• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Me jednou zmizela antena od radia. To jsem jen kroutil hlavou. Ale kdyz jsem prisel k autu a ve zpetnem zrcatku chyby to zrcatko, tak to uz litaly pekny jmena ??
 
jednu dobu se mi ztracely zaslepky ze stresnich list...vzal jsem z ciny asi 10 balicku(x4) po dolaru a tak 3 padly na tudle srandu. Pak to asi nekoho prestalo bavit :D
 
Jak to tady tak sleduju, tak můžu být rád za matici na kole :D :D
 
Dokážu "pochopit", že někdo ukradne rádio, kola, celé auto.... něco hodnotného. Ale tohle je dost...no bez cementu. ??
 
Tak mě kdysi vykradla taková tlupa inženýrů Peugeota stylem, že narvali kus železa mezi střechu a rám předních dveří u řidiče...našel jsem tedy dveře zlomené skoro až rovnoběžně s vozovkou...a tady je seznam věcí co loupežníci odnesli :
1x krabička TicTac
1,5 balíčku žvýkaček Wrigleys
asi 30 vizitek
3 nahrané audiokazety Maxell (Kabát, Metallica a Halloween)
+ nejcenější lup čelní panel z rádia Sony
...ty dementi ani neuměli vyndat celé rádio, které stálo asi 25K...takže škoda bez panelu asi 250 Kč + 1100 jsem dal za náhradní panel a škoda na autě skoro 30.000...co dodat že jo, holt odborníci každým coulem
 
Tak mě kdysi vykradla taková tlupa inženýrů Peugeota stylem, že narvali kus železa mezi střechu a rám předních dveří u řidiče...našel jsem tedy dveře zlomené skoro až rovnoběžně s vozovkou...a tady je seznam věcí co loupežníci odnesli :
1x krabička TicTac
1,5 balíčku žvýkaček Wrigleys
asi 30 vizitek
3 nahrané audiokazety Maxell (Kabát, Metallica a Halloween)
+ nejcenější lup čelní panel z rádia Sony
...ty dementi ani neuměli vyndat celé rádio, které stálo asi 25K...takže škoda bez panelu asi 250 Kč + 1100 jsem dal za náhradní panel a škoda na autě skoro 30.000...co dodat že jo, holt odborníci každým coulem
Tak to byl asi slušný oddíl. ? To jako než řešit to auto, rád bych jim to autorádio dal do ruky, než tohle. ? Teda já bych je nejraději nechal zavřít...ale když už si volit...
 
...Teda já bych je nejraději nechal zavřít...ale když už si volit...
Ono to tak dopadlo, byla to partička 4 "těch druhých" a šli na převýchovu na pár let, měli toho desítky a nejlepší na tom bylo, že jeden z nich chtěl asi kratší dovolenou, tak mi poslal složenkou několik tisíc tehdy...já to měl už vyřízený s pojišťovnou, ale jako bylo to lákavé si ty prachy vzít, bylo to akorát před vánoci...ale asi mě osvítil nějaký duch nebo co a hodil jsem tehdy tu složenku do kamen...což se po letech ukázalo jako jedno z mých nejlepších rozhodnutí...když toho grázla pustili z díry a pojišťovna po něm chtěla regres, tak mě naprášil, že se se mnou vyrovnal a svůj díl mojí škody mi zaplatil a já se okamžitě dostal do pozice, že po mě chtěla pojišťovna důkaz, že jsem si ty peníze nevzal...jako tvl jak to asi mám dokázat po letech že jo, kor když jsem tu složenku spálil...šel jsem ale na poštu a tam jsem díkybohu narazil na slušnou a empatickou paní vedoucí a ta kdesi v archivu dohledala, že peníze se vraceli odesílateli z důvodu nepřevzetí a udělala mi kopii, kterou jsem pojišťovně s řádně nasraným dopisem odeslal...jako chápete to? Mě šmejdi vykradou a po letech mě ještě začne někdo podezřívat z pojistného podvodu? Paradoxem je, že práci, kterou přes 20 let dělám bych kvůli tomuhle (kdyby to byla pravda) okamžitě na hodinu ztratil...neskutečný
 
Tvl, je mě z toho šoufl. Dneska je velmi snadné kohokoliv pošpinit, zdiskreditovat. Ten člověk je okamžitě odepsaný a vůbec se nehledí na jeho dosavadní přínos společnosti. Než se u soudu očistí, už je dávno zapomenut. Co za energii to musí stát, aby po tom všem nezanevřel, nevyhořel a pokračoval dál. A kdo mu vrátí ty ztracené roky? Pro mě je to jeden z nejhorších scénářů, jak bych mohl dopadnout.
Lidí, kteří tak skončili neprávem není málo. Ke zdroji nemusíme chodit daleko. Ten plesnivý ovar z hradu si tím postavil kariéru. Jakmile se začalo čmuchat kolem něj, hned se vytasil s nějakým falešným obviněním aby se hledáček otočil jiným směrem...
 
