• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Mě to naštvalo, protože jsem si musel záruku dokupovat na pět let, ale budoucí kupce to jistě potěší.
 
Navigace Waze mě málem zabila. Cestou z jižních Čech do Brna přes Telč byla zablokovaná silnice, asi nějaká nehoda. Tak jsem poprosil Waze o objízdnou trasu. Jeli jsme kus zpět, pak doprava přes nějakou vesnici až na konec silnice na skládku štěrku, kde mi Waze přikázala otočit a jet zpátky přes tutéž vesnici až na hlavní, kde mne poslala zpět do ucpané silnice. Mohla mě ranit mrtvice, když jsem viděl, že mě jen tak povodila a poslala zpět. Tak jsem ten krám vypnul, vrátil se 30km a jel přes Jihlavu po dálnici, protože kratší cestu jsem sám nenašel - od toho mám přece navigaci! Waze sice varuje před radary, ale jinak je na hovno. Že mě mockrát místo průjezdu městem po hlavní tahala dvorkama jsem nějak ustál, ale teď už Waze mažu.
Souhlas. Takové zážitky mám pokaždé, když Waze zapnu. Takže za mě taktéž nepouzitelna.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
WAZE po předchozích podobných zkušenostech už používám jen, když se potřebuju vymotat z města (Brno, apod.), tam funguje, protože je takřka nulová šance, že mě bude vodit po polních cestách. Mimo obec je tato navigace nepoužitelná a umí uživateli připravit nepříjemné chvilky, jak jste se sami přesvědčili. Bohužel nelze vyfiltrovat ty silničky III. a podobné třídy a ušetřit si pár desítek metrů za cenu podvozku na repas? Díky nechci.
 
Dřív se mi zdál Waze výborný, poslední dobou se mi ale taky občas stane, že mě vede zbytečně někde oklikou, delší cestou, nebo po různých oslích stezkách. Nejvíc mě vypekl v Rakousku, kde mě pořád vedl pryč z dálnice (známku jsem měl nastavenou).
Co ale jiného? Zase se mi líbí aktuální informace o PČR, výmolech, radarech, odstavené vozidla a podobně.
 
No jenže, co se týká událostí a mimořádností na trase, tak nemá konkurenci. Za mne teda i co se týká přehlednosti, kvůli divnému a pro mě graficky nepřehlednému rozhraní prostě nedokážu používat Google Maps.

Jen je fakt, že ve Waze je potřeba jednou za čas během cesty kontrolovat další alternativní trasy a ano, různě ve městech a vesnicích ne vždy dát na to, že ta odbočka z hlavní cesty, je opravdu potřebná - většinou ušetřených pár set metrů, ale časově je to spíše na dýl.
 
Za mne teda i co se týká přehlednosti, kvůli divnému a pro mě graficky nepřehlednému rozhraní prostě nedokážu používat Google Maps.
Za mě to tak strašné není, na originál navigaci od Mazdy nemá ani omylem o_O
 
Já nevím co furt máte. Mě ta originální připadá naopak hezky přehledná. Prostě viditelně vínovou linkou ukazuje cestu a na HUD vidím každé odbočení předem. Mě tedy vyhovuje. Jen to zadávání je takové kostrbate.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Trochu OT, já si Mazda navigaci někdy pouštím v 3ce a v 6tce, protože se mi líbí to znázornění šipek kdy a kam odbočit + je mi sympatický hlas té holčiny co to namlouvala. Nicméně když jedu někam, kde to fakt neznám tak jedině google maps s tím, že se stejně dívám kudy pojedu a v hlavě se snažím si dělat průběžné záchytové body. Nikdy se mi ale nestalo, že by mě google maps poslali na konec světa což se o Mazda navigaci nedá říct ale chápu, že co uživatel to názor a jiná zkušenost :)
 
Já nevím co furt máte. Mě ta originální připadá naopak hezky přehledná. Prostě viditelně vínovou linkou ukazuje cestu a na HUD vidím každé odbočení předem. Mě tedy vyhovuje. Jen to zadávání je takové kostrbate.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Co se týče přehlednosti, tak u mě po vyzkoušení snad všech „větších“ navigací vítězí taky ta Mazdí. I to zadávání, kdy mizí písmenka mi dost vyhovuje (mám dojem, že takhle hezky to uměla už jen be-on-road). Ale z hlediska plánování cesty se u mě zapsala hodně špatně, takže z toho důvodu ji nepoužívám. K čemu mi je přehledná mapa, když je schopná mi během jedné cesty zkusí poslat do jednosměrky v protisměru, po polní cestě a na silnici, která je zrovna v rekonstrukci.
 
