• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

DPD a doručení nových letních pneu...žádná sms/email že nějaký den budou doručovat, kurýr se mi nemohl dovolat(bo práce a signál off), tak to typeček hodil před barák, ani nezazvonil a jel pryč - takže docela extrém gumy v hodnotě 12k jen tak pohodit a ještě nemožnost zkontrolovat jestli to jsou ty správný..:mad:
 
DPD a doručení nových letních pneu...žádná sms/email že nějaký den budou doručovat, kurýr se mi nemohl dovolat(bo práce a signál off), tak to typeček hodil před barák, ani nezazvonil a jel pryč - takže docela extrém gumy v hodnotě 12k jen tak pohodit a ještě nemožnost zkontrolovat jestli to jsou ty správný..:mad:
Jednou jsem byl nespokojený s PPL a když mi přišel formulář na hodnocení spokojenosti, tak jsem to tam všechno napsal a příště byl pán jako vyměněný, ochotný . Takže někdy asi stížnost pomůže, bohužel neplatí vždy!

Přišla mi pokuta z Rakouska (30 EUR) v obci 57 km/hod a to jsem si dával pozor! V obci jedině tempomat a přesto, jsou to h............
Pokutu jsem ve výši 30 EUR zaplatil a dnes mi přišlo z Rakouska, že mám zaplatit dalších 15 EUR? Hovořil jsem s paní z úřadu a že mají v systému uhrazeno jen 24 EUR a mám doplatit + penále! To je normální nebo ????
Pošlete 30 a přijde 24, kde je těch 6 EUR? :mad:
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 
Pokutu jsem ve výši 30 EUR zaplatil a dnes mi přišlo z Rakouska, že mám zaplatit dalších 15 EUR? Hovořil jsem s paní z úřadu a že mají v systému uhrazeno jen 24 EUR a mám doplatit + penále! To je normální nebo ??
Pošlete 30 a přijde 24, kde je těch 6 EUR? :mad:
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Poslání peněz do zahraničí může vyžadovat poplatek u vlastní, ale taky u protější banky... většinou 1% a minimálně pak "něco"...
Není to pak ta díra na 6 EUR?
 
V EU by to malo byt bez poplatku. Aspon ja co som poslal, to aj dorazilo.
 
Hej, ale CR je snad tiez v EU a ak sa z banky posle 30€, prevedie si banka Kc na € a posle rovno spravnu sumu.
 
@Sakura to s bankéřem jistě dohledá a napíše, je tam pár pomyslných zákrut...
 
Podívej posílal jsem to z euro účtu Raiffeisen na euro účet do Rakouska. Mám již oficiální výpis ze své banky a teď to řeší rakouský úřad, snad pozitivně, jinak mi pořád vyhrožujou soudem!
 
Tak RF bank musí fungovat..., snad to dopadne dobře, drž se.
 
Těch šest eur se určitě ztratilo v bankovních poplatcích, když naše firma platí pokutu do zahraničí z eur účtu u Rf bank, zvlášť do Maďarska atd. tak se musí nějaké peníze k platbě přidat aby se policii či úřadu vždy připsalo to co chtějí. Většinou ten poplatek dělá několik set korun
 
Těch šest eur se určitě ztratilo v bankovních poplatcích, když naše firma platí pokutu do zahraničí z eur účtu u Rf bank, zvlášť do Maďarska atd. tak se musí nějaké peníze k platbě přidat aby se policii či úřadu vždy připsalo to co chtějí. Většinou ten poplatek dělá několik set korun
No to je ošklivá informace, takže abych zaplatil nových 15 EUR pošlu rovnou 20? Neuvěřitelné!
Jinak díky všem za zájem ? a podporu. Dám vědět jak to dopadne :broken_heart:
 
Mezibankove prevody v EU nejsou nikdy zadarmo, akorat ze pri standartnim nastaveni se poplatek rozdeluje (odesilatel sve bance, a prijimatel sve).

Jinak na pokuty z Rakouska bacha, jsou to pekny svine! Ja se uz pres rok natahuju s ourednikem o pokutu kterou sem dostal z mista, kde sem v zivote nebyl! Zadnej dukaz, zadne foto, zadne mereni. Staci prej jenom slovo neomylnyho policajta, to tady berou jako pismo svate. A hned jdou po penezich, prej abych jim sdelil kolik vydelavam a jakej mam majetek aby pokutu vysroubovaly vejs. Presto ze sem se odovolal a o nicem jeste nebylo rozhodnuto! Kdyz sem nasrane odepsal ze takle tedy ne, o penezich se jeste bavit nebudem, fasnul sem dalsi pokutu za pohrdani ouradem. Tak ted vedu zakopovou valku na dvou frontach. Promlceci doba na potrestani je u nich 3 roky, to se bude jeste dlouho tahnout...
 
Takže v Rakousku se platí dvakrát a nemusíš si ani nic koupit? :laughing:
:laughing::laughing::laughing::joy::joy::joy: no spíše :sob:
:sob::sob::sob::sob::sob::sob:
Zaplať ševče!A pro jistotu i na příště.Bože, kam tohle všechno jednou doputuje? Držím palce ať to brzy vyřešíš.?
 
