• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

No a nebo údržba zeleně s křovinořezem, taky už mě párkrát trefili kamenem....
že by ve Slaném sekali i dlažbu? :)

Jinak zbytek šrámů je právě z Kladna, tam mi to přijde až neskutečný. Jak vypadalo minulé auto raději nemluvit. Nákupní tašky, dveře, parkující lidé..vše se na autě zvěčnilo tak že i ve výkupu bazaru na to poukázali že budou must hodně leštit. Ale to že DPFko bylo skoro na pokraji života neřešili vůbec :D
 
Mě by hrozně zajímalo, jak postupovat v situaci co teď popíšu aniž by se mi to stalo. Vrátíte se k autu a najdete pozkozeni od otevření dveří a přesně to pasuje na auto vedle vás které zůstalo na místě. Škoda je malá pro volání policie a lístek za stěrač fakt nic neřeší. Jak se tedy v té chvíli dopatrat majitele a řešit náhradu škody?

Mazda 3 BN
 
Mě by hrozně zajímalo, jak postupovat v situaci co teď popíšu aniž by se mi to stalo. Vrátíte se k autu a najdete pozkozeni od otevření dveří a přesně to pasuje na auto vedle vás které zůstalo na místě. Škoda je malá pro volání policie a lístek za stěrač fakt nic neřeší. Jak se tedy v té chvíli dopatrat majitele a řešit náhradu škody?

Mazda 3 BN

Já vím kdo mi škodu udělal, svědka, šetření PČR a už taky její závěr: paní si není ničeho vědoma a jestli mi poškodila auto, neudělala to úmyslně a tím pádem nemám nárok. Policajt, který mi volal, blekotal něco o občansko právní sporu jako poslední možnosti, pravděpodobně se stejným výsledkem. Vše mi vysvětlí na místním oddělení PČR, až se tam dostavím. Takže opravu zaplatím ze svého.
 
Mě by hrozně zajímalo, jak postupovat v situaci co teď popíšu aniž by se mi to stalo. Vrátíte se k autu a najdete pozkozeni od otevření dveří a přesně to pasuje na auto vedle vás které zůstalo na místě. Škoda je malá pro volání policie a lístek za stěrač fakt nic neřeší. Jak se tedy v té chvíli dopatrat majitele a řešit náhradu škody?

Mazda 3 BN
Tohle není jednoduchý no, já jsem na minulém povozu našel (náhodou, když jsem si šel před kancl zakouřit) odřenej levej přední blatník i se světlem + nárazník, koukám pak (po 5 minutách nadávek) na auto co stojí v řadě přede mnou a na boku evidentní bílá barva ve výši mého poškození...tak tam stojím, čumím a zvažuju co s tím...najednou mladší paní a odemyká tu plechovku...tak na ní volám "vy jste mi odřela auto" a ona že o tom neví (to i věřím, protože tak blbá aby tam pak zůstala stát fakt nebyla), tak jí ukazuju svoji barvu na jejím autě a naštěstí přikývla, že teda asi jo a šli jsme to sepsat. Stálo to v autorizáku asi 40K (protože mi dali i novou lampu přední + náhradní auto), kdybych jí nechytl a neřešil to z jejího POV, tak bych se na to vykašlal a neřešil bych to ani z HAV a nechal to dostříknout někde u lakýry a tu lampu bych jen rozleštil, ale takhle to bylo jednodušší.
Takže v tvém případě bych asi čekal, až dojde majitel a zkusil to s ním uhádat.
Jo a jednou jsem to našel taky ťuklý a nikdo nikde, naštěstí mi zavolala jedna dobrá duše, která toho zmetka viděla a napsala si RZ. Tak jsem zavolal PČR, zjištěno že šlo o menšinu, ale důkaz chyběl. Nicméně hodný příslušník ho vyhledal a sdělil mu, že je to na kamerách MP (což nebyla pravda :p ) a on to přiznal naštěstí pak, takže bonusy jsem taky ušetřil :innocent:
 
Právě že kolikrát se může dotyčný či dotyčná navracet k vozu po X hodinách a člověk by tam stál a doufal že někdo přijde a pokud odejdu tak se připravím o možnost náhrady škody. Blbá situace bez řešení kdy policie řeší až škodu od 10 000kc. Nejlepší by bylo kdyby existovala nějaká mini kamera ve špendlíku kdy ji při parkování někam v okolí umístíte a kamera nepřetržitě snímá na mobil přes data. Ale tu měli jen v seriálu Návštěvníci