... K čemu mi je přehledná mapa, když je schopná mi během jedné cesty zkusí poslat do jednosměrky v protisměru, po polní cestě a na silnici, která je zrovna v rekonstrukci.
To je přesně ono, když už jsem ji někdy použil, tak pokaždé jsem skončil minimálně v jednosměrce. Je to samozřejmě tím, že aktualizace vycházejí jen 2x za rok a to bych řekl už jen z nějaké setrvačnosti. Novější systém, který má 3BP a další nové Mazdy už je lepší, minimálně tím, že je auto online a stahuje si opravdu i ty aktuální věci, uzavírky, případně i nějaká data o provozu. Minimálně má delší zkušenost s MX-30 z loňska byla taková, že když bylo potřeba tak se s ní dalo bez problémů jet.

Škoda, že Mazda není schopna data z AA a Carplay alespoň ve formě těch šipek na head-up displej dát. Protože třeba koncern Stellantis (DS4) to na head-up dát umí a i VW Group to ve virtual cocpitu alespoň formou šipek, metrů a názvu ulice taky zvládá.
 
Ono by to šlo ale asi se nechce zastoupení Mazdy a Google dohodnout.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Bych rekl, ze dohodnout se spis nechce Mazda. Z Google-maps nema Mazda zadnej vejvar. Oni chteji radsi prodavat ty silene drahe licence na vstavanou navigaci...
 
Mne u Mazdy skoncila ta 3 leta platnost a nechce se mi shanet nova karta. A bez aktualizacije ta navigace celkem out. Jezdim hodne podle Sygicu. Pred lety jsem si koupil licenci. Za me slusna navi. Kazdy mesic aktualizace...
 
Já nevím co furt máte. Mě ta originální připadá naopak hezky přehledná. Prostě viditelně vínovou linkou ukazuje cestu a na HUD vidím každé odbočení předem. Mě tedy vyhovuje. Jen to zadávání je takové kostrbate.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Navigace Mazda je super, ale neumí objíždky? Ty jsou bohužel po celé CR a v cizině už také...........
Takže jezdím na mapy.cz nebo google mapy.
Graficky je navigace Mazda nejlepší v mých očích!
 
Na mě má asi někdo spadeno, nebo nevím :pensive: Před měsícem odřený zadek a dnes v noci přišlo ještě něco lepšího, mistr mi nacouval přímo do boku, já se asi zblázním už. Chudák Mazda to schytává, jak jen to jde. S předchozím autem jsem za x let řešil jedinou událost, tady už druhou za pár měsíců, co ji mám.
IMG_9611.jpg
Jinak dnes dopoledne ještě pozdrav z palubky, když mi začalo svítit vše viz foto, to jdu ještě hledat, co je vlastně špatně...Je možné, že to bylo vybitou baterkou v klíčku? Protože to na mě pak blikalo taky, baterku jsem vyměnil a zdá se být vše OK. Jen mi přijde divné, aby kvůli baterce v klíčku svítilo DSC, ABS, brzdy...
IMG_9617.jpg
 
Jinak dnes dopoledne ještě pozdrav z palubky, když mi začalo svítit vše viz foto, to jdu ještě hledat, co je vlastně špatně...Je možné, že to bylo vybitou baterkou v klíčku? Protože to na mě pak blikalo taky, baterku jsem vyměnil a zdá se být vše OK. Jen mi přijde divné, aby kvůli baterce v klíčku svítilo DSC, ABS, brzdy...
Takovou diskotéku jsem měl, když odcházela baterka, občas za jízdy mi taky vyskočily všechny možný kontrolky....
 
Jinak dnes dopoledne ještě pozdrav z palubky, když mi začalo svítit vše viz foto, to jdu ještě hledat, co je vlastně špatně...Je možné, že to bylo vybitou baterkou v klíčku? Protože to na mě pak blikalo taky, baterku jsem vyměnil a zdá se být vše OK. Jen mi přijde divné, aby kvůli baterce v klíčku svítilo DSC, ABS, brzdy...
Kalibrovals čidlo polohy volantu po výměně baterie v autě (vytočit volant do krajních poloh při zapnutém motoru)? Zrovna DSC (a přísvit do zatáček) tuším potřebuje aktuální polohu volantu, která se logicky vymaže při výměně baterie.
 
Jo, myslel jsem v autě.. Tak tím pádem to asi nebude baterkou.. Tak třeba to bylo tou v klíčku...
Vypadá to, že vážně ano, protože i dnes je naprostý klid :)
Kalibrovals čidlo polohy volantu po výměně baterie v autě (vytočit volant do krajních poloh při zapnutém motoru)? Zrovna DSC (a přísvit do zatáček) tuším potřebuje aktuální polohu volantu, která se logicky vymaže při výměně baterie.
Ano kalibroval, to si díky bohu pamatuju od srazu s Robem, když mi LEDkoval a baterku vypojoval, to pak blikalo úplně vše jak výloha večerek :) , ne jako v tomto případě.
 
Back
Top