• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Jo, mám, jinak bych ho platil celý. Ale protože uplaťňuju škodu, tak se to projeví na bonusu příští rok. Bylo mi řečeno. Bez připojištění bych měl spoluúčast jako u havárka tj 5 tis. Díky připojištění nemám spoluúčast, ale mám limit 10 tis.
 
Limit 10k? No to je docela malo teda. Jestli by tak nejak nahodou nevyslo levneji zaplatit tech 5k spoluucast. Teda pokud celni skla za posledni dobu nejak zahadne nezlevnila.
 
Sklo 12 + práce. Ne tedy v Mazdě. Limit 10k mi stačil i na vyhřívaný sklo u Superba. A sklo mi za 20 let nikdy neprasklo, takže připojištění jsem si dal fakt jen jako takovou pojistku, kterou nevyužiju. A prd, auto mám měsíc...
 
Za připojištění všech skel bez limitu platím 652 kč ročně a spoluúčast mám 500 kč ;) . Výměna skla stála cca 18 000 kč což zaplatila pojišťovna , já jen 500 kč a na bonusy to vůbec nemělo vliv
 
Jo, mám, jinak bych ho platil celý. Ale protože uplaťňuju škodu, tak se to projeví na bonusu příští rok. Bylo mi řečeno. Bez připojištění bych měl spoluúčast jako u havárka tj 5 tis. Díky připojištění nemám spoluúčast, ale mám limit 10 tis.
Podívej se radši do podmínek HAV, já mám třeba Kooperativu a tam je:
Rozhodnou událostí se rozumí pojistná událost z pojistného nebezpečí základní havárie nebo sezónní havárie, za kterou bylo poskytnuto pojistné plnění a která byla alespoň částečně zaviněna řidičem pojištěného vozidla nebo při ní nebyla splněna některá z povinností pojištěného podle čl. 15 a 16 (dále jen rozhodná událost).
 
Jasný, ale to to tolik nejde.. Téma topicu je Co vás naštvalo. Mě primárně prdlý okno, sekundárně že mi to nezaplatí pojištění viníka.
 
No, chápu tvoje momentální rozhořčení, na druhou stranu mi přijde, žes maličko zaspal dobu. Dnes je plnohodnotné připojištění čelního skla nutnost! Mě by stála výměna 30+ a řeším to tak 1x ročne. Neumím si představit, že někoho naháním např. po dálnici, abych se s ním hádal, že mi rozbil sklo. Navíc to kolikrát, třeba zrovna na dálnici, přiletí i z protisměru! A já bych, asi, popravdě řečeno taky dotyčného poslal do patřičných míst, kdyby to neměl jak doložit.
 
Tak jasně že je tohle problém, protože se nejde otočit a někoho chytat. A oni na to hrajou, dříve s tím problémy nebyly. A jak jsem psal, já jsem za 20 let neměnil okno že by mi prdlo - a to ne že bych šutr nechytil. Ale už jsem si zjistil, že s tím bonusem mi to řekl pojišťovák blbě, na ten to nemá vliv. Bohužel jsem měl i špatnou informaci ohledně toho připojištěním ale to dokonce 2x, jednou v Český, kde mi řekli, že pžipojištění je na 10 tis a totéž v Axe, kde teď pojistku mám. Ale neřekli mi, že to jde na víc. Ale to je neviním, sám jsem se po tom nepídil s tím, že je to fakt jen jistota kdyby něco. Kdybych měl sklo za 30 tak pochopitelně cenu řeším. A jak jsem psal, do 10 jsem se vešel s vyhřívaným sklem ze Superba čili jsme to bral jakože OK. teď už to vím a při výročí si to změním nebo sjednám něco jiného.
 
Já si sklo připojistil u UNIQA pojišťovny, spoluúčast 500Kč, cena skla nějak omezená není.
Minulý rok jsem měl prasklinku od kamínku (neřešil sjem to) a při mrazech se mi to rozlezlo, výměna bezproblémová.
 
tak se přidávám do klubu prasklých skel, dnes ráno cestou do práce šutr od protijedoucího náklaďáku... krásná 25 cm dlouhá prasklina v zorném poli řidiče, paráááááda. spoluúčast 5 tis. sundavat nově vylepenou dálniční známku bude taky fajn. stihl jsem SPZ, tak jsem to zkusil přes kancelář pojistitelů u jeho pojišťovny, tam mi jak jsem čekal buchta řekla, že pokud od něj nemám "přiznání" tak z něj nic nedostanou... no snaha byla.
7f223b181e01c6dfb62c5a0b381ce159.jpg
 
Ty prasklá skla se poslední dobou nějak rozmáhají. Kolega dneska taky posílal video s čelním sklem a kamínkem v hlavní roli.
 
Protoze je na silnicich spousta bordelu, ktereho tam v boji proti snehu silnicari a obce nasypali tuny, ale nikdo se nema k uklidu.
 
image_4.jpeg Rozbité sklo určitě nikoho nepotěší, ale při troše štěstí vám ho zaplatí pojišťovna. Co vám určitě neproplatí, je pokuta od našich dálničních, maskovanejch četníků. A proto na vás apeluju, až pojedete po dálnici D6 mezi Prahou a Novým Strašecím, dávejte si bacha na tuhle modrou oktávku a při předjíždění se jí mrkněte na zadní sklo, má tam kousek pod střechou modrý blikačky..... :confused:
 
Tak to zabalil Keith Flint z The Prodigy... Jsem rad ze jsem stihnul koncert dva roky zpátky v Praze.
 
Já mám nové sklo, doplatek 18 stovek, takže spokojenost.
BTW - dnes jsem byl na technický se Supem a vadilo jim i vonítko pověšený za zpětným zrcátkem - je to normální? Jinak se na ně nemůžu stěžovat, proběhlo to v pohodě, ale že musím sundat kameru - v Mazdě jí mám přilepenou, to se těším - a to vonítko...
 
Tak když si tam dáš zrovna vůni, na kterou je technik alergický, tak to máš těžký :D:D:D
 
No to né, oni se koukli zvenku a hned že to mám sundat. Asi si nečuchnul, hajzlík jeden :)
 
Back
Top