• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Nejhorší je vlastnost tupych lidí že když více rezli první generace tak mazda už rezne navěky každý model ačkoli to už dávno neplatí.To je stejné jako s Kiou, klidně si kup Stingera ale furt máš jenom Kiu.. Okolo mě je naopak většina lidí co Mazdy uznávají a chválí až přespříliš. To co zminujes ty naprosto nechapu. Mazdy odjakživa krásný design pro většinu lidí a dosti odvážně odlišné a skyactive motory jsou klenot a jedou velmi pěkně a netrpí na poruchy. Ceny servisů jsou téměř totožné napříč značkami této třídy. Rozhodně mi je do breku když vlezu do 1.2 nebo 1.4 turbo, hrozný zvuk a hrozný projev. Totéž cockpit koncernu, samý tablet,digital a všude něco pipa a bliká.

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk
 
Ani nepočítám, kolikrát jsem slyšel chytré rady na adresu mého současného auta, jak je to nekvalitní, rozbíjí se to a kasička na peníze. Kolikrát jsem četl to a tamto, a je to přesně jak píše polsonside... není to už pravda.
Dokáže mně to vždy naštvat. ??

Fiat Tipo, sedan, atmosférický benzín, automat, z roku 2016. Poctivě dodržovaná pravidelná údržba a za 6 let používání jsem jedenkrát měnil přední žárovky (klasické H7) a po 4 letech baterku (nemá to start-stop). Teda, odřel jsem si to v garážích ale to je můj problém. ?

Je to dokonalé či luxusní auto? Vůbec, je fakt levné a je to přehlídka tvrdých plastů (tehdy v nejvyšší výbavě, automatu a 1.6 atmosféře - 373 tisíc). Rozbíjí se? Ne. Je to pracant, který udělá co má a nestojí majlant. I autorizovaný servis není drahý. Nemá start-stop apod. (přesto euro 6), při jízdě nepípá kvůli každé blbosti, nesahá mi do řízení a je čitelný. Hrozně jednoduché, ale přímočaré auto. Měním hlavně kvůli rozměrům a tvaru kufru. ?
 
Tak když už se tady tlachá takhle :grinning: ohledně značky auta...já jako asi 15letý trpělivý opakovaný sponzor koncernu v řadě (6x) mám logicky spoustu přátel mezi VW příznivci...moje původně plánovaná S6 byla přijata pozitivně, ale když jsem tu myšlenku překlopil na Mazdu, tak to bylo jen samé...Vždyť ti to zrezne po půl roce...Víš kolik na to stojí náhradní díly...Víš kolik stojí servis...Vždyť to jsou hnusný auta...Nemají ani žádný pořádný motory...a ty chceš benzín jo...tvl fakt si koupíš atmosféru bez turba? Vždyť je to archaické překonané řešení a nejede to vůbec a žere to...atd atd...ještě byli schopní jakžtakž tolerovat můj původní záměr s M6, ale když jsem oznámil změnu na CX-5, tak jsem byl úplnej magor...tak jsem magor no, ale fakt celkem spokojenej magor :cool:

Úplně vím, jak ses cítil :D vyrůstal jsem v rodině koncernových uživatelů. Rodiče, brácha, vlastně i skoro celá vzdálená rodina, to je samá Octávka, Passat, Touran, Fábia a podobně. Vesměs ještě samé TDIčko. Když jsem řekl, že jdu do Mazdy, byl oheň na střeše :D
Největší sranda byla, když jsem poprvé vezl rodiče a s úsměvem od ucha k uchu jsem na otázku "za kolik jezdíš" odpověděl že za 8l :D Jako rodina profesionálních spotřebářů to vzali s obrovským zděšením, mamka málem omdlela, tatík okamžitě kontroval, že jsem blázen a měl si koupit tu oktávku :D
 
Tak vám nějak nevím...než jsem si koupil Mazdu, tak všude čtu jakože řidičské auto a radost z jízdy...jako jo, radost z jízdy OK, ale co ty další věci...není to ani 14 dní kdy jsem platil jedno výpalné a dnes mi dorazil další dopis s modrým pruhem...když to půjde takhle dál, tak budu na pokutách platit víc, než za benzín :joy:

P2_1.jpg
 
Tak vám nějak nevím...než jsem si koupil Mazdu, tak všude čtu jakože řidičské auto a radost z jízdy...jako jo, radost z jízdy OK, ale co ty další věci...není to ani 14 dní kdy jsem platil jedno výpalné a dnes mi dorazil další dopis s modrým pruhem...když to půjde takhle dál, tak budu na pokutách platit víc, než za benzín :joy:

Zobrazit přílohu 40336
Nesmí se člověk holt oddávat radostí z jízdy, když kamery plní kasičky. ? Naopak je to asi takový největší důkaz radosti z jízdy, Mazdou se jezdí tak nadšeně až platíš pokuty. ?

Nikdo asi nepropálí 80 km/h pod kamerou na 50, když pojede v Dacii Jogger. Tím nehaním Dacii, jen to fakt není auto pro řidiče. ?
 
