• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Já to nechápu, na začátku roku nový nárazník vzadu, i s lakem, dnes už podruhé za tento rok z něj sundavam něčí barvu, teď jedovatě zelená, napadá mě jen jeden typ koncernových deme**u co jí má v paletě. To sou ty lidi fakt takový nemehla a ignoranti, že někoho vemu i s materiálem a vklidu pokračuju dál?
 
Asi jsi ještě na parkovišti nepotkal ženskou, co nebyla vidět za volantem svého obřího SUV. Ta si takovéhle prkotiny ani nevšimne.....:confused:
 
Asi jsi ještě na parkovišti nepotkal ženskou, co nebyla vidět za volantem svého obřího SUV. Ta si takovéhle prkotiny ani nevšimne.....:confused:
ono je jedno zda má SUV nebo Fabii jako nabourala do mě,ale je fakt že týden zpátky jsem viděl jak parkovala popředu ženská (asijatka) X90 a trefila auto
 
Mně se ptala na parkovišti holka s Range Roverem, jestli se vejde do uličky, kde by projel autobus. Prostě neviděla přes kapotu.
 
Dneska jdu v zóně kde je 30 po chodníku s dětma a manželkou a nějakej kretén v pasatu najel rychle do kaluže a všechny nás ohodil malá se lekla a málem spadla do silnice. Myslel jsem že ho zabiju a v životě jsem ženu neslyšel mluvit tak sprostě...
 
to se tak vracím z víkendu z chaty domu a u Benešova ten den zprovoznili nový kruhový objezd, asi dost narychlo, protože kolem bylo ještě spousty bordelu a strojů. no a šutr od auta přede mnou a přední okno kaput :tired_face: naštěstí jako kdyby mě něco osvítilo, jsem si nové auto nechal pojistit full včetně skel bez spoluúčasti, vše uznáno a na sklo už čekám... ale šve mě už jen to, že se do toho bude muset zasahovat a i při opravě se může leccos :poop: i tu kameru budu muset znovu lepit, no snad to proběhne vše ok

IMG_20200929_071215.jpg
 
Tak to naštve, pojištěni předního skla je dneska nutnost, mam i na svoji 12 let starém GH a uz jsme přední sklo menil třikrát.
 
Co me ale štve nejvíce je ze Mazda nedodava díky EU 2,5 benzin s turbem. A čekám, modlím ze kdy zase trati do nabídky. Hatchback, liftback který dava Mazdě 6 design na 1.
 
to se tak vracím z víkendu z chaty domu a u Benešova ten den zprovoznili nový kruhový objezd, asi dost narychlo, protože kolem bylo ještě spousty bordelu a strojů. no a šutr od auta přede mnou a přední okno kaput :tired_face: naštěstí jako kdyby mě něco osvítilo, jsem si nové auto nechal pojistit full včetně skel bez spoluúčasti, vše uznáno a na sklo už čekám... ale šve mě už jen to, že se do toho bude muset zasahovat a i při opravě se může leccos :poop: i tu kameru budu muset znovu lepit, no snad to proběhne vše ok

Zobrazit přílohu 30759

Tak nové sklo taky není na škodu. Žádné škrábance, ťukance od kamínků apod. A výměna není komplikovaná. Jen ta otrava jet s autem do servisu. Jo a pokud máš záznam, pak by to správně mělo jít z pojistky viníka.
 
Tak nové sklo taky není na škodu. Žádné škrábance, ťukance od kamínků apod. A výměna není komplikovaná. Jen ta otrava jet s autem do servisu. Jo a pokud máš záznam, pak by to správně mělo jít z pojistky viníka.

Ve chvíli když by mě z tohoto chtěl někdo obviňovat, okamžitě se budu hájit že je to chyba správce komunikace (z mého pohledu koncového viníka) . Nevím proč bych měl platit za to, že někdo nedělá svoji práci pořádně.
 
Neříkají pojišťovny už drahně let, že skla z povinného ručení neproplatí za žádných okolností? Něco jiného je zkusit dohnat k odpovědnosti správce komunikace nebo např. stavební firmu, která tam provádí úpravy a kámen odletěl od jejich sbíječky, nebo kámen od křovinořezu, kterým tam pracuje údržba. To stopro jde, kamarádce takhle shodili kámen na auto z mostu, na kterém pracovali, a normálně ji uhradili vyčíslenou škodu. Stavební firmy jsou na to pojištěné. Obce nevím (údržba silnic), ale hádám že by taky mohly být. Ale uplatnit to z povinného jiného auta podle mě už dávno nejde.
 
Tak nové sklo taky není na škodu. Žádné škrábance, ťukance od kamínků apod. A výměna není komplikovaná. Jen ta otrava jet s autem do servisu. Jo a pokud máš záznam, pak by to správně mělo jít z pojistky viníka.
Ahoj, nemusim ani do servisu. Borci prijedou se vsim az k baraku a vymeni na pockani. Pak musi byt auto cca 4 hodiny v "suchu". Co se tyce pojistovny.. kamera ti moc nepomuze, kazdy muze rict, ze to neni od jeho auta.. pokud sam dobrovolne nepodepise zaznam o nehode..mas smolika a video si muzes poustet tak maximalne pred spanim ;)
 
U Mazdy se kalibruji kamery na skle, myslím že sklo musí dělat autorizak, aspoň to tvrdily skloservisy a následně i pojišťovna. Celá sranda stojí cca 22k s prací, kalibrací a dílama, dělal jsem ho na 2017 6 2x. A hodně bych hlídal, jak je to udělaný - jak sedí těsnění, jestli není škráblý interiér, zejména stropnice, která taky může být lehce odchlípnutá. Držím palce.
 