Mazda 3 BN
 
No mám 3 roky starou autopalubní kameru cel-tec m6 dual, která se už nevyrábí, a ta má mít funkci že když se někdo motá kolem auta tak se v ní zapne nahrávání. Nedivil bych se, kdyby už třeba něco ještě lepšího v současnosti nebylo. Sice to nebude plných 360% dokola auta a velikosti špendlíku, ale vývoj jde i v tomto dopředu
 
Právě že kolikrát se může dotyčný či dotyčná navracet k vozu po X hodinách a člověk by tam stál a doufal že někdo přijde a pokud odejdu tak se připravím o možnost náhrady škody. Blbá situace bez řešení kdy policie řeší až škodu od 10 000kc. Nejlepší by bylo kdyby existovala nějaká mini kamera ve špendlíku kdy ji při parkování někam v okolí umístíte a kamera nepřetržitě snímá na mobil přes data. Ale tu měli jen v seriálu Návštěvníci

Mazda 3 BN

Niečo ako má Tesla? Sentry Mode sa to volá - natáča to všetky kamery okolo auta a ak sa niekto priblíži alebo do auta drcne, pošle to notifikáciu a uloží 10min záznam v celkom pekne kvalite.

 
No mám 3 roky starou autopalubní kameru cel-tec m6 dual, která se už nevyrábí, a ta má mít funkci že když se někdo motá kolem auta tak se v ní zapne nahrávání. Nedivil bych se, kdyby už třeba něco ještě lepšího v současnosti nebylo. Sice to nebude plných 360% dokola auta a velikosti špendlíku, ale vývoj jde i v tomto dopředu
Takovou kameru co nahrává i na parkovišti jsem kupoval letos, stačí to v nastavení zaškrtnout. Snad to nevyužiju :dizzy:
 
Takovou kameru co nahrává i na parkovišti jsem kupoval letos, stačí to v nastavení zaškrtnout. Snad to nevyužiju :dizzy:
Koukal jsem, že moje to má taky, jen musím napojit přes speciální kabel, aby to mělo stálý a spínaný napájení. Škoda, že jsem jí neměl v Mazdě, když mi ji někdo před domem obral... :mad:
 
Ma to vela dashcamov, ale podla typu baterky zalezi po kolko hodinach od nabijania to dokaze este spravit minutovy zaznam po drcnuti do auta napriklad. Ked je to na vysoku senzitivitu, tak to obcas spravi zaznam aj pri silnejsom zavreti dveri/kufra.
 
Ma to vela dashcamov, ale podla typu baterky zalezi po kolko hodinach od nabijania to dokaze este spravit minutovy zaznam po drcnuti do auta napriklad. Ked je to na vysoku senzitivitu, tak to obcas spravi zaznam aj pri silnejsom zavreti dveri/kufra.
Já mám pravidelně takové záznamy v zimě, když čistím sklo. :)
 
u @Max6 dneska smutné potvrzení faktu, že brzdy u novějších Mazd stojí vážně za prd, takže mi po najetých 33 300 km objednává destičky na výměnu, která proběhne koncem příštího týdne. Za toto Mazda velké mínus ? ?
 
Mam M6 GJ 2016 2.5l (s automatom) a mam povodne kotuce aj oblozenie. Najazdene cez 100 tisic km.
 
A za mě brzdy na mazde taktéž na pytel. Nic nevydrží a kroutí se. Asi kus od kusů jak vidím.. Jediné větší minus co pozoruji.

Mazda 3 BN
 
Vlakno o brzdach jsem prubezne cetl. Asi mi ve fabrice dali nejake lepsi brzdy, mam 2018. Kazdopadne G165 jsem si nekupoval proto, abych jezdil na klobouka. Jak to ma M6 nevim, automat to bude zrat trosku vice.

IMHO castka za desticky (menim si sam) je naprosto zanedbatelna polozka, takze i kdyby mely opradu vydrzet 30tkm, nemam s tim problem. Jo a myslel jsem, že mýtus o kroutících se kotoučích už byl v minulosti vyvrácen ;)
 
Tak dira v laku jeste dobry, dnes na me cekala vetsi pecka. Nejaky tip na servis v Kladně?
Samozrejme jako na potvoru vic jak tyden auto nepotrebuju a zrovna zitra potrebuju jet?
29D688C7-A402-4AF9-AA37-5BC0DD22C9A7.jpeg
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top