Ono tady v tom případě tam mají ty krabice s rychlostí několik let, jen mi jaksi nikdo neřekl, že od letošního 1.4. to dovybavili fotopastí :laughing: a co jsem koukal do historie na google, tak jsem tam projel za těch 14 dní celkem 8x, tak jsem zvědav kolik těch dopisů nakonec dostanu :sob:
 
Vítej v klubu. Dopisy mi chodí každou chvíli, nejvíc aktivní je v tomto případě Havířov, naposledy mi přišla pokuta za překročení 53 na 50 km/h....
 
Vítej v klubu. Dopisy mi chodí každou chvíli, nejvíc aktivní je v tomto případě Havířov, naposledy mi přišla pokuta za překročení 53 na 50 km/h....
Tak to je síla. Většinou to bývá nad 10% překročení a počítá se +/-3km/h jako odchylka. Tady kluci asi odchylku odečetli, ale stejně si řekli, že je to 56km/h :D
 
Je to rychlost po odečtení odchylky samozřejmě...snad mé peníze použijí účelně.
 
Tak vám nějak nevím...než jsem si koupil Mazdu, tak všude čtu jakože řidičské auto a radost z jízdy...jako jo, radost z jízdy OK, ale co ty další věci...není to ani 14 dní kdy jsem platil jedno výpalné a dnes mi dorazil další dopis s modrým pruhem...když to půjde takhle dál, tak budu na pokutách platit víc, než za benzín :joy:

Buď rád i za to, svou Mazdu mám od pátku na značkách, do té doby stála, takže s ní vlastně jezdím teprve pár dní a včera první odchyt :joy: Dobré je, že dražší, než benzín to asi nebude vzhledem k tomu, jak se mi škrábe spotřeba nahoru :D
 
Buď rád i za to, svou Mazdu mám od pátku na značkách, do té doby stála, takže s ní vlastně jezdím teprve pár dní a včera první odchyt :joy: Dobré je, že dražší, než benzín to asi nebude vzhledem k tomu, jak se mi škrábe spotřeba nahoru :D
Tak aby ses na ni za chvíli jen smutně nekoukal až budou papíry v čistírně ??? klepu, ale mě zatím žádná pokuta za rychlost v Česku nepotkala, asi jezdím strašně slušně ?? za to v Polsku už jsem dvě platil, ale na to že jezdím 17 let to ujde ?
 
Ja par krat platil za mou mazdicku v Rakousku. Jendou to melo zajimavej fun-factor, kdyz sem dostal najednou dve obalky, s dvema pokutama, ze stejnyho ouradu. Koukam, ze kazda je na 25€, u obou prekroceni rychlosti o +11km/h, namereno ve stejnej den, na tom samem kilometru. To asi bude nakej omyl, nebo co to jako ma bejt? Naka mnozstevni slevicka, ze kdyz uz mam pet pokut, sesta je zdarma, nebo co?

Jenze pak sem jeste srovnal cas mereni, a tam uz byl rozdil 3 hodiny. Ti parchanti me blejskli cestou tam, a taky cestou spatky... :-(
 
Vítej v klubu. Dopisy mi chodí každou chvíli, nejvíc aktivní je v tomto případě Havířov, naposledy mi přišla pokuta za překročení 53 na 50 km/h....
V tom s tebou souhlasím. Když si Havířov zavedl městskou kasičku, já o tom nevěděl a vesele jezdil městem jako dřive, tak po třech měsících začaly chodit obálky jedna za druhou až jich bylo 9. Už jsem si připadal jak čestný sponzor města Havířov. Kdysi odsuzovaný limiter který mi připadal jako zbytečná blbost, dnes používám z radostí, nastavím na 53 a šlapu si jak chci:D
 
Tak aby ses na ni za chvíli jen smutně nekoukal až budou papíry v čistírně ??? klepu, ale mě zatím žádná pokuta za rychlost v Česku nepotkala, asi jezdím strašně slušně ?? za to v Polsku už jsem dvě platil, ale na to že jezdím 17 let to ujde ?
Tak vše se musí jednou za čas čistit že :joy: Ne o body jsem zatím ještě nikdy nepřišel, takže v tom budu snad i úspěšně pokračovat a platit jen obálky, nebo výpalné ala příspěvek na oběd příslušníkům na místě :)
 
Mě včera naštvala svěř na silnicích..... Ráno při cestě do práce jsem brzdil i očima, když mi z pole vyběhly 2 srnky. Naštěstí cajk, ubrzdil jsem a netrefil je. A aby toho nebylo málo, tak zas po cestě z práce mi do cesty z pole vyběhl zajíc a to jsem už teda bohužel neubrzdil a sejmul ho... hajzla. Blbec vyběhl zleva, já to zadupl a když už byl v pravé krajnice a já se mu vyhýbal vlevo, tak si to rozmyslel, otočil to zase zpátky a šup do nárazníku a pod auto. Brzdil jsem ze 105 a vzal ho asi ve 40, takže škoda žádná. Teda na autě, zajda to bohužel nerozdýchal, ale může si za to sám, dement :mad: Naštěstí za mnou nikdo nejel, aby se mi navíc třeba podíval ještě do kufru :mad:
 
