• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Člověk jednou potřebuje najít nějaký díl na japancars.ru a zjistí, že stránka nefunguje :( :(
PS: nemáte náhodou někdo prosím přístup do nějakého lepšího katalogu? potřeboval bych zjistit objednací číslo, nebo aspoň rozměry šroubu který drží spojku klimakompresoru na GY nafta 105kw. Supr by bylo i kdyby to šlo s dotahovacím momentem :D
bohužen na netu nemůžu nic najít, díky....
 
Člověk jednou potřebuje najít nějaký díl na japancars.ru a zjistí, že stránka nefunguje :( :(
PS: nemáte náhodou někdo prosím přístup do nějakého lepšího katalogu? potřeboval bych zjistit objednací číslo, nebo aspoň rozměry šroubu který drží spojku klimakompresoru na GY nafta 105kw. Supr by bylo i kdyby to šlo s dotahovacím momentem :D
bohužen na netu nemůžu nic najít, díky....
Japancars.ru mívá o víkendech údržbu a je nedostupný. Zkus to zítra. Katalog mám na notebooku v práci, tak ti to i s utahovacím momentem můžu napsat zítra odpoledne až dopracuju
 
Po 15ti letech vydají valve pokračování half life, pouze na VR...:mad:
 
ještě jsem novému stroji nestačil ani založit galerii a už jsme spolu měli "black friday"

IMG_3721.jpeg IMG_3722.jpeg

rána jak z děla, pak druhá, svítící kontrolka tlaku v pneu a následně jsem se zařadil mezi další odstavené nešťastníky u krajnice, co trefili kus betonu na dělící čáře dvouproudé Jeremiášovky. Výsledek jsou dvě zničená kola včetně disků, odtah a z TSK odkaz na havarijko, neboť viník je neznámý....

GRRRRRRR

IMG_3717.jpeg IMG_3719.jpeg IMG_3720.jpeg
 
Tak to je smutny příběh.
 
Tak tohle je neskutečný pech! Přeji ať je auto zase co nejdříve v cajku a dělá nic než radost.
 
To vypadá, že tady se už někdo naštval na často zneužívané přísloví "čára není zeď", a dal čáře nový (v tomto případě výškový) rozměr.
Joo, vybavuji si ta mladistvá léta, když jsme doprostřed silnice dávali igelitovou tašku zatíženou cihlou, a nebo poplašňáky na koleje. To byly ještě doby, kdy projelo jedno auto za 20 minut a kdy svět byl ještě v pořádku. Každý měl u sebe minimálně 3 praky, jeden na odevzdání soušce učitelce před začátkem hodiny, druhý regulérní co kdyby bylo potřeba a třetí miniaturní na posílání plastelínových kuliček do vlasů spolužaček; a nebo aspoň flusačku z verzatilky. Dnes pro tady tyto klukoviny už nějak nejsou možnosti a ani pochopení. Prostě doba je úplně jiná, počítačová.
 
@xPet už jsme si asi všichni zvykli na tvoje poněkud zvláštní reakce a myšlenkové pochody, ale tomuto opravdu nerozumím... Jakože to je strašná švanda dát cihlu na silnici,švanda kterou dneska nikdo nechápe? Upřímně jsem dost rád, ža jsem tu cihlu trefil jen v 70km rychlosti a nic se nám ani nikomu jinému nestalo. Teda krom dvou hodin mrznutí s policií a odtahovkou a tomu, že mě to bude bez jakéhokoli zavinění stát několik tisíc korun. Jestli ti to přijde jako nepochopená legrace, tak jsem velice rád že bydlíš dost daleko ode mě....
 
ještě jsem novému stroji nestačil ani založit galerii a už jsme spolu měli "black friday"
Vitus ty mas smulu, toho dementa by měli pověsit za koule pro výstrahu. Zaplať pánbů, že to odnesly jenom kolesa.
 
ještě jsem novému stroji nestačil ani založit galerii a už jsme spolu měli "black friday"

Zobrazit přílohu 25116 Zobrazit přílohu 25117

rána jak z děla, pak druhá, svítící kontrolka tlaku v pneu a následně jsem se zařadil mezi další odstavené nešťastníky u krajnice, co trefili kus betonu na dělící čáře dvouproudé Jeremiášovky. Výsledek jsou dvě zničená kola včetně disků, odtah a z TSK odkaz na havarijko, neboť viník je neznámý....

