• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Určitě tady nechci šířit paniku, jen když tady čtu/vidím, jak se ty malé potvůrky zahryzávají do všech těch hadic a izolací, přečtěte si tohle: https://www.auto.cz/ekologicke-chladivo-zpusobuje-pozary-aut-proc-vzplane-co-horet-nema-140042 Třeba zrovna ta izolace kolem klima trubek, jak zmiňuje @Max6 , to nakonec může způsobit docela průšvih.... :(
zase znám člověka kterému baflo několik dnů zaparkované auto právě od rušičky kun, alespoň dle hasičů. Takže pozor na to co si tam dáte a kdo to zapojuje. Přece jen "šikulů" je všude dost :)
 
V tomhle je dobrá Praha. Většinu provozu mám ve městě a tady je tak plno na lidi psy i kočky že kuna sem fakt neleze. Asi jediná výhoda

Mazda 3 BN
 
Nevím kdo z mazdaklanu u mě byl cca před dvěma lety možná už i třema (přiznej se) a pomáhal mi najít mrtvou krysu která dostala asi klíňákem v Civicovi a neuvěřitelně tam smrděla jak se na u motoru rozkládala a zapejkala teplotou z motoru.?
 
Určitě tady nechci šířit paniku, jen když tady čtu/vidím, jak se ty malé potvůrky zahryzávají do všech těch hadic a izolací, přečtěte si tohle: https://www.auto.cz/ekologicke-chladivo-zpusobuje-pozary-aut-proc-vzplane-co-horet-nema-140042 Třeba zrovna ta izolace kolem klima trubek, jak zmiňuje @Max6 , to nakonec může způsobit docela průšvih.... :(
Sice novináři jsou velice často jen pisálkové, ale pokud je toto pravda, tak to není příjemné vědění? Nevědomost sice nebolí, ale dát si nějak pozor by to chtělo.....
 
Tak v patek servis - vymena oleje, filtrů. Dnes cesta 70km - na 1,2 smrad jakoby od benzinu a kdyz jsem na konci zastavil, vyskocil z auta pro veci tak na me cekal dymec v kabine, dymec pod kapotou.
P. S.: S víčkem jsem nemanipuloval - vážně se tam nacházelo - kdo ho najde má bludisťáka

IMG-20210918-WA0000.jpg DSC_0675.JPG DSC_0674.JPG
 
Tak v patek servis - vymena oleje, filtrů. Dnes cesta 70km - na 1,2 smrad jakoby od benzinu a kdyz jsem na konci zastavil, vyskocil z auta pro veci tak na me cekal dymec v kabine, dymec pod kapotou.
P. S.: S víčkem jsem nemanipuloval - vážně se tam nacházelo - kdo ho najde má bludisťáka

Zobrazit přílohu 36731 Zobrazit přílohu 36732 Zobrazit přílohu 36733
To jako že v servisu ti nedali správně víčko? Bohužel jsem to už jsem také zažil u Škodovky v práci, kdy mechanik ho tak vůbec nedal zpět, ale položil ho u stěračů, nikam nespadlo a po desítkách km při zjištění dáno zpět. Jen utřít motor od oleje a dolít vycákaný! V servisech dělají čím dál víc xxxxxxxx! Nebo je to jen lidská chyba?:sob:
 
To jako že v servisu ti nedali správně víčko? Bohužel jsem to už jsem také zažil u Škodovky v práci, kdy mechanik ho tak vůbec nedal zpět, ale položil ho u stěračů, nikam nespadlo a po desítkách km při zjištění dáno zpět. Jen utřít motor od oleje a dolít vycákaný! V servisech dělají čím dál víc xxxxxxxx! Nebo je to jen lidská chyba?:sob:
Ej netusim.... Vim jen ze to co slo celou cestu citit byl bud benzin nebo úplně nový olej, ale spíš benzín na 90%... Jestli nedali vicko to zjistim az v pondeli, kdy si pro auto dojedou, odtahnou, zkontroluji a daji vedet... Misto abych byl u rodinky hezky v 7 večer tak se teď třepu vlakama a tramvajkou nakonec :D prijezd 23:00 bombasticke vyhlídky.
 
