• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

@no_hits To zamykání se dá samozřejmě nastavit tak, že si zamykáš sám klíčem a auto se samo nezamkne. Tlačítko není ideální, ale funguje alespoň u mě 100%.
 
Já se v souvislosti s tím automatickým zamykáním zeptám vás ostatních na jednu věc.
Vylezu z auta a otevřu kufr, něco z něj vyndám, zmačknu tlačítko zavření na kufru a odcházím od auta = kufr se za chvíli dovře, ale auto se nezamkne, pokud ale počkám na zavření u auta a pak až odcházím = auto se zamkne.
Při troše štěstí lze tohle nasimulovat i u zadních dveří = zabouchávám zadní dveře a už přitom rychle odcházím od auta = nezamkne se.
Je to tedy tak, že auto nedetekuje nenalezený klíč, ale detekuje při zavřených dveřích a kufru ztrátu signálu, nikoliv pouze jeho absenci? Je to tak?
 
@ppfox Je to tak, jak píšeš. Reálně auto po uzavření všech dveří/kufru reaguje na ztrátu signálu klíče (odchod od auta).

Za mne by teda logicky po nastavení v infotainmentu se auto mělo po určité době (asi 30 vteřin) samo tak jako tak zamknout, ale ne vždy k tomu dojde. To se přiznám, že ale nevím na čem závisí.
 
JJ díky za potvrzení, že to nemám rozbitý :grinning: úplně mi to logický nepřijde takhle, ale asi to bude kvůli bezpečnosti si myslím, jakože někdo zůstane třeba v autě, má otevřený dveře, ty odejdeš s klíčem, on pak zabouchne a zavřelo by ho to - jiný důvod mě jinak nenapadá - jen je potřeba to mít v hlavě, aby nezůstalo auto odemknutý pak.
 
@ppfox Je to tak, jak píšeš. Reálně auto po uzavření všech dveří/kufru reaguje na ztrátu signálu klíče (odchod od auta).

Za mne by teda logicky po nastavení v infotainmentu se auto mělo po určité době (asi 30 vteřin) samo tak jako tak zamknout, ale ne vždy k tomu dojde. To se přiznám, že ale nevím na čem závisí.

Nevzťahuje sa táto doba len na odomknutie a následnú nečinnosť? = omylom odomknem auto ale neotvorím žiadne dvere, vtedy sa po chvíli zas zamkne, ale ak dvere otvorím a zavriem, tak už sa to zamkne len ak odídem od auta keď je celé zatvorené (po pípnutí)
 
Nevzťahuje sa táto doba len na odomknutie a následnú nečinnosť? = omylom odomknem auto ale neotvorím žiadne dvere, vtedy sa po chvíli zas zamkne, ale ak dvere otvorím a zavriem, tak už sa to zamkne len ak odídem od auta keď je celé zatvorené (po pípnutí)
Jo, přesně takhle to je.
 
Tak mi vcera volali policajti, ze si mam preparkovat. Pry dostali stiznost ze blokuji vyjezd ze dvou garazi, ze jinak hrozi odtazeni vozidla. A to jsem stal na protejsi strane, kdy mezi vratama garaze a autem bylo 5 az 6 metru mista...
 
Pokud to bylo opravdu tak (a v tech garazich nebyl kamion s navesem), pak bych si celou situaci nafotil a klidne sel pryc. Kdyz nekdo neumi vyjet z garaze, at vrati ridicak...
 
Nicméně... skoro pětimetrový Superb, zaparkovaný popředu v takové té garážové nudli šíře akorát tři metry... s odstupem zmíněných 6 metrů jistě ok, ale odstup 5 metrů je již lehká výzva pro ty méně nadané, co? Každopádně čest jejich práci... přes SPZ se dopracovat až ke zdvořilému telefonátu ;)
 
Pokud to bylo opravdu tak (a v tech garazich nebyl kamion s navesem), pak bych si celou situaci nafotil a klidne sel pryc. Kdyz nekdo neumi vyjet z garaze, at vrati ridicak...
Tak ja jsem byl ve Vidni, takze jsem odjet ani nemohl. Nastesti policajti asi byli rozumni, takze auto bylo i po mem prijezdu na svem miste...
 
Nicméně... skoro pětimetrový Superb, zaparkovaný popředu v takové té garážové nudli šíře akorát tři metry... s odstupem zmíněných 6 metrů jistě ok, ale odstup 5 metrů je již lehká výzva pro ty méně nadané, co? Každopádně čest jejich práci... přes SPZ se dopracovat až ke zdvořilému telefonátu ;)
Pravda policajti se zachovali slusne a nakonez asi i uznali, ze vyjezd neblokuji(auto neodtahli a listek za steracem nebyl). Ale to nic nemeni na nastvani na majitele garaze.
Jako souhlasim, ze confort vyjezdu se tim zhorsil, pokud by clovel z ty garaze mel couvat, ale to lze tezko povazovat za blokovani vyjezdu....
 
