• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Často nadávám na řidiče v Česku, že by vůbec neměli mít papíry. Jasně, taky nejsem žádnej expert. Ale myslel jsem si, a bylo mi říkáno, že u sousedů je to o něčem jiném. No ani bych neřekl. Němci neumějí jezdit po svých 3, 4 proudých dálnicích. Dva levé pruhy zasraný autama co chtěj jakože jet rychle a pravý pruhy zejí prázdnotou. A to nemusí být ani extra velký provoz. A takový Rakušáci, ti zase jezdí obec/okreska pořád 70km/h a když je těch vesnic víc, nebo město, tak radši jedou všichni 30.
Viděl jsem ve Státech místa, kde mají nad levým pruhem vysvětlivky typu "pokud je za tebou auto, zmiz z pruhu" a nad pravým "pokud aktuálně nepředjíždíš, máš bejt tady". Kruháky na většině území nemají, protože je děsí, neumí v nich jezdit, a bojí se, že z nich přejedou výjezd, nebo že z nich nebudou moci sjet kvůli přijíždějícím vozidlům. Ano, tak tupá veřejnost tam je.

Co vídáme na silnicích tady je občas na vytažení ze dveří a pár facek, ale přiznejme si, že nic není nikomu dost, na naše silnice a řidiče si budeme stěžovat vždy, a zase tak hrozný to asi objektivně přece jen nebude.
 
Dopravni predpisy v jednotlivych statech (mysleno v ramci spojenych statu) se muzou lisit, ale ve vetsine z tech ktere sem navstivil ja je povoleno jet v kteremkoli jizdnim pruhu a predjizdet kterymkoli jizdnim pruhem. Takove "vysvetlivky" jako spominas sem tam nikdy nevidel...
 
Zrovna já si asi budu stěžovat vždycky, to máš pravdu @Amaroth . Jen jsem měl naivní představu, že vyspělejší země budou mít i vyspělejší řidiče.
 
Toto! Hlavne vo východnom Nemecku sa cítim ako doma na D1 - všetci vľavo a pravý pruh prázdny.
A don't even get me started o tom, ako idem vľavo 160 a natvrdo, bez lásky, vonkoncom bez smerovky, sa mi do môjho pruhu je*ne nejaký Herrmann Eierkuchen s 2 dcérami vzadu rýchlosťou 100km/h. Fuck me, toto sa nedeje ani na tej D1.
To je co za módu tyhle jazykové mixy? To nám chceš ukázat, ze umíš anglicky?
 
To je co za módu tyhle jazykové mixy? To nám chceš ukázat, ze umíš anglicky?
Áno, presne o to mi išlo. :laughing:
Pozri.. Že sa ťa to dotklo je tvoj problém.
Podľa mňa pre niektoré frázy existujú v cudzích jazykoch lepšie spojenia ako v CZ/SK. Toť vsjo, nič iné za tým nehľadaj ;)
 
Áno, presne o to mi išlo. :laughing:
Pozri.. Že sa ťa to dotklo je tvoj problém.
Podľa mňa pre niektoré frázy existujú v cudzích jazykoch lepšie spojenia ako v CZ/SK. Toť vsjo, nič iné za tým nehľadaj ;)
Tak zrovna tenhle se dá česky říct krásně. Obecně, se dá říct vše...
Ale lidi už z toho jsou zmagoření - já když v práci řeknu, že mám schůzku tak se na mne pomalu otáčej - vždyť je to meeting ne?
 
Souhlasím, taky si rád vzpomínám na dobu, když jsem ještě měl schůzky a jezdil na porady a na školení...dnes už ani nevím, kam vlastně jedu a proč :joy:
 
Osobně mluvím anglicky plynně a výsledek je pak takový, že všechny filmy i knížky jedu automaticky v té. Často koukám také na dokumenty, a pak kolikrát některé technické výrazy ani neumím česky, protože jsem danou oblast v češtině nikdy nestudoval. Ono si stačí prolustrovat tohle fórum, pár lidí tu má podobné postižení :grinning:. Do toho profesní slang a pak se anglická slovíčka do běžné mluvy občas prostě proderou. Ale pravda, když něco píšu, tak tam to nehážu. A navíc je čára mezi tím, kde to má smysl, a kde to je přece jen možná už trochu moc a hlavně naprosto zbytečné.

