• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?


Takze odted budou sportaky se spalovacim motorem vlastne investicni kousky, ktere jednou budou vsechny vzacne? :)
Taky jsem zvedav, kolik se jich sem bude tahat "ojetych" od roku 2035 treba z Jizni Ameriky nebo USA, pokud si to tam nezakazou.
 
Naštěstí trochu couvli, původně to mělo být už 2030. Uvidíme jak se k tomu automobilky postaví, zrovna sporťáky a zajímavější auta spalovací zůstanou - stále bude platit ten vzorec 95EUR za každý gram nad limit.

Takže třeba naše 6ky G194 mají nějakých 160 g/km - což by bylo přes 15 tis. EUR navíc :grinning:

To to opravdu asi bude jen pro ty zajímavé kousky. :)
 

Takze odted budou sportaky se spalovacim motorem vlastne investicni kousky, ktere jednou budou vsechny vzacne? :)
Taky jsem zvedav, kolik se jich sem bude tahat "ojetych" od roku 2035 treba z Jizni Ameriky nebo USA, pokud si to tam nezakazou.
No i to mohou zakázat. Co jsem si všiml, tak to funguje ze dvou stran. Tedy nejstarší auta a nová auta jsou seskrcena. Osmileté zanedbané vraky z lizacek nikdo neřeší. Po nějaký čas bude jediné použitelné mít buď velice nadité kapsy a nebo +-7 letou ojetinu ?

Smiřte se s tím, že další Jinba Ittai bude vypadat takhle.?Zobrazit přílohu 40931
Pokud nebudu muset jezdit vedle toho prostředního chytráka...tak asi ok. ?
 
Naštěstí trochu couvli, původně to mělo být už 2030. Uvidíme jak se k tomu automobilky postaví, zrovna sporťáky a zajímavější auta spalovací zůstanou - stále bude platit ten vzorec 95EUR za každý gram nad limit.
Já si dovolím kacířskou myšlenku ?, že to prostě proběhne, neboť ve hře je zejména restart kapitalismu. A ano má to nálepku i ekologie ?
Kdysi do nás cpali fáze kapitalismu a ta poslední byla zjednodušeně krize, válka a tak. Vše se rozbilo, přesunuly se obrovské majetky, přeskupily firmy, prostě věci byly v pohybu... další dlouhé dekády se vše stabilizovalo atd. No, válčit se dnes nikomu nechce (tedy "na svém" jistě ne), tak se hemžení vyvolá uměle :rolleyes:
 
navic nejspis brzo nekdo prijde s tim ze je to vlastne tyrani zvirat :D
 
Se obávám, že ten kůň nemá nulové emise CO2 :) Člověk v klidu vyprodukuje dýcháním asi 900g CO2 za den, co pak takovej kůň a ještě když poběží! Se obávám, že za koně si taky pořádně připlatíme :D
A tak bychom ale měli platit daň z hovězího....protože kravičky jedou docela dost za svůj život. :D
 
Se obávám, že ten kůň nemá nulové emise CO2 :) Člověk v klidu vyprodukuje dýcháním asi 900g CO2 za den, co pak takovej kůň a ještě když poběží! Se obávám, že za koně si taky pořádně připlatíme :D
A hlavne ten bordel. U nas ma kdosi kone, jezdi s nim i po silnici a kdyz se kun vysere, tak co na te silnici zustane za hromadu, ze tu prejet autem, tak si clovek zlomi napravu. Ptz. to hovado to tam samozrejme necha. Hlavne, ze za psi bobecek by cloveka ukamenovali...
 
A hlavne ten bordel. U nas ma kdosi kone, jezdi s nim i po silnici a kdyz se kun vysere, tak co na te silnici zustane za hromadu, ze tu prejet autem, tak si clovek zlomi napravu. Ptz. to hovado to tam samozrejme necha. Hlavne, ze za psi bobecek by cloveka ukamenovali...
No to mě povídej,kdysi jsem z neopatrnosti takovým nadělením projel na kole,no co ti mám vyprávět,jak jsem to nabral tak kousky toho sajrajtu létaly jak šrapnely.Ze vzorku jsem to nemohl vyrýpnout ani po půl roce.?
 