Ono to tak dopadlo, byla to partička 4 "těch druhých" a šli na převýchovu na pár let, měli toho desítky a nejlepší na tom bylo, že jeden z nich chtěl asi kratší dovolenou, tak mi poslal složenkou několik tisíc tehdy...já to měl už vyřízený s pojišťovnou, ale jako bylo to lákavé si ty prachy vzít, bylo to akorát před vánoci...ale asi mě osvítil nějaký duch nebo co a hodil jsem tehdy tu složenku do kamen...což se po letech ukázalo jako jedno z mých nejlepších rozhodnutí...když toho grázla pustili z díry a pojišťovna po něm chtěla regres, tak mě naprášil, že se se mnou vyrovnal a svůj díl mojí škody mi zaplatil a já se okamžitě dostal do pozice, že po mě chtěla pojišťovna důkaz, že jsem si ty peníze nevzal...jako tvl jak to asi mám dokázat po letech že jo, kor když jsem tu složenku spálil...šel jsem ale na poštu a tam jsem díkybohu narazil na slušnou a empatickou paní vedoucí a ta kdesi v archivu dohledala, že peníze se vraceli odesílateli z důvodu nepřevzetí a udělala mi kopii, kterou jsem pojišťovně s řádně nasraným dopisem odeslal...jako chápete to? Mě šmejdi vykradou a po letech mě ještě začne někdo podezřívat z pojistného podvodu? Paradoxem je, že práci, kterou přes 20 let dělám bych kvůli tomuhle (kdyby to byla pravda) okamžitě na hodinu ztratil...neskutečný
No tak to jsou ale zmrdi.?

Nejsem příznivce byrokracie, ale je vidět, že důsledná archivace České Pošty se minimálně teď vyplatila. ?

A mně se lidi občas diví, že si schovávám papíry, účtenky, faktury a třeba i emailovou komunikaci (email mám přes deset let a emaily nemažu). ?

Jinak bohužel to tak je, poctivý člověk může práci jednoduše ztratit. Paranoidně se vyhýbám různým příležitostem pro vydělání peněz. Zatím se to vyplácí. ?

Tvl, je mě z toho šoufl. Dneska je velmi snadné kohokoliv pošpinit, zdiskreditovat. Ten člověk je okamžitě odepsaný a vůbec se nehledí na jeho dosavadní přínos společnosti. Než se u soudu očistí, už je dávno zapomenut. Co za energii to musí stát, aby po tom všem nezanevřel, nevyhořel a pokračoval dál. A kdo mu vrátí ty ztracené roky? Pro mě je to jeden z nejhorších scénářů, jak bych mohl dopadnout.
Lidí, kteří tak skončili neprávem není málo. Ke zdroji nemusíme chodit daleko. Ten plesnivý ovar z hradu si tím postavil kariéru. Jakmile se začalo čmuchat kolem něj, hned se vytasil s nějakým falešným obviněním aby se hledáček otočil jiným směrem...
Souhlas ?

Ve výsledku je to pak, když je to možné, impuls přehodnotit kde a jak člověk žije, jestli přece jen jinde není lépe. ?
 
3x jsem se ptal pneuservisaka, zda ty nove gumy nahustil na 2.4. Ted jsem to po tydnu jezdeni premeril, nebot se mi to nejak nezdalo (na nerovnostech dost dunely) a jasne, kazda guma mela o 1 atmo vic. Do prd.le uz, fakt na nikoho neni spolehnuti!
 
3x jsem se ptal pneuservisaka, zda ty nove gumy nahustil na 2.4. Ted jsem to po tydnu jezdeni premeril, nebot se mi to nejak nezdalo (na nerovnostech dost dunely) a jasne, kazda guma mela o 1 atmo vic. Do prd.le uz, fakt na nikoho neni spolehnuti!
Aby člověk řešil...
Pneuservis, vyzvednutí >> kontrola dotažení, že nechybí ten distanční či který kroužek (v jiném threadu bylo řešeno dneska), zkontrolovat tlak atd.

Ani nechci vědět, kolik peněz si za to dotyčný vzal... ?
 
