• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Myslim, ze v dlouhodobem horizontu maji vyrobci zpusoby, jak auta i navzdory drahemu pohonu a bateriim zlevnit - proste ojebat vsechno ostatni. Levny recyklovany plasty (kde cekam, ze jim linky na jejich zpracovani staty zadotuji), levnejsi konstrukce (naprav, rizeni...), tichost el pohonu umozni min tlumicich materialu, horsi skla, uzky tvrdy ekopneu, jednodussi interier zavisly na jedne obrazovce, absence komfortni vybavy nevyzadovane regulacema, vyroba v lacinych zemich, i kdyz to odnese kvalita... proste vyrobci splni jen regulatorni pozadavky (autonomni brzdeni, SIM karty hlasici polohu a rychlost, atp.) + typ pohonu, a vse ostatni bude co nejlevnejsi, nebo nebude. Kratkodobe by to trh neakceptoval, protoze si lidi nechteji pohorsit, ale plizive by to bylo predstavitelny. Stejne jako dneska lidem, co nepamatuji silny vysavace, vyrobeny v Evrope, jednoduse opravitelny, prijdou ty dnesni vysavace naprosto v pohode...

Citroen ted mel nejakej takovej koncept, jako ukazku toho, jak udelat v dnesni dobe dostupny auto. A je to strasidelny.
Tak takové auto já nechci vlastnit.To budu jezdit na kole a v případě krajní nutnosti radši použiju nějakou tu zdílenou rachotinu.?Jak jsem říkal,nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko_Ono to zase nějak dopadne.?
 
Dnes som si vybral ten deň, kedy najmenej potrebujete aby sa niečo stalo. Po ceste kedy som mal vyzdvihnúť manželku s pôrodnice som ostal stat na križovatke a nechcel som uveriť že sa mi to stalo.
IMG_1099.jpg IMG_1101.jpg


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
 
Poslední úprava moderátorem:
Když to vidím, tak jsem opravdu rád, že jsme s Max6 ty ramena na GJ vyměnili (levý spodní čep byl už kousek od tohoto stavu) :eek:
 
Nenaštvalo, ale bylo mi líto dnes nějakého karlovaráka. Nové auto a pěkně zbořené. Foceno na parkovišti v Německu.

IMG20230221084806.jpg IMG20230221084752.jpg
 
Práce nějakého bezohledneho kkta v podzemkách ve Futuru v Ostravě.. ? Ten měl štěstí, že to neschytal ten lak..

Nějaký tip, jak to na tom plastu zamaskovat? ?
To vždycky potěší... :) ale plast by mohl jít celkem dobře zachránit, nejsou tam žádné hluboké rýhy :)
 
Já to říkám furt,půlka lidí by neměla mít papíry.?Jsou vodiči a polovodiči.Těch druhých je mám ten dojem čím dál víc.? Možná nějak opatrně přebrousit a celý ten plast břeběhnout nějakým oživovačem plastů.
 
Furt dačo, po včerajšej krátkej projíždke, mi začalo triasť volantom asi po prejdení 10km, automat nezaradil viac ako do 4 rýchlostného stupňa. Po odparkovaní, smrádek spáleného kovu niekde spredu. Po dotknutí sa elektrónov som sa skoro popálil. To som zvedavý čo sa zasa chystá!
 
Já to říkám furt,půlka lidí by neměla mít papíry.?Jsou vodiči a polovodiči.Těch druhých je mám ten dojem čím dál víc.? Možná nějak opatrně přebrousit a celý ten plast břeběhnout nějakým oživovačem plastů.
No, možná se to někomu povedlo nákupním vozíkem.. Tezko říct, jestli to byla něčí blbost nebo řidičské schopnosti..
Minulý týden mi tam blondýna opřela vozík normálně o zadní levý blatník, stála u toho, žvýkala jablko a jakože nic..

Něco s tím budu muset vymyslet ?? možná zkusím, co píšeš..
 
No, možná se to někomu povedlo nákupním vozíkem.. Tezko říct, jestli to byla něčí blbost nebo řidičské schopnosti..
Minulý týden mi tam blondýna opřela vozík normálně o zadní levý blatník, stála u toho, žvýkala jablko a jakože nic..

Něco s tím budu muset vymyslet ?? možná zkusím, co píšeš..
Tak to by bylo asi její poslední jabko.?

A nebo oslovit nějakého odborníka na plasty či detailera co by ti poradil.To broušení je spíše taková úvaha,aby to nebylo tolik vidět.Osobni zkušenost zatím nemám... zaplať pánbůh.?
 
Tak to by bylo asi její poslední jabko.?

A nebo oslovit nějakého odborníka na plasty či detailera co by ti poradil.To broušení je spíše taková úvaha,aby to nebylo tolik vidět.Osobni zkušenost zatím nemám... zaplať pánbůh.?
No, budu dávat auto na pořádné mytí, je celé slité pryskyřicí, aby toho nebylo málo, a mě se to nepodařilo sundat ? tak se zeptám, za to nic nedám.. ?
 
No, budu dávat auto na pořádné mytí, je celé slité pryskyřicí, aby toho nebylo málo, a mě se to nepodařilo sundat ? tak se zeptám, za to nic nedám.. ?
Pryskyřice jde prý sundat odstraňovačem lepících štítků.Říkal mě to kamarád,že mu to tím sundávali z auta.Opět nemám vyzkoušeno.?
 
Pryskyřice jde prý sundat odstraňovačem lepících štítků.Říkal mě to kamarád,že mu to tím sundávali z auta.Opět nemám vyzkoušeno.?
Tím jsem to zkoušela, sundalo to jen to nejhorší, to lepkavé, ale mapy tam zůstaly.. ??
 
Metodika :scream:

"ADAC do výsledků míchá i to, kolik CO2 vznikne při výrobě a logistice spojené s pneumatikou nebo odkud pochází produkty použité při výrobě. A to už je opravdu na pováženou. Teď je navíc tomuto ekologickému (či spíše ideologickému) aspektu připisována v celém testu 30% váha"
 
Práce nějakého bezohledneho kkta v podzemkách ve Futuru v Ostravě.. ? Ten měl štěstí, že to neschytal ten lak..

Nějaký tip, jak to na tom plastu zamaskovat? ?

Zobrazit přílohu 44967
Horkovzduškou. Ale já bych to spíš nechal tak. Jízdě to nebrání a aspoň se tím nemusíš vzrušovat, až se to za rok stane znovu.
 
@Katka_S . Já bych to taky zkusil opatrně horkovzduškou viz video. Potom na to nanést nějaký oživovač exteriérových plastů. Používám tento https://www.ahifi.cz/sonax-xtreme-osetreni-vnejsich-plastu-250-ml.html. Ale je spouta jiných, třeba i s černidlem. Mrkni na video a uvidíš, je to na Tobě jestli to zkusíš. Třeba na nějakém jiném plastu, který není na autě, najdeš doma.
 
@Katka_S . Já bych to taky zkusil opatrně horkovzduškou viz video. Potom na to nanést nějaký oživovač exteriérových plastů. Používám tento https://www.ahifi.cz/sonax-xtreme-osetreni-vnejsich-plastu-250-ml.html. Ale je spouta jiných, třeba i s černidlem. Mrkni na video a uvidíš, je to na Tobě jestli to zkusíš. Třeba na nějakém jiném plastu, který není na autě, najdeš doma.
Tak díky za tip.. Uvidím, jestli se mi do toho bude chtít ? plast na vyzkoušení se tu případně nějaký najde, ještě z Fabie ?
 
Back
Top