• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

V návode nebolo nič o vybraní filtra. Ak pustím vnútorný obeh, tak to nejde cez filter, či?

Mám pocit že smrdí celkovo interiér, keby to bolo vo filtri tak to ide z klímy, ale je to v aute keď sa otvoria dvere. Skúsim ešte počuchať či to nejde z nejakého konkrétneho miesta, napr či to nestriekalo nejak na palubku alebo sedadlo.

Každopádne deň 5. - auto stále smrdí ?‍♂️ :grinning:
 
Já to dělal teď. Pustil sprej Sonax a po 10 minutách jsem vypl motor a teprve vyměnil filtr. Auto voní stále novotou. Ono tedy skoro nové je..

Mazda 3 BN
 
Já to dělal teď. Pustil sprej Sonax a po 10 minutách jsem vypl motor a teprve vyměnil filtr. Auto voní stále novotou. Ono tedy skoro nové je..

Mazda 3 BN
Používáš Sonax bez vůně nebo s vůní? Já moc nepocítil rozdíl, asi mi auto nesmrdí nebo to necítím. ?
 
Myslím že to byl citron a po aplikaci bylo cítit dost výrazně. Filtr dávám uhlíkový od Mannu.

Mazda 3 BN
 
Chtěl jsem je přidat do denního svícení ale údajně to snad nejde.. BN....

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Kluci nevíte někdo, jestli to jde nějak oficiálně nakódovat na poslední CX-5 KF? Já bych fakt uvítal, kdyby mi spolu s dením svítil i zadek. Ty LEDky mají nula nula nic spotřebu a prostě bych se cítil bezpečněji. Má cenu se ptát v autorizáku?
 
Kluci nevíte někdo, jestli to jde nějak oficiálně nakódovat na poslední CX-5 KF? Já bych fakt uvítal, kdyby mi spolu s dením svítil i zadek. Ty LEDky mají nula nula nic spotřebu a prostě bych se cítil bezpečněji. Má cenu se ptát v autorizáku?
Ve středu jsem se ptal u CX 30 na svícení zadku, odpověď byla, že to nové Mazdy neumějí. Takže to nechtějí dělat, ale určitě to nějak půjde, moje Miata 2018 to umí, tak proč by to další neuměli. Budu také pátrat, rozhodně mi to zajímá!

Kuna? Kup plašičku....
 
Já automaticky kupuji plašičku kun do nového auta, abych ji tam měl od prvního dne. Mazdy jim chutnají, naštěstí jen tapec. Mohu doporučit Kemo M180. Jen to chce teď už po návštěvě umít motor, vystříkat to nějakým sprejem proti kunám a pak zapojit plašičku.
 
Já automaticky kupuji plašičku kun do nového auta, abych ji tam měl od prvního dne. Mazdy jim chutnají, naštěstí jen tapec. Mohu doporučit Kemo M180. Jen to chce teď už po návštěvě umít motor, vystříkat to nějakým sprejem proti kunám a pak zapojit plašičku.
Taky doporučuji Kemo M180. Sousedovi kun.a už 4x rozežrala podtlakový hadice na Passatu a nám ani na jednom autě nic. Soused se mě na to právě ptal co a jak,tak jsem mu jí koupil a od tý doby má taky klid.
A taky potvrzuji že na mazdách chutná kun.ám zásadně jen izolace (kapota, motorová přápážka, izolace klima trubek,...), ale na kabeláž nebo hadice by sáhnout neměli.
 
Taky doporučuji Kemo M180. Sousedovi kun.a už 4x rozežrala podtlakový hadice na Passatu a nám ani na jednom autě nic. Soused se mě na to právě ptal co a jak,tak jsem mu jí koupil a od tý doby má taky klid.
A taky potvrzuji že na mazdách chutná kun.ám zásadně jen izolace (kapota, motorová přápážka, izolace klima trubek,...), ale na kabeláž nebo hadice by sáhnout neměli.
Aspoň trochu pozitivní zpráva, u koncernu používají dodavatelé do hadic a kabelů tuk z ryb, aby to nepraskalo, proto kun.dy :p rádi koncernové vozy
 
thx, o víkendu se tomu zkusím pověnovat .... sotva jsem dokončil voskovací proces by Doris, tak mi kun.y vymyslely nový projekt :D Furt něco
 
Ve středu jsem se ptal u CX 30 na svícení zadku, odpověď byla, že to nové Mazdy neumějí. Takže to nechtějí dělat, ale určitě to nějak půjde, moje Miata 2018 to umí, tak proč by to další neuměli. Budu také pátrat, rozhodně mi to zajímá!
Pokud zjistíš kdo to umí, dej mi prosím vědět, díky
 
zajímavé...já to beztak chci nechat vyměnit za chvíli, až pojedu na garančku/servis (tu izolaci a celou tu hadici, není sice skrz, ale hryzáno je i do ní)
 
Určitě tady nechci šířit paniku, jen když tady čtu/vidím, jak se ty malé potvůrky zahryzávají do všech těch hadic a izolací, přečtěte si tohle: https://www.auto.cz/ekologicke-chladivo-zpusobuje-pozary-aut-proc-vzplane-co-horet-nema-140042 Třeba zrovna ta izolace kolem klima trubek, jak zmiňuje @Max6 , to nakonec může způsobit docela průšvih.... :(
Až tak "žhavě" bych to kvůli klimě neviděl. Taky izolátor na klima trubkách u novějších generací Mazd jde mimo horký místa a i kdyby spadnul tak maximálně na podmotorový dekl. To spíš až rozežerou tlumení motorový přepážky. Hlavně máš mnohonásobně větší šanci že ti auto blafne kvůli daleko jiným věcem. Třeba taková netěsnost v palivovým potrubí nebo protržení palivovýho potrubí od externího vlivu... A docela hodně častý je i splanutí auta od trávy co je pod ním když se zastaví někde v lese/louce třeba na chatě. Já takhle 323BJ málem zapálil les u chaty, naštěstí to vyřešila flaška vody v autě (ale nemít jí nebo si toho nevšimnout že se mi po vystoupení z auta čoudí zpod motoru...)
 
Back
Top