Ja uz fakt nevim, jestli tohle pritahuju, nebo mate stejne zkusenosti. To je furt dokola. Uz mam podobnych zkusenosti na sepsani knihy, vsude na me pak koukaji jak na magora, kdyz se na jednu vec ptam x krat po sobe. A proc? No protoze proto... :mad:
 
Ja uz fakt nevim, jestli tohle pritahuju, nebo mate stejne zkusenosti. To je furt dokola. Uz mam podobnych zkusenosti na sepsani knihy, vsude na me pak koukaji jak na magora, kdyz se na jednu vec ptam x krat po sobe. A proc? No protoze proto... :mad:
No, trochu jiné ale taky šťavnaté. ? Přezutí v autorizovaném servise...po asi 40 km se kontrole tlaku v pneu něco nelíbilo, samozřejmě, jedno kolo ucházelo. Byl jsem na dálnici, měl to kousek ke sjezdu, tak jsem dofoukl a velice opatrně s kontrolami dojel do pneuservisu.
Stržený ventilek, když mi to přezouvali v tom autorizaku. Chyba se stát může, ne že ne...ale nebylo mi z toho moc dobře. ?
 
No právě po těch zkušenostech jiných, už auto ani při přezutí nedávám z očí. Taky na všechno dohlížím, a to i při prohlídkách či opravách. Možná sem úchyl, ale dneska pokud to nedělá kamarád, tak nevěřím nikomu, navíc když za všechno chtějí dost peněz a auto taky není alespoň pro mně jenom další spotřební věc, když jsem do toho dal toliko peněz. Ono se musí tak trochu člověk stát mechanikem, aspoň teoreticky a potom teprve může do servisu :)
 
No právě po těch zkušenostech jiných, už auto ani při přezutí nedávám z očí. Taky na všechno dohlížím, a to i při prohlídkách či opravách. Možná sem úchyl, ale dneska pokud to nedělá kamarád, tak nevěřím nikomu, navíc když za všechno chtějí dost peněz a auto taky není alespoň pro mně jenom další spotřební věc, když jsem do toho dal toliko peněz. Ono se musí tak trochu člověk stát mechanikem, aspoň teoreticky a potom teprve může do servisu :)
Souhlasím, asi budu muset přijmout podobný přístup. ?

Ani tak neřeším množství peněz, spíše bezpečnost. Třeba s pneu je to fuj fuj, v nesprávnou chvíli se něco stane a co pak, když vezu rodinku? ? Jenom proto, že nějaký maník byl líný pořádně udělat svou práci?

Nebo jak se stalo v rodině...na dálnici, 120 pohodové tempo a motor najednou přestal táhnout (pokud se dobře pamatuji, sání a turbo šlo do kytek a motor se v podstatě vypnul). Jediné štěstí bylo, že zrovna jeli z kopce a tak setrvačností dojeli do údolí, kde byla pumpa. ?
 
to @amarid. Jo jak říkáš, mně taky líto peněz za přehození pneu či jiný servisní zásah, ale když jsem u toho tak vím že to opravdu udělali aje to tak trochu pozitivní psychologický vliv na servis že by měli udělat vše podle standartu. I do pneuservisu jezdím nějakých 30 km dvakrát za rok a to do autorizáku. Je tam šikovnej borec, sice to dělá sám, ale ví co dělá.Narozdíl od místních pneuservisů, kde na sezonu naberou brigádníky různých profesí a ohlídat pak 4 borce je docela problém.
 
to @amarid. Jo jak říkáš, mně taky líto peněz za přehození pneu či jiný servisní zásah, ale když jsem u toho tak vím že to opravdu udělali aje to tak trochu pozitivní psychologický vliv na servis že by měli udělat vše podle standartu. I do pneuservisu jezdím nějakých 30 km dvakrát za rok a to do autorizáku. Je tam šikovnej borec, sice to dělá sám, ale ví co dělá.Narozdíl od místních pneuservisů, kde na sezonu naberou brigádníky různých profesí a ohlídat pak 4 borce je docela problém.
Jo no. Já jsem doposud s tím předchozím autorizákem problém neměl, ale holt....už mně tam neuvidí (protože jsem se přestěhoval a prodávám to auto a kupuji jinou značku. :D).

Já tu osobně tuším problém s tím, že ten servis je neustále plný. Takže jim na každém klientovi asi úplně nesejde. Kdykoliv jsem se tam šel objednat, čekal jsem. :D

Osobně nemám problém s tím zaplatit a klidně i vyšší částku, když je to kvalitní práce. Ale abych platil vyšší částku a pak to ještě musel dávat jinam a riskoval, že se někde vymáznu? Pche, ani mně nehne. Takhle posrat si to zvládnu i sám. :D
 
Pneuservis, kam jsem jezdil bez objednání hajzlové zbourali, tak si kola přehazuju sám doma. Co nesnáším, když přijedu do pneuservisu a oni mi řeknou, že mi objednají za 14 dní.... To si to fakt radši přehodim za hodinku v klidu sám ?
 
Back
Top