• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

No já tomu spíš nerozumím proč vůbec se to děje u téměř nového auta, kde pravidelně natiram balzámem gumy dveří a originální gumové koberce téměř po každé jízdě utiram do sucha. Stav nového auta. Auto je úplně suché a stojí už 2 dni. Pod gumovými koberci naprosto suchý. S nastavením ofuku jsem si taky hrál. Vnitřní cirkulaci mám vypnutou. Kabinovy filtr je tam 5 měsíců. Vždy je zamlzeno nebo namrzlo ve spodní části kde je lišta s ofukem čelního skla. Zkusím tu lištu překryt na noc a uvidím co ráno. Jako kdyby nezavirala klapka ačkoli ofuk dávám při parkování na nohy. Ale ta je někde v útrobách palubní desky. Zkusím dát ještě nový filtr a podívat se jestli ho tam nemám obráceně.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
@Max6 doporučoval svého času něco takového.Použivám něco podobného a asi to do jisté míry funguje.Samozřejmě je potřeba co nejvíce eliminovat příčiny vlhkosti.
 
Letos mi taky celni sklo zevnitr zamrza, za poslednich asi deset let se mi to u zadnyho auta nikdy nedelo. Ale tady u nas by vysvetlenim mohlo byt, ze podzim byl mimoradne mlhavy a neustale prselo (a ani se tu nekonalo moc tech teplych dnu, casto kdyz bylo v Praze 15, tady 6 a pod perinou inverze a mlhy)... Takze to svadim na to, ze vsechno v aute nasavalo dva mesice tu vzdusnou vlhkost... a ted ji vraci :D
 
U mňa to vrecúško asi funguje. Keď sa mi začala zrážať vlhkosť na čelnom skle, tak som vrecúška vysušil a zas mám pokoj.
A áno, z Ali by to bolo lacnejšie, ale nemáš to doma za 2 dni.
Na jeseň bolo vlhko a stačí, že si do koberčeku poutieraš mokré topánky.
Plus je dobre vysúšať pri dlhších jazdách vzduch klímou a 5 min pred koncom jazdy pustiť kúrenie na max teplotu, aby sa vysušil výparník.
Inú radu nemám :D
 
musim zaklepat ale s mazdama tento problem neznam...mozna protoze pouzivam klimu celorocne (vubec ji nevypinam), mozna protoze parkuju v garazich.
Ali se celkem polepsil, posledni dobou vetsina veci chodi do 2 tydnu :)
 
Tak klimu používám přirozeně taky celý rok a při parkování v garáži je celkem jasné, že se nebude mlzit či zamrzat sklo. Já prostě jen nechápu příčinu když v autě je naprosté sucho a stav novoty. Vždy jsem žil v domnění že se to děje u starších aut která už tak dobře netesni. Tady mě napadá jako viník pouze ten výdech na čelní sklo ve spojení s tím filtrem. Minulý rok si nepamatuji, že bych to řešil.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Zkus vyměnit ten filtr. Možná špatný kousek nebo dát jinou značku. Někde jsem četl,že třeba Mann šel s kvalitou filtru dolů. Tak nevím, co používáš
 
Taky mě to štve na mé 6... gumové koberce, zevnitř vyleštěné okna, žádná vlhkost, nový filtr a stejně mám někdy zamrznuté okno zevnitř, parkuju teda venku před domem.. podle mě za to můžou dvě věci: počasí? a pak nějaká konstrukční chyba protože u jiných (převážně německých) značek toto vůbec nepamatuju? holt asi vlastnost ale je to na nasrání...
 
Tak v aute toho muze navlhnout vic, nez ty volne polozeny vrchni koberecky. Treba celej ten tapec na podlaze, pripadne i nejake ty poreznejsi/nezpevnene tlumici materialy, kam se sice netece pri jizde, ale zkondenzovat by v nich pri rozdilu teplot a velky vzdusny vlhkosti neco mohlo. Nebo molitan sedadel. Jak jsem psal, za 10 let s novyma Mazdama se mi to nestalo, az z niceho nic letos... Podle toho, jak se chova vlhkost v dome, si umim predstavit, ze delsi dobu to auto sbiralo vzdusnou vlhkost do jakyhokoliv porezniho materialu, vcetne toho spodniho nebo i stropniho tapecu, a ted ji to pousti ven. Samozrejme taky mam porad pustenou klimu a ofuk oken, relativne casto jezdim (aspon jednou za tri dny), ale stejne se to ted objevilo. Bezna zima je velmi sucha, kdyz mrzne v lednu nebo unoru nebyvaji kolem toho vylozene proprsene tydny, letos to fakt aspon u nas je furt dest nebo mlha, a ted do toho najednou z cista jasna hluboky mraz - to je kombinace, kterou to auto podle me normalne nezna (kdyby bylo -11 pozdeji, nejspis by tomu predchazelo nekolik sussich dnu s teplotami kolem nuly nebo lehce pod... tady bylo pred par dny myslim +9). V domacnosti ma vlhkost v poreznich materialech dlouhou setrvacnost... umim si predstavit, ze to samy je v aute.
 