GRRRRRRR

Zobrazit přílohu 25118 Zobrazit přílohu 25119 Zobrazit přílohu 25120
A z tých ....." dalších odstavených nešťastníků u krajnice, co trefili kus betonu"...... sa nenašiel ani jeden, ktorý by ten kus betonu oddrbal niekde mimo cesty ???? Počítačová doba ..... noooo
Inak, taká udalosť nie je žiadna veľká tragédia, ja som takú istú situáciu zažil v cudzine v noci o 22 hodin, najbližšie obývané miesto 18 km.
Výtlk, 2 pneumatiky v hajzlu a zvládli sme to bez mestského osvetlenia , bez odťahovky, bez polície, bez poisťovňa assistance a podobných xxxxxx.
Pneu nové, koleso zrovnané , dodnes jazdí na mazde.
 
A z tých ....." dalších odstavených nešťastníků u krajnice, co trefili kus betonu"...... sa nenašiel ani jeden, ktorý by ten kus betonu oddrbal niekde mimo cesty ?? Počítačová doba ..... noooo
Inak, taká udalosť nie je žiadna veľká tragédia, ja som takú istú situáciu zažil v cudzine v noci o 22 hodin, najbližšie obývané miesto 18 km.
Výtlk, 2 pneumatiky v hajzlu a zvládli sme to bez mestského osvetlenia , bez odťahovky, bez polície, bez poisťovňa assistance a podobných xxxxxx.
Pneu nové, koleso zrovnané , dodnes jazdí na mazde.
Ty vozíš dvě záložní pneu sebou ? Teda dva disky s pneu ? Nebo jsi zrovna díky bohu jel s mobilním pneuservisem ?
 
Poslední úprava:
Tak to je smutny příběh.

teprv teď je to smutný příběh ... Ale s odstupem dne se tomu i díky několika reakcím tady na foru směju a jsem rád, že se nikomu nic nestalo a pár místním exemplářům to udělalo asi škodolibou radost. Původně to byl jenom lehký povzdech nad smůlou s nově pořízeným vozidlem, co hned zažilo elementární patálii....

z tých ....." dalších odstavených nešťastníků u krajnice, co trefili kus betonu"...... sa nenašiel ani jeden, ktorý by ten kus betonu oddrbal niekde mimo cesty ?

nenašlo. Byli jsme se podívat úplně všichni včetně asistenční služby, co se tam hned nachomejtla. Ono těžko hledat, když nevíš co hledáš po tmě na páteční frekventované dvouproudovce. Našli ji až policajti, co zastavili provoz. Původně jsme si všichni mysleli, že je poškozená dilatační spára na silnici. S cihlou fakt nikdo nepočítal....
 
Ty vozíš dvě záložní pneu sebou ? Teda dva disky s pneu ? Nebo jsi zrovna díky bohu jel s mobilním pneuservisem ?
Jj, chápem snahu o sarkastický príspevok ... dávam "To se mi líbí"
Áno, bežne vozím v aute 1x rezerva pneu, 2x opravná sada, hustilka , je to moja povinná výbava.
Správna investícia, čo si budeme nahovárať
 
Na poskodeny disk by ta opravna sada nepomohla. Na cvaknutu pneumatiku tiez nie.

Mne sa najlepsie osvedcilo jazdit co najmenej po Slovensku, v Rakusku tie cesty upratuju.
 
U nás se občas najde na vozovce i něco, co se hodí, třeba rudl spadlej z náklaďáku někdy i paleťák. :cool: Ale musí to být ve dne za světla, po tmě by to bylo docela blbý.....
 
Jakože to je strašná švanda dát cihlu na silnici,švanda kterou dneska nikdo nechápe?
@Vitus , je to hrozná švanda, když je ti 7 až 8 roků. Stejně jako zkoušet kouřit stébla z máku, nebo palach až ti z toho slzí oči. Jezdit na kole po zamrzlým rybníce a přijít domů úplně dotlučenej. Prostě je spousta blbostí, co jsme dělali jako malí.
Podívej, nejsi ty náhodou narozený v blížencích? :) A mé myšlenkové pochody jsou naprosto v pořádku.
Jo, teď si ještě vybavuju, že jsem jednou jel domů v noci na kole bez světla, pouze s blikačkami a proti mně v mírné pravotočivé zatáčce míjelo auto. A jak osvětlilo silnici, tak osvětlilo i obrubník s chodníkem při mé pravé straně. Jenže můj mozek po více než 90ti km za řídítky ten rantl vyhodnotil jako dělení asfaltu uprostřed silnice. V ten moment jsem se samozřejmě hodně vylekal a nechápal jsem, jak jsem se mohl ocitnout v protisměru; jenže auto 50 m přede mnou. Tak jsem to strhl doprava, jakože na svoji polovinu a v tu ránu jsem se válel na chodníku zhruba ve stejnou chvíli, co mě míjelo to auto. Toto ovšem přisuzuji souhře vícero faktorů, hlavně únavě. Jinak mé myšlenkové pochody jsou OK.
 
Back
Top