• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Děkuji. Ostatně o víkendu jsem se přesvědčil, že na to trpí i šestka stejné generace. Škoda, že tohle tak odflakli. Myslím, že existuje způsob, aby to ani po letech nevylezlo a airbag fungoval správně. Působí to pak jak nějaký sunt

Samsung S22 256GB Tapatalk
Já se nad tím nijak zvlášť nepozastavila, už jsem tak auto koupila ? a žíly mi to netrhá, pokud airbag funguje..
 
Tak jasně. Není to žádné terno ale zamrzí to. Ja třeba tohle zažil na Ceedu první generace, kde se časem objevil rámeček a uvnitř toho rámečku se palubní deska doslova zvlnila. Vypadalo to hrozně. Tady to naštěstí vypadá jako skoro dekor. Jen jsem měl za to, že tím nová auta již netrpí. Tím bych to klidně uzavřel a děkuji za fotky.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Dnes som trafil na diaľnici zviera trochu väčšie ako mačka, vybehlo to z vysokej trávy pri ceste. IMG_20230525_151241.jpgIMG_20230525_151203.jpg

IMG_20230525_151218.jpg

Ta prasknutá ozdobná lišta okolo hmlovky a prasknutý nárazník mi až tak nevadia, keďže exteriér a lak nie sú na aute vo veľmi dobrom stave a vzdal som to s čiernym lakom a parkovaním na dedine, pri poli, pod stromom, neustále vozidla stavby atď. Je ale nejaký spôsob ako tam nárazník nad ľavým predným svetlom napasovať naspäť aby licoval (nad ľavým svetlom trčí asi 5mm von)? Voľné rukou sa mu tam nechce. Budú tie plastové úchyty polámané? Nárazník akokeby podvihlo, zospodu auta je prelomeny plastový kryt vyhnuty až skoro na úroveň hmlovky.
Prípadne cca za akú cenu sa dá zohnať nárazník na vrakovisku kto má skúsenosť?
Inak pod naraznikom ta homemade tuning Aliexpress gumená lišta za 10euro je naozaj odolná 10/10, prežije všetko
 
Poslední úprava:
Já se nad tím nijak zvlášť nepozastavila, už jsem tak auto koupila ? a žíly mi to netrhá, pokud airbag funguje..
Já to taky beru jako nutné zlo, prostě tam musí být nějaké zeslabení materiálu, aby se to bezpečně natrhlo ve správném místě při vystřelení. Na své 6 jsem to také zaznamenal a nevadí. Samozřejmě pokud by se to tam mělo nějak vlnit či prohýbat, to už by byla jiná.
 
Ou, moje nocni mura.

Zrovna v PO jsem to pozoroval v praxi. Prijela firma, co nekde nabrala 3 pucmidraty, co to v zivote nemeli v ruce, rozdala jim benzinove strunovky a slo se do akce. Jeden idiot to sekal 15-30 cm nad zemi, druhy idiot to bral i s hlinou a dalsi nevim, radeji jsem se klidil.
 
To mě připomíná, že budu muset říct mladé ať si zkontroluje Hirošimu, jelikož včera, když jsme byli v práci obecní pohůnek taky sekal poblíž. Naštěstí parkujeme před sousedkou, která má dodnes v krvi praktiky a metody PS VB, takže kdyby zmerčila, že se Mazdě děje nějáký příkoří, zpucovala by ho hned za nás :D :D
 
Taky mám od těchto pitomců dva zásahy do dveří, těsně pod okýnkem a to dokonce za jízdy. Jejich trefa je neuvěřitelná, nezbyde nic jiného, než v rámci sebeobrany palbu opětovat......?
 
Jako tohle je fakt velké téma. Je neuvěřitelné co za lidi pouští k těm strunovkam. V práci bylo opět divoko pač najata parta opět setkala v bezprostřední blízkosti aut včetně firemních BMW. Někteří sekali i pod auty. Nikdo nás jako zaměstnance neupozornil o preparkovani. Přestože máme velké garáže a tenhle plac využíváme jako vedení že to máme blíže a je pro naše auta určený. Osoba která na firmě zodpovídá za práci najate firmy má každý rok pojeb jak tyto práce probíhají a proč nepoužívají kartony krabic a stejně se to stále opakuje a opět bude firma proplacet mytí vozu a že jich bylo zelených. A to nemluvím o velké pravděpodobností pozkozeni sutrem kdy nejenže stojí hodně samotná oprava ale pojišťovna je schopna vyčíslit snížení zustatkove hodnoty a zde může jít i o statisíce které putují k pravnikovi k vymáhání.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Za mě je třeba se smířit s faktem, že na sekání trávy se "jaderný fyzik" pro zabití svého zbylého volného času nehrne o_O Ne, že bych byl z oboru údržby zeleně, ale v této "úrovni" se prostě bere vše, co má ruce a nohy, v lepším případě se to proškolí, a v každém případě se to pojistí na způsobené škody.
Nic dalšího se dělat nedá, bohužel :rolleyes:
 