Ten filtr mám skutečně Mann a už nekolikaty v řadě, ale je fakt že ho mám krátce a okna mlží nebo zamrzaji. Mám nový tak ho zkusím přehodit a hold více větrat po dojezdu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tebe sa môže zdať, že je v tom aute sucho, ale vždy je to len otázka teploty vonku a rosného bodu vzduchu vo vnútri. Vzduch s 0% H2O tam nemáš. Naozaj nakúp silikagél, napchaj do ponožiek a poschovávaj po aute na pár dní - ideálne v garáži, pri čo najvyššej teplote, nech sa vlhkosť z kobercov, tapecov atď odparuje čo najrýchlejšie. Presušíš tým komplet celé auto a min. na nejaký čas budeš mať pokoj.
Ešte mi napadla poriadna dezinfekcia klímy a jej potrubí nejakou penou, ktorú namačkáš aj do výduchov. Teoreticky niekde môžeš mať baktérie, ktorých ešte nemusí byť toľko, že ich cítiš, ale môžu "vyrábať" CO2+H2O, ktorá sa pri nízkej teplote vyzráža akurát nad výduchmi.
 
Spíš se přikláním k názoru @Ondrej K. Klimu jsem nechával 2 měsíce zpět vyčistit a doplnit + ji při jízdě nevypínám :) Samozřejmě už může být i některé těsnění na hraně životnosti, přece jenom to auto má 15 let :)
 
Mazda ešte celkom rýchlo ofúka okno a môže sa ísť.. ale v Toyote mi minule bežal motor asi 20min a okno bolo stále zamrznuté zvnútra aj zvonku. Tam je to neskutočne pomalé a neefektívne. Včera som bol na Toyote v podzemnom parkovisku, stiahol som okienko aby som si vzal lístok a v momente sa mi orosili bočné aj čelné okno zvnútra a nič som nevidel, už som myslel že pôjdem s hlavou von z okienka :joy:
Našťastie hodinové stánie pod zemou aspoň odstránilo všetok primrznutý sneh a ľad. Dnes sa tam pôjdem postaviť s Mazdou na ktorej je 20cm snehu.
 
Dneska jsem zase jen žasnul na jižní spojce v odpoledních hodinách, co si už leckterý řidič kamionu nedovolí. Po celou dobu jízdy jel predemnou kamion od Černého mostu a vesele předjížděl ostatní kamiony levým pruhem. Poté, co se jižní spojka rozšiřuje na tři pruhy mu nestačila ani rychlost středového a předjížděl tím levým. Samozřejmě je známo, že na jižní spojce nemá kamion za žádné okolnosti opustit pravý pruh, jenž je pro ně vyhrazen. Jako naprostá tečka na závěr byla, že v jednom místě projížděla s námi i hlídka policie, která zjevně tuto událo raději přehlížela.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Policie ceka, az te budou moct chytit na prazdne dalnici za 150 km/h jako kdysi me… nebo kdyz me o pulnoci chytli v liduprazdnem Bustehradu za nezastaveni na stopce (prehledne). To je pro ne zjevne pohodlnejsi. A to me osobne sere asi uplne nejvic, a dlouhodobe.
 
Přesně, mě jednou zastavili po půlnoci, že jsem nedal blinkr, když jsem vyjížděl z kruháče i když žádné auto v okruhu 1 km nejelo. Stáli asi 100 m od kruháče, na parkovišti mezi auty.
 
Jojo, každý má finty, jak se "v práci", ulejvat... ?
Sice si to vybrali "dobrovolně", ale tu službu jim člověk taky moc nezávidí. Nadřízení chtějí výsledky (i ve formě pokut), podpora v případě incidentů vrtkavá a lidé jsou obecně a často drzí jako "stádo opic týden po mladých". Asi by se dalo pokračovat o morálních vzorech v masmédiích, nicméně budou Vánoce a taky přelom roku... ?
 
Není nad to si takhle před Vánoci ještě oblítat pneuservis :confounded: včera večer mi vjel borec do cesty, efektivně jsem se mu sice stihl vyhnout, ale bohužel jsem si vyhnutím hezky vyskočil přímo na ostrůvek, guma samozřejmě okamžitě proražená a ještě při seskoku dolů se mi o to zachytil plastový práh, takže šel komplet dolů a to teda stylem, že snad ani sám bych ho nesundal lépe. Přežil snad úplně bez úhony, jen se vylomilo pár upevňovacích cvočků. Ty už mám objednané, takže přes svátky si práh nahodím zpět. Jinak to vypadá, že vše přežilo, i ten disk je překvapivě v pořádku, očividně všechno chytla guma.
 
To je radost...
Vlítnul jsem na obchvatu u letňan do lochny a ohnul ráfek, že utíká luft. Dvakrat jsem foukal než jsem dojel na chalupu. Doufam,že guma bude v cajku, jinak mě trefí kupovat novou 19 ku. No, alespon vim, že hlídaní poklesu tlaku funguje..
 
No u Letňan teď po tom týdnu sněhu přibylo hodně děr a taktéž všude jinde kde jezdím v Praze a okolí. Je vidět, že je to kvalita. Tady být pernametně zima a mráz, tak si můžeme koupit rovnou pasáky. Jsem zvědav, kdy to začnou opravovat, pač teď by to chtělo další osobu na kapotu, co bude hlásit vytluky na silnici při jízdě.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top