Poslední úprava:
U Mazdy se kalibruji kamery na skle, myslím že sklo musí dělat autorizak, aspoň to tvrdily skloservisy a následně i pojišťovna. Celá sranda stojí cca 22k s prací, kalibrací a dílama, dělal jsem ho na 2017 6 2x. A hodně bych hlídal, jak je to udělaný - jak sedí těsnění, jestli není škráblý interiér, zejména stropnice, která taky může být lehce odchlípnutá. Držím palce.
autorizovaný servis Mazda je to poslední místo, kam bych dal vyměnit čelní sklo... to je jako dát zedníkovi zapojit elektriku. pojišťovna má na tento typ plnění přímo specializované firmy, co se živý pouze a jen autoskly. zatím s firmou naprosto super komunikace. podle VINka a fotek objednali sklo a výměnu provedou u mě v garáži doma. pochopitelně u toho budu a vše si pohlídám. víc pro to udělat nemůžu. těch možných netěsností, škrábanců, opatlaného interiéru a dalších katastrofických scénárů co píšeš si jsem vědom, ale co nadělám... :rolleyes:
 
Jak často dělá sklo na nové Mazdě autosklo servis, a jak často ho dělá autorizák? Kluci mechanici jsou všude stejní a za podobné platy... Tak rozhoduje jen ta zkušenost. Díl originální od Mazdy asi skloservisy objednat dokáží, ale já jsem při extra nízkém počtu Mazd na silnicích přesvědčený o tom, že jich víc projde autorizákem, než čímkoliv jiným (když beru třeba ty dvouleté nebo tříleté). Zkušenost s autorizákem v Kladně byla s tím sklem poprvý špičková, podruhý hrozná. Ale Kladno, co si budeme povídat, nikdy nemělo žádné úžasné recenze, takže poprvé to taky mohlo být tím, že na to mohl dohlédnout pan Hollegcha, který tam u druhého případu bohužel nebyl.

Rozhodně ale autorizované servisy nepovažuju za něco hrozného a jsem dalek je jako celek pomlouvat. Xy věcí na mých starších Mazdach dokázal vyřešit jen Dufek nebo autorizák - a běžné servisy, i s dobrými referencemi, se s tím trápily... (jo, tady Max bude asi taky super, ale toho jsem před deseti lety neznal :))
 
Hlavně myslím, že bude pro neautorizák problém s kalibrační kamer
 
Jak často dělá sklo na nové Mazdě autosklo servis, a jak často ho dělá autorizák? Kluci mechanici jsou všude stejní a za podobné platy... Tak rozhoduje jen ta zkušenost. Díl originální od Mazdy asi skloservisy objednat dokáží, ale já jsem při extra nízkém počtu Mazd na silnicích přesvědčený o tom, že jich víc projde autorizákem, než čímkoliv jiným (když beru třeba ty dvouleté nebo tříleté). Zkušenost s autorizákem v Kladně byla s tím sklem poprvý špičková, podruhý hrozná. Ale Kladno, co si budeme povídat, nikdy nemělo žádné úžasné recenze, takže poprvé to taky mohlo být tím, že na to mohl dohlédnout pan Hollegcha, který tam u druhého případu bohužel nebyl.

Rozhodně ale autorizované servisy nepovažuju za něco hrozného a jsem dalek je jako celek pomlouvat. Xy věcí na mých starších Mazdach dokázal vyřešit jen Dufek nebo autorizák - a běžné servisy, i s dobrými referencemi, se s tím trápily... (jo, tady Max bude asi taky super, ale toho jsem před deseti lety neznal :))
souhlas, běžný servis a mechanické práce v pohodě do Mazdy dám, tj. nemám s autorizákem problém. ovšem tohle je specifická a dost odborná práce. a to že zrovna Pepa nebo Karel vedle klempířiny umí nalepit sklo... fakt ne. ten profi autosklo servis dělá mnohem dražší značky a luxusní auta než nějaká moje GL a i kdybych musel nakrásno nechat kalibrovat kamery (i když nevím proč, když sundají sklo a dají tam jiné a na kameru ani nešáhnou, ale budiž nehovím tomu, může být...), tak si zajedu potom do Mazdy a oni to udělají. možná to je jen softwarová práce a budou to umět udělat taky, prostě budou mít SW na Mazdí komponenty. Podívej nevim, jak to bude probíhat, nechám se překvapit
 
Dal som si menit celne sklo na 6 GJ s Revolution Top vybavou mimo autorizaku (nie kvoli cene) a spokojnost. Skusenosti s vyrezavanim stareho a lepenim noveho skla maju firmy zamerane cisto na vymenu skiel podstatne viac. Dokonca tam jednu sestku prave dokoncili, vdaka kvalite Mazda skiel maju prilezitosti s Mazdami fakt vela.
 
Skusenosti s vyrezavanim stareho
přesně o to mi jde. očistit pak gumu, dát tam nové lepidlo a přimáčknout nové sklo, zvládne asi kde kdo. ovšem správně vyříznout a vyjmout poškozené sklo, to svěřím do rukou někomu, kdo to dělá dnes a denně a má neporovnatelně více zkušeností než nějaký autorizák. a to určitě i co se speciálního vercajku týče
 
Back
Top