• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Můžu s tebou jenom souhlasit.Na kole najezdím přes 3000km ročně,ale jak říkáš čím víc jich jezdí,tím méně je ohledu k ostatním.Mám dojem,že tihle pseudocyklisti se vyrojili během korony.Hold nebylo co dělat,tak hop na kolo.Proto po stezkách jezdím co nejmíň a snažím se zmizet v lese.?
Vsadím se, že dost těchto pseudo cyklistů nezná předpisy a jak se chovat na silnici. ?
 
U některých cyklistů, koloběžkářů a někdy i chodců mně neskutečně zaráží sebevražedné sklony.

Blahé paměti vzpomínám na cyklistu, co jel vesele na magistrále v Praze, dva/tři pruhy a dle úseku kde jsme zrovna byli, tak 50 nebo 70 km/h (to je před časem, teď už tam moc 70tky směrem do centra není). Dotyčný všem ukazoval jaké jsou jedničky, protože na něj všichni troubili.

Přiznám se, že netuším, zda má cyklista povolený vjezd v těchto oblastech...ale upřímně, nedokážu pochopit naprostý nedostatek pudu sebezáchovy. Já bych tam nejel, k čemu mé rodině bude, že jsem tam mohl, když mně neúmyslně někdo strejchne a já oholím zubama zábradlí nebo ještě něco horšího. Druhak, co já tímhle získám? Dojedu někam trochu rychleji? Ale co navíc zdarma vyhulim cigaret od aut. ?
U některých půd sebezáchovy hold chybí.?
 
Vsadím se, že dost těchto pseudo cyklistů nezná předpisy a jak se chovat na silnici. ?
Mě spíše připadá, že většina těchto"cyklistů" má určitě řidičák,ale jak sednou na kolo, tak jim to nějak přepne a stanou se z nich magoři.?
 
Mlhovka nema takovy stresovy efekt :cool:
To štymuje...
Pro některé je to standardní postup, nastoupím, zapnu světla, zapnu mlhovky, poladím na Rádio Blaník a vyjede do bitvy. ?

Mě spíše připadá, že většina těchto"cyklistů" má určitě řidičák,ale jak sednou na kolo, tak jim to nějak přepne a stanou se z nich magoři.?
Tak to je asi jiný oddíl, jak jezdím každý den, tak mám zažrané zvyky... stojím na červenou (nejdu na ní přes přechod jak chodec ani po 10 minutách čekání ?), přednost zprava, maximální rychlost (na chodníku nesprintuji ani nepředstírám trénink na Iron Mana) a tak dále. ?

U některých půd sebezáchovy hold chybí.?
To nevím zda je dobře nebo špatně. ?
 
Po Magistrále jazdím nerád aj autom. Ale je fakt že z bicykla to vyzerá inak. Kde sa z auta zdá úzko, naživo to tak zlé nemusí byť. Inak zákaz tam nie je, je to ulica ako každá iná, len je na nej viac pruhov.

Cesta pre motorové vozidlá je to tuším až od Brumlovky a opačne od Bulovky.
 
No, cyklosezóna už pomalu začíná. Dneska první idiot v dresu, co si myslel že jede tour de france, mi to přímo před auto střelil z vedlejší. Nejhorší je, že to tam ten idiot střelil záměrně, protože jasně čuměl mým směrem a přesto mi to mrdnul před auto. :mad:
 
když nás tady tak čtu....Asi nikdy nechci vidět obsah diskuzního fóra zapálených amatérských Armstrongů :D

Já se tomu směju, protože u nás ve městě ti skuteční "klubáci" co fakt jezdí závody jezdí vždycky 3 vedle sebe...Naposledy jsem se jich ptal, jestli neví, že mají jezdit za sebou a takovou smršť nadávek nejhrubšího kalibru jsem dlouho neslyšel ani v South Parku.

A ti amatérští Armstrongové (zpravidla 50+ let a 110Kg+) se doma hodinu navlékají do silonu aby dojeli přes celé město (3km) do místa, kde je prakticky venkovní hospoda, tam se odmění za tento ultra-hyper sportovní výkon 6 pivy (přičemž pochopitelně nesundávají helmu) a valí domů, kde ale předtím ještě navštíví sídlištní hospodu, aby povyprávěli zážitky z cest.
 
Zase to občas chce nejenom nadávat na cyklisty, ale i na řidiče. V létě jsme byli na cyklo dovolené v Jižních Čechách a někteří řidiči jsou s prominutím opravdu hovada. Frekventovanějším cestám jsme se snažili vždycky vyhnout, ale občas to prostě nejde a člověk se tam musí vydat. Samozřejmě žádné hlavní tahy a cesty první třídy, ale ony jsou i dvojky a trojky občas dost frekventované. Sám nesnáším některé návyky pumpičkářů a taky se jim na kole snažím vyvarovat, takže jsme jeli vždy při kraji, 4 za sebou, osvětlení, reflexní oblečení atd. Někteří nervózní šoféři ale předjíždí před horizontem, před prudkou zatáčkou, ještě si zatroubí a podobně. Pak se jim vyřítí do protivky auto a co oni? Natlačí se úplně na cyklistu ke krajnici, až by ho vytlačil z cesty a ještě se vzteká a rozhazuje rukama. No takový jedinec, kdyby zastavil, tak ho tou pumpičkou asi umlátím.
 
Přesně tak, taky jsem pár let dozadu najezdil na kole za měsíc několik stovek kilometrů. Takže se k nim chovám ohleduplně. Mám ale pocit, že situace je teď horší a co druhý cyklista, to hovado co nerespektuje ani řidiče ani chodce...
 
Trochu z jiného soudku... To si tak jedete na dovolenou a abyste za hranicemi nedělali ostudu, tak to auto před tím pěkně umyjete. No a pak se přižene "nějakej sajrajt ze Sahary" a ráno po příchodu k autu vidíte tohle... :mad: Už jsem pak ani nefotil, jak to celé vypadalo po týdenním ježdění v všude přítomných loužích po tajícím sněhu, skoro jsem se až styděl s tím jezdit :p Hned po návratu dom to muselo na wapku... ;)

IMG_20220320_185147.jpg IMG_20220316_115839.jpg IMG_20220316_102920.jpg
 
když nás tady tak čtu....Asi nikdy nechci vidět obsah diskuzního fóra zapálených amatérských Armstrongů :D
Tam jsou ridici tocvolanti a nekteri by auta zakazali - asi jako tady by zakazali cyklisty.
Ja se teda na kole silnicim vyhybam, ono taky na 160mm zdvihach to na silnici moc nejede? nicmene prijde mi ze jako cyklista nemam tolik problemu jako ridic.
 
Tak to idem skúsiť.. Zas mi vyžrali ten tapec na kapote. Keď nič iné, bude motor s vôňou oceánu.

Nepomohlo, zatiaľ funguje sprej proti kunám. Celý motor som si tým zasvinil, ale káble sú zatiaľ v celku a z tapecu odvtedy neubúda. Najhoršie bolo, že pri striekaní motora sa to dostalo na čelné sklo, z toho to šlo fakt blbo umyť.
 
Back
Top