Serengeti a podobný čtyřnohý krávy dávají blbý rány. Zrovna dneska ráno jsem na D4 mezi sjezdama na Dobříš viděl srnu na kaši u krajnice, ale auto/náklaďák už bylo zřejmě odtažený pryč. A před třema rokama jsem viděl tuhle CX7 u Voznice. Když jsem jí míjel (v protisměru), tak jsem si původně myslel že to auto chytlo plamenem jak okolo toho běhali hasiči:

Jinak zajíc leští líp než mikrovláknová utěrka :)
 
Au :(. Lidi jsou hovada. Neni to tak davno, co přicházím k autu a vidim dodavku, jak mi couva primo do predniho narazniku a buch. Nevericne cumim, boucham mu na dodavku, vyleze dement a jeste se divi, o co mi jde, vzdyt takhle se ve Francii (pry) parkuje normalne. S nabehlou zilou na cele a umyslem mu zpusobit ujmu na zdravi opetuji, ze tedy nejsme v zadne Francii.. no probehla husta vymena nazoru.. pak si clovek ale rekne, co si na takovem kretenovi vezme. Poskozeni tam nastesti nebylo zadne.
tak tos mi nahrál... taky se podělím. čekám na rodinku v garážích nákupního centra a jako bych to tušil. schválně si nechávám rádio nahlas a pootevřené dveře, aby řidič co parkuje vedle jasně viděl, že v autě někdo sedí. mým bábovkám to nakupování trvá fakt dlouho, takže jsem tam takhle ohlídal asi 3 parkující auta a v pohodě.
no a pak vidím ve zpětném zrcátku tmavý Superb, jak chce do místa vedle mě zacouvat, ale celý ten manévr byl hodně začátečnický (slušně řečeno). pak už jsem stihl jen zatroubit, což bylo naprosto zbytečný a přišel náraz. no tvl vyběhnu z auta a borec už točí kola, že jako asi odjede nebo co. začnu mu bušit na střechu na místě spolujezdce, kde na mě čumí jeho ženská. dveře měl zamčené. v tý době už v uličce stálo asi 5 aut co chtěli odjet ale jen koukali jak to dopadne. borec nakonec centrálem odemknul. otevřu dveře a začnu na něj rázně a nasraně, ať okamžitě vyleze, že mi nacouval do auta. vylezl a koukal, že jako neví a dělal překvapenýho, prej zaparkuje a vyřešíme to. popojel si dopředu a začal znovu couvat a kdybych mu nezačal mlátit do auta, tak mi do kufru nacouvá zase. to už ve mě bouchly saze. stála tam už slušná kolonka tak deseti aut a já už byl fakt nasranej. vytáhnul jsem ho z auta a zasypal invektivama, co si za klobouk fakt nedal. čuměl na mě jak tele. vlezl jsem mu do auta, zaparkoval to i s jeho ženou jinam a stáhnul jsem ho k autu. došla tam panička, že to tam jako už bylo, což mě teda nasrala ještě víc. říkám jí, že ta bílá barva na jejich zadním nárazníku tam už asi taky byla... no na to už mi neřekla nic a držela hubu. borec se začal omlouvat a kecy kolem. v tu chvíli jsem pochopil, když začal víc mluvit, že to není čech a jde o nějakýho rusáka, což mě v současné situaci "speciální vojenské operace" na uklidnění fakt nepřidalo. nakonec z něj vylezlo, že to je ukrajinec, auto má od někoho půjčené a spí v něm už čtvrtý den. říkám ať mi ukáže pas, tak pro něj došel. nekecal. pak jsem mu sdělil, že to je jeho jediný štěstí, že je ukrajinec, že to řešit nebudu, kvůli tomu co se u nich děje... apod. začal mě objímat, dávat mi na sebe číslo, že dělá na stavbě a podobný řeči. že mi to i pošle na účet atd. no smál se, že prý je rád, že není rusák, že by asi určitě dostal do držky, což jsem mu s úsměvem potvrdil (to ho potěšilo ještě víc). v tu dobu dorazila moje rodinka a další půl hodiny jsme kecali. takže mě nabrýfoval informacema o ukrajině, odkud jako je, kolik má dětí a manželek, a co dělá jeho rodina do třetího kolene :). doma jsem ten šrám rozleštil a není to skoro vidět. takže to jen na ukázku, že se fakt nedivím už ničemu.
 
Poslední úprava:
Tu Ukrajinu nám tady byl čert dluzen. At si je vezme domů Fiala a Pekarova když je tak miluji. Ja je silně nemusim. Jsou s nimi jen problémy a za chvili na to doplatime všichni. A většina se stejně nevrati pac tady maji lepší podmínky. Můj názor. Je mi jedno jestli to teď vidíte někdo jinak.

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk
 
Back
Top