Mezibankove prevody v EU nejsou nikdy zadarmo, akorat ze pri standartnim nastaveni se poplatek rozdeluje (odesilatel sve bance, a prijimatel sve).

Jinak na pokuty z Rakouska bacha, jsou to pekny svine! Ja se uz pres rok natahuju s ourednikem o pokutu kterou sem dostal z mista, kde sem v zivote nebyl! Zadnej dukaz, zadne foto, zadne mereni. Staci prej jenom slovo neomylnyho policajta, to tady berou jako pismo svate. A hned jdou po penezich, prej abych jim sdelil kolik vydelavam a jakej mam majetek aby pokutu vysroubovaly vejs. Presto ze sem se odovolal a o nicem jeste nebylo rozhodnuto! Kdyz sem nasrane odepsal ze takle tedy ne, o penezich se jeste bavit nebudem, fasnul sem dalsi pokutu za pohrdani ouradem. Tak ted vedu zakopovou valku na dvou frontach. Promlceci doba na potrestani je u nich 3 roky, to se bude jeste dlouho tahnout...
Medzibankove prevody su v SEPA priestore bezplatne. Teda jednoducho povedane eurozona a IBAN ucty. Ak platba odchadza ako SEPA na iny ucet v EUR musi byt bezplatna.
Ak posielate prachy mimo CZK, posielajte ich cez wise. Jednoznacne najlepsi vymenny kurz, nizke poplatky a nastavite si presne, kolko ma prist na dany ucet. Posielal som tam € do UK na GBP ale aj k vam do Ciech za vosk od Doris ci za LEDky od Naturala. Ak pouzijete moj refferal, tak mate prvy prevod zdarma. Ak tu ten link nemoze byt, odstranim a pripadne na poziadanie poslem do spravy.
 
Poslání peněz do zahraničí může vyžadovat poplatek u vlastní, ale taky u protější banky... většinou 1% a minimálně pak "něco"...
Není to pak ta díra na 6 EUR?
6 EUR z 30 EUR je bohužel 2 x 10%
Bankovní poplatek na straně CZ Raiffeisen není žádný, poplatek na straně rakouské banky jsem nezjistil, i když úřednice v Rakousku je ochotná a komunikativní, tak mi to nezjistila a stále jen argumentuje tím, že oni na úřad dostali málo!
Právě jsem zaplatil další pokutu rovnou 20 EUR místo 16 EUR a mám přislíbeno od úřednice, že se mi ozve kolik skutečně přišlo!!!
Rovnou říkám, že mi to sere!!!!!!!:poop: nechci se tím už zabývat...............!!!!!!!!!!!!!!

Takže už mi těch 7 km navíc stálo 50 EUR a není konec! Pokuta má napravit, tak v Rakousku se jim to povedlo, na tento případ nezapomenu:broken_heart:
 
Sakra, sakra... když to vezmu odzadu tak bude zajímavé pozorovat jak dopadne Tvá druhá pokuta. Pokud je 6 EUR to minimální "něco" druhé straně, tak mělo odejit 16+6 EUR :rolleyes: ale to jen duchařím ?‍?️

Ještě jsem kontaktoval "bankéře", neb to se může stát každému z nás. A ani on si nebyl jistý. Obecně pro platby v EU prostoru se prý preferuje zadávat jako SEPA s poplatkem SHA (share), tj. část v Tvé bance a část v bance příjemce. Od roku 2019/20 je nějaká EU direktiva, která banky zavazuje mít tyto poplatky ve výši obvyklé tak, jako běžný klient v dané zemi. Teoreticky tedy doma "nula" a tam někde taky "nula". Nicméně jiný zdroj mi potvrdil, že nedávný převod mezi EU účty ze Sparkasse AT (skupina Erste) do ČS (opět Erste) bylo na rakouské straně zdarma a v ČR příchozí poplatek cca 50Kč (oba účty mají jednoho majitele, který se prostě podíval). Důvodů může být více, třeba jen levný smart účet, kde do jistého množství položek to zdarma je a pak nikoli - tento detail nevím.

Pokud Tě tedy donutí se tím zabývat, tak nejčistší bude z IBAN/BIC/SWIFT na složence (či z jiného dokumentu o pokutě) vyčíst banku a na tu směrovat dotaz, jak a jestli vůbec je/bude zpoplatněna příslušná příchozí platba s Tvými přesně uvedenými atributy ? Anebo příště samozřejmě třeba zmíněné nástroje typu wise.com kde je to sázka na jistotu a trochu nestandardní práce než ve vlastní bance.
 
Cca. 14 dni z5 jsem posilal Eura na Slovensko, tusim ze z mBank. Zadal jsem mnozstvi EUR, ukazalo mi to prepocet na CZK, presne to se mi strhlo a na druhou stranu presne tolik EUR prislo protejsku.

Po cestach po AUS jsem furt dumal, co je to ten rychlostni limit Ig-l. To je dobrej tahak na penize. Z Rakouska nikdy nic dobreho neprislo...
 
Back
Top