• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Sakra, sakra... když to vezmu odzadu tak bude zajímavé pozorovat jak dopadne Tvá druhá pokuta. Pokud je 6 EUR to minimální "něco" druhé straně, tak mělo odejit 16+6 EUR :rolleyes: ale to jen duchařím ?‍?️

Ještě jsem kontaktoval "bankéře", neb to se může stát každému z nás. A ani on si nebyl jistý. Obecně pro platby v EU prostoru se prý preferuje zadávat jako SEPA s poplatkem SHA (share), tj. část v Tvé bance a část v bance příjemce. Od roku 2019/20 je nějaká EU direktiva, která banky zavazuje mít tyto poplatky ve výši obvyklé tak, jako běžný klient v dané zemi. Teoreticky tedy doma "nula" a tam někde taky "nula". Nicméně jiný zdroj mi potvrdil, že nedávný převod mezi EU účty ze Sparkasse AT (skupina Erste) do ČS (opět Erste) bylo na rakouské straně zdarma a v ČR příchozí poplatek cca 50Kč (oba účty mají jednoho majitele, který se prostě podíval). Důvodů může být více, třeba jen levný smart účet, kde do jistého množství položek to zdarma je a pak nikoli - tento detail nevím.

Pokud Tě tedy donutí se tím zabývat, tak nejčistší bude z IBAN/BIC/SWIFT na složence (či z jiného dokumentu o pokutě) vyčíst banku a na tu směrovat dotaz, jak a jestli vůbec je/bude zpoplatněna příslušná příchozí platba s Tvými přesně uvedenými atributy ? Anebo příště samozřejmě třeba zmíněné nástroje typu wise.com kde je to sázka na jistotu a trochu nestandardní práce než ve vlastní bance.
Tak jsem odeslal úplně stejně jako poprvé 30 EUR nyní 20 EUR, abych eliminoval nějaké poplatky rakouské banky, protože česká/rakouská Raiffeisen Bank mi ujistila, že na české straně žádné poplatky nejsou. A právě mi informovala úřednice z rakouského úřadu, že jim přišlo celých 20 EUR a přeplatek použijí na jiné účely!:(
Tak mi to teď někdo vysvětlete jak to tedy je??
Pokuta zaplacena a opět mohu jet do Rakouska?
???????
 
Konec dobrý všechno dobré, ale závěr z toho udělat neumím ?
Generátor náhodných poplatků, selektivní šikana či jiné pojmenování je stejně hloupé jako jejich přístup ?
 
Se zdražením energií lidi začali pálit všechno možné, auta furt pokrytá jakýmsi popílkem a po setmění se nedá chodit ven, leda s plynovou maskou. Díky, díky, díky!
 
Se zdražením energií lidi začali pálit všechno možné, auta furt pokrytá jakýmsi popílkem a po setmění se nedá chodit ven, leda s plynovou maskou. Díky, díky, díky!
A to je ta ekologie.Lidi spálí všechen bordel co mají doma,jenom aby ušetřili.Bohužel realita dnešní doby.?
 
Okraden? No nevim….jo kdyz je pokuta za tak male prekroceni, to je k vzteku. Ale kde je ta hranice kdy jeste nepokutovat a kdy uz jo? Kdyz se da tolerance +-5km/h a nameri se o 6km/h vic tak budes okraden protoze prekroceni vlastne bylo jen o 1km/h?
Cely ten clanek je takovy pobreceni si ze nekdo dostal pokutu, kdyz jinak celou cestu jel bezpecne a mesto na nem vydelava.
Koho zajima ze nekdo jeden tisic km bezpecne kdyz pak kilometr od domu nekoho sunda?
 
Potrestán/okraden

Silně mi to připomíná moji letošní kauzu v Rakousku!

Ak niekoho chytí radar, pretože ide 69, tam kde je dovolené 60, znamená to v 99% prípadov, že na tachometri mal tak 70-75, čo je proste viac ako je dovolené a nedá sa na nič vyhovoriť. Autor článku nemôže vedieť, prečo tam tá 60tka na "prehľadnej prázdnej okreske" po ktorej ide prvýkrát v živote je.

Kde je tá hranica? Je to maximálna dovolená rýchosť (+ ešte technická odchylka merania), nie jediná možná. Kedysi som čítal že v Prahe je úsekové meranie nastavené na pokuty až pri rýchlosti 65, pretože inak nestíhali riešiť všetky pokuty.
 
