• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Taková prkotina.
Dnes kolem páté ráno přijdu k autu a musel jsem škrábat okno. Chvíli po mě dorazil mistr co nahodil vedle mě superb 2 generace a zapnul výhřev skla a provokativně šel před auto zapálit si a koukal na mě jak škrábu
Proč Mazda nemá ve výbavě výhřev předního skla nechápu.

Mazda 3 BN
 
Taková prkotina.
Dnes kolem páté ráno přijdu k autu a musel jsem škrábat okno. Chvíli po mě dorazil mistr co nahodil vedle mě superb 2 generace a zapnul výhřev skla a provokativně šel před auto zapálit si a koukal na mě jak škrábu
Proč Mazda nemá ve výbavě výhřev předního skla nechápu.

Mazda 3 BN
To si musíš koupit předchozí generaci M3 BL 2009-2012. Ta tento elektrický výhřev měla. Byla to paráda nastartovat, zmáčknout tlačítko a během chvilky okno rozmrazený. A na ty drátky v okně si člověk/oko časem zvyknul (teda já si zvyknul). Na druhou stranu, to sklo bylo tehdá docela drahý na výměnu.
 
Nevím jak funguje webasto jestliže se jedná o nezávislé topení? Nicméně smutné je že starší modely měli to co dnes většině chybí. Drátky jsou fakt o zvyku a za chvíli už je člověk nevnímá. Cena za sklo by mě taky nedávila pač ho na žádném autě ještě nebylo nutné měnit ale ta funkce tu citelně chybí. Důvod proč to nemontuji bych rád znal...

Mazda 3 BN
 
Mam dratky v celnim skle na S-Maxu a tam to sklo je fakt obrovske. Jediny pripad, kdy mi to vadi, tak je pri jizde v mlze, tam je to hodne kontrastni. Jinak o tom clovek nevi. Kazdopadne koncern tusim vyhriva skla nejakou folii, nemaji dratky.

Ano, webastem myslim nezavisle topeni.
 
Mam dratky v celnim skle na S-Maxu a tam to sklo je fakt obrovske. Jediny pripad, kdy mi to vadi, tak je pri jizde v mlze, tam je to hodne kontrastni. Jinak o tom clovek nevi. Kazdopadne koncern tusim vyhriva skla nejakou folii, nemaji dratky.

Ano, webastem myslim nezavisle topeni.
Kamarád dělá u Securit výroba skel a opravdu koncern VW a už někteří další používají topné folie, takže to není skle poznat ?
 
Tak žádná Mazda nepatří zrovna k těm nejlevnějším ve své třídě... A třeba u Mazdy 6 bych to za milion třeba očekával.

Mazda 3 BN
 
Podívej, v tom Fordu, nez se to obrovske sklo natemperuje, tak to mas v Mazde skrabkou davno dole a jeste dofoukane gumy. Jenze tam abys mel skrabku s metrovou rukojeti. To vzdycky tecu na pumpach, kde maji na cisteni skel kyblik se sterkou, co ma 30 cm :D
 
Osobně jsem taky nepochopil, proč to Mazda nenabízí, auto za mega+ a nemůžeš si vybrat výhřev, 100x bych to vyměnil za výhřev volantu a jak píšou předřečníci, na drátky si v pohodě zvykneš za 2-3 dny a pak už je nevnímáš a nebo ten nový systém s folií, tam už nevidíš nic. Jako jasně, benzín u Mazdy to okno ohřeje dřív, než nafta v Passatu, ale i tak nerozumím tomu, proč si to nelze přiobjednat.
 
Osobně jsem taky nepochopil, proč to Mazda nenabízí, auto za mega+ a nemůžeš si vybrat výhřev, 100x bych to vyměnil za výhřev volantu ,,
Je to otázka priorit každého soudruha :grinning:. Jelikož mám auta pod přístřeškem, tudíž nepotřebuji výhřev skel, ale volantu je super ?, bohužel moje auto to nemá a manželky ano, tudíž je spokojená, takže všechno ok.:cool:
 
Jsem sam sebe nahlodal s tim nezavislym topením :joy:. Poslal jsem poptavku do Webasta a do Eberspacheru a pak davam vedet. Pocitam ale tak 30k.
 
Z mojej strany trochu off topic, lebo sa to netýka výhrevu.. Ale vyskúšajte naniesť tekuté stierače. Niečo také, čo vydrží na okne aspoň 2-3 mesiace (ja mám napr. Angelwax H2GO). Okno v zime výrazne menej namŕza a to, čo namrzne ide o dosť ľahšie dole.
 
Je to otázka priorit každého soudruha :grinning:. Jelikož mám auta pod přístřeškem, tudíž nepotřebuji výhřev skel, ale volantu je super ?, bohužel moje auto to nemá a manželky ano, tudíž je spokojená, takže všechno ok.:cool:
Jasně že je to o prioritách, ale Mazda rozhodla za své zákazníky příliš jednostranně řekl bych :cold_sweat::yum
 
Vsak muzes jit ke konkurenci, ktera to nabizi?

Jinak to topeni pry 35-45tkc bez DPH. To si radeji vezmu kulicha...
 
Tady je takovej pěknej článek kterej tyhle "požadavky lidu" vysvětluje. Můžete si pod ním představit "proč nemám vyhřívaný okno", "proč nemám tohle a tamto a zároveň za to platím dnes už docela velký peníze". Není to jen o Mazdě. Mazda samozřejmě konfigurátor má, ale v Japonsku a pokud by ani ten nevyhovoval a prioritou pro řidiče je aby za 600000Kč měl vyhříavný okno,tak může jít k jiný automobilce.
Tady to ale za chvíli dopadne,že buď budeme všichni jezdit v holobytu za milion nacpanym akorát ptákovinama nařízenejma EU + ptákovina co si přejou lidi pro který auto znamená akorát domáci kino na pneumatikách a nebo se na nás ty automobilky prostě vy:poop: (hlavně z důvodu všemožnejch nařízení) a půjdou z EU pryč. Tak jako to udělalo např. Mitsubishi a další....

 
Vsak muzes jit ke konkurenci, ktera to nabizi?

Jinak to topeni pry 35-45tkc bez DPH. To si radeji vezmu kulicha...
Já jsem po 15 letech a 6 autech od konkurence právě přišel, tak mě nevyháněj jo? :joy: To webasto je o komletním komfortu a to za ty peníze opravdu nepožaduju, jen jsem si postěžoval, že si to sklo nemůžu připlatit - to se smí ne? :yum
 
Back
Top