Ej netusim.... Vim jen ze to co slo celou cestu citit byl bud benzin nebo úplně nový olej, ale spíš benzín na 90%... Jestli nedali vicko to zjistim az v pondeli, kdy si pro auto dojedou, odtahnou, zkontroluji a daji vedet... Misto abych byl u rodinky hezky v 7 večer tak se teď třepu vlakama a tramvajkou nakonec :D prijezd 23:00 bombasticke vyhlídky.
To je pech, dej si něco dobrého na uklidnění, držím ti palce.......
 
A to na me vzdycky zena kouka jako na blazna, kdyz po vyjeti ze servisu automaticky obiham auto, kde co chybi anebo prebyva. Tak presne kvuli tomuto ;).

Tak jestli bylo vicko tam, jak ukazuje fotografie, tak je to presne ten pripad, co popisuje "sakura" :D
 
Tak v patek servis - vymena oleje, filtrů. Dnes cesta 70km - na 1,2 smrad jakoby od benzinu a kdyz jsem na konci zastavil, vyskocil z auta pro veci tak na me cekal dymec v kabine, dymec pod kapotou.
P. S.: S víčkem jsem nemanipuloval - vážně se tam nacházelo - kdo ho najde má bludisťáka

Zobrazit přílohu 36731 Zobrazit přílohu 36732 Zobrazit přílohu 36733
Tak víčko vidím, strašný tohle...ale prásknu na sebe, že před mnoha a mnoha lety jsem si něco podobného udělal naprosto dobrovolně sám...dolíval jsem olej do jednoho nejmenovaného koncernového motoru :D a víčko pak nevrátil, dopadl jsem zhruba tak, jako ty, ale nadávat jsem mohl jen sám sobě...
 
před mnoha a mnoha lety jsem si něco podobného udělal naprosto dobrovolně sám
Mne se to povedlo NASTESTI s vickem ostrikovacky. Nasel jsem ho pri vymene prevodoveho oleje kdesi na spodnim krytu motoru. Mesice po tom, co jsem si koupil nahradni.

Ale pouceni, jakmile oddelam nejake vicko, polozim ho na, nebo u zobacku, ktery drzi podperu kapoty. Takze kdyz vracim tycku zpet, vidim.

Ale kdyz to pose*e nekdo jiny (servis), je to k :poop:
 
Ty jo. Ani som nevedel, ze existuje aj ina stranka ako eznamka. Pekna marza za nic...
 
@ruckin práskneš kde jsi na tu výměnu byl ? A já musím přidat dojmy z dnešní instalace kunoplaše Kemo M180 - povinnost českého návodu splněna dost kuriózním způsobem :cool: ... umnět česki učit muset
Btw svorku 15 jsem nehledal a zapojil rovnou na baterku s tím, že kunoplaš má svou pojistku - je to dobrej nápad, je to blbej nápad nebo jakej je to nápad ? o_O

4E864D15-2BC0-47B7-94CB-F3BDD665F5CB_1_201_a.jpeg
 
btw jsem měl ještě nějaké zbytky tlumení, tak šel kunou požraný tapec pryč a je tam aspoň tohle ...

D934EC7E-F788-439D-B095-2E97241D4F26_1_105_c.jpeg
 
Btw svorku 15 jsem nehledal a zapojil rovnou na baterku s tím, že kunoplaš má svou pojistku - je to dobrej nápad, je to blbej nápad nebo jakej je to nápad ? o_O
Já to tak měl 6 let na šestce a i teď šest let na trojce. Plašič mám přišroubován na krytu baterie, takže krásně vyzařuje do volného prostoru za motor.
 
@ruckin práskneš kde jsi na tu výměnu byl ? A já musím přidat dojmy z dnešní instalace kunoplaše Kemo M180 - povinnost českého návodu splněna dost kuriózním způsobem :cool: ... umnět česki učit muset
Btw svorku 15 jsem nehledal a zapojil rovnou na baterku s tím, že kunoplaš má svou pojistku - je to dobrej nápad, je to blbej nápad nebo jakej je to nápad ? o_O

Zobrazit přílohu 36745
Ahoj, ještě čekám, pokud se k tomu postaví jak chlapi a budou naprosto féroví tak jim dám ještě druhou šanci, tak jako tak po konci napíšu recenzi do servisů. Není to autorizák byť ani ty v té Ostravě nemají dobré renomé :D :D
 
Back
Top