• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Tak dneska se mi touto Mazdou6/GL stalo to same, co kdysi u stare Mazdy6/GG: jdu s nakupem ke dverim na strane ridice, otevru, na sedadlo dam aktovku a tasku s nakupem, zabouchnu dvere, obchazim kolem auta na stranu ridice, a... jak sem videl ze se sklapeji zrcadla, uz sem vedel ze je neco spatne: auto se samo zamknulo, a klic byl uvnitr auta v aktovce!

Chvili sem nasrane lomcoval klikou a nekolika tucty nepublikovatelnych slov sem se pokousel auto primet k tomu, aby se otevrelo. Marne. Tak sem se pobral po nahradni klic. Nastesti sem to mel domu uz jen nakejch 200 metru, a manzelka prisla z prace driv. Ale stat se mi to v praci (50km daleko), nevim co bych delal. V aute zustalo vse: klice, doklady, penize, mobil...
 
Tak dneska se mi touto Mazdou6/GL stalo to same, co kdysi u stare Mazdy6/GG: jdu s nakupem ke dverim na strane ridice, otevru, na sedadlo dam aktovku a tasku s nakupem, zabouchnu dvere, obchazim kolem auta na stranu ridice, a... jak sem videl ze se sklapeji zrcadla, uz sem vedel ze je neco spatne: auto se samo zamknulo, a klic byl uvnitr auta v aktovce!

Chvili sem nasrane lomcoval klikou a nekolika tucty nepublikovatelnych slov sem se pokousel auto primet k tomu, aby se otevrelo. Marne. Tak sem se pobral po nahradni klic. Nastesti sem to mel domu uz jen nakejch 200 metru, a manzelka prisla z prace driv. Ale stat se mi to v praci (50km daleko), nevim co bych delal. V aute zustalo vse: klice, doklady, penize, mobil...
Zajímavé, zamknout by se nemělo. Není na to nějaká svolávací akce? Na 3 a CX30 na to byla svolávačka, že se auto zamknulo i když byl klíč uvnitř, naštěstí kufr zůstal otevřený, tak se tam dalo vlézt.
 
Podle me stačilo, když jej v té aktovce něco dostatečně odstínilo, kdy auto najednou přestalo klíč detekovat. Ale i tak situaci nezávidím.
 
jo na tohle si davam ultra bacha.. i kdyz by se zamknout "nemelo" davam si sakra bacha kdyz vystupju aby bud nekdo v aute sedel nebo abych mel klic v kapse :D protoze si umim predstavit tu situaci kdy se auto zamkne a vse je uvnitr.. a co ted? nezavidenihodna situace
 
Mel sem aktivni tu funkci automatickeho zamykani pri vzdaleni od vozidla. Mozna jak sem rychle otevrel, vsechno hodil dovnitr a zabouchnul, auto "prehlidlo" ze uz bylo otevrene, a kdyz venkovni anteny nahle nenasly klic v dosahu, tak se zamknulo. Ale predpokladal sem, ze kdyz je klic uvnitr, je detekovanej vnitrni antenou, a auto se neuzamkne...

Automaticke zamykani sem tedy radsi vypnul, a vysledek se dostavil okamzite: celej den sem mel auto na parkovisti odemcene! To si clovek tezko muze neco vybrat, kdyz jsou k dispozici jenom zle, a jeste horsi moznosti...
 
co mam startovani na tlacitko tak klic ani nevyndavam z kapsy :)
jinak auto se mi taky zamyka kdyz ho jen obchazim
 
Vypadá to, že vážně ano, protože i dnes je naprostý klid :)
Tak klid není, dnes to po cestě na Slovensko opět začalo blbnout, ještě k tomu problukává červený klíček a nějaká ikona zámku, nevím co to je. Různě to poblikává, nedokážu vypozorovat kdy, je to náhodné. Po dojetí na místo jsem ještě prohrabal celou pojistkovou skříňku, některé pojistky nebyly úplně doražené, ale byl to tak milimetr, tak úplně nevím. Zkontroloval jsem i připojení baterky v autě, která se měnila týden zpět, zde vše v pořádku, leda tak ještě pořádně očistit konektory. Každopádně teď je opět klid, tak já fakt nevím.

No a ať to není jen o naštvání, tak mě mile překvapila spotřeba na takové trase, Praha - Vysoké Tatry, 550 km ve svižném tempu a s relativně naloženým autem a výsledek 7,6 což je za mě super. Na svých běžných trasách kolem Prahy jsem v tom za 9+ :)
 
Ale stat se mi to v praci (50km daleko), nevim co bych delal. V aute zustalo vse: klice, doklady, penize, mobil...
To je je ještě stále ta přijatelná situace. Představ si, že jsi na dovolené třeba v Chorvatsku. Já obvykle na dovolenou druhý klíč nevozím. Když jsem ho měl a nechal v kufru v dobách, kdy jsem měl GLko nové, tak se nezamklo a pípalo jak blbé. Než jsem pochopil. Tak jsem pak pořídil stínicí pouzdro, ale stejně se mi nechce tahat oba klíče, protože primárně mám ten druhý klíč proti riziku krádeže batůžku či tašky. Tak si vyber...
 
My teda s sebou na dovolené, nebo když jedeme do ČR druhý klíč vozíme. Je tada v tom stínícím pouzdru, navíc podlě mě i vybitý, ( tedy auto se zamkne i když je v kufru v něm) ale pro jistotu jej s sebou máme.
V mém okolí jsem se totiž už setkal právě se ztrátou klíčů od auta, kdy pak známým klíče musel kurýr dovézt ( nevím jestli to bylo součástí asistenčních služeb, nebo si to pak zaplatili).
 