Pokud vás to štve teď, dejte tomu pár desítek let. Čeština bude jen a jen zajímavější tímhle tempem ?. A nebo spíše víc a víc mizící.
 
ja tomu rozumim, jako IT s pracovni anglictinou taky obcas mivam problem si vybavit cesky ekvivalent...:joy:
 
Coz je normalni kdyz jde o technicke veci a nekdy i mimo techniku. Kdyz se clovek dele pohybuje v cizojazycnem prostredi, tak nektera slova vypadnou. Ale mit jednu vetu ve dvou jazycich nedava smysl.
 
Asi je to normální. Pamatuju se na tenistu Ivana Lendla, kterej po třech letech života v USA taky horko těžko hledal česká slovíčka a to byl jinak vysoce inteligentní chlapec ?
 
Reklama vs. skutecnost. To je fakt spatnej vtip, maji stesti, ze jsem to zjistil az cestou pryc, jinak bych to tam po nekom mrsknul. Vzpomnel jsem si na Douglase ve Volnem padu...

Screenshot_20220816_122902.jpg IMG_20220816_122234.jpg

Pro pamětníky...

Screenshot_20220816_123704.jpg
 
ach jo .. vratim se z lakovny akorat co mi baba odrela na parkovisti zadni blatnik a ted si vsimnu ze mi nejakej dobrak "oprel" dvere o dvere spolujezdce :,(((

co s tim? prelakovani nema smysl .. to je aspon 20k v servise ... mam havarijko skoro max .. slo by to nejak z toho se spoluucasti? :(

pujde to nejak opravit jen? nejaka fixa nebo to bude chtit neco spesl?
tady koukam na tuzky opravne https://www.autolaky-eshop.com/lakovani_k262/retusovaci-tuzky_k525/korekcni-tuzka-mazda_k534/ .. ma to smysl? da se to udelat doma v garazi? nebo je pak potreba to jeste nejak rozlestit? mate s tim nekdo zkusenosti?

FC1BD4E4-0C55-432E-8AE9-937A2B8AE6CE.jpeg
 
Poslední úprava:
Taky se chystám na něco podobného, ale furt to odkládám...z havarijka by to určitě šlo, ale mínus spoluúčast a mínus bonusy, to není dobrý nápad kvůli tomuhle (jen nevím, jestli by ti likvidátor u tohodle uznal celolak dveří - tipuju, že ne), ale chápu tě - taky mě to neskutečně nasere, když něco takovýho najdu na autě
 
Jejda zase pražský lišej... nebo podobně z jiného města :confused:
Osobně řeším tužkou, dokonalé to není ni omylem, ale leštičku bych na tu citlivku do ruky moc nebral. Pro moji red soul crystal byla originální tužka (obsahem) nějak pocitově lepší než ta z autolaku Kbely. Kbely mají zajímavý ten obal s trubičkou... dá se případně koupit i samostatně.
 
Kamarad z detailingu mi rikal, ze kdyz se to tou orig. opravnou tuzkou vezme treba i na vickrat a s prelestenim, nejsou opravy podobych drobounkych ryh na prvni pohled vubec videt... Dal bych tomu sanci. Kdyz moje trpelivejsi polovicka tuzkou maskovala onehda na Mazde 3 Pearl White nejaky tupky od kaminku, cast se podarila tak, ze to neslo najit, a cast byla lepsi, ale ne uplne dokonala - hlavne podle toho, jak velkou "boulicku" tam to mnozstvi naneseny barvy a laku vytvorilo; ze to ma mirne jinej odstin na malickatych opravach nejde prakticky postrehnout. Mozna kdybychom to potom taky rozlestili, bylo by to jeste lepsi, ale strojni lesticku nemam a rukou to neumim.

Orig. tuzka na lak me vzdy stala neco kolem petikila, naposled snad i min (a jeste jsem ji nepouzil :)). Nejaky alternativy bych teda moc neresil, a pokud, tak jedine v pripade, ze by treba ted nebyla dostupnost kvuli valce..
 
Taky bych zkusil tu opravnou sadu originál, mám ji také, nedávno jsem zakapával oprýskaný dírky od kamínků hlavně na kapotě a s výsledkem jsem spokojený, akorát teda co už příště neudělám dle přiloženého návodu, tak tam dávat ten vrchní bezbarvý lak, dost blbě se to rozleštuje, udělá to kopeček. Akorát když se do toho pustíš takhle, tak už to pak nepůjde přes pojištovnu. Ale je fakt že spoluúčast a bonus by tě to stálo kvůli tak malýmu odření zbytečně. No a navíc, kdyby ti přelakovali celý dveře, tak by při případném prodeji mohl někdo chodit okolo auta s měřákem laku a pídit se proč je tam tak silná vrstva.
 
Back
Top