Okraden? No nevim….jo kdyz je pokuta za tak male prekroceni, to je k vzteku. Ale kde je ta hranice kdy jeste nepokutovat a kdy uz jo? Kdyz se da tolerance +-5km/h a nameri se o 6km/h vic tak budes okraden protoze prekroceni vlastne bylo jen o 1km/h?
Cely ten clanek je takovy pobreceni si ze nekdo dostal pokutu, kdyz jinak celou cestu jel bezpecne a mesto na nem vydelava.
Koho zajima ze nekdo jeden tisic km bezpecne kdyz pak kilometr od domu nekoho sunda?
Poenta není pokuta za překročení rychlosti, ale výše a prodleva! V mém případě záměrné ponížení, aby mohli uplatnit penále! O rychlosti a pokutě to není!
 
Stanovit hranici číslem je jasné, ale hranice úmyslu se často posouvají. Stráž n/Ohří - zde úmysl a po čase pak realita. Taky jsem uvízl, 55 změřeno, 52 pokutováno a taky jsem se vztekal... však úmysl byl omezit piráty projíždějící až 90km/h a najednou honíte i jednotky přes a hned na to máte 4 referenty a dalšího člověka kdesi na MP. Za mě v těchto mezích finanční šikana a hned bych to rozehnal budovat zmíněné chodníky či obchvat :)
 
Poenta není pokuta za překročení rychlosti, ale výše a prodleva! V mém případě záměrné ponížení, aby mohli uplatnit penále! O rychlosti a pokutě to není!
Castka asi umerna tomu co se tam bezne dava, tezko soudit. Prodleva je fakt dlouha, ale ve vysledku zalezi na tom nejak extra? Prestupek se stal a dukaz existuje.
Zamerne ponizeni, aby mohli uplatnit penale???

Me taky z Norska prisel listek po x mesicich, no a? Proste jsem si chvili drbal hlavu a zaplatil.
 
Včera si říkám, že bych si objednal nějaké hadry na abouty.ou. No, poté, co na mě na každé stránce v rámci reklamy vyskočil nějaký Kunta Kinte mě přešla chuť tohle sponzorovat. Tam nebyl jediný běloch. Co to sakra je?!
 
Kunta Kinte? Vidím, že sme mali rovnakú učebnicu angličtiny :joy:
 
Celá Blanka 50km rýchlosť, na tabuli "Silný provoz" a celý čas to tam vyzeralo takto ?‍♂️ treba doplniť mestskú kasu na vianočné odmeny..

1639130045418.png
 
Včera si říkám, že bych si objednal nějaké hadry na abouty.ou. No, poté, co na mě na každé stránce v rámci reklamy vyskočil nějaký Kunta Kinte mě přešla chuť tohle sponzorovat. Tam nebyl jediný běloch. Co to sakra je?!
je třeba mít vše genderově a barevně vyvážené přece. buď rád, že se ti tam neolizovali dva kamarádi a v pozadí nesedělo "to alžbětko" v posledním výkřiku módy. buď v klidu, taky to nepobírám a jak jsem proti jakýmkoliv menšinám nikdy nic neměl (ať si každý žije po svém), tak tohle podsouvání všech "utlačovaných" a všude kam koukneš, zdá se mi krapet přes čáru a je to IMHO kontraproduktivní... já už je pomalu začínám mít nerad :rolleyes: ale to je asi na samostatný topic
 
je třeba mít vše genderově a barevně vyvážené přece. buď rád, že se ti tam neolizovali dva kamarádi a v pozadí nesedělo "to alžbětko" v posledním výkřiku módy. buď v klidu, taky to nepobírám a jak jsem proti jakýmkoliv menšinám nikdy nic neměl (ať si každý žije po svém), tak tohle podsouvání všech "utlačovaných" a všude kam koukneš, zdá se mi krapet přes čáru a je to IMHO kontraproduktivní... já už je pomalu začínám mít nerad :rolleyes: ale to je asi na samostatný topic
Souhlas ve všem. Mě dostal nový Bond, kde je 007 ošklivá černoška. Kam ten svět spěje?
 
Souhlas ve všem. Mě dostal nový Bond, kde je 007 ošklivá černoška. Kam ten svět spěje?
Spěje tam, že spojení ošklivá černoška bude tabu. Je tam několik problémů - hodnocení vzhledu, poukazivání na barvu pleti a ještě pohlaví?‍♂️
Lidi se prostě maj až moc dobře když řeší takovéhle kraviny
 
Spěje tam, že spojení ošklivá černoška bude tabu. Je tam několik problémů - hodnocení vzhledu, poukazivání na barvu pleti a ještě pohlaví?‍♂️
Lidi se prostě maj až moc dobře když řeší takovéhle kraviny
Jasný, to jsem napsal schválně. Vím, že v dnešní době se to takto napsat nemůže, ale já to tak vidím. Mně také třeba nevadí, když mi někdo řekne starší plešatý běloch. Ale to nemá cenu dnes řešit.
 
Back
Top