Jako nechápu asi tebe. I sebe větší negramot snad chápe že má sekat tak aby nehrozilo přímé pozkozeni cizího majetku. Kdežto oni až skoro úmyslně sekaji tak že téměř cíleně ty škody způsobují. A snad jim ruce neupadnou když budou o auto opírat karton krabice třeba...
Nebo ono stačí, když by výrobci přemýšleli. Na strunovku lze přidělat štít který zabrání čemukoliv. Takový seč stroj pak můžou firmy používat právě na taková choulostivé místa. Držel by na spodní části secne tyče a šlo by jej otáčet na obě strany dle právě sekaneho úseku...

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Poslední úprava:
Rozumím, jen je potřeba si takovou partu někdy vzít na starost a ta rozdílnost myšlení Tě/Vás na konci dne/týdne "skoro zabije". Vlastní stokoruna je prostě víc, než cizí tisícovka... jen konstatuji, nesouhlasím s tím ;)
 
Chápu. Je to hold děs a občas jsem rád že cestuji starým Peugeotem. Ten pocit nic neřešit je k nezaplacení.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Za mě je třeba se smířit s faktem, že na sekání trávy se "jaderný fyzik" pro zabití svého zbylého volného času nehrne o_O Ne, že bych byl z oboru údržby zeleně, ale v této "úrovni" se prostě bere vše, co má ruce a nohy, v lepším případě se to proškolí, a v každém případě se to pojistí na způsobené škody.
Nic dalšího se dělat nedá, bohužel :rolleyes:
Meli jsme tenkrat na skole jednoho "vyhoreleho" jaderneho fyzika a garantuju ti, ze to radeji k vyzinaci pustis lempla z ulice.
 
Jako tohle je fakt velké téma. Je neuvěřitelné co za lidi pouští k těm strunovkam. V práci bylo opět divoko pač najata parta opět setkala v bezprostřední blízkosti aut včetně firemních BMW. Někteří sekali i pod auty. Nikdo nás jako zaměstnance neupozornil o preparkovani. Přestože máme velké garáže a tenhle plac využíváme jako vedení že to máme blíže a je pro naše auta určený. Osoba která na firmě zodpovídá za práci najate firmy má každý rok pojeb jak tyto práce probíhají a proč nepoužívají kartony krabic a stejně se to stále opakuje a opět bude firma proplacet mytí vozu a že jich bylo zelených. A to nemluvím o velké pravděpodobností pozkozeni sutrem kdy nejenže stojí hodně samotná oprava ale pojišťovna je schopna vyčíslit snížení zustatkove hodnoty a zde může jít i o statisíce které putují k pravnikovi k vymáhání.
Jenže tohle v praxi, pokud není osvícené vedení/majitel firmy, téměř nemá řešení. Facility manager teď dostává pojeb za to, že kvalita prováděných prací je z nějákýho důvodu špatná. Když objedná firmu co si toho bude hledět, zaplatí víc a dostane pojeb za vysoký náklady za provedení práce. Když ponechá stávající firmu a bude okolo nich celej den běhat, tak buď nestihne svoji hoknu, nebo ho sami sekáči příště pošlou k šípku, bo jim za ty prachy nestojí, aby je celej den tepal nějáký škrabák z kanclu jak to maj dělat.
Zlepšení je v současnosti v nedohlednu, jelikož hordy hnědých socanů a rudých komoušů vystřídali zelení marxisti a asi nemusím nikoho tady přesvědčovat, že ani jedněm nebylo osobní vlastnictví a majetek nějak svatý.
 
Dneska ma nepotesil tento skrabanec od invalidneho vozika, no nastvalo ma to ale musel som sa udrzat.
Esteticka stranka je jedna vec, no druha je ze je to na dverach a obavam sa hrdze po nejakom case.
Je mozne to nejako neinvazivne opravit? Nemusi to byt dokonale, hlavne nech to nezacne hrdzaviet.

1685883354788.png
 
Poslední úprava moderátorem:
Opravna tužka. Mě vyhovuje s kovovým hrotem. Párkrát zaliješ, přebrousíš, rozleštíš...teda pokud si na to troufneš ...každopádně je to oser...
 
Back
Top