• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

pujde to nejak opravit jen? nejaka fixa nebo to bude chtit neco spesl?
tady koukam na tuzky opravne https://www.autolaky-eshop.com/lakovani_k262/retusovaci-tuzky_k525/korekcni-tuzka-mazda_k534/ .. ma to smysl? da se to udelat doma v garazi? nebo je pak potreba to jeste nejak rozlestit? mate s tim nekdo zkusenosti?
Tady to máš levnější. Nebo si někde v autolakovně nechat přímo namíchat. Já si nechávám namíchat za 150 Kč do lahvičkys kuličkou a se štětečkem a takovéto malé rýhy nebo dírky hned zamažu. Pořádně promíchám a štětečkem v tenké vrstvě několikrát nanesu, aby barva nebyla výš nebo níž než okolo. A pokud se na to člověk přímo nezaměří po umytí auta, tak to ani nenajde.
 
diky kluci zkusim tu opravnou tuzku :) @pantauleo diky za odkaz.. vezmu to primo z origo ... nejsem uplnej expert tak to asi nebude super, ale porad lepsi nez ta bila cara tam :( srdce mi place
 
Ja jeste doporucim, ze na drobnejsi ryhy a tecky je lepsi to nanaset jehlou, nikoliv stetcem.
 
Já taky, zvedne 2 tuny a ovládá se ráčnou, stál i s dopravou 1170 kč. Koupil jsem ho na www.obchod77.cz, prodejnu maj na Praze 10.
Jen se ujistím, píšeš o tomto, prosím? A ten gumový profil "pojme" hranu plechu karoserie u prahu, či je třeba ještě nějaká do-úprava pro precizní dosed?
 
Myslím že je to on, dával jsem fotky do téma ,,Kam hever, jak zvednout auto heverem,, tak na to koukni.
Dosadací plocha je myslím rovná, chtěla by upravit na tu zesílenou část prahu, ale při zkoušce jsem to zvednul a za minutu přehodil takže poškození nehrozilo.
 
Jen se ujistím, píšeš o tomto, prosím? A ten gumový profil "pojme" hranu plechu karoserie u prahu, či je třeba ještě nějaká do-úprava pro precizní dosed?
Pro představu foto dosedací plochy, odhadem tak 3mm hluboký výřez v gumě na tu zesílenou plochu v prahu.?20220823_153059.jpg
 
najdou se i taci...
jen nechapu proc utekli...pokud teda nebyla kradena
 
Dneska mě odpoledne fakt vytočil nějaký dement v CX5. Táhl se s prázdným vozíkem 65 km/h v největším provozu po silnici první třídy. Nevím proč si to za to auto připojují, když s tím neumí ani jezdit... :mad:
 
Já tedy s vozíkem jel kdysi párkrát, ne svým autem, ale co si pamatuji, tak ten prázdný vozík je docela neposedný a skáče na nerovnostech a ve vyšších rychlostech, tak možná proto jel tak pomalu.
 
Stovečka s tim standardním Agadosem či kdo to vyrabi je naprosto cajk. Věřím, že na D1 to může vypadat jako americké hopsajicí auta, ale 65 km.... to jedině, že by to byl vozík z půjčovny. Nedávno měl známý půjčený z DEKu a podvozek s korbou byly dvě zcela nezávislé jednotky. Po 5 ujetých metrech vráceno :D
 
Schopnosti lidí bezohledně zaparkovat neznají meze. Na místě, odkud jsem fotil, jsme stali my. Frajer/ka v bílé fabce dorazila později. Žena z tama musela vycouvat sama, já byl v práci... Na opačné straně než je fabka je taky blbý kopeček a hned sráz...neměla ale jinde místo tak to vzala tama a ještě trefila šutr.. . Výsledek? Nárazník fest na spodní straně doškrabaný, v krytu pod motorem díra. Když jsem viděl kde ten šutr byl a jak je hned za ním příkrý ten sráz (jela úplně napravo té druhé fotky), byl jsem rád že je nárazník ještě na svém místě.
Žena dostala spucunk, zejména za to, že to slyšela drhnout a prostě jela dál, Fabie dostala listek za okno s prosbou, aby parkovala dále a ja jen dýchal zhluboka...

DSC_0024.JPG DSC_0025.JPG
 
Navigace Waze mě málem zabila. Cestou z jižních Čech do Brna přes Telč byla zablokovaná silnice, asi nějaká nehoda. Tak jsem poprosil Waze o objízdnou trasu. Jeli jsme kus zpět, pak doprava přes nějakou vesnici až na konec silnice na skládku štěrku, kde mi Waze přikázala otočit a jet zpátky přes tutéž vesnici až na hlavní, kde mne poslala zpět do ucpané silnice. Mohla mě ranit mrtvice, když jsem viděl, že mě jen tak povodila a poslala zpět. Tak jsem ten krám vypnul, vrátil se 30km a jel přes Jihlavu po dálnici, protože kratší cestu jsem sám nenašel - od toho mám přece navigaci! Waze sice varuje před radary, ale jinak je na hovno. Že mě mockrát místo průjezdu městem po hlavní tahala dvorkama jsem nějak ustál, ale teď už Waze mažu.
 
@ruckin Tento konkrétní dvůr v Porubě neznám, ale ses si jistý, že ten asfaltový plácek je určen k parkování auta?
Jinak hrubým odhadem si myslím, že se to dalo vycouvat kolem fabky bez ztráty kytičky :innocent:
 
@ruckin Tento konkrétní dvůr v Porubě neznám, ale ses si jistý, že ten asfaltový plácek je určen k parkování auta?
Jinak hrubým odhadem si myslím, že se to dalo vycouvat kolem fabky bez ztráty kytičky :innocent:
Jo je to za obloukem, parkovaly tam auta už když jsme se stěhovali. To je to, tam je právě ten kopeček a jediná možnost jak (jde to určitě, ale žena není stratég za volantem :D) je vykroutit to přes couvání doprava. To ale neudělala. Spíše mi jde hlavně o to, že ta fabka absolutně ignoruje, že má před sebou ještě 20 cm těch dlaždic a tedy stačí to jen poposunout dopředu..
 
Back
Top