Dnešní cesta z práce zase tlak 300. Jezdím denně krásný úsek Hluk-Uherský Ostroh (jestli to někdo zná). Je to krásná široká cesta, mírně klikatá, nikde ani jeden strom, většinu cesty člověk vidí na kilometry dopředu.
Dnes opět jedu, 3 auta za sebou, táhnou se 90, vidím na míle přede mnou volno, tak si říkám no co, předjedu. První auto, druhé auto a třetí šofér si to v 90km/h v mírné "zatáčce" začne vyjíždět do vedlejšího pruhu a začne mě vytlačovat z cesty. Ruka na klakson, s borcem to ani nehne, no jel jsem už skoro ve škarpě, ale naštěstí jsem se ještě vlezl. U mě v autě padalo dost sprostých slov a ještě zesílila, když vidím ve zpětném, jak borec u sebe v autě rozhazuje rukama jako by to byla snad moje chyba.
Tu zatáčku jde projet klidně ve 140 a není potřeba vyjet do druhého pruhu. Opravdu nechápu, co lidi vede k tomu tam vyjíždět v 90ce. Asi si připadají jako rallye závodníci, nebo já nevím. Kdyby se aspoň podíval do zpětného, než tam vjede...
 
Jo, tyhle taky nesnáším. A to ještě (možná) ví, že už má za sebou další 2 auta. V takovém případě už mě vůbec nenapadne přejíždět do protějšího pruhu. Oni si, myslím, nepřipadají jako závodníci, ale proč by se namáhali moc točit volantem, když mají před sebou širokou silnici, že? Moc práce a "co je mi do těch za mnou"...
 
Jo jezdeni je o nervy..ja dnes po doouhe dobe jel rano pres mesto. No ty kraso…po ceste mam asi ctyri kruhace a z toho na trech jsem v nem musel zastavit pac lidi pri rizeni asi jeste chrapou?‍♂️
A taky klasika najizdeni na dalnici. Panacek mel odhadem jeste 200m pripojovaku a troubi jak zbesilej a najizdi na nas do praveho pruhu..

Se divim, ze tech bouracek neni nasobne vic…
 
Dnešní cesta z práce zase tlak 300. Jezdím denně krásný úsek Hluk-Uherský Ostroh (jestli to někdo zná). Je to krásná široká cesta, mírně klikatá, nikde ani jeden strom, většinu cesty člověk vidí na kilometry dopředu.
Dnes opět jedu, 3 auta za sebou, táhnou se 90, vidím na míle přede mnou volno, tak si říkám no co, předjedu. První auto, druhé auto a třetí šofér si to v 90km/h v mírné "zatáčce" začne vyjíždět do vedlejšího pruhu a začne mě vytlačovat z cesty. Ruka na klakson, s borcem to ani nehne, no jel jsem už skoro ve škarpě, ale naštěstí jsem se ještě vlezl. U mě v autě padalo dost sprostých slov a ještě zesílila, když vidím ve zpětném, jak borec u sebe v autě rozhazuje rukama jako by to byla snad moje chyba.
Tu zatáčku jde projet klidně ve 140 a není potřeba vyjet do druhého pruhu. Opravdu nechápu, co lidi vede k tomu tam vyjíždět v 90ce. Asi si připadají jako rallye závodníci, nebo já nevím. Kdyby se aspoň podíval do zpětného, než tam vjede...
Moc dobře to tam znám.Já včera hrnu s Boxerem od Hluku a u družstva od Lhoty se mě tam pěkně pomalu nakvedlal nějaký jantar se shnilou felícií a ještě s vozíkem s káďemi.No troubil jsem a taky jsem pochválil jeho počínání vybraným slovníkem.
 
Moc dobře to tam znám.Já včera hrnu s Boxerem od Hluku a u družstva od Lhoty se mě tam pěkně pomalu nakvedlal nějaký jantar se shnilou felícií a ještě s vozíkem s káďemi.No troubil jsem a taky jsem pochválil jeho počínání vybraným slovníkem.
Jojo, tam je to klasika, "syslovjáci" no :D Já jak tam vidím, že někdo dojíždí do křižovatky a nějak se mu nechce moc brzdit, tak už radši dávám nohu na brzdu. Stejně tak i na té druhé od Lhoty, tam je to ještě nepochopitelnější, když je tam vidět kilometr na každou stranu :)
 
O kruháčích bych mohl vyprávět, Kladno to je to město ? tři kruháče na 500 metrech....
A budou dalsi..alespon jsou plany se zbavit co nejvice semaforu.
Ja je teda na spouste mistech uvital, ale to by se tu na nich museli naucit jezdit.
 
Tak dneska se mi touto Mazdou6/GL stalo to same, co kdysi u stare Mazdy6/GG: jdu s nakupem ke dverim na strane ridice, otevru, na sedadlo dam aktovku a tasku s nakupem, zabouchnu dvere, obchazim kolem auta na stranu ridice, a... jak sem videl ze se sklapeji zrcadla, uz sem vedel ze je neco spatne: auto se samo zamknulo, a klic byl uvnitr auta v aktovce!

Chvili sem nasrane lomcoval klikou a nekolika tucty nepublikovatelnych slov sem se pokousel auto primet k tomu, aby se otevrelo. Marne. Tak sem se pobral po nahradni klic. Nastesti sem to mel domu uz jen nakejch 200 metru, a manzelka prisla z prace driv. Ale stat se mi to v praci (50km daleko), nevim co bych delal. V aute zustalo vse: klice, doklady, penize, mobil...

Zlatý GH, tam jak otevřu dveře, tak už se nezamkne a zamkne se až při odchodu tlačítkem
Odemykám tím, že jen chytnu za kliku. Nechápu proč udělali u novější generace odemykání tlačítkem na klice, to je nepraktický
 
Back
Top