A hlavne ten bordel. U nas ma kdosi kone, jezdi s nim i po silnici a kdyz se kun vysere, tak co na te silnici zustane za hromadu, ze tu prejet autem, tak si clovek zlomi napravu. Ptz. to hovado to tam samozrejme necha. Hlavne, ze za psi bobecek by cloveka ukamenovali...
Ono na druhou stranu, co má ten koňák dělat? Má zastavit 2 už tak nervózní koně na hlavní, sesednout z vozu a jít 10m zpět s lopatou uklízet "koblížek"? Dokážeš si to představit? To by asi úplně nefungovalo :) Chápu, že je to nepříjemné, taky z toho nadšený nejsem, ale znám pár koňáků a snažím se je trochu pochopit :)
 
Ono na druhou stranu, co má ten koňák dělat? Má zastavit 2 už tak nervózní koně na hlavní, sesednout z vozu a jít 10m zpět s lopatou uklízet "koblížek"? Dokážeš si to představit? To by asi úplně nefungovalo :) Chápu, že je to nepříjemné, taky z toho nadšený nejsem, ale znám pár koňáků a snažím se je trochu pochopit :)
Ve Vídni jezdí koně s takovým košem u prdele a koblihy padají do toho,tak proč by to nemohlo fungovat u nás??
 
Myslím že to mobilní WC si vozí i koníci v Praze - alespoň u některých jsem to viděl
 
Ono na druhou stranu, co má ten koňák dělat? Má zastavit 2 už tak nervózní koně na hlavní, sesednout z vozu a jít 10m zpět s lopatou uklízet "koblížek"? Dokážeš si to představit? To by asi úplně nefungovalo :) Chápu, že je to nepříjemné, taky z toho nadšený nejsem, ale znám pár koňáků a snažím se je trochu pochopit :)
Presne tak, kdyz to neumi vyresit jinak, tak ano, ma zastavit a uklidit to, nebo alespon nejezdit po silnici. Ne, toto opravdu nejsem schopen tolerovat. Nez vjedes znecistenym autem na silnici, jsi povinen ho ocistit. Nesmis vyhazovat predmety z vozidla (ani vajgl!) ... a 0.5m2 sranec na silnici do vysky 15 cm je ok? Kdyz do toho vjede babka na kole, tak se zabije....

Tohle neni případ koniho spřežení, to je jednotlivec na 1 koni...
 
Ve Vídni jezdí koně s takovým košem u prdele a koblihy padají do toho,tak proč by to nemohlo fungovat u nás??
Myslím, že ani v Praze to nebude jinak ;)
Já se tady bavím o spřeženích na dědině, kde s tím jede koňák kousek po cestě, aby se dostal na pole poorat.

Presne tak, kdyz to neumi vyresit jinak, tak ano, ma zastavit a uklidit to, nebo alespon nejezdit po silnici. Ne, toto opravdu nejsem schopen tolerovat. Nez vjedes znecistenym autem na silnici, jsi povinen ho ocistit. Nesmis vyhazovat predmety z vozidla (ani vajgl!) ... a 0.5m2 sranec na silnici do vysky 15 cm je ok? Kdyz do toho vjede babka na kole, tak se zabije....

Tohle neni případ koniho spřežení, to je jednotlivec na 1 koni...
Nejezdit po silnici je asi docela těžké, to řešitelné nebude. I on se se musí dostat nějak mimo cestu. S čísly sis trošku zapřeháněl, to by těch koní muselo jet za sebou 6 a všichni se vykálet v jeden moment ;) Babka na kole není blbá, koně si z mládí pamatuje, tak do toho nevjede :D

Né, opravdu tady nechci nikoho "vysí*at", ale trošku mi to připadá jako dělání z komára velblouda :) Koňáků v dnešní době jenom a jenom ubývá, protože to lehká práce opravdu není. Obdivuju každého, kdo to ještě dělá. Od malička jsem vyrůstal na dědině, kde byli co si pamatuju minimálně 3 koňáci a nikdy s tím nebyl žádný problém. Možná jenom byli víc uvědomělí, ale spíš asi ne :D
 
Jednou v životě jsem zažil, že si koník káknul na silnici, ale z domku hned vyběhla babka s lopatkou a odnesla si tento poklad do skleníku. A určitě byla ráda, že ušetřila asi tak stovku za 5 kg balení koblih z Baumaxu.?
Babka má pravdu? lepší hnojivo než kobylinec není a o stovku mi nejde? ale na motorce bych do toho vjet nechtěl?
 
Poslední úprava:
Back
Top