Včera si žena půjčila Mazdičku na "výlet" s dětma do Pardubic. Večer přijela a povídá "zlato, měl jsi dobrý den dneska" ? Říkám: tak co se stalo ? Ze srandy dodávám: jsi to odřela ? Odpověď: Jo, já kráva jsem ti odřela kolo, promiň, jsem úplně pitomá :sob: Takže odřené PP kolo o obrubník, ach jo :(

IMG20220930072446.jpg
 
@Theodorek To nic není. Já jel za deště a nějaký debil chvíli přede mnou najel na žulovou obrubu, kterou převrátil do cesty. Já si ji nevšiml, a škrtl jsem o níc celé pravé přední kolo a to i na paprscích, takže na přelak...radost. Takže mi nově nalakované vydržely půl roku :-(
 
Za dobu co dělám odhlučnění aut jsem několikrát sundával zadní kryt tunelu. Některý auta ho mají nacvaklej, koncern má srouby pod výdechem vzduchu. Jediná M6 GH má ten kryt přišroubovanej zespod tunelu, to mě fakt naštvalo, za mě nešťastný řešení
 
Dejte si v Mladé Boleslavi pozor na svoje šestky. Nějaký ubožák se zřejmě baví. Kdybyste narazili na někoho, kdo ty krytky prodává second hand, budu rád za PM, budu zvědav odkud je vzal.

IMG_20221013_072626644.jpg IMG_20221018_100636850.jpg
 
Dáme na hrob pěknou svíčku a do druhého dne je v prd.li. To snad ani není možné, co ty lidi jsou za svině.
 
Umi corkari nejak ukrast benzin, krome navrtani nadrze, aniz by se poskodilo to plechove vicko na lanko z kabiny?

Jedu na dalnici, sahlo si to do omezovace a pak znova a znova a prestalo to tahnout. Tak si rikam tvl a prevodovka v <>. Byl jsem dost rozjety, takze to nastasti vyslo na prehoupnuti se za kopecek na sjezd do mesta. Tak jsem to odstavil na propustku a sel se domu naobedvat. Prochazka asi 1 km.

Po obede jsme to odtahli ke garazi, kde jsem nenacetl zadnou chybu. Tak jsem odpojil baterku v domeni ze se vse resetuje, snad nejaky fail save mod, a snad nastartuju. Zceknul jsem olej v motoru i prevodovce a cisty. Tak zkusim startovat, starter tocil pumpa bzuci a nic. K veceru jsme to jeste s par kamosema zatlacili do garaze. Tak si rikam, no hlavne ze to je v garazi, do jara casu dost to resit. Byla to totiz jedna z poslenich vyjizdek pred ulozenim k zimnimu spanku. Dva dny jsem to nechal ulezet.

V garazi zceknu poloosy a pak jdu po elektrice. Nadrz ukazovala presne v pulce a dojezd 330 a i podle co si pisu tankovani, tam melo jeste byt min 25 litru. Tak cekuju i prozvanim vsechny mozne s tim spoje pojistky a vsechny OK. Promerim i fajfky ke svickam a take OK. No odchazim vecer domu, ze zitra zase neco zkusim. A uz mezi dverma zahoupu autem a tvl ono tam nic nesplocha. Tak jeste zalomcuju zestrany na stranu a to jen nejaka trosicka tam caka. Takze ne omezovac, ale zadny benzin.

Tak druhy den odklopim zadni sedak odkryju dekl a poboucham na pumpu a duto. Otocim klickem, jestli treba nebyl sekly plovak, a rusicka zase nabehla do pulky. Tak odpojim konektor od pumpy, poboucham,zapojim otocim klickem a rucicka se ani nehnula a dojezd 0.

6 poslednich tankovani bylo do plne, uplne dokud nevidim hlaninu a az posledni jsem bral jen 25 litru, abych pak pred zimou vzal co nejvic cetstveho.
Na tu posledni plnou jsem najel 466 km, takze tam muselo jeste dost byt, kdyz to za tech 6 nadrzi to oscilovalo mezi 8 - 8.3, a k tomu jsem vzal tech 25 litru. A na to jsem ujel jen 154 km. Takze i kdyby tech 25 litru slo do uplne prazdne nadrze, tak to je 16 na 100.

Proste ten benzin musel nekam zmizet. Tak me prave napadlo, ze mi to nekdo ve dne vycucnul. Ze spoda na nadrzi zadna dira videt neni. Lambda by mela byt OK, nesmrdi to jako 120 na sytic ani se to nezakuckavalo bohatou smesi.
 
Dnes ráno ještě za mlhy a tmy jedu na okraji Prahy po komunikaci první třídy, předemnou nic a rána jako prase, tak kontroluji auto na první benzínce a nikde nic. Ještě přes den raději kouknu na podvozek, ale poslední dobou se všude válí bordel z kamionů nebo bordel z pole od traktorů a nikdo to neřeší.
 
Dnes ráno ještě za mlhy a tmy jedu na okraji Prahy po komunikaci první třídy, předemnou nic a rána jako prase, tak kontroluji auto na první benzínce a nikde nic. Ještě přes den raději kouknu na podvozek, ale poslední dobou se všude válí bordel z kamionů nebo bordel z pole od traktorů a nikdo to neřeší.
3 jak má u předních podběhů samý plast, tak stačí i docela malý kámen na to, aby měl člověk dojem, že musel málem urvat kolo.
 
Back
Top