jména to opravdu Maďar byl) vysvětlil, že co požaduji je legitimní, poslal mi do mailu PDF v němčině. Vím, že některým STK to je jedno, ale vyhlášku jsem četl, takže jsem e-shopu A poděkoval za neexistující spolupráci a šel na e-shop B.

Na e-shopu B jsem si ověřil, že dodávají typový list a to v cs, tam to překvapivě šlo zaškrtnout i v košíku, garantovali, že pošlou veškeré potřebné příslušenství pro montáž, vše mi ještě hned ochotně potvrdili, dokonce měli i relativně použitelného chatbota - super, palec hore. Vybral jsem si kola, pneu, objednal rovnou doručení do pneuservisu. V Ústí žádný pro ně partnerský nenabízeli, tak jsem to dal poslat do Prahy, stejně jsem plánoval cestu za shr3kem. 1. objednávka - zavolali mi, že zjistili, že kola, která jsem si vybral dle filtrů nastavených přesně pro moje vozidlo nemají pro moje vozidlo homologaci. Objednávka stornována, vybral jsem kola č. 2, než jsem objednávku založil, raději jsem si dal kola prověřit - a ano, ani ta neměla homologaci. Výborně, do třetice všeho dobrého? Ano, tentokrát jsem se trefil, a vybral jsem si tyhle Dotzky. Sice byly přes plánovaný budget, ale budiž, myslím, že za to stojí.

Dám je poslat do Prahy, skloubím to s páteční návštěvou u shr3ka. Pneuservis natáhne pneu na kola, "vyváží" je (o tom později), a co se nestane? Zjistíme, že kola nějak divně nepasují na auto. Zeptám se, zde tam nezapomněli dát vymezovací kroužky. Překvapené reakce - jaké vymezovací kroužky? Samozřejmě, e-shop B je zapomněl poslat. Kola letěla do kufru a na zadní sedačky, reklamoval jsem to u e-shopu. Ti mi poslali kroužky a překvapení, i matky, protože ano, asi i ty byly potřeba jiné :). Dovezu kola do teď už lokálního servisu, kam jezdím normálně.

Jedno kolo lehce kopnutý (ne dost na to, abych jej reklamoval, ale kolo, na kterém ještě auto ani jednou nestálo za 5 táců, by tohle mít úplně nemuselo), ani jedno z kol nebylo pořádně vyvážený, ani jedno nebylo nahuštěný na správný tlak.

Odpoledne s tím ještě pojedu na STK a pak na úřad, aby mi to schválili a zapsali do TP (kola velikosti, která se o stupeň výbavy výše standardně od výrobce dodávala na autě - tyto úřady platí naše daně, a nepochybuji o tom, že k tomu tam bude administrativní poplatek za to, že tam ta bába to razítko dá - výborně). Dámy a pánové, jakkoliv mám radost z kol, jsem taky královsky nas*án ?.
 
Často nadávám na řidiče v Česku, že by vůbec neměli mít papíry. Jasně, taky nejsem žádnej expert. Ale myslel jsem si, a bylo mi říkáno, že u sousedů je to o něčem jiném. No ani bych neřekl. Němci neumějí jezdit po svých 3, 4 proudých dálnicích. Dva levé pruhy zasraný autama co chtěj jakože jet rychle a pravý pruhy zejí prázdnotou. A to nemusí být ani extra velký provoz. A takový Rakušáci, ti zase jezdí obec/okreska pořád 70km/h a když je těch vesnic víc, nebo město, tak radši jedou všichni 30.
 
Toto! Hlavne vo východnom Nemecku sa cítim ako doma na D1 - všetci vľavo a pravý pruh prázdny.
A don't even get me started o tom, ako idem vľavo 160 a natvrdo, bez lásky, vonkoncom bez smerovky, sa mi do môjho pruhu je*ne nejaký Herrmann Eierkuchen s 2 dcérami vzadu rýchlosťou 100km/h. Fuck me, toto sa nedeje ani na tej D1.
 
Řekl bych, že zpětný zrcátka se nepoužívají nikde na světě. Taky jsem pár podobných potkal, co to tam v klidu, bez blinkrů poslali. Ale většina počkala. Nicméně předem vyhodit blinkr a udělat to za vhodné situace, těch bylo jako šafránu. A to jsem nejezdil nijak rychle ani dlouho, byli tam o hodně rychlejší experti, co asi častou zkouší stav svých brzd.
 
Back
Top